ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΤΡΟΦΕΣ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ

Απάντηση
Marios.S
Full Member
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2012, 16:39

Re: ΠΡΟΤΙΝΕΤΑΙ ΤΡΟΦΕΣ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ

Δημοσίευση από Marios.S »

http://www.dogfoodanalysis.com/


Παιδιά κοιταξετε και αυτό το site έχει reviews και ratings για κάθε brand

Μαριος
nature
Full Member
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: 12 Αύγ 2010, 00:32

Re: ΠΡΟΤΙΝΕΤΑΙ ΤΡΟΦΕΣ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ

Δημοσίευση από nature »

Όχι οι ιχνηλάτες δεν θέλουν άλλο είδος τροφής από τα υπόλοιπα κυνηγόσκυλα. Μπορείς να πας σε τροφές με υψηλή περιεκτικότητα σε πρωτεΐνες και λιπίδια που απευθύνονται σε σκυλιά εργασίας.
Δύσκολο να βγάλεις άκρη στο θέμα τροφή αν περιμένεις να ακούσεις τι θα σου πει ο καθένας ότι δίνει. Προσπάθησε να ψάξεις στο internet διάφορα ανεξάρτητα site που γράφουν κριτικές για τις τροφές. Πάντως μην περιμένεις με 20-25 ευρώ να βρεις πλήρη τροφή γιατί είναι αδύνατο να επιτευχθεί κάτι τέτοιο. Το καλό με τις ποιοτικές και πιο ακριβές τροφές είναι ότι απαιτείται μικρότερη ποσότητα. Δες και το παρακάτω site (κάνε search την τροφή που θες).
http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/

Επίσης μεγάλη σημασία δώσε στα 5 πρώτα συστατικά μιας τροφής και σε ποια μορφή βρίσκονται και όχι τόσο στη αναλογία τους σε θρεπτικά στοιχεία. Λίγο ψάξιμο και διάβασμα θέλει μόνο. Κάπου το έχω ξαναπεί νομίζω, έχουμε όσα σκυλιά μπορούμε να τους παρέχομε ένα αξιόλογο επίπεδο διαβίωσης γιατί δυστυχώς οι καιροί είναι δύσκολοι για όλους μας.
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: ΠΡΟΤΙΝΕΤΑΙ ΤΡΟΦΕΣ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ

Δημοσίευση από AndreasDr »

Φίλε η συγκεκριμένη σελίδα νομίζω δέν είναι ανανεωμένη, είναι 4-5 χρονών οι τελευταίες καταχωρήσεις. εχτός και αν κάμνω λάθος εγώ!
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Marinos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: 20 Οκτ 2011, 15:35
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: ΠΡΟΤΙΝΕΤΑΙ ΤΡΟΦΕΣ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ

Δημοσίευση από Marinos »

Φορούμε ΠΟΡΤΟΚΑΛΊ πάντα. Γιατί κάμνουμε το χόμπι μας, ΔΕΝ πάμε στον ανταρτοπόλεμο!!!!! Πίσω στες οικογένειες μας σόι και αβλαβείς!
nature
Full Member
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: 12 Αύγ 2010, 00:32

Re: ΠΡΟΤΙΝΕΤΑΙ ΤΡΟΦΕΣ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ

Δημοσίευση από nature »

Αυτή που χρησιμοποιώ εγώ έχει review to 2009 και δεν έχει αλλάξει μέχρι σήμερα συνταγή. Όντως όμως φίλε φαίνεται ότι το site δεν ανανεώνεται τα τελευταία 2-3 χρόνια. Από την άλλη έχει αρκετό υλικό μέσα για να μάθει όποιος θέλει για τις τροφές και πως να τις αξιολογεί.

