Απαγόρευσαν πλήρως την έξοδο σκύλων

Απάντηση
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: Απαγόρευσαν πλήρως την έξοδο σκύλων

Δημοσίευση από lagomania »

μεν τους βαλουμε ουλους στο ιδιο καζανι εχει και καλους θηροφυλακες εχει και κακους μεν τα περνουμε ουλα ενα
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Απαγόρευσαν πλήρως την έξοδο σκύλων

Δημοσίευση από AndreasDr »

lagomania έγραψε:μεν τους βαλουμε ουλους στο ιδιο καζανι εχει και καλους θηροφυλακες εχει και κακους μεν τα περνουμε ουλα ενα
''Ζητούν να συνεργαστούμε μαζί τους ως νομοταγείς κυνηγοί αλλά οι περισσότεροι τουλάχιστον που τσίνους έννεν καθόλου συνεργάσιμοι. ''
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Άβαταρ μέλους
FRANCHI
Full Member
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: 12 Δεκ 2011, 18:53

Re: Απαγόρευσαν πλήρως την έξοδο σκύλων

Δημοσίευση από FRANCHI »

ρε παιθκιά αν εκατάλαβα καλά δηλαδή άμαν τωρά εγώ θελώ να πάρω το σκύλλο μου βόρτα στα βουνά δεν μπορώ να τον πάρω όπου θέλω πρέπει να πιάσω χάρτη που τη θύρα ;;;
I believe half of what I see and nothing of what I hear
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Απαγόρευσαν πλήρως την έξοδο σκύλων

Δημοσίευση από AndreasDr »

Ναί φίλε. υπάρχουν καθορισμένες περιοχές βάση νομοθεσίας που επιτρέπεται να φκάλλεις τα σκυλιά, έτσι ώστε να μείνουν σε ησυχία τα θηράματα και να αναπαραχθούν όσο καλύτερα γίνεται.
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
sotiris!129

Re: Απαγόρευσαν πλήρως την έξοδο σκύλων

Δημοσίευση από sotiris!129 »

FRANCHI έγραψε:ρε παιθκιά αν εκατάλαβα καλά δηλαδή άμαν τωρά εγώ θελώ να πάρω το σκύλλο μου βόρτα στα βουνά δεν μπορώ να τον πάρω όπου θέλω πρέπει να πιάσω χάρτη που τη θύρα ;;;
ναι φιλε... 500 ευρο προστημο αν εισαι σε λαθος τοπο!
Άβαταρ μέλους
demetris-demetriou
Full Member
Δημοσιεύσεις: 226
Εγγραφή: 09 Ιαν 2011, 20:48
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Απαγόρευσαν πλήρως την έξοδο σκύλων

Δημοσίευση από demetris-demetriou »

AndreasDr έγραψε:Ρε φίλε το κορυφαίο εν σας το είπα, επία πριν 1 μήνα στην Θύρα να ρωτήσω για μιά νέα απαγορευμένη στο Τροόδος. Μπένουμε μέσα:
Εγώ: Καλησπέρα, ήρτα για να μου εξηγήσετε για μιάν απαγορευμένη αν έν εύκολο
Θηρ/κας 1: Πέ μου να δούμε.
Εγώ: Εν μιά καινούργια πάνω στο Τρόοδος.
Θηρ/κας 1:Πού? Τροόδος? Ε που να ξέρω.
Εγώ: Ε καλά ποιος ξέρει?
Θηρ/κας 2: Αρώτα τσίνους που εβάλαν τες ταπέλλες, χαχαχαχα.
θηρ/κας 3 : χαχαχαχα
Εγώ: Μα τι λαλείς ρε κουμπάρε τωρά?
Θηρ/κας 1: Ρε φίλε πρέπει να πάεις να ρωτήσεις Λεμεσό, εν της επαρχίας τους.
Εγώ: Καλάν τωρά πρέπει να πάω Λεμεσό για να μου εξηγήσουν? Εν έχετε έναν πιο αναλυτικό χάρτη? Εν ενημερώνεστε ούλλοι για τες νέες περιοχές?

Θηρ/κας 1: Τίποτε εν μας είπαν ρε κουμπάρε, έντζε είμαστε GPS.

