ΠΡΟΣ ΠΩΛΗΣΗ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΚΟΥΡΤΣΧΑΑΡ

axerkwtis

ΠΡΟΣ ΠΩΛΗΣΗ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΚΟΥΡΤΣΧΑΑΡ

Δημοσίευση από axerkwtis »

Αφου ειδες τις πληροφοριες κ αντιληφθηκες τι σκυλια εχει κ που θα κυμαινονται οι τιμες σημαινει εχεις γνωσεις περι των συγκεκριμενων γραμμων και των αγωνων που λαμβανουν μερος..
Για το αν κυνηγουν η οχι λαγο καλο θαταν να τον ρωτουσες κ δεν νομιζω ναχε προβλημα να σου ανοιξει την φριζα του να δεις..οντως μιλουμε για αλλο επιπεδο κυνηγου κυναγωγου εκτροφεα κ ανθρωπου που πολλοι θα θελαν να φτασουν..
Φιλοι δεν ειμαστε μονο γνωστοι κ τον θαυμαζω για οτι εχει καταφερει..μια συμβουλη αν θελεις ψαξε δε προηγουμενες γεννες να δεις τι σκυλια βγηκαν κ ειμαι σιγουρος πως αν κρινει ο ιδιος πως ο υποψηφιος ιδιοκτητης δεν καμνει δεν θα πιασεις σκυλλι του οσα κ να τ δωσεις..γιαυτο σ ειπα μιλουμε για αλλο επιπεδο..οτι αλλες πληροφοριες θελεις το διαδυκτιο εχει απειρες σχετικα κ με τους αγωνες αλλα κ για τον ιδιο κ τις γραμμες του...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Marinos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: 20 Οκτ 2011, 15:35
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: ΠΡΟΣ ΠΩΛΗΣΗ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΚΟΥΡΤΣΧΑΑΡ

Δημοσίευση από Marinos »

Οτιδήποτε πληροφορίες ρωτάτε τον Αλεκο. Πολλα καλό παιδί και δεν παρεξηγά
Φορούμε ΠΟΡΤΟΚΑΛΊ πάντα. Γιατί κάμνουμε το χόμπι μας, ΔΕΝ πάμε στον ανταρτοπόλεμο!!!!! Πίσω στες οικογένειες μας σόι και αβλαβείς!
grigri5
Full Member
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 15 Φεβ 2014, 18:34

Re: ΠΡΟΣ ΠΩΛΗΣΗ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΚΟΥΡΤΣΧΑΑΡ

Δημοσίευση από grigri5 »

Eυχαριστώ πολύ για όλες τις πληροφορίες σας! Είμαι θαυμαστής της συγκεκριμένης φυλής και προσπαθώ να την αποκτήσω και να την χρησιμοποιώ αποκλειστικά στο κυνήγι του λαγού.
Άβαταρ μέλους
Phinix
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 15:21
Τοποθεσία: Rizokarpaso

Re: ΠΡΟΣ ΠΩΛΗΣΗ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΚΟΥΡΤΣΧΑΑΡ

Δημοσίευση από Phinix »

αν δεν έχει πρόβλημα και αν θέλετε, απλά πείτε μου μια ενδεικτική τιμή σε πμ
Λαοι, που ξεχνανε την ιστορια τους, είναι καταδικασμενοι να την ξαναζησουν
alekhof
Full Member
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 08 Απρ 2014, 18:45

