ΣΤΕΙΡΩΣΗ ΣΚΙΛΙΤΣΑΣ!

Απάντηση
DIMITRISF
Full Member
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2012, 16:52

ΣΤΕΙΡΩΣΗ ΣΚΙΛΙΤΣΑΣ!

Δημοσίευση από DIMITRISF »

ΠΑΙΔΙΑ Η ΣΚΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 5 ΧΡΩΝΩΝ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΑΝ ΛΙΣΑΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ.ΠΑΝΤΑ ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΚΥΝΙΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΓΙΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΙΝΙΓΙΣΩ ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ
ΕΞΟΡΜΙΣΕΙΣ.ΑΝ ΤΗΝ ΣΤΕΙΡΩΣΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΗΣ???
Marinos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: 20 Οκτ 2011, 15:35
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: ΣΤΕΙΡΩΣΗ ΣΚΙΛΙΤΣΑΣ!

Δημοσίευση από Marinos »

:?:
Φορούμε ΠΟΡΤΟΚΑΛΊ πάντα. Γιατί κάμνουμε το χόμπι μας, ΔΕΝ πάμε στον ανταρτοπόλεμο!!!!! Πίσω στες οικογένειες μας σόι και αβλαβείς!
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΣΤΕΙΡΩΣΗ ΣΚΙΛΙΤΣΑΣ!

Δημοσίευση από Anthimos »

DIMITRISF έγραψε:ΠΑΙΔΙΑ Η ΣΚΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 5 ΧΡΩΝΩΝ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΑΝ ΛΙΣΑΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ.ΠΑΝΤΑ ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΚΥΝΙΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΓΙΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΙΝΙΓΙΣΩ ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ
ΕΞΟΡΜΙΣΕΙΣ.ΑΝ ΤΗΝ ΣΤΕΙΡΩΣΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΗΣ???

Φίλε καλη ερωτηση!!!
Αν και οι κτηνιατροι λεν εν εχει πρόβλημα κανενας μας εν τολμα να καμει ετσι πραμα
Εγω πιστευω πως ναι θα κοψει απόδοση , ειδικα αν δουλεφκει σαν λυσσασμενη οπως λές
Αν καποιος φίλος το δοκίμασε ας μας πει!!
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
pai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 13 Φεβ 2011, 10:53

Re: ΣΤΕΙΡΩΣΗ ΣΚΙΛΙΤΣΑΣ!

Δημοσίευση από pai »

DIMITRISF έγραψε:ΠΑΙΔΙΑ Η ΣΚΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 5 ΧΡΩΝΩΝ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΑΝ ΛΙΣΑΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ.ΠΑΝΤΑ ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΚΥΝΙΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΓΙΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΙΝΙΓΙΣΩ ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ
ΕΞΟΡΜΙΣΕΙΣ.ΑΝ ΤΗΝ ΣΤΕΙΡΩΣΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΗΣ???
φιλε δημητρη καθως ολοι ξερουμε οι σκυλες ερχονται σε οιστρο καθε εξι μηνες μπορεις ομως να παρεις την σκυλιτσα σου στον κτηνιατρο 2 μηνες πριν το κυνηγι και με μια ενεσει να ερθει σε οιστρο ουτος ωστε ενα μηνα περιορισμο ακολουθος βουνο και καλα κυνηγια! :)
Άβαταρ μέλους
GiorgosT
Full Member
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010, 13:04
Τοποθεσία: Nicosia

Re: ΣΤΕΙΡΩΣΗ ΣΚΙΛΙΤΣΑΣ!

Δημοσίευση από GiorgosT »

pai έγραψε:
DIMITRISF έγραψε:ΠΑΙΔΙΑ Η ΣΚΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 5 ΧΡΩΝΩΝ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΑΝ ΛΙΣΑΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ.ΠΑΝΤΑ ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΚΥΝΙΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΓΙΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΙΝΙΓΙΣΩ ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ
ΕΞΟΡΜΙΣΕΙΣ.ΑΝ ΤΗΝ ΣΤΕΙΡΩΣΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΗΣ???
φιλε δημητρη καθως ολοι ξερουμε οι σκυλες ερχονται σε οιστρο καθε εξι μηνες μπορεις ομως να παρεις την σκυλιτσα σου στον κτηνιατρο 2 μηνες πριν το κυνηγι και με μια ενεσει να ερθει σε οιστρο ουτος ωστε ενα μηνα περιορισμο ακολουθος βουνο και καλα κυνηγια! :)
+1000
ΗΟΜΟ HOMINI LUPUS
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΣΤΕΙΡΩΣΗ ΣΚΙΛΙΤΣΑΣ!

