ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΤΡΟΦΕΣ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ

Απάντηση
AU-79
Full Member
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2010, 11:13

Re: ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΤΡΟΦΕΣ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ

Δημοσίευση από AU-79 »

Υπαρχει τροφη που να ειναι ψυλη σε πρετεινη 30-32 αλλα να μεν ειναι High energy? δηλαδη θελω μια παχυντικη να το πω ετσι αλλα επηδει 1-2 φορες την βδομαδα φκαινουν εξω 2-3 ωρες καθε φορα εν θελω να εν φουλ σε ενεργεια.

Για να γινω πιο κατανοητος τα δυο απο τα σκυλλια που εχω ειναι διασταυρωμενα segugi, αλλα για να βαλουν κιλα θελουν την διπλασια δοσολογια απο οτι αλλα μου σκυλλια( δεν εχουν ταινια) και παλε ενεν το καλουπι που θελω να εχουν βαζω τους 2 ποτηρια τροφη 2-3 ημερες της εβδομαδας τις υπολοιπες ρυζι η μακαρονια αναμειγμενα με κοτοπουλλο η κονσερβα σε μεγαλες ποσοτητες. Τι φταιει ρε γ...το
varnavas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: 16 Οκτ 2011, 19:11

Re: ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΤΡΟΦΕΣ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ

Δημοσίευση από varnavas »

Εγω δινω στη δικη μου την Artemis Fresh Mix Adult dog. εχει σχεδον ενα χρονο που την δινω και ειμαι πολλα ευχαριστημενος. Εν λιο ακριβη αλλα μιαν την εχω. Τωρα που εγενησεν διο της μια που τη Royal Canin Starter που καμει τσαι για την μανα τσαι για τα κουταβια αμαν αφηκουν το βυζιν. Για το τριχωμα ερωτησα κτηνιατρο και ειπε μου να την δινω τροφη ψηλα σε ωμεγα. ετσι της δινω μια φορα την βδομαδα συκωτι κοτοπουλο βραστο και καθε τοσο σολομο φιλετο με την πετσα του
nature
Full Member
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: 12 Αύγ 2010, 00:32

Re: ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΤΡΟΦΕΣ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ

Δημοσίευση από nature »

Καταρχάς ένα μπράβο στο φίλο AndreasDr και τα παιδιά με την Fides γιατί αυτό που κάνουν ονομάζεται σεβασμός στο πελάτη και άρτια εξυπηρέτηση. Δεν είμαι πελάτης τους προς αποφυγή παρεξήγησης ούτε τους γνωρίζω προσωπικά.

Εγώ, έχω διαφορετική γνώμη σχετικά με τις τροφές ενέργειας και την εναλλαγή τους με το τέλος του κυνηγιού. Η ποιοτική τροφή δεν θα σου παχύνει το σκύλο σε καμιά περίπτωση. Η ποιοτική τροφή εφόσον ακολουθείς την προτεινόμενη δοσολογία θα σου τον διατηρεί στα σωστά φυσιολογικά επίπεδα. Ούτε υπέρβαρος ούτε λιποβαρής. Γιατί να αλλάζεται τροφή και να μην διατηρείται την ίδια τροφή απλά να μειώνεται/αυξάνεται την ποσότητα ανάλογα με τη δραστηριότητα. Γιατί να αλλάζεται την πρωτεΐνη/λίπη (τροφή ενέργειας) και στη θέση της να δίνεται υδατάνθρακες. Στους σκύλους συμβαίνει το αντίθετο σε σχέση με τους ανθρώπους. Αποθηκεύουν εύκολα υδατάνθρακες ως λίπος και χρησιμοποιούν κυρίως πρωτεΐνη και λίπη για παραγωγή ενέργειας. Κυρίως λίπη που δίνουν διπλάσια ενέργεια ανά γραμμάριο.

Ενεργειακό ισοζύγιο = θερμίδες που προσλαμβάνουμε με την διατροφή μας - θερμίδες που καταναλώνουμε με την φυσική δραστηριότητα.


Φίλε, ΑU79 κάτι κάνεις λάθος στη άνωθεν εξίσωση. Κατά την γνώμη μου, αν η τροφή σου είναι καλή, σταμάτα τα ρύζια και τα μακαρόνια και δίνε μόνο τροφή. Αν συνεχίζουν να μην βάζουν βάρος άλλαξε τροφή.

