Μπιγκλ μυθοι και αναξιοπιστιες...

Απάντηση
beaglemania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2012, 16:49

Μπιγκλ μυθοι και αναξιοπιστιες...

Δημοσίευση από beaglemania »

Εδω και παρα πολυ καιρο ακουω για τα μπιγκλ οτι εν παλιοσκυλοι οτι εν εχουν καθολου ξεφωλιασμα οτι δουλευουν οτι μαλαη βρουν και δεν αξιζει να ασχοληθεις μαζι τους.. η μηπως τα αιματα και η εκπαιδευση που ετυχαν δεν ηταν καλα? Θα ηθελα να πειτε και εσεις την γνωμη σας...
Εχω ενα μπιγκλ καναδεζικο ειναι τωρα ενος χρονου ουτε αγρινα παει ουτε μαλαη του περτικου δουλευκει μονο σε αλεπου πηγε μια φορα και τον εχασα για 3 ωρες. Τη μαλαη του λαου την δουλευει παρα πολυ καλα και μεθοδικα αλλα υστερει λιγο ακομα στο μονοπαθκιαασμα λογω του νεαρου της ηλικιας αλλα πιστευω οτι εχω στα χερια μου ενα ταλεντο που θελει πολυ δουλεια ακομα και ειναι ακομα πολυ νεαρο.
Άβαταρ μέλους
Vasilis-beagle
Full Member
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: 12 Οκτ 2011, 10:40

Re: Μπιγκλ μυθοι και αναξιοπιστιες...

Δημοσίευση από Vasilis-beagle »

Φιλε μου για ονομα του θεου δηλαδη καθεσε τζαι ακουεις τι λαλει ο κα8ενας? Αν εχεις εμπιστοσυνη του σκυλου σου τζαι εισαι ευχαριστημενος που τ αποτελεσμα τι σημασια εχει τι σου λαλει ο καθενας? τζαι εγω εχω μπηκλ τζαι ειμαι πολλα ευχαριστημενος ...καθε φυλη εχει τζαι τους καλους της σκυλους τζαι τους κακους καμια φιλυ δεν φκαλει μονο καθηγητες στο λαγο..ολα ειναι θεμα δουλειας! Προσωπικη μου αποψη βεβαια φιλε..
Φιλικα. :!:
cyprohunter
Full Member
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2011, 19:13
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Μπιγκλ μυθοι και αναξιοπιστιες...

Δημοσίευση από cyprohunter »

Φίλε τούτα ούλλα εν πελλάρες μεν τα ακούεις. Ένεσιει ράτσα που ένεσιει υπόθεση. Απλά ο καθένας λαλεί την γνώμη του, εξαρτάτε απο το πόσο υπερβάλλει. Εμένα η γνώμη μου είναι ότι οι καλύτεροι σκύλοι είναι αυτοί που έχουν 187423 αίματα πάνω τους τζαι ακούουν του μάστρου τους. Μετά οι german pointer. Μιλούμε πάντα για λαγό έτσι
Φιλικά,
Αναστάσης
BLUE DE GASCOGNE
Full Member
Δημοσιεύσεις: 195
Εγγραφή: 21 Ιαν 2013, 15:59

Re: Μπιγκλ μυθοι και αναξιοπιστιες...

Δημοσίευση από BLUE DE GASCOGNE »

ΦΙΛΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΣΚΥΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΙ ΞΑΡΤΑΤΑΙ ΤΙ ΑΡΕΣΚΙ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΚΥΝΗΓΟΥ.ΕΓΩ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ ΜΕ ΜΠΙΓΚΛ ΚΑΝΑΔΕΖΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΜΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΕΥΧΑΡΗΣΤΗΜΕΝΟΣ.ΑΚΟΜΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΒΕΑΓΛΕ 8 ΜΗΝΩΝ ΚΑΝΑΔΕΖΙΚΟ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ(ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΙΑ ΠΩΛΗΣΗ).ΤΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΜΕ ΓΑΣΚΩΝΗΣ ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ Η ΦΩΝΗ ΤΟΥΣ..
Άβαταρ μέλους
pai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 13 Φεβ 2011, 10:53

Re: Μπιγκλ μυθοι και αναξιοπιστιες...