Υπάρχει και αυτό
http://www.dogfoodadvisor.com/dog-food-reviews/dry/

Με πρόλαβες Μαρίνο.
isimerinos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 175
Εγγραφή: 04 Απρ 2011, 10:05

Re: ΠΡΟΤΙΝΕΤΑΙ ΤΡΟΦΕΣ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ

Δημοσίευση από isimerinos »

nature έγραψε:Αυτή που χρησιμοποιώ εγώ έχει review to 2009 και δεν έχει αλλάξει μέχρι σήμερα συνταγή. Όντως όμως φίλε φαίνεται ότι το site δεν ανανεώνεται τα τελευταία 2-3 χρόνια. Από την άλλη έχει αρκετό υλικό μέσα για να μάθει όποιος θέλει για τις τροφές και πως να τις αξιολογεί.

Υπάρχει και αυτό
http://www.dogfoodadvisor.com/dog-food-reviews/dry/

Με πρόλαβες Μαρίνο.
Εσύ φίλε ποια χρήσιμοποιας?
nature
Full Member
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: 12 Αύγ 2010, 00:32

Re: ΠΡΟΤΙΝΕΤΑΙ ΤΡΟΦΕΣ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ

Δημοσίευση από nature »

Έστειλα σου ΠΜ.
Άβαταρ μέλους
Panas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: 13 Σεπ 2011, 00:53
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΤΙΝΕΤΑΙ ΤΡΟΦΕΣ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ

Δημοσίευση από Panas »

Φίλε ο αδερφός που χρησιμοποιεί μιαν της Orijen (καναδέζικη) με πολύ καλά αποτελέσματα και στην υγεία αλλά και στην επίδοση του σκύλου.. έχει την και σε τούτη την σελίδα με τα reviews που σου είπαν τα κοπέλια
Marinos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: 20 Οκτ 2011, 15:35
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: ΠΡΟΤΙΝΕΤΑΙ ΤΡΟΦΕΣ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ

Δημοσίευση από Marinos »

Όντως κοπελια όταν πρόκειται να διαλέξουμε τροφή, διάβασε πόδα, δε video πότζι, ρότα γνωστούς... δεν vgeneis που μέσα.

Τούτη dame στο πρώτο video παρουσιάζει 3 είδη τροφών, με την ξηρί τροφή βασικά στη τρίτη θέση προτίμησης.

Στο τέλος του προτού video και σε όλο το δεύτερο video εξήγα περισσότερο την ποιότητα των συστατικών των ξηρών τροφών. Βασικά πρέπει να ξέρουμε να ερμηνεύουμε εκείνα όλα που γραφει η εταιρία στα συστατικά, τι σημαίνουν... και να μην ξεγελιόμαστε που κάτι λέξεις όπως "κρέας" παράδειγμα... δυστυχώς είναι πολύ πιο πολύπλοκα τα πράματα.

πολλά ενδιαφέρον video

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... TWHxvjI_as
Φορούμε ΠΟΡΤΟΚΑΛΊ πάντα. Γιατί κάμνουμε το χόμπι μας, ΔΕΝ πάμε στον ανταρτοπόλεμο!!!!! Πίσω στες οικογένειες μας σόι και αβλαβείς!
Άβαταρ μέλους
pai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 13 Φεβ 2011, 10:53

Re: ΠΡΟΤΙΝΕΤΑΙ ΤΡΟΦΕΣ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ

Δημοσίευση από pai »

γεια σας παιδια!εγω προσωπικα προσπαθω να κανω τα δικα μου συμπληρωματα τροφης!δεν ειναι φυσικα τοσο περιεχτικα σε βιταμινες και αλλες ουσιες αλλα προσφερουν αρκετη ενεργεια στα σκυλια μου χωρις κανενα προβλημα!Ακομα για μενα ειναι και μια ποιο φτηνη λυση(εχω 4 σκυλια στην κατοχη μου και ειναι δυσκολη η συντηρηση τους με τροφη)!τα δυο υλικα που χρησημοποιω ειναι κρεας(κοτοπουλο)και μακαρονια η και ρυζι!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κτηνιατρικά”