ΦΕΡΜΑΣ Η' ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
APOLLON_1
Δημοσιεύσεις: 1261
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010, 15:40
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΦΕΡΜΑΣ Η' ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ

Δημοσίευση από APOLLON_1 »

demetris-demetriou έγραψε:ΣΗΜΕΡΑ ΣΕ ΕΝΑ ΒΟΥΝΟ ΕΙΜΑΣΤΑΝ 4 ΚΥΝΗΓΟΙ ΜΕ 6 ΣΚΥΛΟΥΣ ΣΕ ΜΙΑ ΦΑΣΗ ΕΓΩ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΝΑΣ ΜΕ ΤΟΥΣ 2 ΣΚΥΛΟΥΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΤΟΠΟ ΚΑΙ ΣΑΝ ΓΥΡΝΟΥΣΑΜΕ ΠΡΟΣ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΒΟΥΝΟΥ ΒΛΕΠΟΥΜΕ 6-7 ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΣΗΜΕΙΑ ΜΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 15 ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ. ΛΕΩ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΠΑΜΕ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΦΚΑΛΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΕΝ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΕΝΑ ΤΗΝ ΦΑΜΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ!!!!!!!!!!!!! ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ ΕΓΕΜΩΣΕ ΤΟ ΒΟΥΝΟ ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ (ΕΝΤΟΜΕΤΑΞΥ ΕΦΑΝΗΚΕ ΜΟΥ ΟΤΙ ΗΤΑΝ 4 ΠΑΡΕΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!) ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΦΑΣΗ ΑΝ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΕΒΓΑΖΕ ΛΑΓΟ :D :D :D
ΟΙ ΦΙΛΕ ΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΙΝ ΦΑΝΤΑΣΤΟΥΜΕ ΠΙΑΝΟ ΤΑ ΠΟΥΡΤΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΑΣΟ ΚΑΙ ΤΟ ΛΑΟ ΚΑΙ ΟΥΛΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΤΟΠΟΥΣ
EPANIEL POWER
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: ΦΕΡΜΑΣ Η' ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ

Δημοσίευση από AndreasDr »

demetris-demetriou έγραψε:ΣΗΜΕΡΑ ΣΕ ΕΝΑ ΒΟΥΝΟ ΕΙΜΑΣΤΑΝ 4 ΚΥΝΗΓΟΙ ΜΕ 6 ΣΚΥΛΟΥΣ ΣΕ ΜΙΑ ΦΑΣΗ ΕΓΩ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΝΑΣ ΜΕ ΤΟΥΣ 2 ΣΚΥΛΟΥΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΤΟΠΟ ΚΑΙ ΣΑΝ ΓΥΡΝΟΥΣΑΜΕ ΠΡΟΣ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΒΟΥΝΟΥ ΒΛΕΠΟΥΜΕ 6-7 ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΣΗΜΕΙΑ ΜΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 15 ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ. ΛΕΩ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΠΑΜΕ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΦΚΑΛΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΕΝ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΕΝΑ ΤΗΝ ΦΑΜΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ!!!!!!!!!!!!! ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ ΕΓΕΜΩΣΕ ΤΟ ΒΟΥΝΟ ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ (ΕΝΤΟΜΕΤΑΞΥ ΕΦΑΝΗΚΕ ΜΟΥ ΟΤΙ ΗΤΑΝ 4 ΠΑΡΕΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!) ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΦΑΣΗ ΑΝ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΕΒΓΑΖΕ ΛΑΓΟ :D :D :D
Δέν χρειάζεται φαντασία φίλε, το βλέπουμε σχεδόν σε κάθε εξόρμηση! Την περασμένη Κυριακή πιο πάνω που μας 8 κυνηγοί με 23 σκύλλους μετρημένους, εφκάλαμε λαό εμέις και πρέπει να το ακούσαν μέχρι και 3-4 χιλόμετρα πιο κάτω που τα 23 αου αου, εβουρίσαν μιτσιοί-μιάλοι να πιάσουν πόστο. Οι δικοί μας οι σκύλλοι (4) εχαντακοθίκαν, ετσαλαπατίσαν τους οι ιχνηλατες, όπως την τρέιλερ που ερέξαν :lol:

Α και τελικά επίεν άπαιχτος και εγυρέφκαν σιήλλους, πρέπει να επιάνναν παρουσίες να δούν πόσοι εστραφήκαν. :roll:
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Αλεκτορίς
Full Member
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 24 Αύγ 2011, 19:53

Re: ΦΕΡΜΑΣ Η' ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ

Δημοσίευση από Αλεκτορίς »

VALENTINOS έγραψε:ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΦΥΛΗ ΑΠΟ BEAGLE ΝΑ ΠΙΑΣΩ GERMAN POINTER . ΗΔΗ ΕΠΟΥΛΗΣΑ 2 ΑΠΟ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΠΙΣΑ 2 ΜΠΡΑΚ. ΣΥΖΗΤΗΣΤΕ ΤΟ ΛΙΟ ΤΟ ΘΕΜΑ....
το καλυτερο πραμα που εκαμες πιστευω. εκπαιδευσε μεθοδικα τα νεα σου σκυλια και θα απολαυσεις ποιοτικο κυνηγι. θα ενθουσιαστεις και με τις τρομερες φερμες και με την αγαπη που θα σου δειχνουν αυτα τα σκυλια. Σε ολους τους κυνηγοτοπους και για ολα τα θηραματα του τοπου μας.
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΦΕΡΜΑΣ Η' ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ

Δημοσίευση από Anthimos »

Ρε παιθκια καλοι οι ιχνηλάτες αμα δουλευκονται σωστα αλλα παλε 23 μπρακομπικλποιντερσεκουτσι σε μια πλαγια ειναι λιον παναυρι....να δω μιαν παρεα με 30 ιχνηλατες μες το βουνο πας τους αππαρους να βουρουν τον λαο όπως την Αγγλια τζαι θα πω ειδα τα ουλλα :lol: :lol: νομιζω εν το επόμενο βημα για να μεν ποστεκονται :lol: :lol:
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
HUNTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 311
Εγγραφή: 27 Σεπ 2010, 10:43

Re: ΦΕΡΜΑΣ Η' ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ

Δημοσίευση από HUNTER »

Ρε Ανθημε, να χαρης μεν τους διας ιδεες. :D Τσε μεν παραξενεφτης αν γηνη ετση πραμα να πσατσεφκουν τσε αππαρους οι μονο σιηλλους
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΦΕΡΜΑΣ Η' ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ

Δημοσίευση από Anthimos »

HUNTER έγραψε:Ρε Ανθημε, να χαρης μεν τους διας ιδεες. :D Τσε μεν παραξενεφτης αν γηνη ετση πραμα να πσατσεφκουν τσε αππαρους οι μονο σιηλλους

:lol: ναι γιατι εμεναν καρτερουν ....
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Ιβηρικός Ιχνηλάτης
Full Member
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: 09 Οκτ 2011, 14:12

Re: ΦΕΡΜΑΣ Η' ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ

Δημοσίευση από Ιβηρικός Ιχνηλάτης »

