Στο καλο ρε ΦΙΛΕ

Απάντηση
elcos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2011, 17:26

Re: Στο καλο ρε ΦΙΛΕ

Δημοσίευση από elcos »

ΣΥΛΛΥΠΗΤΗΡΙΑ ΦΙΛΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΑΜΟ ΤΟΥ ΛΑΚΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ........
Άβαταρ μέλους
lefteris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: 22 Οκτ 2010, 21:53

Re: Στο καλο ρε ΦΙΛΕ

Δημοσίευση από lefteris »

Φίλε δεν σε ξέρω προσωπικά αλλά ξέρω ότι είσαι από τους λίγους γνήσιους κυνηγούς και ότι κάνεις το κάνεις με μεράκι. Από το καιρό που ανακάλυψα αυτό το forum ήσουν από τους λίγους που κάθομαι και διαβάζω τα post σου γιατί από τα δικά σου γραφόμενα καταλάβει κανείς ότι είσαι ένας αξιόλογο άτομο . Τον Ιούνιο έχασα ένα σκύλο από ανακοπή καρδίας και για 15 μέρες ερχόμουν από την δουλεία και κοίταζα μες το κλουβί του να τον δω και να του φωνάξω ότι έκανα δηλαδή στα 6 χρόνια που τον είχα. Υπομονή φίλε σίγουρα η απουσία του θα είναι μεγάλη. Σου εύχομαι ότι καλύτερο
Άβαταρ μέλους
kyriakos304
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: 17 Αύγ 2011, 06:52

Re: Στο καλο ρε ΦΙΛΕ

Δημοσίευση από kyriakos304 »

Σωτο καλησπέρα. Παραμονή κυνηγίου εγεννησεν η μια σκυλουα μου. Στείλε μηνυμα οοοποτε θελεις και ελα Λάρνακα να διαλέξεις.
Αν θέλεις ησυχη παρέα στο κυνήγι μετά το χαμο του Λακη έλα πάλι κοντά. 2 άτομα 1 σκύλος και οτι κάνουμε...
Καλύτερα ένα θήραμα λιγότερο παρά ένας φίλος….
Takic
Full Member
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: 24 Αύγ 2011, 07:53

Re: Στο καλο ρε ΦΙΛΕ

Δημοσίευση από Takic »

Συλληπητιρια για τον Λακη..οσοι ειμαστε στο forum τον γνωρισαμε μεσω των βιντεο που εβαλες κ οσοι ειχαν την τυχη να γινουν σωστοι κυνηγοι απο τον τετραποδο συντροφο τους καταλαβουν τι περνας.
Αν θες την αποψη μου κουταβι να παρεις οταν θα εισαι ετοιμος να του προσφερεις οσα προσφερες στον Λακη.
Ακομη μια φορα συλληπητιρια
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: Στο καλο ρε ΦΙΛΕ

Δημοσίευση από sotiris!129 »

αγαπητε Σολωνα οσα ευχαριστω και αν σου γραψω δεν περιγραφουν το συνεσθημα που νιωθω αυτη την στιγμη, χτες οταν ειδα το ποστ σου ημουνα απαρηγορητος στα ματια μου ακομα το ποστ που πρην λιγες μερες ειχες γραψει
SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε: ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΑ ΠΗΓΕ Ο ΛΑΚΗΣ...ΒΡΗΚΕ ΤΟΥΣ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΟΥΣ.....ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΕΙΔΑ ΝΑ ΠΕΤΑΣΕΤΑΙ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΟΠΟΣ ΤΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ...ΛΑΛΩ ΑΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΦΚΑΛΕΙ Ο ΛΑΚΗΣ ....ΦΦΡΡΡΡΡΡΡ.....ΩΡΑΙΟΣ:D
ξερω καλα πως κανενας σκυλος δεν θα ειναι ο ιδιος ... ο σκυλος απο τους "ερκατες" που καθοταν με τα 2 καταμαυρα αδερφακια του στα ποδια της σπανιολουας μανας του ...
"οποιον θελεις πιαε χαλαλι σου!"
¨ζινον ζιαμε τον μαυρι με τες ασπρες τες πατουσες!!!"
"τουτον???"
"ΝΑΙ ΝΑΙ τον πασιουρτην!!!"

