Κολλαρο για τσιβιτζια

Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Κολλαρο για τσιβιτζια

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Ο ΣΚΥΛΟΣ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙ ΞΕΡΕΙ...ΔΕΝ ΞΕΧΝΑ....11/2 ΜΗΝΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΗΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!

ΠΡΟΣΩΠΗΚΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΒΓΕΝΟΥΝ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙΡΟ ΕΞΩ....ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΡΙΣΚΑΡΩ....ΒΑΛΕ ΑΠΟ ΚΟΥΦΑΕΣ,ΑΛΟΥΠΟΤΣΙΤΕΣ,ΤΣΙΒΙΤΖΙΑ Κ.Λ.Π.

ΣΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΒΑΣΗ ΤΟΥΣ ΒΓΑΖΩ ΓΙΑ ΠΕΡΙΠΑΤΟ...ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΜΟΝΟ 11/2 ΜΗΝΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ.
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
themos328
Full Member
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 14 Ιαν 2013, 11:33

Re: Κολλαρο για τσιβιτζια

Δημοσίευση από themos328 »

aantoni έγραψε:Μήπως παρατηρήσατε κι εσείς να έχει πολού μεγάλη έξαρση σε τζιβίτζια φέτος? Νομίζω ότι αυτό που γίνεται τις τελευταίες μέρες λογω των ψηλών θερμοκρασιών δεν ξανάγινε... Ο σκύλος μου επειδή είναι κοντός και τριχωτός έχει τεράστιο πρόβλημα.

Μετά απο μια έξοδο πριν καμια βδομάδα βρήκα, την επόμενη μέρα πάνω της πάνω απο 40 και φανταστείται ότι είχε και κολλάρο bayer και αμπούλα. Την ψέκασα, την έλουσα με ειδικό σαμπουάν, της τα έβγαλα όλα, της έβαλα καινούρια αμπούλα και κολλάρο και όταν την ξαναέβγαλα βρήκα πάνω της 10. Πραγματικά ελυπήθηκα την επειδή υπέφερε.

Μήπως υπάρχει κάτι άλλο για να προσέξω? Μήπως υπάρχει κανένα πιο αποτελεσματικό κολλάρο απο το bayer? Ποια είναι η καλύτερη αμπούλα?
Ευχαριστώ
λογο καιρικων συνθηκων ειναι αυξημενα....ακομα λιο θα βαλω κ εγω κολανι......εγω εδω και χρονια (10!!! ) χρησιμοποιω το kiltix σε συνδιασμο με ενα ψεκασμα (για φαρμακο δεν λεω συγκεκριμενο αφου καθε τρεις κ λιο αλλασουν τα....) των κλουβιων (κ σε χωμα κ σε μπετον κλπ...) μια φορα το χρονο κ εν εχουν προβλημα.μπορει οταν φκουν εξω να πιασουν εξω-παρασιτα αλλα την επομενη μερα εξαφανιζουντε! εχει αλλους φιλους που χρησιμοποιουν αλλες μαρκες κ εν ευχαριστημενοι η κολλαρου η αμπουλας....η δικη μου αποψη κ εμπειρια ειναι η πιο πανω!
το θήραμα μπορεί να είναι αυτοσκοπός, «η νίκη για τη νίκη», η επιδίωξη, δηλαδή, ενός στόχου μόνο και μόνο για την ικανοποίηση της κατάκτησής του, μόνο και μόνο για τη συμμετοχή στη δράση, μόνο και μόνο για την «τιμή του παιχνιδιού».
aantoni
Full Member
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 06 Σεπ 2011, 12:05

Re: Κολλαρο για τσιβιτζια

Δημοσίευση από aantoni »

SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:Ο ΣΚΥΛΟΣ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙ ΞΕΡΕΙ...ΔΕΝ ΞΕΧΝΑ....11/2 ΜΗΝΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΗΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!

ΠΡΟΣΩΠΗΚΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΒΓΕΝΟΥΝ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙΡΟ ΕΞΩ....ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΡΙΣΚΑΡΩ....ΒΑΛΕ ΑΠΟ ΚΟΥΦΑΕΣ,ΑΛΟΥΠΟΤΣΙΤΕΣ,ΤΣΙΒΙΤΖΙΑ Κ.Λ.Π.

ΣΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΒΑΣΗ ΤΟΥΣ ΒΓΑΖΩ ΓΙΑ ΠΕΡΙΠΑΤΟ...ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΜΟΝΟ 11/2 ΜΗΝΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ.
Φίλε SOLON και εγώ της ίδιας άποψης είμαι, απλά είναι νεαρό το σκυλί μου σε ηλικία τέτοια που πρέπει να αρχίσει να έχει επαφές με άγριο θήραμα και για αυτό το βγάζω. Κατά τα άλλα προσέχω πολύ πού το παίρνω καί πίστεψε με κάθε φορά που το βγάζω είμαι αγχωμένος μην συμβεί οτιδήποτε.
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Κολλαρο για τσιβιτζια

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Συμφωνω και γω με το φιλο πιο πανω.

