Τροφες σκυλων

Απάντηση
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Τροφες σκυλων

Δημοσίευση από lagomania »

Χρησιμοποιω την τροφη αρτεμης την κοκκινη την 20κιλη και ειμαι υπερυχαριστημενος :) αλλα εχω καποιες αποριες οι φιλοι μου χρησιμοποιουν κοκκαλα ασπουμε κοτοπουλα που τους τα δινουν καποιοι φιλοι τους απο υπεραγωρες κτλ ;) αλλα καμνουν καλυτερη δουλεια απο την τροφη? επειδη οι ραχες τους σκυλους ηταν διπλασιες απο τους δικους μου κτλ αλλα εν εχω προβλημα ετσι τους θελω εγω απλα λεν μου οτι κουραζονται πιο ευκολα οι δικοι μου κτλ πια η γνωμη σας?
sotiris!129

Re: Τροφες σκυλων

Δημοσίευση από sotiris!129 »

κοτοπουλα φιλε μου????? :evil: μια μερα εν να τους εβρουν με τριπιμενα σικοθκια!!! σπασε ενα κοκκαλο του κοτοπουλου να δεις πως θα γινει! οπως την λεπιδα!!!
οσο για το μεγεθος νομιζω μονο οι γενεζες το παρατιρουν τουτο :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: Τροφες σκυλων

Δημοσίευση από lagomania »

εν το εσκεφτηκαν αλλοπος τουτο :lol:
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: Τροφες σκυλων

Δημοσίευση από Nikos »

Καλημέρα σας

Φίλε lagomania πόσα παίρνεις την αρτεμις την 20κιλη ;;;
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: Τροφες σκυλων

Δημοσίευση από lagomania »

17 euro file :D
lusso
Full Member
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 10:52

Re: Τροφες σκυλων

Δημοσίευση από lusso »

sotiris!129 έγραψε:κοτοπουλα φιλε μου????? :evil: μια μερα εν να τους εβρουν με τριπιμενα σικοθκια!!! σπασε ενα κοκκαλο του κοτοπουλου να δεις πως θα γινει! οπως την λεπιδα!!!
οσο για το μεγεθος νομιζω μονο οι γενεζες το παρατιρουν τουτο :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
το ωμο το κοκκαλο ( βασικα ο κε'ι'μας ) του κοτοπουλλου εν ακινδινο και θρεπτικο για το σκυλο και μαλιστα συστεινεται. αμα καταψυχθει για 48 ωρες, αν δεν καμνω λαθος....
Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Τροφες σκυλων

Δημοσίευση από 'petros' »

εγω ταιζω τους 2-3φορες την εβδομαδα βραστα κοτοπουλα (καρρες,λαιμους) γιατι ερκουντε μου τζαι πιο φτηνα (μουχτη) που τη φαρμα καποιου φιλου ;) .
Ενας γνωστος μου κτηνιατρος μου ειπε να τους ταιζω καποτε και ωμα και ο λογος μου ειπε ειναι οτι με το αιμα που ερχονται σε επαφη ''ξυπνουν'' καλυτερα και τα ενστικτα του σκυλου.
Το κοκαλλο που επειρεαζει τα εντερα (καρφωνεται στα εντερα και δημιουργει εσωτερικη αιμοραγεια)του σκυλου ειναι πανω στα φτερα(αλατες).
Και πραγματι ο σκυλος δυναμωνει καλα.
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: Τροφες σκυλων

Δημοσίευση από Nikos »

lagomania έγραψε:17 euro file :D

ενδιαφέρον... απο που φίλε αν επιτρεπεται?? ή θα θεωρηθεί σαν διαφίμηση και δεν γίνετε... αν οχι στειλε μου πμ σε παρακαλώ

Ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
ΚΥΡΙΑΚΟΣ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: 17 Αύγ 2010, 14:10

Re: Τροφες σκυλων

Δημοσίευση από ΚΥΡΙΑΚΟΣ »

ΤΗΝ ΑRION PERFORMANSE ΔΟΥΛΕΥΚΕΙ ΤΗΝ ΚΑΚΕΝΑΣ ΣΑΣ ΡΕ ΚΟΠΕΛΙΑ ? ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΥΚΕΙ ΑΣ ΜΑΣ ΠΕΙ ΤΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥ .
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: Τροφες σκυλων

Δημοσίευση από lagomania »

φιλε απο παντου οπου πηγα ειχε γραφει εξω αρτεμης και ειναι κοκκινος σακκος :)
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”