Λάξιμο στο κλουβί

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Λάξιμο στο κλουβί

Δημοσίευση από AndreasDr »

Καλησπέρα σε όλους,

αν και ασχολούμε αρκετά χρόνια με τους σκύλλους πρόσφατα συνάντησα πρόβλημα που δέν ήβρα λύση. Πρίν 2 μήνες μετακόμισα 2 σκυλιά μου απο το περβόλι στο σπίτι , και απο την πρώτη νύχτα ξεσηκώσαν την περιοχή, ειδικά ο αρσενικός. Δοκίμασα να του βάλω κολλάρο anti-barking το οποίο κτυπά ρεύμα κάθε φορά που λάσσει, αλλά εν συγκινέιτε, ξιππάζεται και ξαναλάσσει. Τις τελευταίες μέρες τους έβαλα στο ίδιο κλουβί , μειώθηκε λίγο το πρόβλημα αλλά πάλε λάσσουν. Δέν υπάρχουν γάτες κοντά ή κάτι άλλο ζωντανό. Πρώτη φορά παίρνω σκύλλους σπίτι μετά απο πολλά χρόνια, αλλά και τότε δέν μου ξανάτυχε κάτι τέτοιο. Ξέρει κανένας πιό έμπειρος να πεί καμιά ιδέα?

Εντομεταξύ ήβρα ένα κολλάρο στο ίντερνετ το οποιο αντί ρεύμα, όταν γαυγίζει ο σκύλλος τον ψεκάζει με σπρέυ σιτρονέλλας, άκακο για τον οργανισμό αλλά λόγο μυρωδιάς δυσανασχετά. το δοκίμασε κανένας?
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: Λάξιμο στο κλουβί

Δημοσίευση από Nikos »

Φιλε ισως έχει χαμηλά την ένταση του ρεύματος στο κολλάρο anti-barking??
Έιχα το ίδιο πρόβλημα και το έλυσα με αυτον τον τρόπο.

Φιλικά
Νίκος Α.
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Λάξιμο στο κλουβί

Δημοσίευση από AndreasDr »

Nikos έγραψε:Φιλε ισως έχει χαμηλά την ένταση του ρεύματος στο κολλάρο anti-barking??
Έιχα το ίδιο πρόβλημα και το έλυσα με αυτον τον τρόπο.

Φιλικά
Νίκος Α.
φίλε δέν έχει ρύθμιση έντασης, εσκέφτηκα οτι ίσως είναι η μπαταρία και την άλλαξα σήμμερα, πέρκι εν τούτο....
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Άβαταρ μέλους
lefteris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: 22 Οκτ 2010, 21:53

Re: Λάξιμο στο κλουβί

Δημοσίευση από lefteris »

Φίλε είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα αλλά όχι σε έτσι μεγάλο βαθμό όπως το δικό σου
Εγώ έλυσα το πρόβλημα μου με κολάρο ρεύματος
Το δικό μου ρυθμίζεις το μόλις λαξει παίζει ένα ήχο πολύ εκνευριστικός και μετά αν συνεχίσει πιάνει το τον ρεύμα και μπορείς να τον ρυθμίσεις να είναι συνεχόμενο η στιγμιαίο
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: Λάξιμο στο κλουβί

Δημοσίευση από Nikos »

AndreasDr έγραψε:
Nikos έγραψε:Φιλε ισως έχει χαμηλά την ένταση του ρεύματος στο κολλάρο anti-barking??
Έιχα το ίδιο πρόβλημα και το έλυσα με αυτον τον τρόπο.

Φιλικά
Νίκος Α.
φίλε δέν έχει ρύθμιση έντασης, εσκέφτηκα οτι ίσως είναι η μπαταρία και την άλλαξα σήμμερα, πέρκι εν τούτο....
Αυτο που είχα δανειστεί, ειχε ενταση ...Αλλά φίλε, να τον έχεις απο κοντα, εννοω να τον παρακολουθεις... Αν εν δυνατο το ρεύμα εν κρίμα....Εγω τον παρακολουθούσα απο το παράθυρο , εχε εννοια γιατί μπορεί να του κανεις ζημια.
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Λάξιμο στο κλουβί

Δημοσίευση από AndreasDr »

lefteris έγραψε:Φίλε είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα αλλά όχι σε έτσι μεγάλο βαθμό όπως το δικό σου
Εγώ έλυσα το πρόβλημα μου με κολάρο ρεύματος
Το δικό μου ρυθμίζεις το μόλις λαξει παίζει ένα ήχο πολύ εκνευριστικός και μετά αν συνεχίσει πιάνει το τον ρεύμα και μπορείς να τον ρυθμίσεις να είναι συνεχόμενο η στιγμιαίο
φίλε τί μάρκα είναι και απο που το πήρες;
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Λάξιμο στο κλουβί

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Εγω εχω το Canicalm classic με πολυ καλο αποτελεσμα. Μονο απο τον ηχο δεν λασσει τωρα.
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
GiorgosT
Full Member
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010, 13:04
Τοποθεσία: Nicosia

Re: Λάξιμο στο κλουβί

Δημοσίευση από GiorgosT »

ADVANCED DOG BARK STOPPER
http://www.telemarketing.com.cy/easycon ... uct_id/872
δοκίμασε κανένας τούτο.
ΗΟΜΟ HOMINI LUPUS
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εκπαίδευση”