Ξεκίνημα Beagle με κουνέλι

Απάντηση
marietas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 10 Ιουν 2011, 14:09

Ξεκίνημα Beagle με κουνέλι

Δημοσίευση από marietas »

παιδια εφερα εναν σκυλο μπιγκλ 2 μηνων τσε εξεκινησα να του βαλω κουνελι,,,,,,τωρα εν φοαται αλλα μπορει να φοαται στο μελλον :?: :?: :?: :?: :?:
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Ξεκίνημα Beagle με κουνέλι

Δημοσίευση από marinos.a »

φίλε, μετέφερα την δημοσίευση σου σε νέο θέμα που αφορά ακριβώς αυτό που ρωτάς.
Si vis pacem, para bellum
marietas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 10 Ιουν 2011, 14:09

Re: Ξεκίνημα Beagle με κουνέλι

Δημοσίευση από marietas »

Ευχαριστω φιλε μου Μαρινο, αλλα εσενα ποια ειναι η αποψη σου να συνεχισω να βαζω του μπιγκλ το κουνελι η να σταματησω γιατι θα φοβηθει απο πολυ μικρη ηλυκια :?: :?: :?: :idea: :idea: :idea: :roll:
sotiris!129

Re: Ξεκίνημα Beagle με κουνέλι

Δημοσίευση από sotiris!129 »

αποψη μου ειναι οτι 2 μηνον ο σκυλος ειναι υπερβολικα μικρος για το κουνελι!!!
ξεκεινα τωρα με κανενα ποδι του λαγου χονετου το και οταν με το καλο γινε 4-5 παει και στον κουνελο!
marietas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 10 Ιουν 2011, 14:09

Re: Ξεκίνημα Beagle με κουνέλι

Δημοσίευση από marietas »

ευχαριστω σωτηρη!!!!!!!!!!!!!!!!!! μπορει δηλαδη οταν μεγαλωσει να φοβαται το λαγο :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
sotiris!129

Re: Ξεκίνημα Beagle με κουνέλι

Δημοσίευση από sotiris!129 »

ε φιλε ολοι οι σκυλοι οταν ειναι μικροι φοουντε τους κατους ...αν τον εχεις και καπου ανοιχτα οι κατοι την νυχτα παν διουν του 2 ζινισιες ζε τρωων του το φαγητο του! οταν ο σκυλος μεγαλοσει λιγο 4-5μηνον και οι κατι ειναι λιμπισμενοι στο φαγητο του ξερεις τι γινεται?
ερκεται μια νυχτα που ξεκεινας να βρισκεις μαλες και νουρους κατον γιρων που το φαγητο του!
αποκλειται ο σκυλος να φοβηθει τον λαγο...
marietas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 10 Ιουν 2011, 14:09

Re: Ξεκίνημα Beagle με κουνέλι

Δημοσίευση από marietas »

δηλαδη ε να φοβηθει αμαν εν 3,5 μηνων τσε μετα ή τωρα :?: :?: :?: :?: :?:
dangerous
Full Member
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 12 Μαρ 2010, 16:35

Re: Ξεκίνημα Beagle με κουνέλι

Δημοσίευση από dangerous »

ρε φιλε με απλα μαθηματικα ο σωτηρης θελει να σου πει οτι ακομα το σκυλακι εν μωρο και εν λογικο να φοβαται το οτιδηποτε..ακομα εν πολυ νωρις για να του καμεις ετσι πραματα..

ακομα το ονομα του εν το εμαθε αφηστο σκυλι να μεγαλωση λιο συν το χρονο κανε το να εξοικιωθει μαζι σου παιξε λιγο μαζι του φωναζε του το ονομα του προσπαθησε να του εμπεδωσεις λιγο την υπακοη τυπου ελα,μεσα.τελος.πισω. και πειθαρχεια...και μετα ξεκινας τα υπολοιπα...εκπαιδευση για κυνηγι ορεξη να εχεις μονο και εχεις πολλη δουλεια μπροστα σου...

προσωπικη αποψη το κουνελι ειναι αχρειαστο πραγμα...οπως πολυ σωστα μου ειχε πει καποτε ενας φιλος ελληνας εκπαιδευτης ο ιχνηλατης πρεπει να ξεκινα με ενα ντορο**μαλαη** και με αυτον να πεθαινει
marietas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 10 Ιουν 2011, 14:09

Re: Ξεκίνημα Beagle με κουνέλι

Δημοσίευση από marietas »

δηλαδη ρε φιλε να μην του βαλω κουνελι αλλο να τον παιρνω εξω που εχει μαλαη του λαου,,,, γιατι ειδα καμποσους λαους τσε φιλαοτους για την εκπαιδευσην του τσε για την πρωτη μπαζα του κυνηγιου ;) ;) ;) καμιαν αλλη συμβουλη να του καμου του σκυλου εν εχεισ ρε φιλε :?: :?: :?:
sotiris!129

Re: Ξεκίνημα Beagle με κουνέλι

Δημοσίευση από sotiris!129 »

marietas έγραψε:δηλαδη ρε φιλε να μην του βαλω κουνελι αλλο να τον παιρνω εξω που εχει μαλαη του λαου,,,, γιατι ειδα καμποσους λαους τσε φιλαοτους για την εκπαιδευσην του τσε για την πρωτη μπαζα του κυνηγιου ;) ;) ;) καμιαν αλλη συμβουλη να του καμου του σκυλου εν εχεισ ρε φιλε :?: :?: :?:
Δηλαδη ρε φιλε τουτι την κουβεντα πρεπει να την καμουμε μετα που 2 μηνες μεινε σε ζινα που σου ειπε ο dangerous
πρως το παρον εβρε ε ποδι του λαγου η μια πετσια, και δοστι στο σκυλακι να παιζει μαζι του... μετα χονε του την και τετεια πραματα...
ξεκεινα του τα βασικα κατσε, μινε , πιενε , ελα και αυτα! και περνα οση περισοτερη ωρα με το σκυλο παιζε μαζι του και τετεια απλα πραγματα για να δεθει ο σκυλος μαζι σου!
εγω εβρεχα ελαχιστα το ποδι του λαγου και το ετριφα χαμε μια αποσταση 10 μετρα και σιγα σιγα την μεγαλονα και εκριβα το ποδι, και ο σκυλος μπικε στο νοιμα του οτι επρεπε να ψαξει για αυτο το πραγμα! κουνελι εβαλα του λιγες φορες απλα για να μαθει οτι στο τελος τρεχει κατι και περπει να το πιασει! και μεν φανταστεις εβαλα του το 3-4 φορες!
(ο δικος μου σκυλος οταν ηταν 2 μηνον ειχα την τυχη να ηταν το κυνηγι της τσιχλας , τον επερνα μαζι μου αυτο ουτε να περπατισει καλα καλα δεν μπορουσε, απλα για να συνηθισει τους πυροβολισμους!)
αρα πιασε ενα πιστολουδι με καπσουλια και μεσα μεσα παιζε του καμια στον αερα για να μαθει τον κροτο!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εκπαίδευση”