Aρσενικοί σκύλοι και κυνήγι

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
MAKIS-SEZAR
Full Member
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 09 Απρ 2013, 19:07

Aρσενικοί σκύλοι και κυνήγι

Δημοσίευση από MAKIS-SEZAR »

Δεν ξέρω αν συζητήθηκε ξανά αυτό το θέμα στο φόρουμ.. είμαι νέος στο χώρο και θέλω πραγματικά να σας πω συγχαρητήρια για την πολύ καλή δουλεία που κάνετε ;) . Ακόμα θα ήθελα να σας ρωτήσω εσάς που έχετε πείρα στο χώρο του κυνηγίου πόσο εύκολο είναι να κυνηγήσω με 3 αρσενικούς σκύλους περίπου της ίδιας ηλικίας. Μέχρι στιγμής είναι 3-4 μηνών. Ο μεγάλος είναι 6 και δεν αφήνει τα μικρά να περπατήσουν να ρίχνει κάτω. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να μην αντιμετωπίσω προβλήματα στο μέλλον? :|
Μ’αρέσει η άστατη ζωή
γεννήθηκα αλάνι
μ’αδυναμία στο πιοτό
ΣΤ'ΟΠΛΟ και στο φουστάνι...
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: Aρσενικοί σκύλοι και κυνήγι

Δημοσίευση από miky55 »

ΦΙΛΕ ΜΑΚΗ ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΑ ΑΡΣΕΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ.ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΕΠΙΒΛΗΘΕΙ ΩΣ ΗΓΕΤΗΣ.ΑΝ ΤΟ ΔΕΧΤΟΥΝ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΥΓΑΔΕΣ.ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΑΝΤΩΣ.
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: Aρσενικοί σκύλοι και κυνήγι

Δημοσίευση από andreasana210326 »

ΕΠΙΣΗΣ 2 ΣΚΥΛΛΟΙ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΑΝΑ ΚΥΝΗΓΟ...ΟΠΟΤΕ ΜΕ 3 ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΥΝΗΓΗΣΕΙΣ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ...ΟΠΟΤΕ ΣΕ ΚΑ8Ε ΕΞΟΡΜΗΣΗ 8Α ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ 2 ΑΠΟ ΤΑ 3 ΣΚΥΛΛΙΑ ΠΟΥ ΚΑΤΕΧΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
KALLITZIA
Full Member
Δημοσιεύσεις: 396
Εγγραφή: 15 Απρ 2013, 13:14

Re: Aρσενικοί σκύλοι και κυνήγι

Δημοσίευση από KALLITZIA »

φιλε μου εγω πιστευω να επιμενης να τα βγαζης και τα 3 τα αρσενικα μαζι και οταν γινουν πανο απο 15 μηνον τοτε δεν θα ξεχωριζει πλεον ο μεγαλος και θα αρχησουν να κυνιγανε μαζι σαν ομαδα!!!
««TZINIOS XORIS SHILLO EN ANTHROPOS XORIS V@@LO»»
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Aρσενικοί σκύλοι και κυνήγι

Δημοσίευση από Anthimos »

Φίλε με σωστη εκπαιδευση σιγα σιγα θα βρει το καθενα τον ρολο του αν και 3 σκυλια ειναι λιγακι δυσκολο να τα ελεξει 1 ατομο!!
Με κακη εκπαιδευση θα αντιμετωπισεις πολλα προβληματα, ανταγωνισμο, προβουρηματα, ασταθεια στη φερμα κτλ!

Ειναι σημαντικο απο τωρα που ειναι νωρις να γινεις " ο αρχηγός " της αγελης σου για να σε υπακουουν τα σκυλια σου και να κυνηγουν για εσενα μαζι μ εσενα κι οχι ν ανταγωνιζεται το ενα το αλλο!!

Το ότι ειναι αρσενικοι δεν εχει καμια σημασια ( πολλες φορες τα θυληκα εν πιο ανταγωνιστικα και ιδιοτροπα)
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
MAKIS-SEZAR
Full Member
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 09 Απρ 2013, 19:07

Re: Aρσενικοί σκύλοι και κυνήγι

Δημοσίευση από MAKIS-SEZAR »

Ευχαριστώ πάρα πολύ παιδιά για τις απαντήσεις σας.. :)
Μ’αρέσει η άστατη ζωή
γεννήθηκα αλάνι
μ’αδυναμία στο πιοτό
ΣΤ'ΟΠΛΟ και στο φουστάνι...
stelios---
Full Member
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: 19 Φεβ 2011, 13:11

Re: Aρσενικοί σκύλοι και κυνήγι

Δημοσίευση από stelios--- »

Ο ΝΟΜΟΣ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ ΣΕ ΜΙΑ ΑΓΕΛΗ ΠΑΝΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Ο ΑΡΓΗΓΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΕΙΤΕ ΘΥΛΗΚΑ ΕΙΤΕ ΑΡΣΕΝΙΚΑ.......ΟΝΤΩΣ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΘΙΜΟ ΤΑ ΘΥΛΗΚΑ ΖΗΛΕΥΟΥΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΗΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΓΥΡΙΖΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΠΙΘΕΤΙΚΕΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ.....ΜΑΘΕ ΤΑ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑΝΕ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΕΝΑ ΕΝΑ ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΑΖΕ ΤΑ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΜΑΔΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ.....ΦΙΛΕ ΑΝΤΡΕΑΣΑΝΑ ΝΟΜΙΖΩ 3 ΣΚΥΛΙΑ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΣΤΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟΣ.......
Ο ΛΑΘΡΟΘΗΡΑΣ ΕΙΝΑΙ
ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑΣ…

Κλέβει το χόµπι και την πανίδα του τόπου, του
δικού σου τόπου και των παιδιών σου. Είσαι το
θύµα του στον ίδιο βαθµό όπως και να σου
έκλεβε το σπίτι........!!
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: Aρσενικοί σκύλοι και κυνήγι

Δημοσίευση από miky55 »

ΣΤΕΛΙΟ 2 ΣΚΥΛΙΑ ΔΙΚΑΙΟΥΣΕ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ.ΑΝ ΟΜΩΣ Ο ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ;)
Άβαταρ μέλους
KALLITZIA
Full Member
Δημοσιεύσεις: 396
Εγγραφή: 15 Απρ 2013, 13:14

Re: Aρσενικοί σκύλοι και κυνήγι

Δημοσίευση από KALLITZIA »

miky55 έγραψε:ΣΤΕΛΙΟ 2 ΣΚΥΛΙΑ ΔΙΚΑΙΟΥΣΕ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ.ΑΝ ΟΜΩΣ Ο ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ;)
ΣΩΣΤΟΣ!!! :idea:
««TZINIOS XORIS SHILLO EN ANTHROPOS XORIS V@@LO»»
Άβαταρ μέλους
APOLLON_1
Δημοσιεύσεις: 1261
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010, 15:40
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Aρσενικοί σκύλοι και κυνήγι

Δημοσίευση από APOLLON_1 »

miky55 έγραψε:ΣΤΕΛΙΟ 2 ΣΚΥΛΙΑ ΔΙΚΑΙΟΥΣΕ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ.ΑΝ ΟΜΩΣ Ο ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ;)
k.μιχάλη απότι θυμούμαι πέρσι άλλαξε ο νομος και δικαιούσαι απεριόριστο αριθμό σκύλων αν κάμνω λάθος να με διόρθωση κάποιος
EPANIEL POWER
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”