Ξαφνικο πρηξημο στο ποδι του σκυλου

Απάντηση
beaglesRhunters
Full Member
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: 16 Οκτ 2012, 11:36

Ξαφνικο πρηξημο στο ποδι του σκυλου

Δημοσίευση από beaglesRhunters »

Σκυλακι 1,5 μηνων πρηστηκε το ενα μπροστινο του ακρο εγινε διπλασιο απο οτι ηταν φυσιολογικο απο πανω μεχρι κατω και εμιαζε σαν ξερό, οταν τον πηρα στον χτηνιατρο του εβγαλε αχτηνογραφεια και μου ειπε δεν φενεται κατι και ισως ξεφουσκοσει αλλα δεν ξεφουσκονε και τυχαια οταν πηγα σε καπιο φαρμακειο μου εδωσε αντιβιοση αντιφλεγμονοδη και μετα απο 2-3 βδομαδες εγινε φυσιολογικο..
Μετα απο 2 μηνες εγινε το ιδιο αλλα με το πισω ποδι του σκυλου. εγινε η ιδια διαδικασια με πιο πανω αχτινογραφιες και παλυ τιποτε δεν διχνει να εχει..
προχτες του εβαλα και τα εμβολια του αλλα δεν θυμαμε οταν το επαθε την πρωτη φορα αν του εβαλα εμβολιο και εγινε ετσι.
καποιος φιλος αλλος του ετυχε σε σκυλακι που απο τα 7 σκυλακια εζησαν τα 2 και στο 1 απο αυτα οπος μου εξηγησε εγινε το ιδιο στο ενα ποδι, ξερανε το ακρο του..
ετυχε κατι αναλογο σε καποιο αλλο η ξερει κανει απο τι μπορει να προερχετε μιας και ο χτηνιατρος μου δεν ξερει??
WOODPIGEONHUNTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 739
Εγγραφή: 28 Ιαν 2013, 19:43
Τοποθεσία: λευκωσια

Re: Ξαφνικο πρηξημο στο ποδι του σκυλου

Δημοσίευση από WOODPIGEONHUNTER »

beaglesRhunters έγραψε:Σκυλακι 1,5 μηνων πρηστηκε το ενα μπροστινο του ακρο εγινε διπλασιο απο οτι ηταν φυσιολογικο απο πανω μεχρι κατω και εμιαζε σαν ξερό, οταν τον πηρα στον χτηνιατρο του εβγαλε αχτηνογραφεια και μου ειπε δεν φενεται κατι και ισως ξεφουσκοσει αλλα δεν ξεφουσκονε και τυχαια οταν πηγα σε καπιο φαρμακειο μου εδωσε αντιβιοση αντιφλεγμονοδη και μετα απο 2-3 βδομαδες εγινε φυσιολογικο..
Μετα απο 2 μηνες εγινε το ιδιο αλλα με το πισω ποδι του σκυλου. εγινε η ιδια διαδικασια με πιο πανω αχτινογραφιες και παλυ τιποτε δεν διχνει να εχει..
προχτες του εβαλα και τα εμβολια του αλλα δεν θυμαμε οταν το επαθε την πρωτη φορα αν του εβαλα εμβολιο και εγινε ετσι.
καποιος φιλος αλλος του ετυχε σε σκυλακι που απο τα 7 σκυλακια εζησαν τα 2 και στο 1 απο αυτα οπος μου εξηγησε εγινε το ιδιο στο ενα ποδι, ξερανε το ακρο του..
ετυχε κατι αναλογο σε καποιο αλλο η ξερει κανει απο τι μπορει να προερχετε μιας και ο χτηνιατρος μου δεν ξερει??
δες και κανενα αλλο κτηνιατρο ρε φιλε.... μπορει να μεν ξερει ο δικος σου για αυτο! μπορει να μην του ξανατυχε η ιδια περιπτωση
ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΑΤΡΕΦΤΕΙ ΠΟΤΕ........ΕΙΜΑΙ ΦΑΣΣΑΡΩΣΤΟΣ!!!!
12345678
Full Member
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 29 Οκτ 2012, 16:02
Τοποθεσία: ελλαδα

Re: Ξαφνικο πρηξημο στο ποδι του σκυλου

Δημοσίευση από 12345678 »