Re: ΠΡΟΣ ΠΩΛΗΣΗ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΚΟΥΡΤΣΧΑΑΡ

Δημοσίευση από alekhof »

grigri5 έγραψε:Πολύ ωραία σκυλιά αλλα δεν είδα κάποια φωτό σε κυνήγι λαγού....
Μονο για κυνήγι φτερωτού τα χρησιμοποιά ο Αλέκος?
για σ φιλε . όντως δεν έχω πολλές φωτογραφίες . δυστυχώς μου έκλεισαν το facebook που είχα για τα σκυλιά m εκεί είχα όλες m τις photo. γιαφτο δημιούργησα και την σελίδα που μπορείτε να δείτε τώρα . τα σκυλιά τα 2 που διατίθονται ήτανε κλεισμένα και δυστυχώς έχασα τα contact . κυνηγάω όντως περισσότερο φρανκολινες που m αρέσει πολύ αλλα χρησιμοποιώ τα σκυλιά m σαν σκυλιά για όλα:) φέτος χτύπησα 3 λαγούς ενώ δεν τους έψαξα καθόλου :)
alekhof
Full Member
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 08 Απρ 2014, 18:45

Re: ΠΡΟΣ ΠΩΛΗΣΗ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΚΟΥΡΤΣΧΑΑΡ

Δημοσίευση από alekhof »

dimitris savva έγραψε:
axerkwtis έγραψε:Κοιταξε στις προσωπικες του φωτο κ θα δεις..σκυλια που περνουν δοκιμασιες οπως kleeman με αντικειμενικες κρισης αν θελεις καμνουν κ λευκαριτικο..υποψην ειναι ο μονος στην Κυπρο που στελει σε ετσι αγωνες τα σκυλια του..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Πανω στο βουνο καμνουν Λευκαρητικο η μονο στα χαρτια? :lol: Γιατι ακουσαμε πολλους και να δουμε δεν ειδαμε
τα σκυλιά που εκτρέφω φιλε εξετάζονται στη γερμανία σε φτερωτό και σε τριχωτό σε όλα τα εδάφη και στο νερό. κρίνονται κυνηγετικά και μορφολογικα . κρίνονται σε μύτη ερευνα επαναφορά συνεννόηση με τον Κυναγωγό άμεση ανταπόκριση ιχνηλασία σταθερότητα τις φέρμας....... και αλλα πολλά αν σε μια από τις εξετάσεις δεν περάσει το σκυλί φεύγει από την εκτροφή m . στο χωράφι κινούνται με τρόπο τέτοιο που όντως μοιάζει με λεφκαριτικο στο βουνό κιοντέ με πιο πολύ οικονομία κινήσεων λόγο εδάφους. τα κυνηγάω αρκετές ώρες σε όλα τα εδάφη τις κύπρου και χτυπάω ότι υπάρχει μπροστά στη μύτη του σκύλου μου . δεν περιορίζω τα σκυλιά m σε πουλόσκυλα η σε λαγόσκυλα :)
alekhof
Full Member
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 08 Απρ 2014, 18:45

Re: ΠΡΟΣ ΠΩΛΗΣΗ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΚΟΥΡΤΣΧΑΑΡ

Δημοσίευση από alekhof »

grigri5 έγραψε:Είδα όλες του τις φώτο αλλά σε καμία δεν ειδα λαγο φίλε. Ειδα μόνο σε 2 φώτος αλεπού....
Συμφώνω και με τον Δημήτρη πως στα χαρτιά και στις φώτο είναι τέλια σκυλιά αλλα στα δικά μας βουνά όταν βγουν τι γινεταί; Κυνηγά τα στην Κύπρο τα σκυλιά ο Αλέκος; Βγάζει τα έξω αναγνωρίσεις αν ξέρεις; Κυνηγά καθόλου λαγό;
έχω ορισμένες photo φιλε που θα τις αναρτήσω στη σελίδα που έκανα πρόσφατα δυστυχώς m έκλεισαν την προηγουμενη σελίδα και έχασα φωτογραφίες και επαφές . κυνηγάω τα πάντα φιλε και τα σκυλιά βγαίνουν όλο τοχρόνο σε εκπαιδευτικά :)
alekhof
Full Member
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 08 Απρ 2014, 18:45

