ΦΕΡΜΑΣ Η' ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ

Απάντηση
VALENTINOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 652
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 15:05

ΦΕΡΜΑΣ Η' ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ

Δημοσίευση από VALENTINOS »

ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΦΥΛΗ ΑΠΟ BEAGLE ΝΑ ΠΙΑΣΩ GERMAN POINTER . ΗΔΗ ΕΠΟΥΛΗΣΑ 2 ΑΠΟ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΠΙΣΑ 2 ΜΠΡΑΚ. ΣΥΖΗΤΗΣΤΕ ΤΟ ΛΙΟ ΤΟ ΘΕΜΑ....
ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ..... [/color]
Άβαταρ μέλους
nik
Full Member
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: 03 Φεβ 2011, 17:54

Re: ΦΕΡΜΑΣ Η' ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ

Δημοσίευση από nik »

Γιατί αυτή η μεγάλη αλλαγή φίλε;
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: ΦΕΡΜΑΣ Η' ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ

Δημοσίευση από AndreasDr »

Φίλε είναι καθαρά θέμα γούστου και τρόπου που σου αρέσκει να κυνηγάς! Απλά πρέπει να συνηθήσεις και να εξοικιοθείς σε κάτι εντελώς διαφορετικό πράγμα για το οποίο ίσως χρειαστείς βοήθεια-συμβουλές, αλλά όλα είναι στο χέρι σου. Πάντος παρατήρησα ότι μετά απο μία συνεχή κλήση προς τους ιχνηλάτες τα τελευταία χρόνια απο το κύπριο κυνηγό, άρχισε να γυρίζει πάλι προς τα σκυλιά φέρμας. Ίσως να κάμνω λάθος, αλλά τουλάχιστον απο γνωστούς και φίλους έτσι πρόσεξα.
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Max
Full Member
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 02 Μάιος 2011, 12:15

Re: ΦΕΡΜΑΣ Η' ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ

Δημοσίευση από Max »

VALENTINOS έγραψε:ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΦΥΛΗ ΑΠΟ BEAGLE ΝΑ ΠΙΑΣΩ GERMAN POINTER . ΗΔΗ ΕΠΟΥΛΗΣΑ 2 ΑΠΟ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΠΙΣΑ 2 ΜΠΡΑΚ. ΣΥΖΗΤΗΣΤΕ ΤΟ ΛΙΟ ΤΟ ΘΕΜΑ....
Ρε φιλε εξηγα μας λιγο το σκεπτικό της αποφασης σου για να καταλαβουμε.
Άβαταρ μέλους
lefteris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: 22 Οκτ 2010, 21:53

Re: ΦΕΡΜΑΣ Η' ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ

Δημοσίευση από lefteris »

Ήταν το θέμα που ήθελα να ανοίξω από καιρό
Θα πάρω και εγώ σκύλο και είμαι σε δίλημμα ποιο από τα δυο θα διαλέξω
Ιχνηλάτης η φερμας? :?: :?:
Μπορεί να μας πείτε αρνητικά θετικά?
Άβαταρ μέλους
nik
Full Member
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: 03 Φεβ 2011, 17:54

Re: ΦΕΡΜΑΣ Η' ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ

Δημοσίευση από nik »

Φίλε είναι όλα θέμα γούστου αλλά και τρόπου κυνηγίου.
Υπάρχουν αρκετά βίντεο για όλες τις φυλές. Δες τα και αποφάσισε. Αυτό που πρέπει να ξεκαθαρίσεις όμως πρώτα είναι το εργασιακό στυλ που σου αρέσει.
Γιατί έχουν τεράστια διαφορά οι δυο αυτές κατηγορίες σκύλων.
Απλά να ξέρεις ότι όλες οι φυλές έχουν και άριστα αλλά και μέτρια σκυλιά.
Άβαταρ μέλους
demetris-demetriou
Full Member
Δημοσιεύσεις: 226
Εγγραφή: 09 Ιαν 2011, 20:48
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΦΕΡΜΑΣ Η' ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ

Δημοσίευση από demetris-demetriou »

ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΟΙ ΣΚΥΛΟΙ ΦΕΡΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ(ΑΡΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΣΟΥ ΤΟ ΦΕΡΜΑΡΕΙ ΠΑΡΑ ΝΑ ΚΑΜΝΕΙ ΚΑΘΕ 3 ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΔΙΩΞΗ) ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΙΡΙΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΔΕΝ ΕΥΝΩΟΥΝ ΤΟΥΣ ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ
VALENTINOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 652
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 15:05

Re: ΦΕΡΜΑΣ Η' ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ

Δημοσίευση από VALENTINOS »

