Ξεκίνημα Beagle με κουνέλι

Απάντηση
sotiris!129

Re: Ξεκίνημα Beagle με κουνέλι

Δημοσίευση από sotiris!129 »

ΡΕΕΕΕ μα εν να μας πελανεις??? ο σκυλος αφου 3-4 μηνον ενει τι μαλαι θελεις να πιανει :? :? :? :?
τωρα ειδα οτι πρην ενα μηνα ειπες μας πως εν 2 μηνον!!!!
εν να ζιω με τα βουνα γαμωτα να σας βαλω νουν χαρκεσται??? :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
APOLLON_1
Δημοσιεύσεις: 1261
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010, 15:40
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Ξεκίνημα Beagle με κουνέλι

Δημοσίευση από APOLLON_1 »

4 μηνων και 8ελεις και μαλαες ε ενα μας πελλανις γιρεψε να σου κυνιγησι υστερα που 2 χρονια οτι καμει τωρα εν καλο αλλα φκαλετον μονο του αν και για εμενα εξεκινισες πολυ γρηγορα να τον βαλεις εξω μετα τους 4-5 μηνες φκαλουμε τα σκυλια εξω ανιξε κανενα βιβλιο διοτι εν κανει που αποτι καταλαβα δεν εχεις τις γνωσεις θα καταστρεψεις και τον σκυλο
EPANIEL POWER
marietas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 10 Ιουν 2011, 14:09

Re: Ξεκίνημα Beagle με κουνέλι

Δημοσίευση από marietas »

ενταξει φιλε μουη εν θα τον ξαναπαρω με τους αλλους,,,,,εν 5,5 μηνων,,,,εβαλα του αμαν ηταν 3,3 μηνων κουνελι τσε επιρατον τσε 7-8 φορες που εσχει εναν λαον...........αλλα τιποτε :!: :!: :!: :!:
Omonoia99
Full Member
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2011, 15:49

Re: Ξεκίνημα Beagle με κουνέλι

Δημοσίευση από Omonoia99 »

marietas έγραψε:ενταξει φιλε μουη εν θα τον ξαναπαρω με τους αλλους,,,,,εν 5,5 μηνων,,,,εβαλα του αμαν ηταν 3,3 μηνων κουνελι τσε επιρατον τσε 7-8 φορες που εσχει εναν λαον...........αλλα τιποτε :!: :!: :!: :!:
Πολλα γριορα εβαλες τον σηιλο για τον λαο ρε φιλε...ακομα θελει πολλη δουλεια!Εν πολλα μιτσις ακομα!
sotiris!129

Re: Ξεκίνημα Beagle με κουνέλι

Δημοσίευση από sotiris!129 »

αν περιμενεις να σου φκαλει λαο τωρα εισαι πολλα γελασμενος...
για να φτασεις στο σιμειο να φκαλεις εξω ενα σκυλο για να εβρει λαγο πρεπει να περασεις απο πολλα αλλα σταδια, οστε ο σκυλος να καταλαβει πως η μαλαι εχει αρχη και τελος, εχει στην διαδρομη εμποδια και κυκλους και να ειναι σε θεση να καταλαβει τα κολπα του λαγου που κανει πρην κατσι ετσι οστε να μην χαθει μεσα στην μαλαι και να μινει εκει!
εσυ που εισαι ο κυνηγος δεν τα ξερεις αυτα, αρα πως θα βοηθισεις τον σκυλο σου να τα μαθει!
παρολα αυτα ο σκυλος ειναι υπερβολικα μικρος για κατι τετειο, εσυ με ολο το σεβασας εν να ακουστει καπως ασχημο τουτο που θα πω αλλα παρτο μαλακα, εισαι ανηδεος! και περιμενειςαπο ενα κουταβι να σου κυνηγισει!
φιλε μου ποσο χρονον εισαι???
φενουντε μου καπως παιδικα ολα αυτα γιαυτο ροτω!
τα πραγματα δεν ειναι τοσο απλα , πιανεις ενα σκυλο, βαλεις του 1 κουνελι βρισκει το 3-4 φορες και μετα φκαλει σου λαους :lol: :lol: :lol:
φιλε μου ανοιξε κανενα βιβλιο εβρε καπιον εμπειρο να τον περνεις μαζι σου να σε βοηθισει, Η παρτον να σου τον εκπαιδευσουν γιατι βλεπω σε να τον ξαπολας πας τα βουνα!
marietas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 10 Ιουν 2011, 14:09

Re: Ξεκίνημα Beagle με κουνέλι

Δημοσίευση από marietas »

φιλε μου ευχαριστω για αυτα που μου ειπες,,,,,ειμαι 22 χρονων και αν θες πες μας εσυ τι κανεις του σκυλου σου για να μαθει για το λαο.................. :idea: :idea: :idea:
sotiris!129

Re: Ξεκίνημα Beagle με κουνέλι

Δημοσίευση από sotiris!129 »

φιλε μου εγω δεν του κανω τιποτε πλεον για να μαθει
οτι εμαθεν εμαθεν εν 4 χρονον τωρα, οταν φτασει σε μια ηλικεια και μετα ο σκυλος, ο κυνηγος δεν μπορει να δυδαξει πλεον κατι, το μονο που χρειαζεται ειναι να τον περνει εξω και να αποχτα εμπειριες (καθε λαγος ειναι και μια εμπειρια οσες περισοτερες τοσο το καλητερο για το σκυλο)
5 μηνον σκυλος ειδικα αν εν αρσενικος ειναι ακομα βρεφος το να θες να φκαλει λαο sry αλλα εν γελειο :D
τωρα απλα πρεπει να παιζεις με τον σκυλο, δλδ να του διας καμεια πετσια του λαου κανενα ποδουι, ατε ζε δειλα δειλα να του βαλεις κανενα κουνελι η να τον παρεις κανενα γιρο σε κανενα τοπο που οι λαοι εν οπως τα κουνελια με την ελπειδα να πατησει κανενα...
φιλε μου εν ο πρωτος σου σκυλος, ειπα σου και σοβαρομιλο πιενε σε κανενα εκπαιδευτη ανοιξε κανενα βιβλιο γιατι αποτι βλεπω δεν το κατεχεις, και καλος να εν ο σκυλος θα τον καταστρεψεις απο την βιασηνη σου και τον ενθουσιασμο σου θα κανεις πραγματα οπως ειδη κανεις υπερβοληκα που θα σου καταστρεψουν το σκυλο!!!
marietas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 10 Ιουν 2011, 14:09

Re: Ξεκίνημα Beagle με κουνέλι

Δημοσίευση από marietas »

sorry...............αλλα ρε φιλε θελεις τωρα να με πεις αχρηστον κυνηγο :?: :?: :?: ....................... τσε οι σχιλοι μου ε να φκαλουν τους λαους τους............... :twisted: :twisted: :twisted:
sotiris!129

Re: Ξεκίνημα Beagle με κουνέλι

Δημοσίευση από sotiris!129 »

φιλε μου αχρηστος κυνηγος αν εισαι η οχι δεν ξερω γιατι δεν σε ξερω...ανηδεος στο θεμα κυνηγοσκυλο ομως απο τα γραφομενα σου και μονο συγουρα εισαι!
εγω να σε βοηθησω θελω!
anws θελεις να νομιζεις οτι εν να φκαλει λαους 5.5 μηνων κουταβι νομιζε εν ζε να αναγιονω πελους εγω :D
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εκπαίδευση”