Με το Kiltrix επνασα!
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Κολλαρο για τσιβιτζια

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

aantoni έγραψε:
SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:Ο ΣΚΥΛΟΣ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙ ΞΕΡΕΙ...ΔΕΝ ΞΕΧΝΑ....11/2 ΜΗΝΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΗΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!

ΠΡΟΣΩΠΗΚΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΒΓΕΝΟΥΝ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙΡΟ ΕΞΩ....ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΡΙΣΚΑΡΩ....ΒΑΛΕ ΑΠΟ ΚΟΥΦΑΕΣ,ΑΛΟΥΠΟΤΣΙΤΕΣ,ΤΣΙΒΙΤΖΙΑ Κ.Λ.Π.

ΣΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΒΑΣΗ ΤΟΥΣ ΒΓΑΖΩ ΓΙΑ ΠΕΡΙΠΑΤΟ...ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΜΟΝΟ 11/2 ΜΗΝΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ.
Φίλε SOLON και εγώ της ίδιας άποψης είμαι, απλά είναι νεαρό το σκυλί μου σε ηλικία τέτοια που πρέπει να αρχίσει να έχει επαφές με άγριο θήραμα και για αυτό το βγάζω. Κατά τα άλλα προσέχω πολύ πού το παίρνω καί πίστεψε με κάθε φορά που το βγάζω είμαι αγχωμένος μην συμβεί οτιδήποτε.

ΟΠΩΣ ΚΑΙ Ν'ΑΧΕΙ ΟΣΟΙ ΒΓΑΖΕΤΕ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΣΑΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΡΑ-ΠΑΡΑ ΠΟΛΑ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΩΝ ΠΕΡΙΟΧΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΤΩΝ ΤΕΤΡΑΠΟΔΩΝ ΦΙΛΩΝ ΣΑΣ!

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΟ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ SCALIBOR +ΑΜΠΟΥΛΑ
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
ixnilatris paou paou
Full Member
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 30 Απρ 2014, 18:53

Re: Κολλαρο για τσιβιτζια

Δημοσίευση από ixnilatris paou paou »

30 ευρο ενα ποτσουι φαρμακο 130μλ παει ενα χρονο ανα σκυλο...5 λεπτα και πεθανεισκουν
KINIGOSS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2011, 20:47

Re: Κολλαρο για τσιβιτζια

Δημοσίευση από KINIGOSS »

Πανικος Setter έγραψε:Ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει για τσιμπούρια

Εικόνα
κάνει και για ψύλλους?
ALEXIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 324
Εγγραφή: 01 Αύγ 2011, 17:50

Re: Κολλαρο για τσιβιτζια

Δημοσίευση από ALEXIS »

ΕΓΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΤΗΝ ΣΕΖΟΝ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ
ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΙΟΥΝΗ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΧΩΡΙΣ ΥΠΕΡΒΟΛΗ
ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΩ ΞΑΝΑ
ΕΧΩ 5 ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΜΙΑ CΟCKER SPANIEL ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.ΣΕ ΟΛΟΥΣ Η ΔΙΑΡΚΕΙΑ Η ΙΔΙΑ
ΔΗΛΑΔΗ 9 ΜΗΝΕΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΧΩΡΙΣ ΗΧΝΟΣ ΨΥΛΛΟΥ Η ΤΣΙΒΙΤΖΙΟΥhttp:
ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΟΥ ΖΩΟΥ
ΕΙΝΑΙ ΧΑΠΠΙ ΟΠΩΣ Ο ΚΥΒΟΣ ΖΩΜΟΥ ΚΟΤΑΣ ΜΕ ΓΕΥΣΗ ΠΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟΥΣ ΣΚΥΛΛΟΥΣ ΔΕΙΤΕ
ΤΟ ΕΔΩ
http://www.vetherapy.gr/bravecto-nea-te ... oy-skyloy/
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ALEXIS την 04 Απρ 2016, 16:24, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ALEXIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 324
Εγγραφή: 01 Αύγ 2011, 17:50

Re: Κολλαρο για τσιβιτζια

Δημοσίευση από ALEXIS »

Πανικος Setter έγραψε:φιλε θυμασαι ποσο κοστιζουν ?
ΕΙΝΑΙ 10-20 ΚΙΛΑ 33 ΕΥΡΩ
40-60 ΚΙΛΑ 48 ΕΥΡΩ
Αχερκωτης
Full Member
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2015, 13:20

Re: Κολλαρο για τσιβιτζια

Δημοσίευση από Αχερκωτης »

ALEXIS έγραψε:
Πανικος Setter έγραψε:φιλε θυμασαι ποσο κοστιζουν ?
ΕΙΝΑΙ 10-20 ΚΙΛΑ 33 ΕΥΡΩ
40-60 ΚΙΛΑ 48 ΕΥΡΩ
Αποτι καταλαβα δεν ειναι το ιδιο με αυτο που εβαλε ο Πανικκος..
Ποσα χαπια εχει μεσα το κουτι;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κτηνιατρικά”