ΚΥΝΗΓΙ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ ΦΕΡΜΑΣ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Kostas M.
Full Member
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: 02 Αύγ 2014, 09:01

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ ΦΕΡΜΑΣ

Δημοσίευση από Kostas M. »

Laurona έγραψε:Δεν μιλω για τα σκυλια ρε παίδες η την καρπωση.
Ουτε γω δεν μπορώ χωρίς τα σκυλια.
Μιλω για την αναμονη....π.χ για το ορτυκι......να καρτερω σαν το μωρο ....κ οταν έρθει η ωρα να ζω εναν εφιαλτη......να ρισκαρω να παω....εννα χει μιλλουες......κ συ να τα ρισκάρεις ολα για τρεις φερμες.....ξ καποιοι να κςπαρτιζουν με εκατονταδες πουλια σφαγων.....που στάζουν το αιμα...στο οποιο θυσιαζει ο αθωωος κόσμος τα σκυλια του.
Και ομως ρε Χρυσανθε μονον και μονον που να σκεφτεσαι τζηντες 3 τες φερμες θα γαργαλιστεις και θα παεις!
andreas78

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ ΦΕΡΜΑΣ

Δημοσίευση από andreas78 »

Ουτε εγω αναφερόμουν αποκλειστικά στα σκυλιά Χρύσανθε.
Πέρσι πήγαμε με τον Χρήστο πάνω απο 10 φορές και βρίσκαμε 1:3 φορές, ενώ μόνο μια φορά φανήκαμε τυχεροί και τα βρίκαμε μαζεμένα.
Ειναι ηλίου φαεινότερο ότι πλέον ο νομοταγής κυνηγός, καρπώνεται τα αποφάγια που ΑΝ θέλει θα αφήσει ο κάθε γιουρούκης, άξεστος, παράνομος και γύφτος που αυτό βαπτίστηκε κυνηγός..!!!!
Αν τα παρατήσουμε το μόνο που θα πετύχουμε ειναι να τους δώσουμε ακομη περισσότερο χώρο και αέρα να μας κάνουν ότι θέλουν και παντα με τις ευλογίες της προστάτιδας του κυνηγιου μας, Κυπριακής κυνηγετικής ομοσπονδίας..!!!!

Θα επέλθουν αλλαγές Χρύσανθε, οχι μεσα σε μια μέρα αλλα σταδιακά θα επέλθουν, εχουν βγει στη φορά Νόμοι που μεχρι προτειστως μας ηταν άγνωστοι, το παρασκήνιο για τα ορτύκια δεν έχει σταματήσει λεπτό εδώ και 2-3 χρονια και μπορεις να δεις και μονος σου τις διάφορες απο τους τοτε χάρτες με τους περσινούς, ακομη και πολλά αλλα θέματα που αφορούν διαχείρηση και ενδημικο θήραμα βαίνουν λογικης επιλύσεως.
Υπομονή, αυτό λέω στον εαυτο μου κάθε φορά που θέλω να τα παρατήσω και να μην ξανά ασχοληθώ με αυτή τη ΦΑΡΑ..!!!!!!
Μένω γιατί παντα κάτι τις, θα με κάνει να ελπίζω...!!!!!
Επιπλεον....οπως πολύ σύντομα θα σας ενημερώσω μέσο του blog που ευστόχως μένει αδρανές, καποιοι βγάζουν τα μάτια τους μόνοι τους και με κάνουν να χαίρομαι αφάνταστα..!!!
Άβαταρ μέλους
kyriakos304
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: 17 Αύγ 2011, 06:52

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ ΦΕΡΜΑΣ

Δημοσίευση από kyriakos304 »

andreas78 έγραψε:Ουτε εγω αναφερόμουν αποκλειστικά στα σκυλιά Χρύσανθε.
Πέρσι πήγαμε με τον Χρήστο πάνω απο 10 φορές και βρίσκαμε 1:3 φορές, ενώ μόνο μια φορά φανήκαμε τυχεροί και τα βρίκαμε μαζεμένα.
Ειναι ηλίου φαεινότερο ότι πλέον ο νομοταγής κυνηγός, καρπώνεται τα αποφάγια που ΑΝ θέλει θα αφήσει ο κάθε γιουρούκης, άξεστος, παράνομος και γύφτος που αυτό βαπτίστηκε κυνηγός..!!!!
Αν τα παρατήσουμε το μόνο που θα πετύχουμε ειναι να τους δώσουμε ακομη περισσότερο χώρο και αέρα να μας κάνουν ότι θέλουν και παντα με τις ευλογίες της προστάτιδας του κυνηγιου μας, Κυπριακής κυνηγετικής ομοσπονδίας..!!!!

Θα επέλθουν αλλαγές Χρύσανθε, οχι μεσα σε μια μέρα αλλα σταδιακά θα επέλθουν, εχουν βγει στη φορά Νόμοι που μεχρι προτειστως μας ηταν άγνωστοι, το παρασκήνιο για τα ορτύκια δεν έχει σταματήσει λεπτό εδώ και 2-3 χρονια και μπορεις να δεις και μονος σου τις διάφορες απο τους τοτε χάρτες με τους περσινούς, ακομη και πολλά αλλα θέματα που αφορούν διαχείρηση και ενδημικο θήραμα βαίνουν λογικης επιλύσεως.
Υπομονή, αυτό λέω στον εαυτο μου κάθε φορά που θέλω να τα παρατήσω και να μην ξανά ασχοληθώ με αυτή τη ΦΑΡΑ..!!!!!!
Μένω γιατί παντα κάτι τις, θα με κάνει να ελπίζω...!!!!!
Επιπλεον....οπως πολύ σύντομα θα σας ενημερώσω μέσο του blog που ευστόχως μένει αδρανές, καποιοι βγάζουν τα μάτια τους μόνοι τους και με κάνουν να χαίρομαι αφάνταστα..!!!
Ποιο φόρουμ;
Καλύτερα ένα θήραμα λιγότερο παρά ένας φίλος….
andreas78

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ ΦΕΡΜΑΣ

Δημοσίευση από andreas78 »

Για ποιο φόρουμ λές Κυριάκο.?
Για τα κυνηγετικά μας ευτράπελα λέω εγω και την ΦΑΡΑ που μας διοικά.!!!
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ ΦΕΡΜΑΣ

Δημοσίευση από Anthimos »

Εικόνα

Ελα και μια αιλουροειδους τυπου ... ;)
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ ΦΕΡΜΑΣ

Δημοσίευση από Laurona »

Εν εφκαλες τουτην την φωτο 1μισο μετρο πιο μπροστα να μεν τον κοφκεις τον σκυλο τοσο ψηλα ητα ννα ηταν για καδρο :(
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ ΦΕΡΜΑΣ

Δημοσίευση από admin »

Τελευταία προπόνηση χθές πρίν την έναρξη ( ως τσαι τα εκτροφής εν στέκουν :shock: )

Προσέχουμε...για να έχουμε
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”