ΦΕΡΜΑΣ Η ΙΧΝΗΛΑΣΙΑΣ

Άβαταρ μέλους
Phinix
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 15:21
Τοποθεσία: Rizokarpaso

Re: ΦΕΡΜΑΣ Η ΙΧΝΗΛΑΣΙΑΣ

Δημοσίευση από Phinix »

έλα ρε φιλε
ναι έχουμε ένα bracco
είναι κουτάβι ακόμα

δεν έχω εμπειρία για τα συγκεκριμένα σκουλιά αλλα έχω διαβάσει αρκετά για τι φυλή και έχω δει και videos πολλά

υπάρχει άρθρο στο forum και πιο παλιά σε ένα τεύχος του περιοδικού
Λαοι, που ξεχνανε την ιστορια τους, είναι καταδικασμενοι να την ξαναζησουν
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: ΦΕΡΜΑΣ Η ΙΧΝΗΛΑΣΙΑΣ

Δημοσίευση από andreasana210326 »

Άβαταρ μέλους
Savvas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 09 Αύγ 2010, 12:42
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: ΦΕΡΜΑΣ Η ