ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

Απάντηση
axerkwtis

ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

Δημοσίευση από axerkwtis »

επειδη δεν γνωριζω θα ηθελα να πει καποιος αν ξερει πανω σε αυτο το θεμα..Αν θελω να εκπαιδευσω τα σκυλια μου να τουσ βαλω ορτυκι πχ η κουνελι και να το χτυπησω με οπλο υπαρχει καποια τοποθεσια η καποιο μερος οπου αυτο να ειναι νομιμο?
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

Δημοσίευση από admin »

τσαμέ που εν θα σε δούν :geek: :ugeek:
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
FRANCHI
Full Member
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: 12 Δεκ 2011, 18:53

Re: ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

Δημοσίευση από FRANCHI »

axerkwtis έγραψε:επειδη δεν γνωριζω θα ηθελα να πει καποιος αν ξερει πανω σε αυτο το θεμα..Αν θελω να εκπαιδευσω τα σκυλια μου να τουσ βαλω ορτυκι πχ η κουνελι και να το χτυπησω με οπλο υπαρχει καποια τοποθεσια η καποιο μερος οπου αυτο να ειναι νομιμο?
φίλε σε ποιά πόλη είσαι?
I believe half of what I see and nothing of what I hear
sotiris!129

Re: ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

Δημοσίευση από sotiris!129 »

φιλε το βρισκω καπος ηπερβολικο μπορεις να βρεις αλλες εναλακτικες που να ειναι πιο safe γιατι αν σε πιαν επιες αδικαστος και με το δικαιο τους, αν ηταν ετσι ηταν να γοραζω 2-3 ορτικια 1 φορα την ευδομαδα να πιενω να ποσκολιουμε να ξεσπαρκονω του κυνηγιου και να μεν καρτερο 6 μηνες αποχης!

πχ χρυσιμοπια καταπελτη με ειδη νεκρο θηραμα, φερμαρι ο σκυλος πετασεις το και πεζεις με το ψεφτικο οπλο παει ο σκυλος και φερνει το, ετσι δεν θα εχεις προβλημα απο κανενα!
axerkwtis

Re: ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

Δημοσίευση από axerkwtis »

ειμαι λεμεσο..αριστε μου ειπα να ρωτησω μηπως υπαρχει μια ετσι περιοχη..στην περιοδο του ενδημικου 8αταν πολυ καλο αλλα δυστυχως εκαμνα ολοημερο κυνηγι με τον συντροφο και αφηναμε τα κουταβια πισω επειδη ηταν πολλα πιο αργα οταν κυνηγουσαμε μαζι τους..κ γιαυτο ηθελα να μα8ω για να δω πως μπορω να ολοκληρωσω την εκπαιδευση τους στην ερευνα και επαναφορα με τον κροτο..κεινο που λεεις φιλε σωτηρη εν η αλλη πιθανη λυση αλλα εψαχνα για κατι αλλο αντι να καταληξω εκει που λεεις..
axerkwtis

Re: ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

Δημοσίευση από axerkwtis »

εν ακριβως τουτο που θελω να καμω..το σταδιο της κρυας επαναφορας εγινε επιτυχως επηρα την κ καποιες φορες μαζι μου βουνο για να σιγουρευτω για κροτοφοβια..τωρα εν το σταδιο που λεεις φιλε..να καταλαβει πως οπλο(αντικειμενο) μαζι με κροτο = 8ηραμα επειδη εν επιφοβο να ψαχνει το χερι μου αφου ως τωρα ετσι ηταν..επειδη ειναι φερμας να εκπαιδευτει στην ερευνα και ακινησια και μετα απο τον κροτο στην επαναφορα αλλα να βλεπει πως ειναι με οπλο
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

Δημοσίευση από AndreasDr »

Ρε φίλε εγώ πάω σε κάτι ισιοχώραφα σε περιοχή έξω που Λευκωσία όπου επιτέπεται η τσίκλα, αλλά εν πατά πλάσμα διότι ούτε στρούθοι έν πετούν τσιαμέ. Ετοιμάζω το κουνέλλι, έχω έτοιμο το όπλο, κατεβάζω το σκυλλί 5-10 λεπτά, κάμνω την άσκηση, φορτώνω το και φεύκω. Άν και δέν κάμνω ζημιά έν παράνομο αλλά σαν πιέννω βάλλω και τον σταυρό μου.
Έχω και πιστόλι με καψούλια, αλλά στο τελικό στάδιο της εκπαίδευσης και της φέρμας θεωρώ το αναγκαίο να πυροβολήσεις μπροστά στο σκυλί ζωντανό θήραμα και να το απορτάρει βραστό. Εν τούτα που εμπορούσε να κάμνει η θήρα να φκάλει έξτρα λεφτά, όπως κάμνουν οι ομίλοι με το ΕΦΑΠ. Να σου λαλεί ο θηροφύλακας μέρα, ώρα και τόπο, να του διάς 20-30 ευρώ και να σε εποπτέυει για μισή ώρα που θα χρησιμοποιάς το όπλο.
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
KINIGOSS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2011, 20:47

Re: ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

Δημοσίευση από KINIGOSS »

AndreasDr έγραψε:Ρε φίλε εγώ πάω σε κάτι ισιοχώραφα σε περιοχή έξω που Λευκωσία όπου επιτέπεται η τσίκλα, αλλά εν πατά πλάσμα διότι ούτε στρούθοι έν πετούν τσιαμέ. Ετοιμάζω το κουνέλλι, έχω έτοιμο το όπλο, κατεβάζω το σκυλλί 5-10 λεπτά, κάμνω την άσκηση, φορτώνω το και φεύκω. Άν και δέν κάμνω ζημιά έν παράνομο αλλά σαν πιέννω βάλλω και τον σταυρό μου.
Έχω και πιστόλι με καψούλια, αλλά στο τελικό στάδιο της εκπαίδευσης και της φέρμας θεωρώ το αναγκαίο να πυροβολήσεις μπροστά στο σκυλί ζωντανό θήραμα και να το απορτάρει βραστό. Εν τούτα που εμπορούσε να κάμνει η θήρα να φκάλει έξτρα λεφτά, όπως κάμνουν οι ομίλοι με το ΕΦΑΠ. Να σου λαλεί ο θηροφύλακας μέρα, ώρα και τόπο, να του διάς 20-30 ευρώ και να σε εποπτέυει για μισή ώρα που θα χρησιμοποιάς το όπλο.
Οπος εχει το κυνηγι γραπτους και αγραφους κανονες ετσι πρεπει και οι θηροφυλακες να εχουν καπιους αγραφους κανονες πχ να κοψει εναν μες το χοραφι που εν γηπεδο και να κρατα κουνελλι εκτροφης με το νεαρο σκυλλι και να τον γραψει εεε τοτε σημαινει εν εν ανθρωπος ο θηροφυλακας
Άβαταρ μέλους
FRANCHI
Full Member
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: 12 Δεκ 2011, 18:53

Re: ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

Δημοσίευση από FRANCHI »

φίλε σου έστειλα πμ
I believe half of what I see and nothing of what I hear
RESPECT

Re: ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

Δημοσίευση από RESPECT »

φιλε οι ομιλοι προσπαθουν να βαλουν στη βουλη μια περιοχη σε καθε πολη που να επιτρεπετε η εξασκηση και ο πιροβολισμος θηραματος εκτροφης.ελπιζω να το εγκρινουν.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εκπαίδευση”