ΠΡΟΣ ΠΩΛΗΣΗ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΚΟΥΡΤΣΧΑΑΡ

Απάντηση
Marinos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: 20 Οκτ 2011, 15:35
Τοποθεσία: Λευκωσια

ΠΡΟΣ ΠΩΛΗΣΗ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΚΟΥΡΤΣΧΑΑΡ

Δημοσίευση από Marinos »

Ενας φίλος διαθέτει προς πώληση 2 αρσενικά κουτάβια Κουρτσχααρ.
2 μηνών σε 5 μέρες.

Περισοτερες πληροφορίες:
Αλέκος Λαζάρου 99 992 390
http://www.deutsch-kurzhaar-cy.com/index.php/en/
https://www.facebook.com/alekhofkennel

Τα βραβεία των γονιών σε αγώνες εργασίας στην Γερμανία

c -alekhof
Titan Vom Thuringer Zipfel Derby 1 (Search 4h, Nose 4h), Solms 1,
VGP 1, HN, LN, VBR, Fw. V2, HD A2
KS Argo Seehof Derby 1, HD-frei, Solms I. Preis, Zuchtschau SG1,
VGP I. Preis Sud Baden DK Klub Zuchtschau V1,
IKP 1 – 136 points – 4h in Search,
Kleemann 2008 – KSRCACIT , 4h search – Formwert: V
Φορούμε ΠΟΡΤΟΚΑΛΊ πάντα. Γιατί κάμνουμε το χόμπι μας, ΔΕΝ πάμε στον ανταρτοπόλεμο!!!!! Πίσω στες οικογένειες μας σόι και αβλαβείς!
axerkwtis

ΠΡΟΣ ΠΩΛΗΣΗ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΚΟΥΡΤΣΧΑΑΡ

Δημοσίευση από axerkwtis »

Αριστα σκυλια απο αριστες κυνηγετικες γραμμες και τουτο φανηκε απο προηγουμενες γεννες..σωστος εκτροφεας ο Αλεκος..εν κουταβια που πρεπει μονο γνωστες κ λατρεις της φυλης να εχουν..


Sent from my iPhone using Tapatalk
grigri5
Full Member
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 15 Φεβ 2014, 18:34

Re: ΠΡΟΣ ΠΩΛΗΣΗ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΚΟΥΡΤΣΧΑΑΡ

Δημοσίευση από grigri5 »

Πολύ ωραία σκυλιά αλλα δεν είδα κάποια φωτό σε κυνήγι λαγού....
Μονο για κυνήγι φτερωτού τα χρησιμοποιά ο Αλέκος?
axerkwtis

ΠΡΟΣ ΠΩΛΗΣΗ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΚΟΥΡΤΣΧΑΑΡ

Δημοσίευση από axerkwtis »

Κοιταξε στις προσωπικες του φωτο κ θα δεις..σκυλια που περνουν δοκιμασιες οπως kleeman με αντικειμενικες κρισης αν θελεις καμνουν κ λευκαριτικο..υποψην ειναι ο μονος στην Κυπρο που στελει σε ετσι αγωνες τα σκυλια του..


Sent from my iPhone using Tapatalk
dimitris savva

Re: ΠΡΟΣ ΠΩΛΗΣΗ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΚΟΥΡΤΣΧΑΑΡ

Δημοσίευση από dimitris savva »

axerkwtis έγραψε:Κοιταξε στις προσωπικες του φωτο κ θα δεις..σκυλια που περνουν δοκιμασιες οπως kleeman με αντικειμενικες κρισης αν θελεις καμνουν κ λευκαριτικο..υποψην ειναι ο μονος στην Κυπρο που στελει σε ετσι αγωνες τα σκυλια του..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Πανω στο βουνο καμνουν Λευκαρητικο η μονο στα χαρτια? :lol: Γιατι ακουσαμε πολλους και να δουμε δεν ειδαμε
grigri5
Full Member
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 15 Φεβ 2014, 18:34

Re: ΠΡΟΣ ΠΩΛΗΣΗ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΚΟΥΡΤΣΧΑΑΡ

Δημοσίευση από grigri5 »

Είδα όλες του τις φώτο αλλά σε καμία δεν ειδα λαγο φίλε. Ειδα μόνο σε 2 φώτος αλεπού....
Συμφώνω και με τον Δημήτρη πως στα χαρτιά και στις φώτο είναι τέλια σκυλιά αλλα στα δικά μας βουνά όταν βγουν τι γινεταί; Κυνηγά τα στην Κύπρο τα σκυλιά ο Αλέκος; Βγάζει τα έξω αναγνωρίσεις αν ξέρεις; Κυνηγά καθόλου λαγό;
dimitris savva

