Κάσια μεταφοράς σκύλων

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Κάσια μεταφοράς σκύλων

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Γεια σας και πάλι.

Γνωρίζετε αν υπάρχουν στην Κύπρο τα Classy Kennels? H' κάποιος άλλος τεχνήτης που να κάνει ποιοτικές κατασκευές, δηλαδή κάσια που να μπαίνει πίσω από το spare και να ανοίγει και η πίσω πόρτα του αυτοκινήτου;

Επίσης αυτές οι κάσιες επιτρέπονται από το νόμο;


Ρίξτε μια ματιά...

http://www.classykennels.gr/webdirector ... &Itemid=15
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
NIKOLAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 14:47

Re: Κάσια μεταφοράς σκύλων

Δημοσίευση από NIKOLAS »

ΑΠΟΤΙ ΦΕΝΕΤΕ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ.

ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΕ ΦΤΑΝΝΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΣΟΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΠΟΥ ΕΞΕΧΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΣΧΕΤΙΚΗ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ.

ΝΟΜΙΖΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΙΟΣ ΛΕΜΕΣΙΑΝΟΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΣΚΕΒΑΖΕΙ ΑΛΛΑ ΕΠΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΝΣΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΤΟ ΑΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ ΔΕΝ ΠΟΛΥΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΕΤΙΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΒΕΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΠΛΕΟΝ.

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΛΥΣΗ ΠΑΝΤΟΣ .......

ΑΝ ΚΑΠΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΣ ΜΑΣ ΠΕΙ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΓΤ ΒΑΛΛΩ ΤΟΥΣ ΜΕΣΑ ΚΑΙ... :lol:
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Κάσια μεταφοράς σκύλων

Δημοσίευση από Laurona »

Καλημερα

Φιλε μην μπεις καν στο κοπο.

Πρωτο απαγορευονται απ το νομο, και φετος πριν την παραμονη του ενδημικου θα το θυμηθουν....αφου αφησουν το κοσμο να κανει τα εξοδα για την αγορα η κατασκευη τους.

Υπαρχουν ορισμενες προυποθεσεις υπο τις οποιες επιτρεπετε....αλλα κατσε βρες το δικαιο σου.

Εγω εφτιαξα μια μονος μου με πολυ προσεγμενο σχεδιο και με ολες τις προδιαγραφες ασφαλειας....και τωρα μου εινια αχρηστη.

Επιπλεον εχει αυξημενο βαρος.......εαν βρεις καποια στο εμποριο που να την σηκωνεις ΑΝΕΤΑ μονος , απλα δεν ειναι ασφαλεις......εχω ψαχτει και το πιστευω ακραδαντα αυτο, ειται την φτιαξεις απο κοντρα πλακε ειτε με αλουμινιο....

Με τον καιρο θα δεις οτι ειναι φασαρια το βαλε βγαλε, και οτι καταπονειται και το αυτοκινητο, βλεπε πισω πορτα και πισω αναρτησεις.

Εγω για να μην ξοδεψεις αδικα λεφτα, θα σου συστηνα να φτιαξεις μια εσωτερικη κουτα η να παρεις ενα πλαστικο κλουβι απ αυτο που μεταφερουν ζωα κια στο αεροδρομιο.

Με 70 Ευρω περνεις το κουτι, με 80 φτιαχνεις δικη σου ξυλινη και ομορφη........εγω τωρα φτιαχνω αυτην.

Τι αυτοκινητο εχεις εαν επιτρεπετε?

Εαν οι τοποι που κυνηγας το επιτρεπουν....παρε ενα τρολλει......ειναι το πιο χρησιμο στο τελος της ημερας εκτος εαν κυνηγας σε βουνα με δυσκολους η στενους δρομους....


υ.σ Ξερω τα classy kennels........δεν εχω δει κατι στην ιστοσελιδα τους που να λεει οτι κανουν αποστολη στην Κυπρο σιγουρα ομως τα μεταφορικα δεν θα ειναι λιγα.....

Φιλικα

Laurona
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Κάσια μεταφοράς σκύλων

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

το αυτοκίνητο μου ειναι Vitara. Μέχρι τωρα τους έβαζα μέσα σε αυτο που λες. Πλαστικο. Πράγματι είναι βολικο ΑΛΛΑ όταν οι σκύλοι είναι 3-4;;;; Θέλεις 2 κουτιά και επίσης εκεί που μυρίζαν 1-2 σκύλοι τώρα εν να μυρίζουν 3-4 και επιπλέον τρίχες και μειώνετε και ο χώρος αποσκευών...

Ίσως πρέπει να συμβιβαστούμε με τη καρότσα...που εν να έχει και αυτή τις δυσκολίες τις π.χ. δεν θα μπορούμε να πηγένουμε σε πολύ δύσκολους τόπους κλπ...

δεν μπορώ όμς να καταλάβω γιατι να μην επιτρέπετε όταν είναι ασφαλής και για τα ζώα, για μας και τους άλλους οδηγούς... ειναι σίγουρο;
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Κάσια μεταφοράς σκύλων

Δημοσίευση από Laurona »

Δεν θα σου απαντησω γιατι απαγορευεται......γιατι μετα θα γεμισει με μπιπ μπιπ μπιπ ....το ποστ μου η διαχειρηση.

Απλα ειναι η μαλ........α που τους δερνει γιαυτο.

Δεν μας εγραξαν ποτε στα εκπαιδευτικα, πηγε ολος ο κοσμος και εκαμε κασιες, ...........και ................