Καλό βράδυ
chris197
Full Member
Δημοσιεύσεις: 337
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2010, 18:29

Re: ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΤΡΟΦΕΣ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ

Δημοσίευση από chris197 »

ΠΑΙΔΙΑ,
ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΤΗΣ ΤΡΟΦΕΣ PICART ΜΕ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.
ΕΙΔΑ ΠΟΛΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟΥΣ ΣΚΥΛΟΥΣ ΜΟΥ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΣ ΤΙΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΗ ΛΟΓΙΚΕΣ.


Κοπέλια είπαμε την γνώμη σας όχι την διαφήμιση σας τηλέφωνα και αντιπροσώπους εν εζήτησε κανένας!!!
dimitris savva

Re: ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΤΡΟΦΕΣ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ

Δημοσίευση από dimitris savva »

chris197 έγραψε:ΠΑΙΔΙΑ,
ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΤΗΣ ΤΡΟΦΕΣ PICART ΜΕ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.
ΕΙΔΑ ΠΟΛΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟΥΣ ΣΚΥΛΟΥΣ ΜΟΥ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΣ ΤΙΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΗ ΛΟΓΙΚΕΣ.
ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΗ ΕΞΗΠΗΡΕΤΙΚΗ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΗ.
ΓΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ 99497571 ΠΑΝΤΕΛΗΣ
Φιλε μου οι τροφες που λες ειναι Ισπανικες?Που βρισκετε ο αντιπροσοπος?
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΤΡΟΦΕΣ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ

Δημοσίευση από miky55 »

ΕΓΩ ΤΑΙΖΩ ΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ BELCANDO ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΞΑΔΕΛΦΟ ΕΙΝΑΙ ΣΟΥΠΕΡ ΠΡΕΜΙΟΥΜ .ΤΡΙΧΩΜΑ ΤΕΛΕΙΟ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΝΤΟΧΕΣ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ.
Άβαταρ μέλους
Hlias
Full Member
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: 16 Οκτ 2010, 11:48

Re: ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΤΡΟΦΕΣ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ

Δημοσίευση από Hlias »

beagle mania έγραψε:Κοπελια και εγω FIDES ταιζω πολλα καλη η τροφη χωρις κανενα παραμικρο προβλημα και κ
ατα τη γνωμη μου μπορει επαξια να συναγωνιστει τροφες πολυ πιο ακριβες και επονυμες τις αγορας. Ο καθενας μπορει να δοκιμασει οτι θελει και να κρινει εκ του αποτελεσματος εφ οσον τον ικανοποια σε τιμη, ποιοτητα.
+1000
Συμφωνω απολυτα με τα παραπανω. Και πιστεψτε με οταν βλέπεις τα σκυλια σου συνεχεια ενεργιτικα, ακουραστα στο κυνηγι, και με λιγα λογια "θηρια" τοτε εκτιμας μια τροφη. αλλαξα 2 τροφες σε διαφορους σκυλους μου για να καταληξω στην Fides. Το να λες φιλε πως μια τροφη ειναι απο τις χειροτερες και συγκεκριμενα "ασιερο" τοτε πρεπει να εισαι σε θέση να τεκμηριωνεις την καταγγελια σου. τα παιδια της Fides και δη ο AndreasDR φανηκαν επαγγελματιες και σωστοι. περιμενουμε και απο εσενα φιλε Cypher να μας εξιγησεις τι ενοεις αχερο επειδη εγω ακομα δεν καταλαβα.
Φιλικα Ηλιας
istriano ®

Re: ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΤΡΟΦΕΣ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ

Δημοσίευση από istriano ® »