ΛΟΙΠΟΝ. ΤΑ ΜΠΙΓΚΛ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΕΝ ΘΑ ΠΩ ΗΤΑΝ ΑΡΙΣΤΑ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΑ. ΕΒΡΙΣΚΑΝ ΜΟΥ ΛΑΟΥΣ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΛΙΟΥΣ ΕΠΑΙΖΑ. ΕΠΙΣΗΣ ΕΒΚΑΛΑΝ ΚΑΙ ΑΛΟΥΠΟΥΣ ΚΑΠΟΤΕ ΚΑΙ ΕΠΗΕΝΑΝ ΚΑΙ ΣΤΑ ΑΓΡΙΝΑ . ΕΝ ΕΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΑΩ ΟΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΚΥΝΗΓΙ Ή ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ. ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΔΙΩΞΗ ΕΤΥΧΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΦΑΑΝ ΨΑΤΣΙΕΣ ΚΑΙ ΕΠΕΘΑΝΑΝ ΟΙ 2. ΑΚΟΜΑ ΕΙΧΑ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΝΑ ΜΕΝ ΤΟΥΣ ΠΙΑΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΟΥ ΕΠΗΕΝΑΝ ΚΑΤΑΔΙΩΞΗ. ΑΜΑ ΕΠΙΑΝΑΝ ΜΑΛΑΗ ΕΝ ΕΜΠΡΟΛΑΜΒΑΙΝΑ ΝΑ ΜΠΩ ΚΟΝΤΑ . ΚΑΙ ΑΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΦΕΡΟΥΝ ΠΙΣΩ ΚΑΤΑΔΙΩΞΗ ΜΕ ΕΤΣΙ ΠΑΛΙΟΚΑΙΡΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΤΟΣΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ. Η ΕΝΝΟΙΑ ΤΟΥ ΙΧΝΗΛΑΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΔΙΩΞΗ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΧΩΡΑ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΤΟΣΟΥΣ ΠΟΛΛΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΑΙ ΚΥΝΗΓΙ ΜΕ ΚΑΤΑΔΙΩΞΗ. ΕΠΙΣΗΣ ΕΝ ΚΑΜΝΕΙ ΟΥΤΕ ΚΑΛΟ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΝΑ ΒΟΗΘΑ ΤΟΥΣ ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ Ο ΛΑΓΟΣ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΜΕΙΩΝΕΤΑΙ. ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΡΚΟΝΤΑΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΣΑΝ ΣΚΟΠΟΙ ΔΙΟΤΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΣΚΥΛΙΑ. ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΙΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΣΤΗΡΑ ΤΟΝ ΝΟΜΟ ΓΙΑ 2 ΣΚΥΛΙΑ(ΗΔΗ ΕΚΑΜΑΝ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ) ΕΝ ΑΞΙΖΕΙ Η ΚΑΤΑΔΙΩΞΗ Κ Η ΙΧΝΗΛΑΣΙΑ ΜΕ 2 ΣΚΥΛΟΥΣ. ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΙΧΝΗΛΑΤΩΝ ΑΠΟΤΕΛΕΙΤΑΙ ΑΠΟ 7 ΣΚΥΛΙΑ . ΕΤΣΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΕΧΩ 2 ΜΠΡΑΚ ΝΑ ΚΥΝΗΓΩ ΟΛΑ ΤΑ ΘΗΡΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΑΝΕΤΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΓΧΟΣ. ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ Ο ΛΑΓΟΣ...
ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ..... [/color]
VALENTINOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 652
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 15:05

Re: ΦΕΡΜΑΣ Η' ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ

Δημοσίευση από VALENTINOS »

ΟΠΩΣ Κ ΕΓΩ ΟΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΥΠΡΑΙΟΙ ΕΠΑΡΑΣΥΡΤΗΚΑΜΕ ΠΟΥ ΤΑ DVD ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ ΠΟΥ ΤΑ ΕΓΥΡΙΣΑΝ ΣΕ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΙΤΑΛΙΑ. ΟΜΩΣ ΕΝ ΕΛΑΒΑΜΕ ΥΠΟΨΗ ΟΤΙ ΤΣΙΚΑΤΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ Η ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΣΕΖΟΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΛΛΟ ΚΥΝΗΓΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΚΑΙΡΙΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΕΝ ΠΙΟ ΕΥΝΟΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΤΟΠΟΙ ΤΟΥΣ ΕΝ ΠΙΟ ΚΑΛΟΙ ΓΙΑ ΙΧΝΗΛΑΣΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΔΙΩΞΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΝ ΠΙΟ ΠΛΟΥΣΙΕΣ ΣΕ ΛΑΓΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΑΝΕ 5-6 ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ Ο ΕΝΑΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΣΚΥΛΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΝ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙΣ ΤΟΣΟ ΝΑ ΣΟΥ ΚΛΕΨΟΥΝ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟΣΑ ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ. ΚΑΙ Η ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΗΣ ΦΕΡΜΑΣ ΝΟΜΙΖΩ ΑΞΙΖΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΟΥ ΔΕΚΑ ΠΡΟΣΗΚΩΜΕΝΟΥΣ ΠΟΥ ΤΕΣ ΛΑΞΙΕΣ ΤΩΝ ΙΧΝΗΛΑΤΩΝ ;)
ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ..... [/color]
Άβαταρ μέλους
nik
Full Member
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: 03 Φεβ 2011, 17:54

Re: ΦΕΡΜΑΣ Η' ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ

Δημοσίευση από nik »

Πόσο καιρο κυνηγάς με Μπιγκλ φίλε;
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”