Όπως και να έχει τελικά επροθυμοποιήθηκε ο ένας να μου δέιξει σε έναν ηλεκτρονικό χάρτι αλλά επιδή δεν είχε ιδέα δεν βοήθησε καθόλου. Και μετά ρε κοπέλια να θωρώ κάτι πόστ που διακαιολογεί την υπηρεσία και ακόμα λλίο θα θέλουν να τους λυπούμαστε. Ζητούν να συνεργαστούμε μαζί τους ως νομοταγείς κυνηγοί αλλά οι περισσότεροι τουλάχιστον που τσίνους έννεν καθόλου συνεργάσιμοι. Μόνο με ΚΑΘΑΡΣΗ σάζει το πράμα, αλλά εν κάτι που έν θα γίνει ποττέ, διότι ούτε στην αστυνομία εκάμαν ποττέ, ούτε στο στρατό και γεννικά σε κανένα κρατικό και ημικρατικό οργανισμό.
Ρέ φιλέ ενε ρώτας πρίν να πάεις ? :) :) :) σιγά να μεν κάτσουν να σου εξηγήσουν μα τωρά σοβαρομιλάς???????? εμένα το καλοκαίρι όταν βγάλαν τους χάρτες πήγα να πίασω μπαίνω στο γραφείο βλέπω 2 θηροφύλακες να κάθονται και ρωτώ τους ήρθα να παραλάβω τους καινούργιους χάρτες ετυπωθήκαν έτσι ? Μου απαντά ο ένας - Ε που να ξέρω εγώ ρε κουμπάρε ρώτα μέσα !!!!!!!!!!!!!!!
Πάω μέσα και βλέπω 2 γυναίκες θηροφύλακες ρωτώ τες την ίδια ερώτηση και απαντά μου - Ναι φυσικά έχει εκεί πίασε !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ :evil: :evil:
1.ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΔΕΝ ΞΕΡΑΝ, ΠΟΥ "ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ" ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΠΡΑΜΑΤΑ
2.ΟΙ ΧΑΡΤΕΣ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΝ ΣΤΟ ΔΙΠΛΑΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ 1.5 ΜΕΤΡΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΕΚΛΑ ΠΟΥ ΚΑΘΕΤΟΥΝ Ο "ΔΟΥΛΕΥΤΑΡΑΣ" ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΑΣ ΚΑΙ ΕΠΙΝΕ ΚΑΦΕ
3. Η ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΤΗΣ ΣΥΜΠΕΡΗΦΟΡΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΕΚΑΜΕ ΚΑΙ ΧΑΡΗ ΠΟΥ ΜΟΥ "ΑΠΑΝΤΗΣΕ" !!!!!!!!! Ο ΜΑ@@@@@ ΕΧΟΥΝ ΜΑΣ ΣΑΝ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΔΕΝ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΠΟΥ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΕΜΕΙΣ ΤΟΥΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΜΙΣΘΟ ΤΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!!!
NARITAPA
Full Member
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 04 Φεβ 2011, 23:30

Re: Απαγόρευσαν πλήρως την έξοδο σκύλων

Δημοσίευση από NARITAPA »

Οπως φαίνεται κάπποιοι έχουν ξεπεράσει τα όρια.Βασισμένοι σε μη σοβαρές πληροφορίες,έγραψαν ενα σωρό φαντασιώσεις και εικασίες..Τώρα οι χάρτες και περιγραφές ολων των περιοχών εξάσκησης των σκύλλων,για ολες τις επαρχίες ,εχουν αναρτηθεί στη ιστοσελίδα του Ταμείου ΘΗΡΑΣ.Ενα κατεβασμα να κανεις και εισαι ενταξει.Δεν χρειάζετε να τρέχεις σε ολα τα επαρχιακα γραφεια του Τ.Θ...........................
Έτσι είναι,..άν έτσι νομίζετε...../Λουίτζι Πιραντέλλο
Άβαταρ μέλους
demetris-demetriou
Full Member
Δημοσιεύσεις: 226
Εγγραφή: 09 Ιαν 2011, 20:48
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Απαγόρευσαν πλήρως την έξοδο σκύλων

Δημοσίευση από demetris-demetriou »

Τουλάχιστον αν γίνονταν μελέτες σωστές και να καθορίζουν περιοχές σε ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΠΑΡΧΙΕΣ που δικαιούσε να εκπαιδεύεις τον σκύλλο σου σε μη κυνηγετική περίοδο νομίζω δεν θα υπήρχε ουτε ένας κυνηγός να παραπονίοταν.
Αλλά δυστηχώς ξέρουμε όλοι πόσο επιπόλαια τα χειρίζονται τα πράματα που υπάρχουν πολλές πιθανότητες οι περιοχές που δίνουν να κάμνουν ζημία παρά καλό.
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Απαγόρευσαν πλήρως την έξοδο σκύλων

Δημοσίευση από AndreasDr »

NARITAPA έγραψε:Οπως φαίνεται κάπποιοι έχουν ξεπεράσει τα όρια.Βασισμένοι σε μη σοβαρές πληροφορίες,έγραψαν ενα σωρό φαντασιώσεις και εικασίες..Τώρα οι χάρτες και περιγραφές ολων των περιοχών εξάσκησης των σκύλλων,για ολες τις επαρχίες ,εχουν αναρτηθεί στη ιστοσελίδα του Ταμείου ΘΗΡΑΣ.Ενα κατεβασμα να κανεις και εισαι ενταξει.Δεν χρειάζετε να τρέχεις σε ολα τα επαρχιακα γραφεια του Τ.Θ...........................
Σε ποιούς αναφέρεσε φίλε για φαντασιώσεις;
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Άβαταρ μέλους
FRANCHI
Full Member
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: 12 Δεκ 2011, 18:53

Re: Απαγόρευσαν πλήρως την έξοδο σκύλων

Δημοσίευση από FRANCHI »

sotiris!129 έγραψε:
FRANCHI έγραψε:ρε παιθκιά αν εκατάλαβα καλά δηλαδή άμαν τωρά εγώ θελώ να πάρω το σκύλλο μου βόρτα στα βουνά δεν μπορώ να τον πάρω όπου θέλω πρέπει να πιάσω χάρτη που τη θύρα ;;;
ναι φιλε... 500 ευρο προστημο αν εισαι σε λαθος τοπο!
ok σας ευχαριστώ
I believe half of what I see and nothing of what I hear
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”