Επιλεκτική Εκτροφή

Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Επιλεκτικη εκτροφη

Δημοσίευση από 'petros' »

pai έγραψε:
MsgJack έγραψε:Δηλαδη αν κατάλαβα είστε εναντίων στην παραγωγή καθαρόαιμων σκύλων...
Οχι φιλε ειμαστε υποστηριχτες τον καθαροαιμων σκυλων εξου και εχουμε μονο καθαροαιμα στην κατοχη μας!επιλεκτικη εκτροφη φιλε για να γινει θελει χρονο χρημα και απειρες γνωσεις στην φυλη που ασχολειτε ο καθε εκτροφεας!Δλδ εγω αν ζευγαρωσω την σκυλα μου (ενοειτε τελεια τοσο μορφολογικα οσο και κυνηγετικα)με ενα ισαξιο αρσενικο τοτε κανω επιλεκτικη εκτροφη? :)
Φιλε μιλας για σκυλια που δεν εχουν καμια συγγενια μεταξυ τους αλλα μορφολογικα και κυνηγετικα-εργασιακα ειναι αψογα.
Ειναι το ιδιο δηλ η ''Επιλεκτικη Εκτροφη'' με την μεθοδο ''Εξω-Διασταυρωση'' : 2 σκυλια της ιδιας φυλης που ειναι μορφολογικα και κυνηγετικα-εργασιακα αψογα
Μεν με παρεξηγησετε εν για να μαθω που ρωτω :oops:
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
Άβαταρ μέλους
pai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 13 Φεβ 2011, 10:53

Re: Επιλεκτικη εκτροφη

Δημοσίευση από pai »

'petros' έγραψε:
pai έγραψε:
MsgJack έγραψε:Δηλαδη αν κατάλαβα είστε εναντίων στην παραγωγή καθαρόαιμων σκύλων...
Οχι φιλε ειμαστε υποστηριχτες τον καθαροαιμων σκυλων εξου και εχουμε μονο καθαροαιμα στην κατοχη μας!επιλεκτικη εκτροφη φιλε για να γινει θελει χρονο χρημα και απειρες γνωσεις στην φυλη που ασχολειτε ο καθε εκτροφεας!Δλδ εγω αν ζευγαρωσω την σκυλα μου (ενοειτε τελεια τοσο μορφολογικα οσο και κυνηγετικα)με ενα ισαξιο αρσενικο τοτε κανω επιλεκτικη εκτροφη? :)
Φιλε μιλας για σκυλια που δεν εχουν καμια συγγενια μεταξυ τους αλλα μορφολογικα και κυνηγετικα-εργασιακα ειναι αψογα.
Ειναι το ιδιο δηλ η ''Επιλεκτικη Εκτροφη'' με την μεθοδο ''Εξω-Διασταυρωση'' : 2 σκυλια της ιδιας φυλης που ειναι μορφολογικα και κυνηγετικα-εργασιακα αψογα
Μεν με παρεξηγησετε εν για να μαθω που ρωτω :oops:
χαχαχα φιλε πετρο ολοι θελουμε να μαθουμε :geek: !Αναμενουμε απο καποιους που κανουν {επιλεκτικη εκτροφη} να μας δοσουν τα φωτα τους!
istriano ®

Re: Επιλεκτική Εκτροφή

Δημοσίευση από istriano ® »

Κλειστη αναπαραγωγη (προσπαθεια) ειναι αυτο που βλεπουμε εδω :D . Βλεπουμε την μανα να προσπαθει να βαλει χερι της κορης :D :D :D
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Επιλεκτική Εκτροφή

Δημοσίευση από 'petros' »

istriano έγραψε:Κλειστη αναπαραγωγη (προσπαθεια) ειναι αυτο που βλεπουμε εδω :D . Βλεπουμε την μανα να προσπαθει να βαλει χερι της κορης :D :D :D
Φιλε γινε λιγο πιο σαφης να καταλαβω και εγω αν ειναι ευκολο
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
Άβαταρ μέλους
pai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 13 Φεβ 2011, 10:53

Re: Επιλεκτική Εκτροφή

Δημοσίευση από pai »

istriano έγραψε:Κλειστη αναπαραγωγη (προσπαθεια) ειναι αυτο που βλεπουμε εδω :D . Βλεπουμε την μανα να προσπαθει να βαλει χερι της κορης :D :D :D
ρε φιλε τουτο εν ειναι κλειστη αναπαραγωγη!στο χωριο μου λεν το λ@@@@@@ο! :lol: :lol: :lol:
istriano ®

Re: Επιλεκτική Εκτροφή

Δημοσίευση από istriano ® »

'petros' έγραψε:
istriano έγραψε:Κλειστη αναπαραγωγη (προσπαθεια) ειναι αυτο που βλεπουμε εδω :D . Βλεπουμε την μανα να προσπαθει να βαλει χερι της κορης :D :D :D
Φιλε γινε λιγο πιο σαφης να καταλαβω και εγω αν ειναι ευκολο
Κλειστη αναπαραγωγη φιλε, σημαινει ζευγαρωνω στενα συγγενικα ατομα μιας φυλης.
istriano ®

Re: Επιλεκτική Εκτροφή

Δημοσίευση από istriano ® »

pai έγραψε:
istriano έγραψε:Κλειστη αναπαραγωγη (προσπαθεια) ειναι αυτο που βλεπουμε εδω :D . Βλεπουμε την μανα να προσπαθει να βαλει χερι της κορης :D :D :D
ρε φιλε τουτο εν ειναι κλειστη αναπαραγωγη!στο χωριο μου λεν το λ@@@@@@ο! :lol: :lol: :lol:
Απο οτι φενεται ειναι bysexual η σκυλα μου :oops: :oops:
dimitris savva

Re: Επιλεκτική Εκτροφή

Δημοσίευση από dimitris savva »

μα εχουν και τουτη την ανωμαλια οι Ιστριας ??? :lol:
Άβαταρ μέλους
pai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 13 Φεβ 2011, 10:53

Re: Επιλεκτική Εκτροφή

Δημοσίευση από pai »

dimitris savva έγραψε:μα εχουν και τουτη την ανωμαλια οι Ιστριας ??? :lol:
γτ τι αλλες ανωμαλιες εχουν??? :lol: :lol: :lol:
dimitris savva

Re: Επιλεκτική Εκτροφή

Δημοσίευση από dimitris savva »

pai έγραψε:
dimitris savva έγραψε:μα εχουν και τουτη την ανωμαλια οι Ιστριας ??? :lol:
γτ τι αλλες ανωμαλιες εχουν??? :lol: :lol: :lol:
εν ιχνηλάτες τι άλλο θέλεις , εν ειναι ανωμαλία τούτο? :lol:
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”