AndreasDr έγραψε:
demetris-demetriou έγραψε:ΣΗΜΕΡΑ ΣΕ ΕΝΑ ΒΟΥΝΟ ΕΙΜΑΣΤΑΝ 4 ΚΥΝΗΓΟΙ ΜΕ 6 ΣΚΥΛΟΥΣ ΣΕ ΜΙΑ ΦΑΣΗ ΕΓΩ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΝΑΣ ΜΕ ΤΟΥΣ 2 ΣΚΥΛΟΥΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΤΟΠΟ ΚΑΙ ΣΑΝ ΓΥΡΝΟΥΣΑΜΕ ΠΡΟΣ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΒΟΥΝΟΥ ΒΛΕΠΟΥΜΕ 6-7 ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΣΗΜΕΙΑ ΜΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 15 ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ. ΛΕΩ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΠΑΜΕ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΦΚΑΛΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΕΝ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΕΝΑ ΤΗΝ ΦΑΜΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ!!!!!!!!!!!!! ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ ΕΓΕΜΩΣΕ ΤΟ ΒΟΥΝΟ ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ (ΕΝΤΟΜΕΤΑΞΥ ΕΦΑΝΗΚΕ ΜΟΥ ΟΤΙ ΗΤΑΝ 4 ΠΑΡΕΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!) ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΦΑΣΗ ΑΝ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΕΒΓΑΖΕ ΛΑΓΟ :D :D :D
Δέν χρειάζεται φαντασία φίλε, το βλέπουμε σχεδόν σε κάθε εξόρμηση! Την περασμένη Κυριακή πιο πάνω που μας 8 κυνηγοί με 23 σκύλλους μετρημένους, εφκάλαμε λαό εμέις και πρέπει να το ακούσαν μέχρι και 3-4 χιλόμετρα πιο κάτω που τα 23 αου αου, εβουρίσαν μιτσιοί-μιάλοι να πιάσουν πόστο. Οι δικοί μας οι σκύλλοι (4) εχαντακοθίκαν, ετσαλαπατίσαν τους οι ιχνηλατες, όπως την τρέιλερ που ερέξαν :lol:

Α και τελικά επίεν άπαιχτος και εγυρέφκαν σιήλλους, πρέπει να επιάνναν παρουσίες να δούν πόσοι εστραφήκαν. :roll:
Εαν δουμε σε ενα βουνο 23 σκυλους φερμας θα ειναι ενταξει? Δεν νομιζω το προβλημα να ηταν οι ιχνηλατες αλλα ο αριθμος των σκυλων!
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΦΕΡΜΑΣ Η' ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ

Δημοσίευση από Anthimos »

Ιβηρικός Ιχνηλάτης έγραψε:
AndreasDr έγραψε:
demetris-demetriou έγραψε:ΣΗΜΕΡΑ ΣΕ ΕΝΑ ΒΟΥΝΟ ΕΙΜΑΣΤΑΝ 4 ΚΥΝΗΓΟΙ ΜΕ 6 ΣΚΥΛΟΥΣ ΣΕ ΜΙΑ ΦΑΣΗ ΕΓΩ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΝΑΣ ΜΕ ΤΟΥΣ 2 ΣΚΥΛΟΥΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΤΟΠΟ ΚΑΙ ΣΑΝ ΓΥΡΝΟΥΣΑΜΕ ΠΡΟΣ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΒΟΥΝΟΥ ΒΛΕΠΟΥΜΕ 6-7 ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΣΗΜΕΙΑ ΜΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 15 ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ. ΛΕΩ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΠΑΜΕ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΦΚΑΛΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΕΝ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΕΝΑ ΤΗΝ ΦΑΜΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ!!!!!!!!!!!!! ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ ΕΓΕΜΩΣΕ ΤΟ ΒΟΥΝΟ ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ (ΕΝΤΟΜΕΤΑΞΥ ΕΦΑΝΗΚΕ ΜΟΥ ΟΤΙ ΗΤΑΝ 4 ΠΑΡΕΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!) ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΦΑΣΗ ΑΝ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΕΒΓΑΖΕ ΛΑΓΟ :D :D :D
Δέν χρειάζεται φαντασία φίλε, το βλέπουμε σχεδόν σε κάθε εξόρμηση! Την περασμένη Κυριακή πιο πάνω που μας 8 κυνηγοί με 23 σκύλλους μετρημένους, εφκάλαμε λαό εμέις και πρέπει να το ακούσαν μέχρι και 3-4 χιλόμετρα πιο κάτω που τα 23 αου αου, εβουρίσαν μιτσιοί-μιάλοι να πιάσουν πόστο. Οι δικοί μας οι σκύλλοι (4) εχαντακοθίκαν, ετσαλαπατίσαν τους οι ιχνηλατες, όπως την τρέιλερ που ερέξαν :lol:

Α και τελικά επίεν άπαιχτος και εγυρέφκαν σιήλλους, πρέπει να επιάνναν παρουσίες να δούν πόσοι εστραφήκαν. :roll:
Εαν δουμε σε ενα βουνο 23 σκυλους φερμας θα ειναι ενταξει? Δεν νομιζω το προβλημα να ηταν οι ιχνηλατες αλλα ο αριθμος των σκυλων!
Ακριβως φιλε 23 σκυλια απο μια κυνηγοπαρεα και μόνο ειναι ΥΠΕΡΒΟΛΗ
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
VALENTINOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 652
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 15:05

Re: ΦΕΡΜΑΣ Η' ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ

Δημοσίευση από VALENTINOS »

ΡΕ ΠΑΙΔΚΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΣΟΥ ΑΡΕΣΚΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΙ ΒΟΛΕΥΚΕΙ. ΕΝ ΒΟΛΕΥΚΟΥΝ ΟΙ ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΥΠΡΙΑΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ. ΕΝ ΛΙΟΣ Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ. ΚΑΙ ΠΕΣ ΒΚΑΛΟΥΝ ΤΟΝ ΛΑΟ ΟΙ ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ ΚΑΙ ΤΡΕΧΟΥΝ ΤΟΝ ΚΑΙ ΠΑΕΙΣ ΣΚΟΠΟΣ ΑΣ ΠΟΥΜΕ Ή ΕΙΣΑΙ Ο ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΙΣ ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΝΑ ΛΑΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΤΡΕΧΟΥΝ ΜΙΑΝ ΩΡΑ ΟΙ ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ ΝΑ ΕΡΚΕΤΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ ΣΧΕΔΟΝ ΠΕΡΠΑΤΗΤΟΣ ΚΑΙ ΠΑΙΞΕΙΣ ΤΟΝ. ΣΙΓΑ ΤΗΝ ΦΑΣΗ. ΟΠΩΣ ΠΟΥ ΝΑ ΕΠΕΞΕΣ ΚΟΥΝΕΛΙ. Κ ΕΝ ΣΠΑΝΙΑ ΠΑΛΕ. ΤΕΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΦΟΡΕΣ ΠΑΕΙ ΑΠΕΧΤΟΣ Ή ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΟΝ ΑΣΧΕΤΟΙ. ΟΞΑ ΘΑ ΠΗΕΝΟΥΜΕΝ ΟΥΛΟΙ ΤΡΟΟΔΟΣ ΠΟΥ ΚΑΤΙ ΛΙΟ ΚΑΜΝΕΙ ΓΙΑ ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ? ΚΑΙ ΠΑΦΟ ΓΙΑ ΚΑΤΑΔΙΩΞΗ ΜΕ ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ ΜΟΝΟ Ο ΑΚΑΜΑΣ ΚΑΜΝΕΙ Κ ΕΚΑΤΑΝΤΗΣΕΝ ΠΑΝΗΓΗΡΙ ΓΥΦΤΙΚΟ ΤΣΙΜΕΣΑ.
ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ..... [/color]
Άβαταρ μέλους
nik
Full Member
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: 03 Φεβ 2011, 17:54

Re: ΦΕΡΜΑΣ Η' ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ

Δημοσίευση από nik »

Φίλε έχει και σκυλιά ιχνηλάτες που μπορεί να τα κυνηγήσεις ¨καβάλα¨ και να χτυπήσεις τον λαγό στο ξεπέταγμα. Δεν είναι ανάγκη δηλαδή να περιμένεις να τον κτυπήσεις μετά την καταδίωξη. Αυτές οι στιγμές είναι πάρα πολύ εντυπωσιακές και συναρπαστικές. Εξαρτάται από την ταχύτητα ιχνηλασίας των σκυλιών. Προφανώς τα σκυλιά σου είναι μέτριας-μεγάλης ταχύτητας αφού ανέφερες ότι δεν μπορείς να μπεις μπροστά. Δεν είναι όμως όλα τα σκυλιά έτσι.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”