τροφές ARTEMIS

BAIKAL 1980

Re: τροφές ARTEMIS

Δημοσίευση από BAIKAL 1980 »

νομιζω αυτη ηταν...ηταν και μικρος ο σκυλος μου τοτε...παντως αυτη η σειρα σιγουρα!!!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
MAKIS-SEZAR
Full Member
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 09 Απρ 2013, 19:07

Re: τροφές ARTEMIS

Δημοσίευση από MAKIS-SEZAR »

ευχαριστώ κοπελια πάρα πολύ πήγα και αγόρασα και εγώ 2 σάκκους επειδή ένα φίλος μου την σύστησε σαν παρα πολύ δυνατή τροφή..το πρόβλημα που έχω με τα σκυλιά μου είναι ότι παρόλο που τους ταΐζω πολύ δυνατές τροφές με λιπαρά και τους βάλω περισσότερη ποσότητα από όσο χρειάζονται δεν περνούν βάρος..φαίνονται τα κόκκαλα τους και είναι παρα πολύ άσχημο.. :( :|
Μ’αρέσει η άστατη ζωή
γεννήθηκα αλάνι
μ’αδυναμία στο πιοτό
ΣΤ'ΟΠΛΟ και στο φουστάνι...
Άβαταρ μέλους
Warrior
Full Member
Δημοσιεύσεις: 220
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 23:14

Re: τροφές ARTEMIS

Δημοσίευση από Warrior »

MAKIS-SEZAR έγραψε:ευχαριστώ κοπελια πάρα πολύ πήγα και αγόρασα και εγώ 2 σάκκους επειδή ένα φίλος μου την σύστησε σαν παρα πολύ δυνατή τροφή..το πρόβλημα που έχω με τα σκυλιά μου είναι ότι παρόλο που τους ταΐζω πολύ δυνατές τροφές με λιπαρά και τους βάλω περισσότερη ποσότητα από όσο χρειάζονται δεν περνούν βάρος..φαίνονται τα κόκκαλα τους και είναι παρα πολύ άσχημο.. :( :|

Φιλε δωστους χαπια για παρασιτα το πιο πιθανον πρεπει να εχουν για να με βαλλουν πανω. Η αποπαρασιτωση ειναι πολυ σημαντικη, πολλες φορες ταιζουμε πανακριβες τροφες τις οποιες τρων τα παρασιτα αν δεν ειναι αποπαρασιτωμενα τα ζωα μας.
Ειναι πολυ σημαντικο καθε 3 μηνες αναλογα με το βαρος του σκυλου μας παντοτε σε συνεννοηση με το κτηνιατρο μας να δινουμε χαπια αποπαρασιτωσης, οταν το ζωο δεν εχει παρασιτα τοτε οτι φαι το χρησιμοποιει ο δικος του οργανισμος.

Ακομα καλο θα ηταν να τους ταιζεις 2 φορες την μερα αντι 1(εννοειται την κανονικη ποσοτητα που τρων καθε μερα δια 2). Μια πρωι και μια βραδυ

Φιλε ειναι οντως καλη τροφη αλλα εαν τους δινει τροφη ψηλη σε πρωτεινες και λιπη και οι σκυλοι δεν βγαινουν αρκετα τοτε θα ειναι αρκετα ανυσηχοι και στρεσσαρισμενοι
Άβαταρ μέλους
kyriakos304
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: 17 Αύγ 2011, 06:52

Re: τροφές ARTEMIS

Δημοσίευση από kyriakos304 »

Warrior έγραψε:
MAKIS-SEZAR έγραψε:ευχαριστώ κοπελια πάρα πολύ πήγα και αγόρασα και εγώ 2 σάκκους επειδή ένα φίλος μου την σύστησε σαν παρα πολύ δυνατή τροφή..το πρόβλημα που έχω με τα σκυλιά μου είναι ότι παρόλο που τους ταΐζω πολύ δυνατές τροφές με λιπαρά και τους βάλω περισσότερη ποσότητα από όσο χρειάζονται δεν περνούν βάρος..φαίνονται τα κόκκαλα τους και είναι παρα πολύ άσχημο.. :( :|

Φιλε δωστους χαπια για παρασιτα το πιο πιθανον πρεπει να εχουν για να με βαλλουν πανω. Η αποπαρασιτωση ειναι πολυ σημαντικη, πολλες φορες ταιζουμε πανακριβες τροφες τις οποιες τρων τα παρασιτα αν δεν ειναι αποπαρασιτωμενα τα ζωα μας.
Ειναι πολυ σημαντικο καθε 3 μηνες αναλογα με το βαρος του σκυλου μας παντοτε σε συνεννοηση με το κτηνιατρο μας να δινουμε χαπια αποπαρασιτωσης, οταν το ζωο δεν εχει παρασιτα τοτε οτι φαι το χρησιμοποιει ο δικος του οργανισμος.