Hlias έγραψε:
beagle mania έγραψε:Κοπελια και εγω FIDES ταιζω πολλα καλη η τροφη χωρις κανενα παραμικρο προβλημα και κ
ατα τη γνωμη μου μπορει επαξια να συναγωνιστει τροφες πολυ πιο ακριβες και επονυμες τις αγορας. Ο καθενας μπορει να δοκιμασει οτι θελει και να κρινει εκ του αποτελεσματος εφ οσον τον ικανοποια σε τιμη, ποιοτητα.
+1000
Συμφωνω απολυτα με τα παραπανω. Και πιστεψτε με οταν βλέπεις τα σκυλια σου συνεχεια ενεργιτικα, ακουραστα στο κυνηγι, και με λιγα λογια "θηρια" τοτε εκτιμας μια τροφη. αλλαξα 2 τροφες σε διαφορους σκυλους μου για να καταληξω στην Fides. Το να λες φιλε πως μια τροφη ειναι απο τις χειροτερες και συγκεκριμενα "ασιερο" τοτε πρεπει να εισαι σε θέση να τεκμηριωνεις την καταγγελια σου. τα παιδια της Fides και δη ο AndreasDR φανηκαν επαγγελματιες και σωστοι. περιμενουμε και απο εσενα φιλε Cypher να μας εξιγησεις τι ενοεις αχερο επειδη εγω ακομα δεν καταλαβα.
Φιλικα Ηλιας
Κοπελια μεν ασχολεισται! Εν για να εξυπηρετισει αλλα συμφεροντα που το εκανε. Μεν περιμενετε δικαιολογια η απολογια. Ο κυβος εριφθει
Άβαταρ μέλους
Hlias
Full Member
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: 16 Οκτ 2010, 11:48

Re: ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΤΡΟΦΕΣ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ

Δημοσίευση από Hlias »

istriano έγραψε:
Hlias έγραψε:
beagle mania έγραψε:Κοπελια και εγω FIDES ταιζω πολλα καλη η τροφη χωρις κανενα παραμικρο προβλημα και κ
ατα τη γνωμη μου μπορει επαξια να συναγωνιστει τροφες πολυ πιο ακριβες και επονυμες τις αγορας. Ο καθενας μπορει να δοκιμασει οτι θελει και να κρινει εκ του αποτελεσματος εφ οσον τον ικανοποια σε τιμη, ποιοτητα.
+1000
Συμφωνω απολυτα με τα παραπανω. Και πιστεψτε με οταν βλέπεις τα σκυλια σου συνεχεια ενεργιτικα, ακουραστα στο κυνηγι, και με λιγα λογια "θηρια" τοτε εκτιμας μια τροφη. αλλαξα 2 τροφες σε διαφορους σκυλους μου για να καταληξω στην Fides. Το να λες φιλε πως μια τροφη ειναι απο τις χειροτερες και συγκεκριμενα "ασιερο" τοτε πρεπει να εισαι σε θέση να τεκμηριωνεις την καταγγελια σου. τα παιδια της Fides και δη ο AndreasDR φανηκαν επαγγελματιες και σωστοι. περιμενουμε και απο εσενα φιλε Cypher να μας εξιγησεις τι ενοεις αχερο επειδη εγω ακομα δεν καταλαβα.
Φιλικα Ηλιας
Κοπελια μεν ασχολεισται! Εν για να εξυπηρετισει αλλα συμφεροντα που το εκανε. Μεν περιμενετε δικαιολογια η απολογια. Ο κυβος εριφθει
;)
Άβαταρ μέλους
kostas DMK DOG FOOD
Full Member
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: 09 Αύγ 2011, 13:56

Re: ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΤΡΟΦΕΣ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ

Δημοσίευση από kostas DMK DOG FOOD »

Καλησπερα σας.Πρωτα απο ολα θα ηθελα να ευχαριστησω ταυς φιλους και πελατες τις εταιριας μας για την ειληκρινια τους γιατι σε τετοιες περιπτωσης απλη ειληκρινια χρειαζετε( οπως ειπε και ο φιλος Σαββας καθαρος ουρανος αστραπες δεν φοβαται) και δευτερο θα παρακαλεσω τους φιλους και πελατες μας αν ποτε εντοπισουν οποιονδηποτε προβλημα με τις τροφες μας( οπως καταλαβετε μεχρι τωρα δεν αντιμετωπισαμε οποιονδηποτε προβλημα παρα μονο θετικα σχολια εχουμε) να επικοινωνησετε το ταχυτερο δυνατο με τα γραφεια της εταιριας μας για να το ψαξουμε.επισης μπορειτε να επικοινωνησετε μαζι μας για οποιοανδηποτε πληροφορια για τις τροφες και οτιδηποτε αλλο μπορουμε να βοηθησουμε.
ευχαριστω επισης τον φιλο που εκανε την διμοσιευση γιατι μας εδωσε την ευκαιρια να τον διαψευσουμε.

FIDES DOG FOOD ONLY THE BRAVE............... ;)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κτηνιατρικά”