ΦΕΡΜΑΣ Η' ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΦΕΡΜΑΣ Η' ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ

Δημοσίευση από Laurona »

Ακριβως οπως το ειπε ο κυριος Μιχαλης.

Περασε και εμενα απ το μυαλο μου στο παρελθον, ωστοσο οταν εκατσα και σκεφτηκα τις εμπειριες μου και το εψαξα αρκετα, ειδα οτι καοιοι το καταφεραν αλλα ηταν ποσοστο ελαχιστο, και αυτο οχι γιατι ηξεραν πως να το κανουν απλα επειδη τους το πετρεψε ο χαρακτηρας του σκυλου.

Οποταν η θα τους βγαζεις χωριστα, κατι που συνεπαγεται κυνηγι με διαφορετικο τροπο και ισως διαφορετικες περιοχες η θα αφησεις μονο τον ενα.

Δεν σε αποτρεπουμε, φυσικα δικα σας σκυλια ειναι απλα σου λεμε την αποψη μας.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
AU-79
Full Member
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2010, 11:13

Re: ΦΕΡΜΑΣ Η' ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ

Δημοσίευση από AU-79 »

Nα πω και εγω τη γνωμη μου...Θκιαλεξε ποιον που τους 2 φιλε τωρα που ειναι αρχη γιατι θα κοφκεις καποιον πισω....Οποιος καμνει θκιο δουλιες της μιας γελα της ;)
Άβαταρ μέλους
pai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 13 Φεβ 2011, 10:53

Re: ΦΕΡΜΑΣ Η' ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ

Δημοσίευση από pai »

Marinos έγραψε:Καλησπερίζω.
Κοπελια βρέθηκα σε μια κατάσταση που δεν ξέρω τι να κάμω. Πριν λίγο καιρό έπιασα ένα γκέκα, τώρα 5 μηνών, και ο τζίρης μου, ολίγον ξεροτζεφαλος, επήεν και δίχως να μου το πει έπιασε ένα Drahthaar αναμισι χρόνου (πληροφοριακά, όχι πως με ενοχλεί η ηλικία), με την προϋπόθεση ότι έννα τους παίρνουμε και τους 2 μαζί στο κυνήγι. Είναι σκύλος ξεκινημένος στο κυνήγι με φετινές επιτυχίες σε λαγό και περδίκι, απότι μου είπε.
Έχει chance να κυνηγήσουν σωστά τούτα τα 2 σκυλιά μαζί?
Τι άλλο πρέπει να ξέρω?
Είναι και οι 2 αρσενικοί, σε διαφορετικά κλουβιά.
Που την πρώτη στιγμή εγώ ήμουν εναντίον, και του είπα να σκεφτεί και επιλογή να τον δώσουμε πίσω.
Τι να κάμω? Βοήθεια!!!! :)
Ευχαριστώ
καλησπερα!φιλε μαρινο δαμε κατασκοτωνουμαστε να τερκασουμε 2 σκυλια της ιδιας φιλης και ιδιας γραμμης αιματος και παλε εν δυσκολο ποσο μαλλον να ταιριασουν 2 ανωμια πραματα! η δικη μου γνωμη ειναι να κοιταξης πως θα σου αρεσε να κανεις τα κυνηγια σου και μετα να στραφεις σε τη σκυλο θελεις!εαν εισαι τυπος που θες να κτυπας και φτεροτο τοτε το drathaar ειναι μια καλη επιλογη αν εισαι εξολοκληρου στο λαγο τοτε καλητερα να στραφεις στον ιχνηλατη(οχι πως τα σκυλια αυτα δεν ιχνηλατουν αλλα δεν ειναι ιχνηλατες)!το να κανουμε πηραματα μες στην κυπρο εν το πιο ευκολο(αφου ειμαστεν ουλλοι καθηγητες βιολογιας)ποση απο αυτους το πετυχαινουν?απο τους 50 που ακουσα οτι το επροσπαθησαν το ο ενας οι 2 το εκαταφεραν αλλα αμαν τους δεις στο βουνο εν να τους νεκατσιασης!5 ιχνηλατες που παν πανια(τωρα τη ιχνηλατες ειναι αμαν παν πανια εν μπορω να καταλαβω)τζαι 3 δεικτες που γυρω να φερμαρουν !φκαλε συμπερασμα!
ευχαριστω!
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: ΦΕΡΜΑΣ Η' ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ

Δημοσίευση από lagomania »

http://www.youtube.com/watch?v=6WDMRHw659M φιλε παρε παραδειγμα που τουτο το βιντεο το σεγκουτσι συμπεριφερετε σαν μπρακ ουτε πρωτοβουλια εχει ουτε τιποτε απλα εχει την συμπεριφορα του μπρακ και περιμενει να τα καμει ουλα το μπρακ παντος εν ωραιο παραδειγμα να δεις τι μπορει να παθει το γκεκας σου η και το αντιθετο ;)
dimitris savva

Re: ΦΕΡΜΑΣ Η' ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ

Δημοσίευση από dimitris savva »

πραγματικα ειδα το βιντεο και λυπηθηκα τον σκυλο
Marinos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: 20 Οκτ 2011, 15:35
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: ΦΕΡΜΑΣ Η' ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ

Δημοσίευση από Marinos »

Ευχαριστώ σας όλους για τες πληροφορίες, ήταν αρκετά κατατοπιστικές και κατανοητές. Ελπίζω να το κάμει και να τον δώσει πίσω επειδή χρόνο δεν έχω να τους βγάλω ξεχωριστά, και είναι ακόμα μια έννοια παραπάνω και τροφή και τα σχετικά :|
Φορούμε ΠΟΡΤΟΚΑΛΊ πάντα. Γιατί κάμνουμε το χόμπι μας, ΔΕΝ πάμε στον ανταρτοπόλεμο!!!!! Πίσω στες οικογένειες μας σόι και αβλαβείς!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”