ΔΙΟΓΚΩΜΕΝΟΙ ΛΕΜΦΑΔΕΝΕΣ

Απάντηση
VALENTINOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 652
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 15:05

ΔΙΟΓΚΩΜΕΝΟΙ ΛΕΜΦΑΔΕΝΕΣ

Δημοσίευση από VALENTINOS »

ΕΧΩ ΕΝΑ ΣΚΥΛΑΚΙ 5 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΟΙ ΛΕΜΦΑΔΕΝΕΣ ΤΟΥ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΗ ΣΙΑΓΟΝΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΟΥΣΚΩΜΕΝΟΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 5-6 ΜΕΡΕΣ. ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΠΡΗΞΙΜΟ ΣΑΝ ΝΑ ΤΟΝ ΑΚΚΑΣΕΝ ΦΙΝΑ . ΔΙΩ ΤΟΥ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΕΧΕΙ 5 ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΤΠΤ. ΕΞΑΝΑΣΥΝΕΒΗΚΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ? ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ?
ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ..... [/color]
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: ΔΙΟΓΚΩΜΕΝΟΙ ΛΕΜΦΑΔΕΝΕΣ

Δημοσίευση από AndreasDr »

VALENTINOS έγραψε:ΕΧΩ ΕΝΑ ΣΚΥΛΑΚΙ 5 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΟΙ ΛΕΜΦΑΔΕΝΕΣ ΤΟΥ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΗ ΣΙΑΓΟΝΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΟΥΣΚΩΜΕΝΟΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 5-6 ΜΕΡΕΣ. ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΠΡΗΞΙΜΟ ΣΑΝ ΝΑ ΤΟΝ ΑΚΚΑΣΕΝ ΦΙΝΑ . ΔΙΩ ΤΟΥ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΕΧΕΙ 5 ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΤΠΤ. ΕΞΑΝΑΣΥΝΕΒΗΚΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ? ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ?
Φίλε το πρήξιμο των λεμφαδένων αποτελεί σύμπτωμα και της Λεισμανίασης, δέν είναι απόλυτο αλλά είναι ένα απο τα πρώτα πράγματα που ελέγχει ένας κτηνίατρος όταν υποψιάζεται αυτήν την ασθαίνεια. Καλύτερα πάρτο στον κτηνίατρο για να το δεί.
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
dolite
Full Member
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 29 Ιουν 2011, 00:12

Re: ΔΙΟΓΚΩΜΕΝΟΙ ΛΕΜΦΑΔΕΝΕΣ

Δημοσίευση από dolite »

Η ΛΕΙΣΜΑΝΙΩΣΗ ΘΕΛΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΧΡΟΝΟ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΑΓΧΟΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: ΔΙΟΓΚΩΜΕΝΟΙ ΛΕΜΦΑΔΕΝΕΣ

Δημοσίευση από AndreasDr »

Φίλε για να το λαλείς κάτι παραπάνο ξέρεις!
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
dolite
Full Member
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 29 Ιουν 2011, 00:12

Re: ΔΙΟΓΚΩΜΕΝΟΙ ΛΕΜΦΑΔΕΝΕΣ

Δημοσίευση από dolite »

δεν ειναι να το γνωριζεις αλλα να μην αγχωνουμε και τους αλλους γιαυτο το ειπα ετσι αντρεα μου
η αρρωστια θελει το πιο λιγο 4 μηνες και πανω για να δειξει
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΔΙΟΓΚΩΜΕΝΟΙ ΛΕΜΦΑΔΕΝΕΣ

Δημοσίευση από Anthimos »

Κι εμενα το κουταβακι ειχε πρησμενους λεμφαδενες κατω απο την σιαγονα και μου ειπε ο γιατρος ειναι απο τα δοντια του...
Να ανησυχησω ΜΟΝΟ αν πρηστουν λεμφαδενες μπροστα μεταξυ του στηθους και εκει που ενωνεται το πόδι του σκύλου.....και παλι μπορει να ειναι απο τα δονται του φλεγμονη επειση αυτη η ηλικια αλλαζει τα δοντια του!!
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
VALENTINOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 652
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 15:05