Re: ΠΡΟΣ ΠΩΛΗΣΗ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΚΟΥΡΤΣΧΑΑΡ

Δημοσίευση από alekhof »

dimitris savva έγραψε:
grigri5 έγραψε:Είδα όλες του τις φώτο αλλά σε καμία δεν ειδα λαγο φίλε. Ειδα μόνο σε 2 φώτος αλεπού....
Συμφώνω και με τον Δημήτρη πως στα χαρτιά και στις φώτο είναι τέλια σκυλιά αλλα στα δικά μας βουνά όταν βγουν τι γινεταί; Κυνηγά τα στην Κύπρο τα σκυλιά ο Αλέκος; Βγάζει τα έξω αναγνωρίσεις αν ξέρεις; Κυνηγά καθόλου λαγό;
Για να μην παρεξηγηθουμε τους σκυλους του ανθρωπου δεν τους ξερω απλος εγω εννοω οτι ενα χαρτι καθαροαιμιας δεν σημαινει οτι ο σκυλος ειναι και αριστος.Τωρα αν κυνηγανε τα σκυλια του λαγο η οχι τα σκυλια του δεν ειναι ιχνηλατες για αυτο δεν πρεπει να τα καταδικασουμε.
σίγουρα φιλε Δημητρη ένα χαρτί καθαροαιμίας δεν λέει τίποτα . μονο από που προέρχεται το σκυλί . η μητέρα τον σκυλιών που την κυνηγάω στην κύπρο και έχω την τιμή να την φιλοξενώ σπίτι m . ήταν η καλύτερη σκύλα στη γερμανία στον διαγωνισμό του kleeman 2008 τις υπέρτατης εξετάσεις που γίνετε για τα kurzhaar και έχει περάσει από όλους τους κυνηγετικούς άγονες με άριστα . για αυτήν μιλάνε από μονες τους η βαθμολογίες τις και τα βραβεία τις .
alekhof
Full Member
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 08 Απρ 2014, 18:45

Re: ΠΡΟΣ ΠΩΛΗΣΗ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΚΟΥΡΤΣΧΑΑΡ

Δημοσίευση από alekhof »

grigri5 έγραψε:Πρώτα είδα όλες της πληροφορίες μέσω της ιστοσελίδας του και αντιλήφθηκα ένα περίπου για τι σκυλιά πουλά και που θα κειμένονται οι τιμές τους...μετά εμίλησα μαζί του ανθρώπου πριν να ανοίξω την συζήτηση εδώ μέσα...
μόλις άκουσα για τι επίπεδο χρημάτων μιλούσαμε τότε αντράπηκα να τον ρωτήσω πάρακάτω οτιδήποτε... :D γι'αυτο είπα να σας ρωτήσω εσάς αν τον ξερετέ να μου πείτε λίγες πληροφορίες....μίκρο κουτάβι θα ήθελα να πιάσω να το εκπαιδεύσω εγώ απλά θα ήθελα να ξέρω αν ασχολούνται καθόλου οι γονείς του με τον λαγό και πόση δύναμη έχουν στα κυπριακά εδάφη...όσο για τους αγώνες kleeman και τα υπόλοιπα δεν ξέρω τίποτε αλλά πολύ θα ήθελα να μάθω λίγες πληροφορίες σχετικά με το θέμα...

φιλε είσαι ευπρόσδεχτος όχι moo να ρωτήσεις αλλα και να βγάλουμε τα σκυλιά μας μαζί έχω να τα γνωρίσεις :)
grigri5
Full Member
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 15 Φεβ 2014, 18:34

Re: ΠΡΟΣ ΠΩΛΗΣΗ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΚΟΥΡΤΣΧΑΑΡ

Δημοσίευση από grigri5 »

Ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε Αλέκο για όλες τις απαντήσεις. Μετά την πρόσκληση σου θα ξαναεπικοινωνήσω μαζί σου σίγουρα για να μάθω όσα περισσότερα γίνεται όσο αφορά την φυλή, τις εκπαιδεύσεις και τους αγώνες!! ;)
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”