ΑΜΠΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΣΙΤΑ ΣΚΥΛΩΝ

Απάντηση
NIKOLAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 14:47

ΑΜΠΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΣΙΤΑ ΣΚΥΛΩΝ

Δημοσίευση από NIKOLAS »

ΧΕΡΕΤΩ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ

ΕΒΑΛΑ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΜΟΥ ΑΜΠΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΡΑΣΙΤΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ

ΕΧΤΕΣ ΟΜΩΣ ΕΠΙΡΑ ΤΟΥΣ ΕΞΩ ΒΟΛΤΑ ΚΑΙ ΣΙΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΚΟΝΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΦΡΑΓΜΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΟΙ ΠΕΛΛΟΙ ΝΑ ΔΟΚΟΥΝ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΚΟΛΙΜΠΙ :lol:

Η ΕΡΩΤΙΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ

ΤΩΡΑ ΠΡΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΑΛΩ ΑΛΛΕΣ ΑΜΠΟΥΛΕΣ? Η ΕΝ ΠΑΘΕΝΕΙ ΤΙΠΟΤΕ Η ΠΑΛΙΑ ? ΕΒΑΛΑ ΤΗΝ ΠΡΙΝ 10 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΑΕΙ ΜΗΝΑ.....
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΑΜΠΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΣΙΤΑ ΣΚΥΛΩΝ

Δημοσίευση από admin »

NIKOLAS έγραψε:ΧΕΡΕΤΩ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ

ΕΒΑΛΑ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΜΟΥ ΑΜΠΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΡΑΣΙΤΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ

ΕΧΤΕΣ ΟΜΩΣ ΕΠΙΡΑ ΤΟΥΣ ΕΞΩ ΒΟΛΤΑ ΚΑΙ ΣΙΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΚΟΝΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΦΡΑΓΜΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΟΙ ΠΕΛΛΟΙ ΝΑ ΔΟΚΟΥΝ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΚΟΛΙΜΠΙ :lol:

Η ΕΡΩΤΙΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ

ΤΩΡΑ ΠΡΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΑΛΩ ΑΛΛΕΣ ΑΜΠΟΥΛΕΣ? Η ΕΝ ΠΑΘΕΝΕΙ ΤΙΠΟΤΕ Η ΠΑΛΙΑ ? ΕΒΑΛΑ ΤΗΝ ΠΡΙΝ 10 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΑΕΙ ΜΗΝΑ.....
Φίλε καλύτερα συμβουλεύτου κανένα κτηνίατρο γιατί φάρμακο απο φάρμακο διαφέρει
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΑΜΠΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΣΙΤΑ ΣΚΥΛΩΝ

Δημοσίευση από Laurona »

Νικολη μου καλημερα

Φιλε μου εν την Frontline που βαλεις?/?
Σε γενικες γραμες , πανω στις οδηγιες λεει οτι πρεπει να αποφυγεις το λουσιμο τις πρωτες μερες.......εσυ εχε ιαρκετο καιρο που της εβαλες την αμπουλα, λογικα εχει απορροφηθει και δεν τις εχασες.....

Εγω παντως ρε φιλε προτιμω το κολανακι.Καθε εναμησι μηνα περιπου αλλαζω το με καινουργιο εστω και αν λεει οτι παει πολλα παραπανω. Και καθε τοσο ψεκαζω και με σπρευ της Frontline περιοχες υποπτες που τον Μαη κια μετα.

Το θεμα ειναι να μην πιασουν......αμα πιασουν και μετα τσιβιτσια.......παει το παναηρι......( το προβλημα δεν ειναι το τσιβιτσι....το προβλημα ειναι η αρρρωστια που μπορει να μεταφερει.....)
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
NIKOLAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 14:47

Re: ΑΜΠΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΣΙΤΑ ΣΚΥΛΩΝ

Δημοσίευση από NIKOLAS »

Χρυσανθε μου ευχαριστω για τις πληροφοριες!

το κολανακι ποσα στιχιζει περιπου? και καμνει καλην δουλιαν?

εμενα ο φοβος μου εν οι ψιλλοι τα τσιβιτζια οκ ψεκαζω γιρο που τα κλουφκια σιχνα και βαλλο και ενα ιδικο σπρει πανω στα ζωα και εν οκ

αλλα τους ψηλλους φυσικα και τα τσιβιτζια, μονο με τες αμπουλες τους εξεφορτοθηκα...

αν εν φτηνο το κολανι και αποδιδει καλα να το δοκιμασω......γιατι οι αμπουλες εεε εν ακριβες λλιον...

σιγουρα πρπει να μεν εχουν τα ζωα μας πανω τους ετσι πραματα γιατι βασανιχουντε ,αροστουν αλλα καμια φορα μπορει να παθουμεν και εμεις κατι που τουτα ουλλα ειδικα τους ψηλλους.
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΑΜΠΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΣΙΤΑ ΣΚΥΛΩΝ

Δημοσίευση από Laurona »

Νικολη μου το κολανακι το καλο ειναι περιπου 12 ευρω το μεγιστο.

