Εκπαιδευτικα 2014

Απάντηση
dimitris savva

Re: Εκπαιδευτικα 2014

Δημοσίευση από dimitris savva »

Laurona έγραψε:Οχι τουτη εν παλια δικαιολογια.
Η νεα ειναι.....

......επια την κυριακη ρε κουμπαρε.
Εφκαλαν δυο τα μωρα....

Ειδες τους κουμπαρε......

Οχι ειδα τους σσιλους που λασαν απεναντι.....
:lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: Re: Re:

Δημοσίευση από Pathfinder »

Priest+++ έγραψε:
Pathfinder έγραψε:Θελω πολλα να δω που θα καταληξει τουτη η συζητηση μεταξυ εσας των 2 :):):)
Behind me I have you satan :o
Ιν γιορ φιρστ ποστς γιου χατ μι θινκινκ...ναου αμ σιορ!! :)
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: Εκπαιδευτικα 2014

Δημοσίευση από kanaris »

Γιατρός έγραψε:
Priest+++ έγραψε:
Γιατρός έγραψε:Και όταν σας γράφω για κυνηγετικά αιδοία που και στον στρατό πήρανε απαλλαγη για ψυχολογικά στέλνετε μου μήνυμα ότι δεν πρέπει να γράφουνε έτσι πράγματα.
Γενική σήψη.
Οι ανήλικοι με ανοικτά τα πόδια και έξω τα βυζιά στο facebook και κάνει like ο πατέρας, ο άντρας όλη μέρα κυνήγι για να περνά καλά η γυναίκα κτλ κτλ
Πτωχεύσαμε πνευματικα πολυ πριν πτωχεύσουμε χρηματικά
Γιατρε μου, να με περνεις μαζί σου κυνήγι;
Φίλε είμαι μέτριος κυνηγός και πάω με γνωστά ονόματα / τέρατα του κυνηγίου
Στην φάσσα έπαιζα angry birds τζαι έτρωα λούντζα χαλούμι με χυμό
Εγώ πάω πολλά στους προβουρημένους που εν γεμάτη η Κύπρος
Πάεις τζαι στους ρεχτους τους περτικους αμαρτωλε?
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
andreas78

Re: Εκπαιδευτικα 2014

Δημοσίευση από andreas78 »

Πανικος Setter έγραψε:Αερας κουπανιστος σημερα


http://youtu.be/5_lQfq-7Ecs

Και ο αέρας καλός ειναι, ανοίγει τους πνεύμονες, ειδικά εκείνων που φουμάρουν..... :D :D ;)
Άβαταρ μέλους
kyriakos304
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: 17 Αύγ 2011, 06:52

Re: Εκπαιδευτικα 2014

Δημοσίευση από kyriakos304 »

Λάικ


Όταν ξεκινήσουν οι εξορμήσεις θα μπορούμε να πηγαίνουμε σε εκπαιδευτικά εκτός Τετάρτης και Κυριακής;
Θα μπορούμε να πηγαίνουμε παντού; Ή σε κάποιες μόνο περιοχές;
Καλύτερα ένα θήραμα λιγότερο παρά ένας φίλος….
Άβαταρ μέλους
lefteris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: 22 Οκτ 2010, 21:53

Re: Εκπαιδευτικα 2014

Δημοσίευση από lefteris »

που αυριο απαγορευονται τα εκπαιδευτικα?
Άβαταρ μέλους
lefteris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: 22 Οκτ 2010, 21:53

Re: Εκπαιδευτικα 2014

Δημοσίευση από lefteris »

διλαδη Πανικο δικαιουμαστε μεχρι και την επομενη κυριακη. και απο την επομενη Δευτερα απαγορευεται για μια εβδομαδα. ετσι εθυμομουν και εγω αλλα μεσα στο facebook ελεαν οτι απαγορευεται που αυριο.
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: Εκπαιδευτικα 2014

