ενασ σκιλοσ για ολα

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ενασ σκιλοσ για ολα

Δημοσίευση από admin »

ttoppouzis έγραψε:
AU-79 έγραψε:
ttoppouzis έγραψε:κοπελια ίσος σας φανεί πολλά...
αλλα ακτύπητο δίδυμο kroutsxaar και "λικοσκιλος" τέλος... το μοναδικό που θα ήταν καλύτερο θα ήταν kroutsxaar με dogo argentino αλλα κάποιοι θεωρούν τον πολλά επικίνδυνο οποτε το πρώτο και ξέρω ψωμί

Ρε Τοπούζι μου ο κάθε σκύλος έχει τα χαρακτηριστικά του και αυτός ο τρόπος σκέψεις οπυ έχεις είναι κατά την ταπεινή μου γνώμη λάθος .Οι περισσότεροι Κυπραίοι κυνηγοί σκέφτονται έτσι λόγο λάθος παιδείας. ΕΝ γίνεται να θέλεις να φτιάξεις ένα αυτοκίνητο μεταξύ ferrari και Jeep το ένα εν για να βουρά γλήορα το άλλο εν για να μπαίνει μεσα στα ακάμωτα. Οι περισσότεροι Κυπραίοι θέλουν να κάμουν τον σούπερ σκύλο τσαι διασταυρώνουν beagle -english pointer, γιούρα με ντραχάρρ και πάει λέγοντας . Εν θα ανακαλύψουμε εμείς σήμερα τον τροχό ξυπνάτε ανακαλύψαν άλλοι ειδικοί σε έτσι θέματα πρίν εκατοντάδες χρόνια. ο dogo argentino και ο λυκόσκυλος έχουν άλλη δουλειά όι να κυνηγούν λαγούς και πέρδικες. Τούτες ούλες οι ράτσες καθαρόαιμων ζώων που υπάρχουν είναι επιτυχημένες διαυσταρώσεις που πέτυχαν κάποιοι. Αλλά ο Κυπραίος εν ξέρει τι θέλει. Θέλει ένα δυνατό ιχνηλάτη που να λασει πάς την μαλαή να σούζει νούρο , να φερμάρει, να τσιλά , να φέρνει και να κρέμμετε τσαι το φτί του. Παρετάτε τούτες τις πελλάρες και δείτε ποιές είναι πραγματικά οι ανάγκες σας καιο ψάξτε να βρείτε ένα σκύλο που θα ικανοποιά λογικα΄τις ανάγκες σας μέσα απο καλή εκτροφή και σωστή εκπαίδευση. Αν κάποτε έκαναν διασταυρώσεις με λυκόσκυλο για να καταφέρουν να δώσουν σε μια φυλή κάποιο χαρακτηριστικό έπρεπε να περάσουν 10 γεννιές με σταθερό αυτό το χαρακτηριστικό για να πούν ότι πέτυχε η διασταύρωση. Ενας που κάνει τώρα αυτή την διαστάυρωση το πι9ο πιθανό να φκάλει άχρηστους μπαστάρδους πουτούτους που εν γεμάτα τα βουνά την πρώτη Κυριακή!!!
Προσέχουμε...για να έχουμε
KINIGOSS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2011, 20:47

Re: ενασ σκιλοσ για ολα

Δημοσίευση από KINIGOSS »

διασταβροσεις και παλε διασταβρωσεις :evil: νουν εν βαλλει ο κυπρεος
πουτολ με λασσι και υποαστινομο ρεξ Φκεννει ενα σκυλλι καλο στη αρχη και μετα γεμιζουν τα βουνα αδεσποτα κροτοφοβικα και κακομηρα ζωα κριμα
ttoppouzis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: 08 Ιαν 2012, 19:38

Re: ενασ σκιλοσ για ολα

Δημοσίευση από ttoppouzis »

