ΑΠΟΡΙΑ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

ΑΠΟΡΙΑ

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

εχω 2 σκυλος γκεκα το ιδιο και ο αδελφος μου σκευτομαι να πιασω ενναν επανιελ θα μπορει να δουλευκει μαζι τους ι θα εχω προβλημα!!?????
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: ΑΠΟΡΙΑ

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Συμβουλη δικη μου μην καμεις ετσι πραμα. Θα το καταστρεψεις.

Τωρα αν θελεις να το πιασεις και να το περνεις μονο του ξεχωριστα ναι.
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Konstantinos P
Full Member
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: 05 Σεπ 2013, 15:31

Re: ΑΠΟΡΙΑ

Δημοσίευση από Konstantinos P »

ANTROS BREDA έγραψε:εχω 2 σκυλος γκεκα το ιδιο και ο αδελφος μου σκευτομαι να πιασω ενναν επανιελ θα μπορει να δουλευκει μαζι τους ι θα εχω προβλημα!!?????
Άντρος έχω ενα γκέκας και φέτος επρόσθεσα ενα κουρτσχααρ... Εν είχα πρόβλημα ως τωρα (να μου σπάζει ο γκέκας την φέρμα του κουρτσχααρ η ο κουρτσχααρ να μου χαλα ιχνηλασία) αλλά σίουρα το καλύτερο είναι να μεν ανακατώνουμε τες ράτσες.

Πάντως στην πράξη να σου πω την αλήθεια εν μου δημιουργήσαν πρόβλημα ως τωρά...
Ξαναμίλα μου ως το τέλος του κυνηγίου αν θέλεις να σου πω αν άλλαξε κάτι :D
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: ΑΠΟΡΙΑ

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

απλα ετιχε να παω 1-2 φορες με καποιο φιλο που εχει επανιελ και εδουλευκαν ουλλη χωρης προβλημα και επειδη εχω μιαν ιδιετερι αδυναμια τους επανιελ γι αυτο το σκευτικα
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΑΠΟΡΙΑ

Δημοσίευση από Anthimos »

Αντρο έχω επανιελ και θα συμφωνήσω με τον Breda Pegaso !!! Αλλα φυσικα εξαρτατε τι εν να καμεις το επανιελ ...εν λιον σκυλι γενικης χρησης , απο απορτ τζικλες και φασσες μεχρι λαγοκυνηγια και μπεκατσοκυνηγια....
Διευκρινησε λίον για ποιον σκοπο τον θέλεις
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: ΑΠΟΡΙΑ

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

λαγοκυνηγια και μπεκατσες, παραπανω λαγοκυνηγη εμπεικε μου ι ιδεεα οτι θα βρισκει τους λαγους που μπορει να μεν ευρει ο ιχνιλατης λογο εδαφους και καιρου,επειδη το πρωτο μου σκυλη ηταν ενα επανιελ θυλικο που δεν εκολονε πουποτε ουτε πικνα ουτε τιποτε και ο τροπος που δουλευε ηταν σαν ιχνιλατης
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: ΑΠΟΡΙΑ

Δημοσίευση από kypros »

Το επανιλε ειναι ισως το ιδανικοτερο σκυλι για γενικη χρηση στη κυπρο. Απορτ, φερμα, κοντινη ερευνα, συνοδος σε καρτερι, μικρη ιχνηλασια σε τριχωτο, καλη επαφη με.το λαγο, καλο για περιαδα και βουνο, καλος χαρακτηρασ, υπακουος, καμνει και για το σπιτι, καθαρος, φιλικος με τα μωρα, περτικαρης, μπεκατσας οτι θελεις. Δεν νομιζω να υπαρχει αλλη ρατσα με ολα τουτα. Και απορτ ειναι σαν λαμπρατορ!!
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΑΠΟΡΙΑ

Δημοσίευση από Anthimos »

kypros έγραψε:Το επανιλε ειναι ισως το ιδανικοτερο σκυλι για γενικη χρηση στη κυπρο. Απορτ, φερμα, κοντινη ερευνα, συνοδος σε καρτερι, μικρη ιχνηλασια σε τριχωτο, καλη επαφη με.το λαγο, καλο για περιαδα και βουνο, καλος χαρακτηρασ, υπακουος, καμνει και για το σπιτι, καθαρος, φιλικος με τα μωρα, περτικαρης, μπεκατσας οτι θελεις. Δεν νομιζω να υπαρχει αλλη ρατσα με ολα τουτα. Και απορτ ειναι σαν λαμπρατορ!!

Χαχαχα εν να της το πω ποψε οτι την εκαμες φοινιτζια να σου καμει αγαπες :lol:
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: ΑΠΟΡΙΑ

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

ειναι απιστεφτα σκυλια πραγματικα ειναι σαν να περνεις ανθρωπο μαζι σου εδωσεν μου πριν 7 χρονια μιαν ο θειος μου ηταν 8 μηνων στην πρωτη κυνηγετικη σεζον εχασα την μετρα απο λαγους και περδικια πεκατσες ποττε εν την επιρα κυνηγη με την κασια ηταν παντα συνοδηγος :D οταν εγινε 4 χρονον ευκαλε πανω στην κοιλια καρκινο και δεν αντεξε!
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
Phinix
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 15:21
Τοποθεσία: Rizokarpaso

Re: ΑΠΟΡΙΑ

Δημοσίευση από Phinix »

σκεφτούμε ότι το κυριότερο πρόβλημα θα είναι όταν ο ιχνηλάτης κρατα την γραμμή του και πάει, εμείς το μάτι μας στον ιχνηλατεί καρφωμένο, πως θα μπορούμε ταυτόχρονα να καταλάβουμε εάν ο σκύλλος φέρμας μας πήρε άλλη μυρωδιά προς άλλη κατεύθυνση

και τότε προς τα που παμε? :lol: :lol:

τώρα σοβαρά

εάν τα έχεις από κουτάβια γίνετε γιατί θα μάθουν μαζί

ναι θα μάθουν λάθος (για τα στάνταρ τις φυλής τους) αλλα μονο έτσι θα μπορούν να δουλεύουν μαζί
Λαοι, που ξεχνανε την ιστορια τους, είναι καταδικασμενοι να την ξαναζησουν
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”