Δημοσίευση από pai »

BLUE DE GASCOGNE έγραψε:ΦΙΛΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΣΚΥΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΙ ΞΑΡΤΑΤΑΙ ΤΙ ΑΡΕΣΚΙ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΚΥΝΗΓΟΥ.ΕΓΩ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ ΜΕ ΜΠΙΓΚΛ ΚΑΝΑΔΕΖΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΜΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΕΥΧΑΡΗΣΤΗΜΕΝΟΣ.ΑΚΟΜΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΒΕΑΓΛΕ 8 ΜΗΝΩΝ ΚΑΝΑΔΕΖΙΚΟ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ(ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΙΑ ΠΩΛΗΣΗ).ΤΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΜΕ ΓΑΣΚΩΝΗΣ ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ Η ΦΩΝΗ ΤΟΥΣ..
Κοπροσκυλοι ρε παιδια! 8-)
Άβαταρ μέλους
Rai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 667
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010, 22:33

Re: Μπιγκλ μυθοι και αναξιοπιστιες...

Δημοσίευση από Rai »

Οι παλιοί ελέαν:
"Αυτοκίνητο Ford,γυναίκαν που του Μόρφου και σκύλο Beagle μέν πιάσεις ποτέ σου.'

Φιλικά και αστειευόμενος
Fa i cazzi tuoi
Rais Team
VALENTINOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 652
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 15:05

Re: Μπιγκλ μυθοι και αναξιοπιστιες...

Δημοσίευση από VALENTINOS »

ΠΑΛΙΟΣΚΥΛΟΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΦΥΣΙΚΑ. ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΘΕΩΡΟΥΝ ΤΟΥΣ ΘΕΟΥΣ. ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΠΡΑΞΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΙΜΑΤΑ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟΥΤΟΣ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ (ΕΧΟΥΝ 5-6 ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟΥΣ ΜΠΙΓΚΛ. Ο ΕΝΑΣ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΧΕΙ 27 ;) ) ΕΧΟΥΝ ΣΟΒΑΡΟ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ ΣΤΟ Ξ Ε Φ Ω Λ Ι Α Σ Μ Α , ΣΤΗΝ ΥΠΑΚΟΗ, ΣΤΟ ΟΤΙ ΟΠΟΙΟΣ ΤΟΥΣ ΝΕΨΕΙ ΝΕΥΚΟΥΝΤΑΙ . ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΟ ΟΤΙ ΠΑΝΕ ΠΟΛΛΑ ΑΛΕΠΟΥ (ΕΞΟΥ ΚΑΙ Η ΧΡΗΣΗ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΑΛΕΠΟΥΣ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ) .ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΚΟΥΝ ΟΛΕΣ ΣΧΕΔΟΝ ΤΕΣ ΜΑΛΑΕΣ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΑΘΟΣ .... ΕΙΝΑΙ ΛΑΙΜΑΡΓΟΙ , ΕΝ ΠΕΤΑΣΣΟΥΝΤΑΙ ΜΕΣ ΤΟ CAR ΓΙΑΤΙ ΕΝ ΚΟΝΤΟΙ :lol: :lol: :lol: . ΤΑ ΘΕΤΙΚΑ ΤΟΥΣ ΕΝ ΟΤΙ ΕΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ ΣΤΟ ΦΑΙ ΤΟΥΣ ΑΝ ΤΗΡΕΙΣ ΤΙΣ ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ - ΑΝΑΛΟΓΙΕΣ ΦΥΣΙΚΑ, ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ ΣΤΗ ΜΑΛΑΗ, ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΗ ΥΓΕΙΑ, ΕΚΠΑΙΔΕΥΟΝΤΑΙ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΕΥΚΟΛΑ ΣΤΗΝ ΙΧΝΗΛΑΣΙΑ, ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΕΣ ΦΩΝΕΣ. ΑΥΤΑ. ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ . ΕΙΠΑΜΕΝ ΕΝΑ ΠΡΑΜΑ ΠΟΥ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΕΓΩ ΑΧΡΗΣΤΟ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ. ΕΙΝΑΙ ΓΟΥΣΤΑ ΚΑΙ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ. ;) ;) ;) ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΘΕΛΟΥΜΕΝ ΟΥΛΟΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΓΕΝΕΚΑ, ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ, ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΣΙΗΠΕΤΟ, ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΣΚΥΛΟ. :lol: :lol:
ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ..... [/color]
dimitris savva

Re: Μπιγκλ μυθοι και αναξιοπιστιες...

