ΑΡΙΕΓΗΣ ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ

Απάντηση
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2012, 19:34

ΑΡΙΕΓΗΣ ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ

Δημοσίευση από ΔΗΜΗΤΡΗΣ »

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ.ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ ΜΟΥ 2 ΑΡΙΕΓΗΣ 15 ΜΗΝΟΝ ΑΡΣΕΝΙΚΟ ΚΑΙ ΘΗΚΥΚΟ ΑΔΕΡΦΑΚΙΑ.ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ 2 ΜΗΝΟΝ.ΤΑ ΕΧΟ ΠΑΕΙ 10 ΗΜΕΡΕΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΟ.ΣΕ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΕΡΟΣ ΜΕ ΛΑΓΟΥΣ ΜΕΣΑ.ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝΕ ΒΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟΝ ΝΤΟΡΟ.ΤΑ ΒΓΑΖΟ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΜΑΖΙ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΤΑ ΒΓΑΖΟ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΥΝΗΓΑΝΕ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΑΙΖΟΥΝΕ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΝΟΙΓΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΗ.ΕΧΟ ΚΑΙ ΕΝΑ ΓΚΕΚΑΣ ΜΑΘΗΜΕΝΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΒΓΑΖΟ ΜΑΖΙ.ΤΟΡΑ ΣΚΕΦΤΟΝΑΙ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΖΟ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ,ΞΕΧΟΡΙΣΤΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟ ΠΟΣ ΘΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΝΕ,ΑΝ ΘΑ ΤΑ ΠΗΓΕΝΟΥΝΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΤΙΜΟΤΕΡΟ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΛΟ ΜΕ ΤΟ ΜΑΘΗΜΕΝΟ; ΜΗΠΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΕΡΙΑΖΟΥΝΕ.ΠΕΡΙΜΕΝΟ ΤΗΣ ΓΝΩΜΕΣ ΣΑΣ.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
mugen
Full Member
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: 09 Δεκ 2011, 18:52

Re: ΑΡΙΕΓΗΣ ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ

Δημοσίευση από mugen »

φιλε αν μπορεις ειναι καλύτερα να βγαινουν μονα τους. θα αποκτησουν περισσοτερο πισμα και αυτοπεπεποίθηση στο ντορό. πάντα η δική μου άποψη
stelios---
Full Member
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: 19 Φεβ 2011, 13:11

Re: ΑΡΙΕΓΗΣ ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ

Δημοσίευση από stelios--- »

ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ ΝΥΚΤΑ ΔΥΟ ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΤΟ ΚΑΘΕ ΣΚΥΛΟ!!ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΑ ΒΚΑΛΕΙΣ ΠΑΛΕ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΕΝΑ ΕΝΑ ΝΩΡΙΣ ΤΟ ΠΡΩΙ ΩΣΠΟΥ ΝΑ ΚΟΥΝΤΗΣΟΥΝ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΜΑΛΑΗ ΤΣΕ ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΑ ΒΚΑΛΕΙΣ ΜΑΖΙ!!!ΑΝ Ο ΑΛΛΟΣ ΣΚΥΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΙΣΤΟΣ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΑΡΙΣΤΟΣ ΣΚΥΛΟΣ ΚΟΥΝΤΑ ΜΑΛΑΗ ΣΗΚΩΝΕΙ ΤΣΕ ΛΑΟΥΣ ΤΟΤΕ ΝΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΜΟΝΟ ΑΜΑΝ ΛΙΓΚΡΕΨΟΥΝ ΤΣΕ ΜΕΤΑ!!ΑΛΙΩΣ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΩΧΕΛΙΚΑ ΣΚΥΛΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΒΟΥΡΟΥΝ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΘΑ ΠΟΣΤΕΚΟΥΝΤΕ ΘΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΤΛΠ!!!ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ+ΑΠΟΨΗ!!
Ο ΛΑΘΡΟΘΗΡΑΣ ΕΙΝΑΙ
ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑΣ…

Κλέβει το χόµπι και την πανίδα του τόπου, του
δικού σου τόπου και των παιδιών σου. Είσαι το
θύµα του στον ίδιο βαθµό όπως και να σου
έκλεβε το σπίτι........!!
beaglesRhunters
Full Member
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: 16 Οκτ 2012, 11:36

Re: ΑΡΙΕΓΗΣ ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ

Δημοσίευση από beaglesRhunters »