Αν θελεις παισμεενα τηλεφωνο μετα να σου πω λεπτομερειες.Αν το προσεξεις κια δεν τ οβρεξεις, αναλογα και με το σκυλλο, μπορει να παει ανετα αρκετο καιρο.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Mr. F3
Full Member
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: 22 Μαρ 2010, 18:38

Re: ΑΜΠΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΣΙΤΑ ΣΚΥΛΩΝ

Δημοσίευση από Mr. F3 »

Χρησιμοποιω το κολλαρο Kitrix, βαζω στα σκυλια το κολλαρο τον Απριλη και το βγαζω το Σεπτεμβρη χωρις ποτε να εχω προβλημα. Το κολλαρο αυτο ειναι και εναντιων του κουνουπιου της λεισμανιασης.
Το μονο αρνητικο ειναι οτι τις πρωτες μερες η μυρωδια του κολλαρου ειναι αισθητη και στον ανθρωπο, ποσο μαλλον στο σκυλι που το φοραει.

Παλαιοτερα χρησιμοποιουσα το σπρευ Frontline ηταν και αυτο πολυ καλο, δεν εχω παραπονο, αλλα δεν ειχε και τοσο μεγαλη χρονικη δραση.

Ψεκαζω τους χωρους διαμονηs με Neocidol (προσοχη στη δοσολογια, ειναι πολυ δυνατο) και καποτε ριχνω και σκονη Litocton. Επισης λιγο ασβεστης κατα καιρους κανει καλο (οχι μεγαλη ποσοτητα γιατι μαλακωνουν και σχιζουν οι πατουσες του σκυλου).
Άβαταρ μέλους
GiorgosT
Full Member
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010, 13:04
Τοποθεσία: Nicosia

Re: ΑΜΠΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΣΙΤΑ ΣΚΥΛΩΝ

Δημοσίευση από GiorgosT »

Mr. F3 έγραψε:Χρησιμοποιω το κολλαρο Kitrix, βαζω στα σκυλια το κολλαρο τον Απριλη και το βγαζω το Σεπτεμβρη χωρις ποτε να εχω προβλημα. Το κολλαρο αυτο ειναι και εναντιων του κουνουπιου της λεισμανιασης.
Το μονο αρνητικο ειναι οτι τις πρωτες μερες η μυρωδια του κολλαρου ειναι αισθητη και στον ανθρωπο, ποσο μαλλον στο σκυλι που το φοραει.

Παλαιοτερα χρησιμοποιουσα το σπρευ Frontline ηταν και αυτο πολυ καλο, δεν εχω παραπονο, αλλα δεν ειχε και τοσο μεγαλη χρονικη δραση.

Ψεκαζω τους χωρους διαμονηs με Neocidol (προσοχη στη δοσολογια, ειναι πολυ δυνατο) και καποτε ριχνω και σκονη Litocton. Επισης λιγο ασβεστης κατα καιρους κανει καλο (οχι μεγαλη ποσοτητα γιατι μαλακωνουν και σχιζουν οι πατουσες του σκυλου).
Το litocton το αποσιραν απο τα μαχαζια. εχει κανενας αλλος να μας πει για καμια σκονη?
http://www.moa.gov.cy/moa/da/da.nsf/All ... r_2010.pdf
ΗΟΜΟ HOMINI LUPUS
pistolas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2011, 21:18

Re: ΑΜΠΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΣΙΤΑ ΣΚΥΛΩΝ

Δημοσίευση από pistolas »

Πωλουνται κτηνιατρικα προιοντα συμπληρωματα διατροφης ,αποθητικα,και πολλα αλλα.Χαμηλες τιμες.
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: ΑΜΠΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΣΙΤΑ ΣΚΥΛΩΝ

Δημοσίευση από miky55 »

pistolas έγραψε:Πωλουνται κτηνιατρικα προιοντα συμπληρωματα διατροφης ,αποθητικα,και πολλα αλλα.Χαμηλες τιμες.
ΠΟΘΕΝ ΕΙΣΑΙ ΡΕ ΦΙΛΕ;
ΠΟΥ ΣΕ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ;
Άβαταρ μέλους
chrysanthos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: 18 Οκτ 2010, 11:50

Re: ΑΜΠΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΣΙΤΑ ΣΚΥΛΩΝ

Δημοσίευση από chrysanthos »

Το καλυτερο πραμα κατα των παρασιτων κοπελια ειναι η αμπουλα της Frontline η σειρα compat... τα τελευταια 4 χρονια μετα που σισταση του κτηνιατρου χρησιμοποιοτι μονο τζεινη 1 καθε 3 μηνες ή 1 καθε 4 αναλογα με τη κατασταση που βρισκεται τζαι το δερμα του σκυλλου αλλα τζαι το τριχωμα του... ειβρα την ισιχια μου.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κτηνιατρικά”