Ρε Τοπούζι μου ο κάθε σκύλος έχει τα χαρακτηριστικά του και αυτός ο τρόπος σκέψεις οπυ έχεις είναι κατά την ταπεινή μου γνώμη λάθος .Οι περισσότεροι Κυπραίοι κυνηγοί σκέφτονται έτσι λόγο λάθος παιδείας. ΕΝ γίνεται να θέλεις να φτιάξεις ένα αυτοκίνητο μεταξύ ferrari και Jeep το ένα εν για να βουρά γλήορα το άλλο εν για να μπαίνει μεσα στα ακάμωτα. Οι περισσότεροι Κυπραίοι θέλουν να κάμουν τον σούπερ σκύλο τσαι διασταυρώνουν beagle -english pointer, γιούρα με ντραχάρρ και πάει λέγοντας . Εν θα ανακαλύψουμε εμείς σήμερα τον τροχό ξυπνάτε ανακαλύψαν άλλοι ειδικοί σε έτσι θέματα πρίν εκατοντάδες χρόνια. ο dogo argentino και ο λυκόσκυλος έχουν άλλη δουλειά όι να κυνηγούν λαγούς και πέρδικες. Τούτες ούλες οι ράτσες καθαρόαιμων ζώων που υπάρχουν είναι επιτυχημένες διαυσταρώσεις που πέτυχαν κάποιοι. Αλλά ο Κυπραίος εν ξέρει τι θέλει. Θέλει ένα δυνατό ιχνηλάτη που να λασει πάς την μαλαή να σούζει νούρο , να φερμάρει, να τσιλά , να φέρνει και να κρέμμετε τσαι το φτί του. Παρετάτε τούτες τις πελλάρες και δείτε ποιές είναι πραγματικά οι ανάγκες σας καιο ψάξτε να βρείτε ένα σκύλο που θα ικανοποιά λογικα΄τις ανάγκες σας μέσα απο καλή εκτροφή και σωστή εκπαίδευση. Αν κάποτε έκαναν διασταυρώσεις με λυκόσκυλο για να καταφέρουν να δώσουν σε μια φυλή κάποιο χαρακτηριστικό έπρεπε να περάσουν 10 γεννιές με σταθερό αυτό το χαρακτηριστικό για να πούν ότι πέτυχε η διασταύρωση. Ενας που κάνει τώρα αυτή την διαστάυρωση το πι9ο πιθανό να φκάλει άχρηστους μπαστάρδους πουτούτους που εν γεμάτα τα βουνά την πρώτη Κυριακή!!![/quote]
αριστε εν και εμιλησα για διασταυρωση εμιλουν για 2 διαφορετικουσ σκυλουσ αν και σκευτουμε να φτιaξω μια νεα φυλη :P :P :P
Το μονο που χρειάζετε είναι να βάλεις το χέρι πίσω απο τους εξωλκείς! Σκέψου το γίνεται!
AU-79
Full Member
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2010, 11:13

Re: ενασ σκιλοσ για ολα

Δημοσίευση από AU-79 »

ttoppouzis έγραψε:
AU-79 έγραψε:
ttoppouzis έγραψε:κοπελια ίσος σας φανεί πολλά...
αλλα ακτύπητο δίδυμο kroutsxaar και "λικοσκιλος" τέλος... το μοναδικό που θα ήταν καλύτερο θα ήταν kroutsxaar με dogo argentino αλλα κάποιοι θεωρούν τον πολλά επικίνδυνο οποτε το πρώτο και ξέρω ψωμί


Κουτσχααρ να κυνηγα και το λυκοσκυλλο η ο dogo argentino για φυλακες σου στο κυνηγι??? Πολυ ωραιο ακουγεται :lol:
ο dogo αργεντινο είναι εκγενετις κυνηγός.... ιδα τον να πιάνει μαλαη αρκοχοιρου να να τον ακάνει
φαντάζομαι στον λαγό τί μπορει να κάνει...
ο "λικοσκιλος" είναι ένα που τα πιο έξυπνα σκυλιά η μύτη του οι απλά εν καλή εν παρα πολλά καλή "γιαυτο" και άλλωστε πολλές νέες φίλες κυνηγόσκυλων έχουν german sheperd πάνω τους

Φιλε τουτα εν γουστα! Αλλα δαμε γυρεφκουμε ολοι τα καλητερα αιματα απο 100% ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΕΣ ΦΥΛΕΣ αλλος απο ιχνηλατη αλλος απο φερμας ακομα και ημιαιμα και παλε το ποσοστο να φκει καλος στο κυνηγι εν μηδαμινο και εσυ μου λες να ψαξω για ψυλλους στα αχυρα.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”