αποψη μου αν το ειχαν ως τωρα ηταν να φκαλου αβλατζια αν δεν το εχουν αδικα βασανιεσε καποτε ναι μπορει να στροσου αλλα ενα πεζεις κουμαρι.. σκυλος που το εχει οπος τζε να τους φκαλεις ενα μαθει τζε 6-8 μηνον ενα σου δειξει το μελλον του
δοκιμασε μονο του τον καθε ενα αν πιανου μαλαη να ξαπολησεις κουνελλι να το παρεις πολλα μακρια τζε κα8ε 2-3 μετρα βαλε λιο μεζε οτι αρεσκει του σκυλου καλυτερα. αν δεν σου πιανου μαλαη να πιενου διστους με το κολανι τζε περνε τους πας τη μαλαη.. ετσι ενα τους δοκεις να καταλαβου οτι εν τοτι μαλαη που να πιανου για να πιενου στο λαγο και το φαι που λαλου πολλοι ενα μαθει να τρωει που χαμε πιστευκο εν πελλαρες γιατι ετζε να του βαλλεις παντα το φαι, 1-2 φορες ενα το καμεις και ο σκυλος ενα το δει σαν φιλοδορημα
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΑΡΙΕΓΗΣ ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ

Δημοσίευση από Anthimos »

beaglesRhunters έγραψε:αποψη μου αν το ειχαν ως τωρα ηταν να φκαλου αβλατζια αν δεν το εχουν αδικα βασανιεσε καποτε ναι μπορει να στροσου αλλα ενα πεζεις κουμαρι.. σκυλος που το εχει οπος τζε να τους φκαλεις ενα μαθει τζε 6-8 μηνον ενα σου δειξει το μελλον του

εν τουτες οι νοοτροπιες που εγεμισαν τα βουνα αδεσποτα σκυλια φίλε μου
Υπαρχουν σκυλια και ειδικα απο συγκεκριμενες φιλες που αν δεν περασει 1 1/2 χρονος εν σου δειχνουν τίποτε
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
sotiris NIKOLAOU

Re: ΑΡΙΕΓΗΣ ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ

Δημοσίευση από sotiris NIKOLAOU »

beaglesRhunters έγραψε:αποψη μου αν το ειχαν ως τωρα ηταν να φκαλου αβλατζια αν δεν το εχουν αδικα βασανιεσε καποτε ναι μπορει να στροσου αλλα ενα πεζεις κουμαρι.. σκυλος που το εχει οπος τζε να τους φκαλεις ενα μαθει τζε 6-8 μηνον ενα σου δειξει το μελλον του
δοκιμασε μονο του τον καθε ενα αν πιανου μαλαη να ξαπολησεις κουνελλι να το παρεις πολλα μακρια τζε κα8ε 2-3 μετρα βαλε λιο μεζε οτι αρεσκει του σκυλου καλυτερα. αν δεν σου πιανου μαλαη να πιενου διστους με το κολανι τζε περνε τους πας τη μαλαη.. ετσι ενα τους δοκεις να καταλαβου οτι εν τοτι μαλαη που να πιανου για να πιενου στο λαγο και το φαι που λαλου πολλοι ενα μαθει να τρωει που χαμε πιστευκο εν πελλαρες γιατι ετζε να του βαλλεις παντα το φαι, 1-2 φορες ενα το καμεις και ο σκυλος ενα το δει σαν φιλοδορημα
φιλε μου οι ένα σκυλί είχες στην ζωή σου η δεν είχες
δεύτερο για παράδειγμα η γιούρα κυνηγάνε συνήθως μετά τα δυο
αλλα ok εσύ ότι πεις

μετά ένας παράγοντας 10 μέρες τον έβγαλε σε εκπαίδευση τι θες δηλαδή δεν είναι σκυλιά που είναι καθημερινά έξω
και για να στο αποδείξω φιλε φερτών ένα μηνα δαπανώ ?να στον κάμω τράτα τζάι μετά να πας με τον επιστήμονα dame να τον di
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2012, 19:34

Re: ΑΡΙΕΓΗΣ ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ

Δημοσίευση από ΔΗΜΗΤΡΗΣ »