Καλησπερα.πρηξιμο στο μπροστινο ποδι της παρουσιασε πριν 2 βδομαδες και η 11 χρονη σεττεριτσα μου.
καναμε εξετασεις για τα παντα ,βγηκαν καθαρες ,αλλα μαλλον ειναι αθριτιδα λογο της ηλικιας της.
πλεων τη κυνηγαω μονο μια κυριακη αφου τρελενετε αν μενη σπιτη .
η κτηνιατρος μου ειπε για συμπληρωματα τα χει δοκιμαση κανεις;
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Ξαφνικο πρηξημο στο ποδι του σκυλου

Δημοσίευση από Anthimos »

12345678 έγραψε:Καλησπερα.πρηξιμο στο μπροστινο ποδι της παρουσιασε πριν 2 βδομαδες και η 11 χρονη σεττεριτσα μου.
καναμε εξετασεις για τα παντα ,βγηκαν καθαρες ,αλλα μαλλον ειναι αθριτιδα λογο της ηλικιας της.
πλεων τη κυνηγαω μονο μια κυριακη αφου τρελενετε αν μενη σπιτη .
η κτηνιατρος μου ειπε για συμπληρωματα τα χει δοκιμαση κανεις;
Μαλλον αναφερεσαι για γλουκοσαμινη και χονδροιτινη φιλε

Ειναι πολυ αποτελεσματικα για ηλικιωμενα σκυλια με αρθριτιδες κι ασβεστωματα φιλε
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
12345678
Full Member
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 29 Οκτ 2012, 16:02
Τοποθεσία: ελλαδα

Re: Ξαφνικο πρηξημο στο ποδι του σκυλου

Δημοσίευση από 12345678 »

Anthimos έγραψε:
12345678 έγραψε:Καλησπερα.πρηξιμο στο μπροστινο ποδι της παρουσιασε πριν 2 βδομαδες και η 11 χρονη σεττεριτσα μου.
καναμε εξετασεις για τα παντα ,βγηκαν καθαρες ,αλλα μαλλον ειναι αθριτιδα λογο της ηλικιας της.
πλεων τη κυνηγαω μονο μια κυριακη αφου τρελενετε αν μενη σπιτη .
η κτηνιατρος μου ειπε για συμπληρωματα τα χει δοκιμαση κανεις;
Μαλλον αναφερεσαι για γλουκοσαμινη και χονδροιτινη φιλε

Ειναι πολυ αποτελεσματικα για ηλικιωμενα σκυλια με αρθριτιδες κι ασβεστωματα φιλε
Ευχαριστω συναδελφε..
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Ξαφνικο πρηξημο στο ποδι του σκυλου

Δημοσίευση από admin »

beaglesRhunters έγραψε:Σκυλακι 1,5 μηνων πρηστηκε το ενα μπροστινο του ακρο εγινε διπλασιο απο οτι ηταν φυσιολογικο απο πανω μεχρι κατω και εμιαζε σαν ξερό, οταν τον πηρα στον χτηνιατρο του εβγαλε αχτηνογραφεια και μου ειπε δεν φενεται κατι και ισως ξεφουσκοσει αλλα δεν ξεφουσκονε και τυχαια οταν πηγα σε καπιο φαρμακειο μου εδωσε αντιβιοση αντιφλεγμονοδη και μετα απο 2-3 βδομαδες εγινε φυσιολογικο..
Μετα απο 2 μηνες εγινε το ιδιο αλλα με το πισω ποδι του σκυλου. εγινε η ιδια διαδικασια με πιο πανω αχτινογραφιες και παλυ τιποτε δεν διχνει να εχει..
προχτες του εβαλα και τα εμβολια του αλλα δεν θυμαμε οταν το επαθε την πρωτη φορα αν του εβαλα εμβολιο και εγινε ετσι.
καποιος φιλος αλλος του ετυχε σε σκυλακι που απο τα 7 σκυλακια εζησαν τα 2 και στο 1 απο αυτα οπος μου εξηγησε εγινε το ιδιο στο ενα ποδι, ξερανε το ακρο του..
ετυχε κατι αναλογο σε καποιο αλλο η ξερει κανει απο τι μπορει να προερχετε μιας και ο χτηνιατρος μου δεν ξερει??

ΈΛΕΓΞΕ εάν υπάρχει κάτι εκεί να κρούσει τον σκύλο, μέλισσες, σφήκες, σκορπιός, κ.τ.λ
Προσέχουμε...για να έχουμε
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κτηνιατρικά”