10 ιανουαριου 2009 ηταν 2 μηνων και κατι οταν πηγα στους εκρατες ! ηταν τα γενεθλια του χτες θα τα περνουσαμε στο βουνο !

Αγαπητε Κυριακο οτι και να γραψω ειναι λιγο , μακαρι να σε εχει καλα ο Θεος γιατι αθρωποι σαν και σενα εμειναν λιγοι ! στον κυνηγοκοσμο που ζουμε οσο και αν ακουγεται απιστευτο εμειναν πολλοι ! απο χτες αρκετοι ειναι οι φιλοι και συγκενεις που μου προσφεραν ενα σκυλο η μια θεση στην παρεα τους και τους ευχαριστω ολους !

ξερω οτι οποιο βουνο κιαν περπατησω πια με οποιο σκυλο κιαν ειμαι δεν θα εχει νοημα αυτος ο σκυλος δεν θα κυνηγα για εμενα, δεν θα με βλεπει στα ματια σαν ξερει πως πλησιαζει το θηραμα !

Δεν θα σταματησω το κυνηγι , το κυνηγι το αγαπησα απο παιδι ομως με τον Λακη το λατρεψα και μεχρι να κανω αλλο Λακη εγω δεν εχω θεση εκει !
"Σου βρηκα ρε λεβεντη μου ενα μπικολουι απο την Λαρνακα, και θα σου τον φερω αυριο"
ηταν το μηνυμα που μου ηρθε σημερα προι προι απο ενα πολυ αγαμημενο μου προσωπο που με εκανε να γονατισω πρην καν μπω στην δουλεια !
γονατισα γιατι ξερω οτι οταν ανοιξει αυριο η πορτα του αυτοκινητου δε θα κατεβει αυτο το beagle το μπασταρτουι !
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Στο καλο ρε ΦΙΛΕ

Δημοσίευση από Laurona »

Λεβέντη μου καλημερα.
Δεν σε πηρα τηλεφωνο γιατί δεν μπορουσα να σου δωσω δυναμη.
θα σε εκανα χειροτερα γιατι πραγματικα σε νιωθω.
οταν ειχα σοβαρα την Ιρμα μου ουτε γω πήγαινα κυνηγι.
μου χαριζαν σκυλια μου προτειναν παρεες αλλα κ παλι δεν μπορουσα να ειμαι εκει.
αυτο κανει τους κυνηγούς .....αυτη ειναι η διαφορα τους......η ενωση τους με τα ζωα τους κ η κοινη τους πορεια στην επιτυχια στο κυνήγι.
Η καρπωση ειναι το κερασακι της τουρτας....διχως τιποτε αλλο.
Αυτό που μετρα ειναι την τουρτα να την χαιρεσε μαζι με τον συντροφο σου που την φτιαξατε μαζι....
ολοι μου ελεγαν πεταξε την.......μα πως....τους εβλεπα κ απορουσα.....

Το μονο που μπορω να σου πω ειναι να πιασεις κουταβι οσο πιο συντομα γινετε.
Μην το βγαλεις Λακη.
ο Λακης ενας ηταν.
Αλλα θα σε γεμισει αμεσως ονειρα κ αισιοδοξια.
κ μην κανεις ποτε σου συκριση μεταξυ τους.
στην καρδια σου θα πιασει κ αυτο την θεση που του αξιζει.
Σολωνα μπραβο για την θεση σου.
Κυριάκο εαν ειχες την εκτιμηση μου ως τωρα με 10 και τονο......να ξερεις.... εχεις βάλει και το ΘΑΥΜΑΣΤΙΚΟ.
Στην επομενη συνταντηση που θα χει το φορουμ θα ερθω Μονο κ μονο για να σε γνωρισω.
Δυο χρονιες δεν ερχομαι.....φετος υα έρθω για σενα.
Εισαι λεβεντης.
Σωτο μου δυνατα.
αν μπορώ να σε βοηθησω σε κατι πολυ ευχαριστως.
και για κουτάβι κ για το μετα.
μονο πε μου τι σε τραβα να εχεις οταν εισαι έτοιμος.
Οταν πάρεις σκυλακι πε μου αε μήνυμα.
Θα σου πω δυο πραγματα προσωπικά που θελω να καμεις εαν θέλεις κ δεν έχουν σχεση με την εκπαιδευση...
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Re: Στο καλο ρε ΦΙΛΕ

Δημοσίευση από Γιατρός »