Re: ΠΡΟΣ ΠΩΛΗΣΗ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΚΟΥΡΤΣΧΑΑΡ

Δημοσίευση από dimitris savva »

grigri5 έγραψε:Είδα όλες του τις φώτο αλλά σε καμία δεν ειδα λαγο φίλε. Ειδα μόνο σε 2 φώτος αλεπού....
Συμφώνω και με τον Δημήτρη πως στα χαρτιά και στις φώτο είναι τέλια σκυλιά αλλα στα δικά μας βουνά όταν βγουν τι γινεταί; Κυνηγά τα στην Κύπρο τα σκυλιά ο Αλέκος; Βγάζει τα έξω αναγνωρίσεις αν ξέρεις; Κυνηγά καθόλου λαγό;
Για να μην παρεξηγηθουμε τους σκυλους του ανθρωπου δεν τους ξερω απλος εγω εννοω οτι ενα χαρτι καθαροαιμιας δεν σημαινει οτι ο σκυλος ειναι και αριστος.Τωρα αν κυνηγανε τα σκυλια του λαγο η οχι τα σκυλια του δεν ειναι ιχνηλατες για αυτο δεν πρεπει να τα καταδικασουμε.
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: ΠΡΟΣ ΠΩΛΗΣΗ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΚΟΥΡΤΣΧΑΑΡ

Δημοσίευση από miky55 »

grigri5 έγραψε:Είδα όλες του τις φώτο αλλά σε καμία δεν ειδα λαγο φίλε. Ειδα μόνο σε 2 φώτος αλεπού....
Συμφώνω και με τον Δημήτρη πως στα χαρτιά και στις φώτο είναι τέλια σκυλιά αλλα στα δικά μας βουνά όταν βγουν τι γινεταί; Κυνηγά τα στην Κύπρο τα σκυλιά ο Αλέκος; Βγάζει τα έξω αναγνωρίσεις αν ξέρεις; Κυνηγά καθόλου λαγό;
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΞΕΡΩ ΤΑ ΑΙΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΛΑΓΟ ΕΣΥ ΘΑ ΕΚΠΕΔΕΥΣΕΙΣ ΤΟ ΚΟΥΤΑΒΙ ΣΟΥ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΙ ΚΥΝΗΓΑΣ ΔΙΟΤΙ ΤΑ ΚΟΥΡΤΣΧΑΑΡ ΚΥΝΗΓΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.
ΓΙΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙΣ ΑΓΩΝΕΣ ΚΛΕΜΑΝΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΣΚΥΛΟΣ ΝΟΜΙΖΩ 800 ΜΕΤΡΑ ΚΡΥΑ ΙΧΝΗΛΑΣΙΑ ΣΕ ΑΙΜΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ.ΚΑΙ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΑΥΤΑ ΚΕΡΔΙΣΑΝ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ.
Ο ΑΛΕΚΟΣ ΚΥΝΗΓΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΛΛΑ ΛΑΤΡΕΙΣ ΤΗΣ ΦΡΑΓΓΟΛΙΝΑΣ ΕΙΝΑΙ.
axerkwtis

ΠΡΟΣ ΠΩΛΗΣΗ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΚΟΥΡΤΣΧΑΑΡ

Δημοσίευση από axerkwtis »

Φαινεται δεν υπαρχουν ολες ανοιχτες γτ υπαρχουν κ φωτο με λαγους..οσοι τον ξερουν κ λιο προσωπικα εν ειναι π κεινους π θα γεμωσουν με φωτο τα θηραματα που καρπωθηκε..τα σκυλια τα κυνηγα Κυπρο κ ετυχε να παω μαζι τ κ εκπαιδευτικα..γιαυτο ειμαι σε θεση να μιλω..αν ασχολουνταν ολοι οπως τον αλεκο η φυλη θαταν πολλα ψηλα στην Κυπρο..μιλα μαζι τ κ ειμαι σιουρος πως εν θα εχεις καμια αμφιβολια σε τιποτε..


Sent from my iPhone using Tapatalk
grigri5
Full Member
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 15 Φεβ 2014, 18:34

Re: ΠΡΟΣ ΠΩΛΗΣΗ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΚΟΥΡΤΣΧΑΑΡ

Δημοσίευση από grigri5 »

Πρώτα είδα όλες της πληροφορίες μέσω της ιστοσελίδας του και αντιλήφθηκα ένα περίπου για τι σκυλιά πουλά και που θα κειμένονται οι τιμές τους...μετά εμίλησα μαζί του ανθρώπου πριν να ανοίξω την συζήτηση εδώ μέσα...
μόλις άκουσα για τι επίπεδο χρημάτων μιλούσαμε τότε αντράπηκα να τον ρωτήσω πάρακάτω οτιδήποτε... :D γι'αυτο είπα να σας ρωτήσω εσάς αν τον ξερετέ να μου πείτε λίγες πληροφορίες....μίκρο κουτάβι θα ήθελα να πιάσω να το εκπαιδεύσω εγώ απλά θα ήθελα να ξέρω αν ασχολούνται καθόλου οι γονείς του με τον λαγό και πόση δύναμη έχουν στα κυπριακά εδάφη...όσο για τους αγώνες kleeman και τα υπόλοιπα δεν ξέρω τίποτε αλλά πολύ θα ήθελα να μάθω λίγες πληροφορίες σχετικά με το θέμα...
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”