Δημοσίευση από Laurona »

Ειχα ακουσει για καποιες ενεσεις που αναστελουν τον οιστρο της σκυλας, αλλα ειχαν αρνητικες επιδρασεις αργοτερα, κυριεως στο θεμα εμφανισης πυομητρας.

Για αυτες που λετε οι οποιες επιταχυνουν τον οιστρο, πρωτη φορα ακουω παιδια.

Εχουν παρουσιασει οποιαδηποτε συμπτωματα?
Σιγουρα η δραση σους ειναι ορμονκη.

Δωστε μας πληροφοριες , ειναι ενδιαφερον το θεμα!
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
istriano ®

Re: ΣΤΕΙΡΩΣΗ ΣΚΙΛΙΤΣΑΣ!

Δημοσίευση από istriano ® »

Φιλε παρα να προχωρησεις σε στειρωση, κατι που θα ειναι μονιμο στο σκυλλι, προτιμοτερο να χρησιμοποιας ενεσεις. Ακουσα ακομα ενα φιλο που τις χρησιμοποια καθε χρονο 2 μηνες πριν το κυνηγι, χωρις κανενα προβλημα. Επισης Αν η σκυλλιτσα ειναι σπουδαια στο κυνηγι, αυριο θα θελεις να αποκτησεις σκυλλακια απο αυτην !!!!!!
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: ΣΤΕΙΡΩΣΗ ΣΚΙΛΙΤΣΑΣ!

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

Ωραίο θέμα ρε παιδιά που πιστεύω απασχολεί πολλούς από εμάς.
Εμένα με συμβούλευσαν να στειρώσω την Husky μου γιατί λέει θα ηρέμησει και δεν θα ναι τόσο υπερενεργητική. Έλα που όμως αυτή η ενέργεια της είναι που την κάνει τόσο ξεχωριστή και αγαπητή!
Για αυτό σκευτείτε πολύ καλά πριν στειρώσετε κάποιο σκύλο γιατί σίγουρα δεν θα παραμείνει ο ίδιος με πριν.
Είναι και το θέμα των απογόνων που το θεωρώ πολύ σημαντικό !!!
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
DIMITRISF
Full Member
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2012, 16:52

Re: ΣΤΕΙΡΩΣΗ ΣΚΙΛΙΤΣΑΣ!

Δημοσίευση από DIMITRISF »

pai έγραψε:
DIMITRISF έγραψε:ΠΑΙΔΙΑ Η ΣΚΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 5 ΧΡΩΝΩΝ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΑΝ ΛΙΣΑΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ.ΠΑΝΤΑ ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΚΥΝΙΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΓΙΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΙΝΙΓΙΣΩ ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ
ΕΞΟΡΜΙΣΕΙΣ.ΑΝ ΤΗΝ ΣΤΕΙΡΩΣΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΗΣ???
φιλε δημητρη καθως ολοι ξερουμε οι σκυλες ερχονται σε οιστρο καθε εξι μηνες μπορεις ομως να παρεις την σκυλιτσα σου στον κτηνιατρο 2 μηνες πριν το κυνηγι και με μια ενεσει να ερθει σε οιστρο ουτος ωστε ενα μηνα περιορισμο ακολουθος βουνο και καλα κυνηγια! :)
File poli kali I simvouli sou kai se efharistw poli alla na pou fetos girise telos avgoustou kai meta 20 noemvriou :? Kai emeina haskontas..hehe. ara tin vazoume proliptika 2 mines prin; tablet
DIMITRISF
Full Member
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2012, 16:52

Re: ΣΤΕΙΡΩΣΗ ΣΚΙΛΙΤΣΑΣ!

Δημοσίευση από DIMITRISF »

Sas efharistw olous gia tis simvoules. Tha rwtisw kai ton giatro kai as akousoume kai allous edw apo prosopikes empeiries :)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κτηνιατρικά”