ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
MAKIS-SEZAR
Full Member
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 09 Απρ 2013, 19:07

ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Δημοσίευση από MAKIS-SEZAR »

Για σας παιδιά..
Εχω ένα σκύλο αρσενικό 6.5 μηνών..εδό και μια-δυο εβδομάδες όταν του βάζω την τροφή τρώει πολύ λαίμαργα και μέσα σε 4 λεπτά περίπου την τρώει και μετά Στρέφη το φαγητό ,μερικές φορές σαν πολτός και άλλες φορές μαζί με βλέννες και το ξανά τρώει αμέσως πάλι λαίμαργα..του έχω βάλει χάπια για την ταινία και νομίζω πώς δεν έχει..
Αν μπορεί κόπιας ας με βοηθήσει..
Ευχάριστο!
Μ’αρέσει η άστατη ζωή
γεννήθηκα αλάνι
μ’αδυναμία στο πιοτό
ΣΤ'ΟΠΛΟ και στο φουστάνι...
beaglesRhunters
Full Member
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: 16 Οκτ 2012, 11:36

ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Δημοσίευση από beaglesRhunters »

φιλε ειχα το ειδιο με μπρακ και μετα καταλαβα οτι επειδη ηταν χαμε η τροφη,
μετα εβαλα το λιο πιο ψηλα και εν εκαμναν εμετο
Άβαταρ μέλους
GiorgosT
Full Member
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010, 13:04
Τοποθεσία: Nicosia

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Δημοσίευση από GiorgosT »

MAKIS-SEZAR έγραψε:Για σας παιδιά..
Εχω ένα σκύλο αρσενικό 6.5 μηνών..εδό και μια-δυο εβδομάδες όταν του βάζω την τροφή τρώει πολύ λαίμαργα και μέσα σε 4 λεπτά περίπου την τρώει και μετά Στρέφη το φαγητό ,μερικές φορές σαν πολτός και άλλες φορές μαζί με βλέννες και το ξανά τρώει αμέσως πάλι λαίμαργα..του έχω βάλει χάπια για την ταινία και νομίζω πώς δεν έχει..
Αν μπορεί κόπιας ας με βοηθήσει..
Ευχάριστο!
βάλε πιο λίγη τροφή και 3 φορές την ημέρα και ελπίζω να ταίζεις τροφή για κουτάβια.
ΗΟΜΟ HOMINI LUPUS
Marinos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: 20 Οκτ 2011, 15:35
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Δημοσίευση από Marinos »

Ρε φιλε καμνει 4 λεπτα να φαει την τροφη??? συνηθος οι λαιμαργοι καμνουν κατι δευτερολεπτα.
Αν δεν τον πηρες σε γιατρο μεν του διας οτι νανε. Καλητερα να γινει σωστη διαγνοση
Φορούμε ΠΟΡΤΟΚΑΛΊ πάντα. Γιατί κάμνουμε το χόμπι μας, ΔΕΝ πάμε στον ανταρτοπόλεμο!!!!! Πίσω στες οικογένειες μας σόι και αβλαβείς!
Αχερκωτης
Full Member
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2015, 13:20

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Δημοσίευση από Αχερκωτης »

Εικόνα
Εικόνα
Γνωριζει καποιος τι μπορει να ειναι;η αισθηση εν σαν καμενη τριχα εχασε λιο τριχωμα στα σημεια εκει..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Αχερκωτης
Full Member
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2015, 13:20

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Δημοσίευση από Αχερκωτης »

Εν φαινεται ετσι κεινα τα μαυρα εν οπως το κακκατουι..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Δημοσίευση από πανικος »

Αχερκωτης έγραψε:Εν φαινεται ετσι κεινα τα μαυρα εν οπως το κακκατουι..


Sent from my iPhone using Tapatalk
μιχαλη ειναι ψυλλοι που γεννησαν σιγουρα το εχω παθει και εγω.μπανιο με υγρο πιατων χτενισμα με την χτενα με τα μικρα ττελακια και μετα αμπουλα frontline ειναι η συνταγη μου και ψεκασμα τα κλουβια :D
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
ALEXIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 324
Εγγραφή: 01 Αύγ 2011, 17:50

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Δημοσίευση από ALEXIS »

Αχερκωτης έγραψε:Εικόνα
Εικόνα
Γνωριζει καποιος τι μπορει να ειναι;η αισθηση εν σαν καμενη τριχα εχασε λιο τριχωμα στα σημεια εκει..


δεν φαινεται και τοσο καλα απο την φωτογραφια αλλα νομιζω οτι ειναι τσιμπουρια.ειναι μικρα μικρα οπως τα σκαγια.
αν δεν το παρεις το σκυλλι σου σε κτηνιατρο μπορει και να το χασεις φιλε μου. θα πιουν το αιμα του
παρτο οσο πιο γρηγορα μπορεις


Sent from my iPhone using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Kostas M.
Full Member
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: 02 Αύγ 2014, 09:01

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Δημοσίευση από Kostas M. »

Φιλε επαθα κατι παρομοιο και ο κτηνιατρος μου ειπε οτι ειναι αλεργια απο τους ψυλλους ή τσιβιτζια.
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Δημοσίευση από andreasana210326 »

Φιλε ο κτηνιατρος σου θα σου πει ακριβως τι ειναι.......

Aπο δικη μου πειρα δεν ειναι τσιβιτζια.......προκειται για αλλεργια ή αρχικα σταδια ερλιχίωσης αν κρινω απο την φωτογραφια που επηρεαζει αμεσα το αιμα και θα αναπτυχθει σιγα σιγα αν το αφησεις σε ολο το σωμα του σκυλλου με ασχημες συνεπειες. Χωρις να ειμαι σιγουρος φιλε.....ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο.....οποταν στον κτηνιατρο σου το συντομοτερο.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κτηνιατρικά”