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

Καλημέρα σας,

Η ματαιοδοξία είναι κάτι που δεν είχα ανέκαθεν. Τα δεδομένα όμως των τελευταίων εκπαιδευτικών πριν την έναρξη μας δίνουν την πραγματική εικόνα των θηραμάτων που θα συναντήσουμε και αναλόγως να βγάλουμε τα συμπεράσματά μας. Θα μιλήσω για την περιοχή που κυνηγώ εδώ και χρόνια. Κατά την περίοδο της εκκόλαψης παρατηρήσαμε 2-3 αγέλες από 10-12 πουλιά, όπως συνέβαινε κατά καιρούς όταν η αναπαραγωγή ήταν καλή.

Στο κυνήγι της φάσσας στην ίδια περιοχή είχα δει αρκετά περδίκια. Τώρα όμως στα εκπαιδευτικά η κατάσταση είναι τελείως διαφορετική. Τα κοπάδια είναι από 3-4 πουλιά (2 κοπάδια το πολύ), η συμπεριφορά τους νευρικότατη. Φαίνεται πως η αλεπού έκανε και αυτή τη ζημιά της (είχαμε και μια συνάντηση).

Συνεχίζοντας, στην περιοχή δεν έχουν γίνει απελευθερώσεις και ούτε θα γίνουν γιατί κάποιοι της περιοχής έκανα παράπονα για κλοπές σκύλων κλπ. Επομένως μένουν αυτά τα λίγα άγρια περδίκια. Οι κυνηγοί που κυνηγούν στην περιοχή δεν μπορώ να πω πως είναι πάρα πολλοί απλά είναι σταθεροί επομένως εκεί θα κυνηγήσουν άρα τα δύσκολα τώρα έρχονται.

Πέρσι κάναμε το λάθος να ακολουθήσουμε διαφορετικό πρόγραμμα στην παγανιά μας αφού ακούσαμε τα περδίκια στο διπλανό βουνό με αποτέλεσμα να τα σηκώνουμε εμείς με τους σκύλους και 4 που κάθονταν και τα περίμενα να ξεπεράσουν το κότα με άνεση. Το ερώτημα, φέτος δεν θα κάνουν το ίδιο; Εννοείται! Θα σταματήσουν στα 3 περδίκια; Σε καμία περίπτωση.

Επομένως με αυτά τα δεδομένα δεν θα ξανά σερβίρω στο πιάτο θήραμα για κανένα κρεατοσυλλέκτη. Η παγανιά θα γίνει πίσω από αυτούς και με αντίθετη κατεύθυνση απλά για να απολαύσουμε το πρωινό και ας μην καρπωθούμε τίποτα. Υπάρχει και το απογευματινό κυνήγι που τα πράγματα είναι πιο ήσυχα και πιο ρομαντικά.

Τα δύο περδίκια φέτος θα είναι υπερβολή για τον κυνηγό. Για μένα αυτό είναι το κότα μου. Ελπίζω σε άλλες περιοχές τα πράγματα να είναι διαφορετικά.

Υ.Γ Ημιορεινή Λεμεσού, για τον λαγό δεν χρειάζεται να αναφέρω κάτι...
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Εκπαιδευτικα 2014

Δημοσίευση από Γιατρός »

Φέτος όπως και να κυνηγά κάποιος ακόμα και με τον σταυρό στο χέρι θα γίνει εξολόθρευση
Πίνουμε το κατακάθι του καφέ και δεν έμεινε τίποτε άλλο, και είναι πικρό ...
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Άβαταρ μέλους
titosblaser
Full Member
Δημοσιεύσεις: 194
Εγγραφή: 10 Αύγ 2012, 09:59

Re: Εκπαιδευτικα 2014

Δημοσίευση από titosblaser »

Σημερα σε εκπεδευτικο επατησα μια λαουππα ηταν οπως τον γαρο παλε καλα που δεν εισιεν αδεια γιατι ηταν να μου πεσσει ο σιηπετος χαμε που τον φοο μου :lol:
Dietitian&Nutritionist
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εκπαίδευση”