Ξεκίνημα Beagle με κουνέλι

marietas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 10 Ιουν 2011, 14:09

Re: Ξεκίνημα Beagle με κουνέλι

Δημοσίευση από marietas »

φιλε ο σκυλος που εχεις εν μπιγκλ :?: :?: :?: :?:
marietas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 10 Ιουν 2011, 14:09

Re: Ξεκίνημα Beagle με κουνέλι

Δημοσίευση από marietas »

ο σκυλος ΄΄η οι σκυλοι σου περσοι ποσους λαγους εφκαλαν και επαιξες
sotiris!129

Re: Ξεκίνημα Beagle με κουνέλι

Δημοσίευση από sotiris!129 »

φιλε μου ο σκυλος μου οπου νασε κλινει 4 χρονον ιμιαιμο beagle με spaniolo
εκυνηγισε 3 χρονιες
παρολα αυτα ΕΓΩ οταν επιασα τον σκυλο θα κυνηγουσα μονο λαγο, με αυτο το σκεπτικο επιασα σκυλο... τον πρωτο χρονο η εκπαιδευση του εγινε ΜΟΝΟ ΣΕ ΛΑΓΟ δεν ειχε δει περτικο για να καταλαβεις!
ομως εγω ειμουν και ειμαι φανατικος περτικαρης, και οταν την πρωτη κυριακη που πιγα κυνηγι επρεπε να αντισταθω στα περδικια για να μεν λιγκρεψει ο σκυλος εγω αντιθετος επιασα το κοτα!
και απο τοτε ο σκυλος κυνηγα πουλια!
παρολα αυτα καθε χρονια στο κυνηγι φκαλει μου και λαγους και τραβα τες μαλαες αρκετα καλα μπορω να πω!
περσυ εφκαλε μου 8 λαγους 3 μηνες πρην το κυνηγι και 3 στο κυνηγι και επιασα τον 1 απο συνκιρια δεν επιασα τον 2ρο που ηταν δυσκολι μαλαι πανω σε γκρεμο 20 λεπτα μαλαι αλλα υπερβολικα εφκολος στον τοπο που εφκεικε (ειμουν μαλακας εν τον χονεφκο ακομα)
ομως ο σκυλος 90% εξασκειτε σε φραγκολινες και περδικια, το οτι φκαλει 1 λαο στα 10 εκπαιδεφτικα εν επειδη τυχενει να μεν εχει μαλαι περτικου μεσα στην διαδρομι και ετσι τραβα την οσπου να τον φκαλει!
marietas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 10 Ιουν 2011, 14:09

Re: Ξεκίνημα Beagle με κουνέλι

Δημοσίευση από marietas »

δηλαδη ρε φιλε ενεν καλες οι συνθηκες στον τοπον για το λαγο οξα απλος εν σου αρεσκει το αργο κυνηγι ή αρεσκει σου το γληορο κυνηγι που εχουν οι περτικοι :?: :?: :?: :?: *******αν θελεις ρε φιλε λαλεις μας τσε την επαρχια σου*******
sotiris!129

Re: Ξεκίνημα Beagle με κουνέλι

Δημοσίευση από sotiris!129 »

το καθε κυνηγι εχει την χαρη του!
και οταν μαθεις να κυνηγας με ενα τροπο μετα δυσκολα σταματας!
εγω παντα εκυνηγουν περτιζια ... και τρωω τα και ενθουσιαζει με η στιγμη που εν να καμει ζινο το φρρρρ , και σχεδον καθε εξωρμιση εχεις την εφκερια συναντισης με τουτο το θηραμα αρα εχεις παραπανο πιθανοτιτες να παιξεις του σκυλου σου 1 θηραμα, ενο με τον λαγο μπορει να καμεις και 3-4 εξωρμισης και να μεν ξαμοσεις το οπλο!
και πολλα πιο συμαντικοτερο τα περτιζια τρομεν τα τους λαγους σπανια
αρα γιατι να κυνηγω κατι που στο τελος η θα καμω δορο η θα μινει μεσα στο θαλαμο 1-2 χρονια και μετα να πεταχτει!
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: Ξεκίνημα Beagle με κουνέλι

Δημοσίευση από Nikos »

Α ρε φιλούι μου με εν τρωεις τον λαό??? :o :o
Εν μέλι ρε Σώτο μου....μμ με τα κρεμμύδια!!! Ωχχχχχχχχχ!!! :D :D
sotiris!129

Re: Ξεκίνημα Beagle με κουνέλι

Δημοσίευση από sotiris!129 »

Αμαν τον εβρω μαιρεμενο εν να φαω σιουρα 1-2 κομαθκια αλλα πιος καθεται να τον καμει εν το προβλημα!!!
ενο τα περτικουθκια ζιαμε βλεπεις την Mother να καμει τραχανα η κολοκασι ...σιρνεις 2 μεσα ετελειοσε το κακο! :D
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: Ξεκίνημα Beagle με κουνέλι

Δημοσίευση από Nikos »

χαχα!!!!
:lol: :lol:

Εν τζινο το προβλημα σου φιλε μου;;; Ποιος ενα τον κάμει....;;Διάς παραγγελία και τέλειωσε!!! :D :D
sotiris!129

Re: Ξεκίνημα Beagle με κουνέλι

Δημοσίευση από sotiris!129 »

1 sου λαλο
τωρα εκατσα ζε καμο φασες κοτσινιστες με τες πατατες
εν να μεν καταφερουμε να τες φαμε πρην αρκεψει το κυνηγι να μπει η κενουρια φουρνια μες την φριζα :lol:
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: Ξεκίνημα Beagle με κουνέλι

Δημοσίευση από Nikos »

Χαχα...!! Μπραβο φιλε , και πολλα καλα καμνεις!!! :D :D
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εκπαίδευση”