Ας τους δειξουμε την αποψη μας

Απάντηση

Ποια η αποψη σας για το διαταγμα περι σκυλλων

Το δημοψήφισμα λήγει την 05 Φεβ 2016, 09:22

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ - ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΤΟΥ ΘΗΡΑΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΣΩΣΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΣΚΥΛΩΝ
22
85%
ΛΙΓΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ - ΔΕΝ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΗΣ ΑΓΡΙΑΣ ΖΩΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΣΚΥΛΩΝ
1
4%
ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ - ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΑΓΡΙΑΣ ΖΩΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΣΚΥΛΩΝ
3
12%
 
Σύνολο ψήφων: 26

Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Ας τους δειξουμε την αποψη μας

Δημοσίευση από admin »

Μιλωντας χθες με καποια ατομα απο την υπηρεσια υποστηρίζουν οτι το διαταγμα βγηκε βαση το τι ζήτησαν οι οργανωμενοι κυνηγοι. Ας τους δώσουμε και εμείς την αποψη μας να ξερουν τι γινετε και πισω απο τους τοίχους των γραφειων τους
Προσέχουμε...για να έχουμε
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: Ας τους δειξουμε την αποψη μας

Δημοσίευση από miky55 »

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑΣ ΑΛΛΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΑΛΑΤΕ.
ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΓΙΑ ΑΝΠΤΥΞΗ ΘΗΡΑΜΑΤΟΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΗ ΣΩΣΤΗ ΕΚΠΕΔΕΥΣΗ ΣΚΥΛΩΝ.
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Ας τους δειξουμε την αποψη μας

Δημοσίευση από admin »

miky55 έγραψε:ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑΣ ΑΛΛΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΑΛΑΤΕ.
ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΓΙΑ ΑΝΠΤΥΞΗ ΘΗΡΑΜΑΤΟΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΗ ΣΩΣΤΗ ΕΚΠΕΔΕΥΣΗ ΣΚΥΛΩΝ.

Μιχάλη μου πως είναι σωστό για την ανάπτυξη του θηραματος όταν 9 από τους 12 μήνες του χρόνου δικαίουσαι να πιέσεις το θήραμα σε επιτρέπωμενες περιοχές. Εάν εγώ ξεκινήσω να έρχομαι γεννάρι - φέβρουαρι και από Ιούνιο μέχρι Οκτώβρη στις περιοχές που κυνηγας φράγκολινα και εάν σπατάλουσα και τους 2 κυνηγετικους μήνες εκεί εσύ του χρόνου πιστεύεις θα βρίσκεις σε αυτές τις περιοχές φράγκολινες η λαγους τον επόμενο χρόνο με όχλιση κατά την περίοδο ζευγαρωματος και συνεχή όχλιση και κυνήγι στην συνέχεια. . ? Τουλάχιστο με 2 θηραματολογους που μίλησα μου είπαν ότι είναι καταστροφικο
Προσέχουμε...για να έχουμε
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: Ας τους δειξουμε την αποψη μας

Δημοσίευση από miky55 »

ΕΓΩ ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ ΓΙΑ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΛΕΜΕΣΟ ΠΑΦΟ ,ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΣΗΜΑΣΙΑΣ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΘΗΡΑΜΑΤΟΣ,ΓΙΑ ΕΞΑΣΚΗΣΗ ΤΡΕΞΙΜΟ ΞΕΜΟΥΔΙΑΣΜΑ ΓΙΑ ΣΚΥΛΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ.
ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΕΔΙΝΕ ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕ ΓΕΝΝΑΡΗ ΦΕΒΡΑΡΗ ΠΑΝΤΟΥ.
ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ ΘΑ ΠΑΡΑΝΟΜΗΣΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΕΞΟΥΝ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΕΚΠΕΔΕΥΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ 3 ΜΗΝΕΣ ΣΤΟ ΚΛΟΥΒΙ .


ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΗΜΙΜΕΤΡΑ ΑΝ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΗΣΗ ΕΠΙΒΛΑΒΩΝ ΑΛΛΙΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΟ ΑΔΩΡΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΕΤΡΑ .
ΔΙΝΟΥΝ ΧΩΡΟ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΣΕ ΑΛΕΠΟΥΔΕΣ ΚΑΙ ΛΑΘΡΟΘΗΡΕΣ ΝΑ ΘΕΡΙΖΟΥΝ ΑΝΕΝΟΧΛΗΤΟΙ.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”