Ηρθαν περσυ ΠΑΡΑΜΟΝΗ της εναρξης να πουν οτι απαγορευετε.........απλα για να γραφουν την επομενη το κοσμο και να εισπρατουν εξωδικα :evil:

Κοιτα μπορεις να μιλησεις με κανενα φιλο δικηγορο , για πιο διεξοδικες νομικες αναλυσεις....εγω σου πα την εμπειρια μου.......εχουμε το ιδιο αυτοκινητο!

Ελπιζω να βρεις λυση φιλε μου γιατι σε καταλαβω!!!
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
NIKOLAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 14:47

Re: Κάσια μεταφοράς σκύλων

Δημοσίευση από NIKOLAS »

Η ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΓΟΡΑ ΕΝΟΣ ΚΑΛΟΥ ΠΛΑΚΑΖ ΠΧ ΚΟΝΤΡΑ ΠΛΑΚΕ ΚΑΙ 2-3 ΜΟΡΙΝΕΣ -ΒΙΔΕΣ -ΤΡΑΠΑΝΑΚΙ -ΣΒΑΝΑΣ ΜΕΝΤΕΣΕΔΕΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΥΡΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΤΑ

ΚΑΤΩ ΑΠΟ 50Ε ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΚΟΥΤΑ ΓΕΡΗ ΑΜΑ ΓΙΡΕΙΣ ΤΙΣ ΠΙΣΩ ΜΑΞΥΛΑΡΕΣ ΦΟΡΕΙ ΑΝΕΤΑ ΜΙΑ ΚΟΥΤΑ ΓΙΑ 3-4 ΣΚΙΛΙΑ .

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΟΠΟΥ ΕΚΥ ΠΡΠΕΙ ΝΑ ΑΦΙΚΕΙΣ ΠΧ ΛΙΓΟ ΤΟΠΟ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΑΞΙΛΑΡΕΣ ΟΔΗΓΟΥ ΣΥΝΟΔΗΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ 2 ΑΤΟΜΩΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΙΣΙΑ ΠΟΥ ΤΡΑΒΑ

ΤΡΟΛΕΙ ΕΧΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΒΟΛΙΚΟ ΔΕΝ ΜΙΡΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΕΥΚΟΛΟ ΣΤΗΝ ΟΔΙΓΗΣΗ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΓΙΡΙΣΕΙΣ ΣΕ ΣΤΕΝΑ ΜΕΡΗ ΕΝ ΒΑΣΑΝΟ :lol: ΕΠΙΣΕΙΣ ΕΘΗΜΗΘΗΚΑΝ ΠΕΡΣΙ ΝΑ ΘΕΛΟΥΝ ΛΕΦΤΑ ΕΠΙΘΕΩΡΙΣΗ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΜΑ....ΚΙΕΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΠΑΡΑΜΟΝΕΣ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΠΕΡΔΙΚΑΣ -ΛΑΓΟΥ. :twisted: ΕΤΣΙ Η ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΚΟΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΠΛΟΚΑΜΠΙΝΟ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΒΗΜΑ
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Κάσια μεταφοράς σκύλων

Δημοσίευση από Laurona »

Νικολη μου αν ηταν βημα το....διπλοκαμπινο ηταν να το εκαμνα πριν τζιαιρο......αλλα ενεν βημα....εν τριαππιο που θελει.......15000 της αγγλιας και αχρηστο.....για τζιενουρκο εν θα σου πω....εννα σου πεσει μετα :D
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
NIKOLAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 14:47

Re: Κάσια μεταφοράς σκύλων

Δημοσίευση από NIKOLAS »

:lol: :lol: :lol:
Yiannis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: 13 Μάιος 2010, 21:34

Re: Κάσια μεταφοράς σκύλων

Δημοσίευση από Yiannis »

Έκανα κασια που μπαινει πισω στο πισω μερος του spare του αυτοκινητου περσι. Μου την εκανε ενας στη Λεμεσο Lama Press τηλ. 25560976. Αν θελεις φιλε δες τη δουλεια του και αν σου αρεσει ειναι καλη επιλογη. Το μονο ελαττωμα ειναι η βαση της που απ οτι ακουσα μπορεις να κανεις πολυ καλυτερη σε καποιο αλλο που ασχολειται με αυτα τα πραγματα στη Λεμεσο. Το μονο που εκανα εγω ηταν να βγαλω μερικες τρυπες για καλυτερο εξαερισμο και να βαλω ενα κομματι ξυλο απο κατω.

Κοιτα ομως ειναι παρανομο αλλα απο την αλλη δεν γυρνω μεσα στη πολη με αυτην. Τωρα αν βρεθει αστυνομικος που εχει την ορεξη να ασχοληθει μαζι μου χαραματα θα δω τι θα κανω. Αλλο μειονεκτιμα ειναι το βαρος της..χρειαζονται 2 ατομα για να την βαλω.

Απο την αλλη αποφευγεις τη βρωμια μεσα στο αυτοκινητο και ολα τα ελαττωματα που εχει το τρολλευ.
Άβαταρ μέλους
XS^PRESTIGE
Full Member
Δημοσιεύσεις: 238
Εγγραφή: 14 Αύγ 2010, 08:04

Re: Κάσια μεταφοράς σκύλων

Δημοσίευση από XS^PRESTIGE »

Η ΚΑΣΙΕΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΡΟΤΣΕΣ ΟΙ ΑΓΡΑΦΕΣ
The best there is
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”