Δημοσίευση από dimitris savva »

VALENTINOS έγραψε:ΠΑΛΙΟΣΚΥΛΟΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΦΥΣΙΚΑ. ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΘΕΩΡΟΥΝ ΤΟΥΣ ΘΕΟΥΣ. ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΠΡΑΞΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΙΜΑΤΑ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟΥΤΟΣ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ (ΕΧΟΥΝ 5-6 ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟΥΣ ΜΠΙΓΚΛ. Ο ΕΝΑΣ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΧΕΙ 27 ;) ) ΕΧΟΥΝ ΣΟΒΑΡΟ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ ΣΤΟ Ξ Ε Φ Ω Λ Ι Α Σ Μ Α , ΣΤΗΝ ΥΠΑΚΟΗ, ΣΤΟ ΟΤΙ ΟΠΟΙΟΣ ΤΟΥΣ ΝΕΨΕΙ ΝΕΥΚΟΥΝΤΑΙ . ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΟ ΟΤΙ ΠΑΝΕ ΠΟΛΛΑ ΑΛΕΠΟΥ (ΕΞΟΥ ΚΑΙ Η ΧΡΗΣΗ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΑΛΕΠΟΥΣ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ) .ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΚΟΥΝ ΟΛΕΣ ΣΧΕΔΟΝ ΤΕΣ ΜΑΛΑΕΣ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΑΘΟΣ .... ΕΙΝΑΙ ΛΑΙΜΑΡΓΟΙ , ΕΝ ΠΕΤΑΣΣΟΥΝΤΑΙ ΜΕΣ ΤΟ CAR ΓΙΑΤΙ ΕΝ ΚΟΝΤΟΙ :lol: :lol: :lol: . ΤΑ ΘΕΤΙΚΑ ΤΟΥΣ ΕΝ ΟΤΙ ΕΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ ΣΤΟ ΦΑΙ ΤΟΥΣ ΑΝ ΤΗΡΕΙΣ ΤΙΣ ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ - ΑΝΑΛΟΓΙΕΣ ΦΥΣΙΚΑ, ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ ΣΤΗ ΜΑΛΑΗ, ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΗ ΥΓΕΙΑ, ΕΚΠΑΙΔΕΥΟΝΤΑΙ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΕΥΚΟΛΑ ΣΤΗΝ ΙΧΝΗΛΑΣΙΑ, ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΕΣ ΦΩΝΕΣ. ΑΥΤΑ. ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ . ΕΙΠΑΜΕΝ ΕΝΑ ΠΡΑΜΑ ΠΟΥ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΕΓΩ ΑΧΡΗΣΤΟ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ. ΕΙΝΑΙ ΓΟΥΣΤΑ ΚΑΙ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ. ;) ;) ;) ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΘΕΛΟΥΜΕΝ ΟΥΛΟΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΓΕΝΕΚΑ, ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ, ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΣΙΗΠΕΤΟ, ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΣΚΥΛΟ. :lol: :lol:
πας τα ιστριας τι ελλαττωμα βρηκες και τα πουλας? :D
istriano ®

Re: Μπιγκλ μυθοι και αναξιοπιστιες...

Δημοσίευση από istriano ® »

Θελεις μοτορουα για αππαρο να τους φτανεις :D :D
VALENTINOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 652
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 15:05

Re: Μπιγκλ μυθοι και αναξιοπιστιες...

Δημοσίευση από VALENTINOS »

Τσιλλουν λαους χαμε κ μαραζωνω. Τουλαχιστον να παν καπου :idea: να μεν τους βλεπω. :arrow:
ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ..... [/color]
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”