Καταδιωξη λαγου και χαμενα σκυλια

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Καταδιωξη λαγου και χαμενα σκυλια

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Συγνωμη αν εξεφυαμε λιο που το θεμα.
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
sotiris!129

Re: Καταδιωξη λαγου και χαμενα σκυλια

Δημοσίευση από sotiris!129 »

εν εχει problem το θεμα τουτο αφου ελιθηκε ο αθρωπος ηβρε τα σκυλια του :D
Άβαταρ μέλους
chrysanthos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: 18 Οκτ 2010, 11:50

Re: Καταδιωξη λαγου και χαμενα σκυλια

Δημοσίευση από chrysanthos »

Eγω ρε κοπελια ειχα δυο ημιαιμες θυληκες σκυλλες, Θεος μακαρισιτες, απο γεννα μανα σεγκουτσιο και πατερα επανιελ μπρετον. Δυο χρονια τις εμαθα τζαι ετζυνιουσαν λαγο, περτιτζια δεν τους επαιζα παρολο που τα αγρια τα περτιτζια εν το αγαπημενο μου κυνηγετικον ειδος! Οσο τζαιρον ελιπα ομως στο εξωτερικον ο πατερας μου επαιρνε τες μαζι του στα περτιτζια μαζι με ενα ζευγαριν επανιελ, τον πατερα τους τζαι μια θηλυτζια 2 χρονων ετσι εμαθαν τζαι ετζυνιουσαν τζαι περτιτζια.
Τα τελευταια δυο χρονια τις τεταρτες που ετζυνιουν μαζι τους λαον εκαμνα μου κατι παραξενα, εκρατουσαν μαλαϊ στο λαο τζαι σε μιαν φασιν εβουρουσαν αποτομα ομπρος που μεναν καμιαν 50 μετρα εσηκωναν τα περτιτζια τζαι εξαναστρεφουνταν πισω να συνεχισουν τη μαλαϊ τους, εδιερωτουμουν τζαι'γω τι γινεται αφου ο πατερας μου δεν μου εισιεν αναφερει οτι τις εφκαλεν εξω μαζι του στα περτιτζια.
Την τριτην κυριακη του ενδιμικου επιασα τες μαζι μου γιατι ο πατερας μου ελαλε μου που τη νυχτα του σαββατου "να παρουμεν τζαι τες σιυλλουες μαζι μας περκει δουμε τζαι'μεις κανενα λαο". Επερπατουσαμε σε αποστασην ο ενας που τον αλλον 50-60 μετρα τζαι μολις ειδαν τα επανιελ οτι εφερμαραν εξαφανηστικαν που κοντα μου τζαι επιασειν ποζα μαζι με τα επανιελ διπλα διπλα, λαλο του πατερα μου "εντα που γινεται? λαος παντος δεν ειναι", τζαι καμνει ενα γελουι τζαι λαλει μου "ειδες που τις εμαθα τζαι τζυνιουν τζαι περτιτζια :lol: ". Ετσι εκαταλαβα τζαι απο που προερχονταν ουλλα τουτα τα παραξενα που μου εκαμναν.
Το σιυλλον οπως το μαθεις ετσι θα τζυνια, την ευκολια του γιρευκει παντα...
Yiannis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: 13 Μάιος 2010, 21:34

Re: Καταδιωξη λαγου και χαμενα σκυλια

Δημοσίευση από Yiannis »

chrysanthos έγραψε:Το σιυλλον οπως το μαθεις ετσι θα τζυνια, την ευκολια του γιρευκει παντα...
πολλα σωστος!!
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: Καταδιωξη λαγου και χαμενα σκυλια

Δημοσίευση από lagomania »

να προσθεσω και εγω κατι στα σκυλια που ποτε μα ποτε δεν επεξα περτικο ουτε την μαλαη του περτικου πιανουν αγρινα ναι πιανουν την μαλαη αλλα περτικους φραγκολινες κτλ δεν πιανουν ισως εν επειδη οταν ηταν 1,5 ετων τα σκυλια εκρατουσαν μαλαη του λαου καλη ελασαν ηβρα κοτσιρολαουα φρεσκα φρεσκα και επετασεν 1 περτικος στην διαδρομη της μαλαης εξαπολυσαν τα ουλα και ελασαν πας την μαλαη του περτικου επατησα τους το ρευμα και εποκατσαν παρακατο ξανα περτικος πατω τους το ρευμα και τωρα εν πιανουν την μαλαη τους ισως εν για αυτο δεν γνωριζω ακριβως αλλα σαν κρατουν μαλαη να πεταχτει αλλος λαος στην διαδρομη εν να το κυνηγησουν εκεινο το λαο και θα αφηκουν την αλλη μαλαη αλλα εν εχω παραπονο που τα σκυλια εν μια χαρα καμνω το χομπι μου πιανω το θηραμα μου τρωω το μια χαρα :)
AU-79
Full Member
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2010, 11:13

Re: Καταδιωξη λαγου και χαμενα σκυλια

Δημοσίευση από AU-79 »

sotiris!129 έγραψε: σου φκαλουν 2-3 λαους το χρονο ζε να εισαι happy οπως ειμαι ζε εγω ζε αν δεν σου φκαλει παλε εν να εισαι happy γιατι εν να παιζεις τα περτικου8κια σου!!! :lol: :lol: :lol:
+10000
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”