Re: ΔΙΟΓΚΩΜΕΝΟΙ ΛΕΜΦΑΔΕΝΕΣ

Δημοσίευση από VALENTINOS »

Anthimos έγραψε:Κι εμενα το κουταβακι ειχε πρησμενους λεμφαδενες κατω απο την σιαγονα και μου ειπε ο γιατρος ειναι απο τα δοντια του...
Να ανησυχησω ΜΟΝΟ αν πρηστουν λεμφαδενες μπροστα μεταξυ του στηθους και εκει που ενωνεται το πόδι του σκύλου.....και παλι μπορει να ειναι απο τα δονται του φλεγμονη επειση αυτη η ηλικια αλλαζει τα δοντια του!!
επηρα ΤΟ ΚΤΗΝΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΔΩΚΕΝ Μ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ . ΕΙΠΕ Μ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΕΝ ΜΟΛΥΝΣΗ ΠΟΥ ΑΛΛΑΖΕΙ ΔΟΝΤΙΑ. ΑΛΛΑ ΕΝ ΦΟΥΣΚΩΜΕΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΤΟΥ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΛΙΠΩΜΑ.
ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ..... [/color]
Άβαταρ μέλους
APOLLON_1
Δημοσιεύσεις: 1261
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010, 15:40
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΔΙΟΓΚΩΜΕΝΟΙ ΛΕΜΦΑΔΕΝΕΣ

Δημοσίευση από APOLLON_1 »

Anthimos έγραψε:Κι εμενα το κουταβακι ειχε πρησμενους λεμφαδενες κατω απο την σιαγονα και μου ειπε ο γιατρος ειναι απο τα δοντια του...
Να ανησυχησω ΜΟΝΟ αν πρηστουν λεμφαδενες μπροστα μεταξυ του στηθους και εκει που ενωνεται το πόδι του σκύλου.....και παλι μπορει να ειναι απο τα δονται του φλεγμονη επειση αυτη η ηλικια αλλαζει τα δοντια του!!
ανθιμε επιασες αλλο επανιελ?
EPANIEL POWER
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΔΙΟΓΚΩΜΕΝΟΙ ΛΕΜΦΑΔΕΝΕΣ

Δημοσίευση από Anthimos »

APOLLON_1 έγραψε:
Anthimos έγραψε:Κι εμενα το κουταβακι ειχε πρησμενους λεμφαδενες κατω απο την σιαγονα και μου ειπε ο γιατρος ειναι απο τα δοντια του...
Να ανησυχησω ΜΟΝΟ αν πρηστουν λεμφαδενες μπροστα μεταξυ του στηθους και εκει που ενωνεται το πόδι του σκύλου.....και παλι μπορει να ειναι απο τα δονται του φλεγμονη επειση αυτη η ηλικια αλλαζει τα δοντια του!!
ανθιμε επιασες αλλο επανιελ?
Σεττερ φίλε μου....
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: ΔΙΟΓΚΩΜΕΝΟΙ ΛΕΜΦΑΔΕΝΕΣ

Δημοσίευση από marinos.a »

Anthimos έγραψε:
APOLLON_1 έγραψε:
Anthimos έγραψε:Κι εμενα το κουταβακι ειχε πρησμενους λεμφαδενες κατω απο την σιαγονα και μου ειπε ο γιατρος ειναι απο τα δοντια του...
Να ανησυχησω ΜΟΝΟ αν πρηστουν λεμφαδενες μπροστα μεταξυ του στηθους και εκει που ενωνεται το πόδι του σκύλου.....και παλι μπορει να ειναι απο τα δονται του φλεγμονη επειση αυτη η ηλικια αλλαζει τα δοντια του!!
ανθιμε επιασες αλλο επανιελ?
Σεττερ φίλε μου....
κακές παρέες :D
Si vis pacem, para bellum
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κτηνιατρικά”