ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΣΚΥΛΛΟΥ

Απάντηση
themos328
Full Member
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 14 Ιαν 2013, 11:33

ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΣΚΥΛΛΟΥ

Δημοσίευση από themos328 »

Κοπελια μιαν ερωτηση, τους σκυλους σας ταιζεται τους μια φορα, δυο ή τρεις ; και αν μια φορα ποτε και για ποιο λογο;
ρωτω γιατι ακουσα προσφατα οτι εν καλυτερα αν τρων μια φορα να τρων το πρωι για να εχουν ενεργεια ολη μερα....αλλα τι γινεται με τις τεταρτες και τις κυριακες που παν κυνηγι; παιρνεις τταππερουι :)
ως τωρα εγω εταιζα τους μια φορα, απογευμα κ εν ειχα προβλημα.... αλλα ρωτω για να μαθω αν υπαρχει κατι καλυτερο!
το θήραμα μπορεί να είναι αυτοσκοπός, «η νίκη για τη νίκη», η επιδίωξη, δηλαδή, ενός στόχου μόνο και μόνο για την ικανοποίηση της κατάκτησής του, μόνο και μόνο για τη συμμετοχή στη δράση, μόνο και μόνο για την «τιμή του παιχνιδιού».
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΣΚΥΛΛΟΥ

Δημοσίευση από Anthimos »

themos328 έγραψε:Κοπελια μιαν ερωτηση, τους σκυλους σας ταιζεται τους μια φορα, δυο ή τρεις ; και αν μια φορα ποτε και για ποιο λογο;
ρωτω γιατι ακουσα προσφατα οτι εν καλυτερα αν τρων μια φορα να τρων το πρωι για να εχουν ενεργεια ολη μερα....αλλα τι γινεται με τις τεταρτες και τις κυριακες που παν κυνηγι; παιρνεις τταππερουι :)
ως τωρα εγω εταιζα τους μια φορα, απογευμα κ εν ειχα προβλημα.... αλλα ρωτω για να μαθω αν υπαρχει κατι καλυτερο!

Θεμο κανονικα οτι προτεινει η συσκευασια της τροφης που ταιζεις

Ιδανικά πρωι βραδυ την ποσοτητα που θα εβαζες το πρωι.

Υπαρχουν διάφορες θεωριες για την διατροφη του σκυλου. Σημαντικο ειναι η ποιοτητα της διατροφης ( ξηρη ή μαγειρευτη) και να παρακολουθεις τον σκυλο πως δουλευει

στο κυνηγι ιδανικα παιρνεις κονσερβα σκυλλοτροφη που εχει και ψηλο ποσοστο νερου και ενυδατωνεται ο σκυλος

Προσοχη για σκυλους που ειναι επιρρεπης σε συστροφη στομάχου ομως , δεν πρεπει να κυνηγουν με πολυ γεματα στομαχια
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
themos328
Full Member
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 14 Ιαν 2013, 11:33

Re: ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΣΚΥΛΛΟΥ

Δημοσίευση από themos328 »

Anthimos έγραψε:
themos328 έγραψε:Κοπελια μιαν ερωτηση, τους σκυλους σας ταιζεται τους μια φορα, δυο ή τρεις ; και αν μια φορα ποτε και για ποιο λογο;
ρωτω γιατι ακουσα προσφατα οτι εν καλυτερα αν τρων μια φορα να τρων το πρωι για να εχουν ενεργεια ολη μερα....αλλα τι γινεται με τις τεταρτες και τις κυριακες που παν κυνηγι; παιρνεις τταππερουι :)
ως τωρα εγω εταιζα τους μια φορα, απογευμα κ εν ειχα προβλημα.... αλλα ρωτω για να μαθω αν υπαρχει κατι καλυτερο!

Θεμο κανονικα οτι προτεινει η συσκευασια της τροφης που ταιζεις

Ιδανικά πρωι βραδυ την ποσοτητα που θα εβαζες το πρωι.

Υπαρχουν διάφορες θεωριες για την διατροφη του σκυλου. Σημαντικο ειναι η ποιοτητα της διατροφης ( ξηρη ή μαγειρευτη) και να παρακολουθεις τον σκυλο πως δουλευει

στο κυνηγι ιδανικα παιρνεις κονσερβα σκυλλοτροφη που εχει και ψηλο ποσοστο νερου και ενυδατωνεται ο σκυλος

Προσοχη για σκυλους που ειναι επιρρεπης σε συστροφη στομάχου ομως , δεν πρεπει να κυνηγουν με πολυ γεματα στομαχια
φιλε ανθιμε οι περισσοτερες συσκευασιες σκυλοτροφων λενε πρωι βραδυ οπως ειπες! αλλα η αληθεια ειναι για ευκολια μου-μας ταιζουμε μια φορα....αν συνεχισω μια φορα μου ειπαν καλυτερα πρωι. τι γινεται με το κυνηγι; γιατι ισχυει αυτο που ειπες με την συστροφη στομαχου.....και δεν μπορεις να ξερεις αν η ποσοτητα που εδωσες ειτε λιγη ειτε πιο πολλη θα το προκαλεσει. αρα να ταιζω πρωι βραδυ κ οταν θα πανε κυνηγι περισσοτερο το βραδυ για να καλυπτει τη ποσοτητα του πρωινου;
το θήραμα μπορεί να είναι αυτοσκοπός, «η νίκη για τη νίκη», η επιδίωξη, δηλαδή, ενός στόχου μόνο και μόνο για την ικανοποίηση της κατάκτησής του, μόνο και μόνο για τη συμμετοχή στη δράση, μόνο και μόνο για την «τιμή του παιχνιδιού».
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”