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ.ΤΑ ΑΡΙΕΓΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΦΩΝΑΖΟΥΝΕ ΚΑΙ ΠΟΛΛΗ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΤΟ ΝΤΟΡΟ.ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΑΚΟΜΗ ΟΧΙ.ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΖΟ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ.Η ΘΗΛΥΚΙΑ ΒΡΙΣΚΕΙ ΚΑΚΑΡΑΤΖΕΣ ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕΤΑ,ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΕΙ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟΥ.ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΛΑΓΟΥΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΑΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥ.ΤΙ ΤΡΟΠΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΑ ΒΟΗΘΗΣΩ
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΑΡΙΕΓΗΣ ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ

Δημοσίευση από Anthimos »

ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε:ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ.ΤΑ ΑΡΙΕΓΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΦΩΝΑΖΟΥΝΕ ΚΑΙ ΠΟΛΛΗ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΤΟ ΝΤΟΡΟ.ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΑΚΟΜΗ ΟΧΙ.ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΖΟ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ.Η ΘΗΛΥΚΙΑ ΒΡΙΣΚΕΙ ΚΑΚΑΡΑΤΖΕΣ ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕΤΑ,ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΕΙ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟΥ.ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΛΑΓΟΥΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΑΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥ.ΤΙ ΤΡΟΠΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΑ ΒΟΗΘΗΣΩ

Αν και δεν εχω ιδιαιτερη εμπειρια με ιχνηλατες θα σου εισηγουμουν τα εξης

Ξεκινα τα με το εμπειρο σκυλι και μετα μονα τους
Χρησιμοποιησε κανενα κουνελι για εκπαιδευση ενα ενα το σκυλι και μετα μαζί
Μετα ξανα εξω με τον εμπειρο γκεκα και μετα πάλι μονα τους και βλεπεις

Ισως τα υπόλοιπα μέλη με πιο πολυ εμπειρια στους ιχνηλατες να μπορουν να σου που πιο πολλα

Απο ποιο μερος της ελλαδας εισαι φιλε Δημητρη??
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: ΑΡΙΕΓΗΣ ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ

Δημοσίευση από AndreasDr »

stelios--- έγραψε:ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ ΝΥΚΤΑ ΔΥΟ ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΤΟ ΚΑΘΕ ΣΚΥΛΟ!!ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΑ ΒΚΑΛΕΙΣ ΠΑΛΕ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΕΝΑ ΕΝΑ ΝΩΡΙΣ ΤΟ ΠΡΩΙ ΩΣΠΟΥ ΝΑ ΚΟΥΝΤΗΣΟΥΝ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΜΑΛΑΗ ΤΣΕ ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΑ ΒΚΑΛΕΙΣ ΜΑΖΙ!!!ΑΝ Ο ΑΛΛΟΣ ΣΚΥΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΙΣΤΟΣ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΑΡΙΣΤΟΣ ΣΚΥΛΟΣ ΚΟΥΝΤΑ ΜΑΛΑΗ ΣΗΚΩΝΕΙ ΤΣΕ ΛΑΟΥΣ ΤΟΤΕ ΝΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΜΟΝΟ ΑΜΑΝ ΛΙΓΚΡΕΨΟΥΝ ΤΣΕ ΜΕΤΑ!!ΑΛΙΩΣ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΩΧΕΛΙΚΑ ΣΚΥΛΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΒΟΥΡΟΥΝ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΘΑ ΠΟΣΤΕΚΟΥΝΤΕ ΘΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΤΛΠ!!!ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ+ΑΠΟΨΗ!!
Τι νύχτα ρε Στέλλιο μου;;; Υπάρχουν και νομοθεσίες, μήν ξεχνάμε :!:
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2012, 19:34

Re: ΑΡΙΕΓΗΣ ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ

Δημοσίευση από ΔΗΜΗΤΡΗΣ »

ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΠΕΛΛΑ ΠΡΟΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΕ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΣ ΓΝΩΜΕΣ ΣΑΣ. ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΕΒΓΑΛΑ ΤΗΝ ΘΗΛΥΚΙΑ ΜΕ ΤΟ ΓΚΕΚΑΣ ΜΑΖΙ.ΚΑΛΟΥΤΣΙΚΑ ΠΗΓΕ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΛΑΓΟΥΣ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΔΩ.ΤΙ ΤΡΟΠΟ ΜΠΟΡΟ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΜΕ ΚΑΝΑ ΛΑΓΟ.ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΟ ΕΝΑΝ ,ΑΛΛΑ ΠΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΣΤΗΣΟ ΕΞΩ.ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εκπαίδευση”