Απαγόρευσαν πλήρως την έξοδο σκύλων

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Απαγόρευσαν πλήρως την έξοδο σκύλων

Δημοσίευση από AndreasDr »

Σωτήρη θα πάω είτε σε λίο είτε αύριο στη θήρα να μάθω λεπτομερός και θα σου πω.
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
sotiris!129

Re: Απαγόρευσαν πλήρως την έξοδο σκύλων

Δημοσίευση από sotiris!129 »

AndreasDr έγραψε:Σωτήρη θα πάω είτε σε λίο είτε αύριο στη θήρα να μάθω λεπτομερός και θα σου πω.
οκ φιλε ευχαριστω
lusso
Full Member
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 10:52

Re: Απαγόρευσαν πλήρως την έξοδο σκύλων

Δημοσίευση από lusso »

εφκαλαν τους χαρτες...
Άβαταρ μέλους
nik
Full Member
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: 03 Φεβ 2011, 17:54

Re: Απαγόρευσαν πλήρως την έξοδο σκύλων

Δημοσίευση από nik »

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nik την 02 Ιαν 2012, 13:39, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
NARITAPA
Full Member
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 04 Φεβ 2011, 23:30

Re: Απαγόρευσαν πλήρως την έξοδο σκύλων

Δημοσίευση από NARITAPA »

Οι περιοχές είναι οι ίδιες όπως πέρσι.πηγαίνετε στο link Ταμείου Θήρας και δείτε.......... και άλλη φορά μην εμπιστεύεστε .." σίουρες πληροφορίες" του οποιδήποτε.........
Έτσι είναι,..άν έτσι νομίζετε...../Λουίτζι Πιραντέλλο
canis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: 24 Αύγ 2011, 10:11

Re: Απαγόρευσαν πλήρως την έξοδο σκύλων

Δημοσίευση από canis »

http://www.moi.gov.cy/moi/wildlife/wild ... 012[1].pdf

Το διάταγμα για τις περιοχές αναρτήθηκε στη ιστοσελίδα του Τ. Θ.
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Απαγόρευσαν πλήρως την έξοδο σκύλων

Δημοσίευση από AndreasDr »

Φίλε Σωτήρη επία και έπιασα τωρά τον χάρτη που την Θύρα , μιά μαθκιά που είδα εν οι ίδιες περιοχές με πέρσι, και όπως μου είπε τσιαμέ τίποτε εν άλλαξε ακόμα με τις νομοθεσίες. Το "αστείο" είναι οτι εζήτησα να μου δώσει χάρτες για όλες τις επαρχίες διότι πάω παντού και είπε μου ότι πρέπει να πιάσω χάρτη της κάθε επαρχίας απο τα κατά τόπους παραρτήματα της θύρας :!: :!: :!: Τωρά ας πούμε εν σοβαρά πράματα τούτα :?: :!: δηλαδή πρέπει να πιάσω άδεια να γυρίζω τα γραφεία της θύρας παγκύπρια. εν πολλά δύσκολο να έχουν σε όλα τα γραφεία χάρτες για όλη την Κύπρο. Και μετά βουρούν ούλλοι να τους δικαιολογίσουν για ελλειπή προσωπικό και μισθούς. Να προσέξουν πρώτα την έλειψη σε οργάνωση και προθημεία που έχουν και μετά τα υπόλοιπα. :twisted:
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
sotiris!129

Re: Απαγόρευσαν πλήρως την έξοδο σκύλων

Δημοσίευση από sotiris!129 »

ευχαριστω Αντρεα!
ναι ζε μενα περσυ ετσι μου εκαμαν εδοκαν μου τον χαρτη της λεφκοσιας μαυροασπρο πολλα χαλια πιοτιτα το τιπομα εν εφκενα που μεσα! :lol:
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: Απαγόρευσαν πλήρως την έξοδο σκύλων

Δημοσίευση από Nikos »

Τώρα να δειτε που του χρονου εννα μας πουν ισχύουν τα περσινα.... :lol: :lol: τζιαι εννα φκαλουν ανακοινωθέν να μεν πεταξουμε τους χάρτες γιατι εν θα φκάλουν αλλους :lol:

Αυτο ήταν παντα φίλε Αντρέα , τωρά το γιατι;;; Δεν μπορεσα ακομα να το καταλαβω, ειμαι Λεμεσιανος και θέλω να πάω κυνήγι Παφο, σημαινει ότι πρεπει να παω στη θηρα στην παφο να παρω τις περιγραφες για να μπορώ να εξορμήσω χωρις φόβο ότι εννα δώκω μεσα σε καμια απαγορευμένη;;; ελεος, !!! εν πολλης κόπος , τοσα χρήματα πιανουν απο τις άδειες!!!
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Απαγόρευσαν πλήρως την έξοδο σκύλων

Δημοσίευση από AndreasDr »

Ρε φίλε το κορυφαίο εν σας το είπα, επία πριν 1 μήνα στην Θύρα να ρωτήσω για μιά νέα απαγορευμένη στο Τροόδος. Μπένουμε μέσα:
Εγώ: Καλησπέρα, ήρτα για να μου εξηγήσετε για μιάν απαγορευμένη αν έν εύκολο
Θηρ/κας 1: Πέ μου να δούμε.
Εγώ: Εν μιά καινούργια πάνω στο Τρόοδος.
Θηρ/κας 1:Πού? Τροόδος? Ε που να ξέρω.
Εγώ: Ε καλά ποιος ξέρει?
Θηρ/κας 2: Αρώτα τσίνους που εβάλαν τες ταπέλλες, χαχαχαχα.
θηρ/κας 3 : χαχαχαχα
Εγώ: Μα τι λαλείς ρε κουμπάρε τωρά?
Θηρ/κας 1: Ρε φίλε πρέπει να πάεις να ρωτήσεις Λεμεσό, εν της επαρχίας τους.
Εγώ: Καλάν τωρά πρέπει να πάω Λεμεσό για να μου εξηγήσουν? Εν έχετε έναν πιο αναλυτικό χάρτη? Εν ενημερώνεστε ούλλοι για τες νέες περιοχές?

Θηρ/κας 1: Τίποτε εν μας είπαν ρε κουμπάρε, έντζε είμαστε GPS.

Όπως και να έχει τελικά επροθυμοποιήθηκε ο ένας να μου δέιξει σε έναν ηλεκτρονικό χάρτι αλλά επιδή δεν είχε ιδέα δεν βοήθησε καθόλου. Και μετά ρε κοπέλια να θωρώ κάτι πόστ που διακαιολογεί την υπηρεσία και ακόμα λλίο θα θέλουν να τους λυπούμαστε. Ζητούν να συνεργαστούμε μαζί τους ως νομοταγείς κυνηγοί αλλά οι περισσότεροι τουλάχιστον που τσίνους έννεν καθόλου συνεργάσιμοι. Μόνο με ΚΑΘΑΡΣΗ σάζει το πράμα, αλλά εν κάτι που έν θα γίνει ποττέ, διότι ούτε στην αστυνομία εκάμαν ποττέ, ούτε στο στρατό και γεννικά σε κανένα κρατικό και ημικρατικό οργανισμό.
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”