Στα δύσκολα φαίνονται οι αδρώποι φιλοι
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
chris197
Full Member
Δημοσιεύσεις: 337
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2010, 18:29

Re: Στο καλο ρε ΦΙΛΕ

Δημοσίευση από chris197 »

φιλε,
κρατα γερα. εχασα και εγω σκυλλο απο ασινιδιτο οδηγο, μαλιστα στιν δικι μου περιπτωση εκανα και καταδιωκση για να τον προλαβο. αφισα ενα φιλο στο σημειο και ετρεξα με το αυτοκινιτο μαζι με εναν αλλο φιλο και τον φτασαμε μετα απο 3 χιλιομετρα. μακαρι να ειναι καλα ο φιλος που μπηκε στιν μεση ιδαλος θα τον εσκοτονα.
σε καταλαμβαινω φιλε πως περνας και τι αισθανεσε αυτη τιν στιγμι. σιγουρα ο καθε ενας απο εμας σινδεετε με τον δικο του τροπο με τον πιστο του φιλο , αλλα φιλε ο χρονος ειναι ο καλιτερος γιατρος. κρατα τις αναμνισεις σου και προχωρα . πιστευω πως και ο σκυλος σου θα το ηθελε αυτο. συνεχισε να απολαμβανεις αυτο που αγαπας εστω και με βαρια καρδια και ο ΛΑΚΗΣ θα σε βλεπι απο εκει ψηλα και θα χερετε.
Τιμα τιν μνημη του οπως εσι ξερεις και κρατα την μνημη του βαθια μεσα σου.
Αυτο που θα σου πω μπορει να φανει λιγο βλακεια αλλα καποτε καποια κοπελλα μου ειπε " ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΙΟ ΛΟΓΟ " πιστεψε με ειχε απολιτο δικιο. η κοπελλα αυτη επαθε οτι χειροτερο μπορει να παθει καπιος.
λοιπον φιλε να χαιρεσε οτι εχεις τοσους φιλους κοντα σου , γνωστους και αγνωστους που με την πρωτη ευκαιρεια βρεθηκαν στο πλευρο σου, αυτο ειναι ενα ειδος παρηγοριας εστω και ορισμενοι εαν δεν σε γνωρισουν προσωπικα .
Ορισμενα ατομα απο αυτο το φορουμ τα οποια εχω γνωρισει σε μια μονο συναντηση που εχω παει αξισουν χρυσαφι ,οπως ελεγε και ο μακαριτης ο παππους μου.

φιλε να ξερεις οτι ολοι μας ειμαστε διπλα σου για οτι χρειαστεις. εαν θελεις σκυλο ελα να σου δωσο να διαλεξεις οπιον θελειςφτανει εσι να εισε καλα και τα αλλα ουλλα διορθωνονται. θεληση θελει και τιποτα αλλο.

θα χαρω πολλη να γνωριστουμε και απο κοντα και να τα πουμε . σε θελω ομως χαμογελαστο οχι μουτρομενο. να βλεπεις τα πραγματα και απο την θετικη τους πλευρα, φυσικα οσο σου το επιτρεπουν η συνθηκες.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
12345678
Full Member
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 29 Οκτ 2012, 16:02
Τοποθεσία: ελλαδα

Re: Στο καλο ρε ΦΙΛΕ

Δημοσίευση από 12345678 »

Το δεσιμο που εχει οσωστος ΚΥΝΗΓΟΣ,με το σκυλο του ειναι περα πολυ, με το εχω ενα ζωντανο στο σπιτη μου.
VASILIS S
Full Member
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 18 Μάιος 2015, 18:50

Re: Στο καλο ρε ΦΙΛΕ

Δημοσίευση από VASILIS S »

αγαπητοι φιλοι σας χαιρετω.
ενοιωσα την αναγκη να σας γραψω γιατι με το συμβαν του λακη και οσα ειπωθηκαν με εκαναν και δακρυσα. απο τη μερα που εγινα μελος και καθημερινα διαβαζω τα οσα γραφετε σχολια,κριτικες, χαρες και λυπες και πραγματικα ειναι απιστευτη η συντροφικοτητα η αδελφικοτητα και ο σεβασμος που περιβαλλει αυτο το forum που το καθιστα μοναδικο και αναγκαιο στο να γινουμε καλυτεροι ανθρωποι. ευχαριστω.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”