Ακομα καλο θα ηταν να τους ταιζεις 2 φορες την μερα αντι 1(εννοειται την κανονικη ποσοτητα που τρων καθε μερα δια 2). Μια πρωι και μια βραδυ

Φιλε ειναι οντως καλη τροφη αλλα εαν τους δινει τροφη ψηλη σε πρωτεινες και λιπη και οι σκυλοι δεν βγαινουν αρκετα τοτε θα ειναι αρκετα ανυσηχοι και στρεσσαρισμενοι

Προσθέτω σε τούτα που είπε ο φίλος
1. μπορεί να κρυώνουν
2. βάλε χάππι για σκουλίκια
3. μπορεί οι σκύλοι σου να είναι στρεσσαρισμένοι
Καλύτερα ένα θήραμα λιγότερο παρά ένας φίλος….
dimitris savva

Re: τροφές ARTEMIS

Δημοσίευση από dimitris savva »

Warrior έγραψε:
BAIKAL 1980 έγραψε:
Warrior έγραψε:Αν και δεν την χρησιμοποιώ τώρα δοκίμασα και την ARTEMIS POWER την κόκκινη και την ARTEMIS για κουταβια την άσπρη με το γαλάζιο. Κάλες τρόφες και σε λογική τιμή αν λάβουμε υπόψη την σχέση ποιότητας-τιμής. Αν δεν κάνω λάθος είναι κοντά στα 30 ευρώ τα 20 κιλά. Όμως με την κόκκινη αν τα σκυλία δεν γυμνάζονται όντως παιρνουν βάρος.

...εγω αυτη που αγοραζα ειχε 70 κατι ευρω ο σακκος...δεν θυμαμαι ποια ηταν αλλα η τιμη της ηταν οντως πολυ ψηλα...και σε αναλογια ειχε μεσα πολλα λιπαρα...

Φιλε δεν πρεπει να ειναι αυτη η τροφη. Η τροφη η κοκκινη η ΑΡΤΕΜΙΣ POWER ειναι ελληνκή και είναι 30 - 32 ευρώ ο σάκκος ο 20κιλος. Ισως να μιλας για καποια αλλη τροφη εσυ.
και εγω αυτη τη τροφη ταϊζω σε περιοδο κηνυγιου, αλλα αγοραζω ποσοτητα και μου ερχεται πολυ φτηνα. Τα σκυλια ειναι ολο ενεργεια και δεν χανουν το βαρος τους το χειμωνα. Τωρα βρηκα μια αλλη γαλλικη τροφη και μου ερχεται 25 ευρω ο σακος, παλε σε ποσοτητα, ενω η τιμη της η κανονικη ειναι 35 ευρω. ειμαι πολυ ευχαριστημενος!
stelios---
Full Member
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: 19 Φεβ 2011, 13:11

Re: τροφές ARTEMIS

Δημοσίευση από stelios--- »

MΕ ΕΤΣΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΕΝΑ ΤΗΝ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ!!! :lol: :lol: :lol:
Ο ΛΑΘΡΟΘΗΡΑΣ ΕΙΝΑΙ
ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑΣ…

Κλέβει το χόµπι και την πανίδα του τόπου, του
δικού σου τόπου και των παιδιών σου. Είσαι το
θύµα του στον ίδιο βαθµό όπως και να σου
έκλεβε το σπίτι........!!
dimitris savva

Re: τροφές ARTEMIS

Δημοσίευση από dimitris savva »

stelios--- έγραψε:MΕ ΕΤΣΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΕΝΑ ΤΗΝ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ!!! :lol: :lol: :lol:
Δεν καμνει για τους σκυλους σου τουτη η τροφη.Αν την φασειν υστερα ενα εχουμε προβλημα στους λαγους δεν θα τους αφηνουν να ησηχασουν :lol: :lol: :lol:
stelios---
Full Member
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: 19 Φεβ 2011, 13:11

Re: τροφές ARTEMIS

Δημοσίευση από stelios--- »

ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΔΕΣ ΤΟΥΣ ΜΕ ΤΗΝ FIDES HP ΟΤΙ ΕΒΡΑΖΕ Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΜΑΧΟΥΝΤΑΝ!!!! :lol: :lol: ΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΦΕΥΚΟΥΝ ΠΟΥ ΤΟ ΒΟΥΝΟ!!!!!
Ο ΛΑΘΡΟΘΗΡΑΣ ΕΙΝΑΙ
ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑΣ…

Κλέβει το χόµπι και την πανίδα του τόπου, του
δικού σου τόπου και των παιδιών σου. Είσαι το
θύµα του στον ίδιο βαθµό όπως και να σου
έκλεβε το σπίτι........!!
Άβαταρ μέλους
kyriakos304
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: 17 Αύγ 2011, 06:52

Re: τροφές ARTEMIS

Δημοσίευση από kyriakos304 »

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/ ... 5018_n.jpg

Εδοκίμασε την κανένας;
Καλύτερα ένα θήραμα λιγότερο παρά ένας φίλος….
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: τροφές ARTEMIS

Δημοσίευση από Laurona »

Θα σας πω κουβενταν που μου ειπαν προχτες , οχι για να με διαβεβαιωσετε αλλα για να μου πειτε εαν εχετε ακουσει και εσεις να καμνουν τετοια πειραματα.

Ταιζουν τα σκυλια ΨΑΡΟΤΡΟΦΗ, ποτζινην που χρησιμοποιουμε για δολωμα, με του μεγαλους κοκκους, γιατι ειναι Φουλ πρωτεινη και καμνει τα ΠΥΡΑΥΛΟΥΣ!!! :o :o
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”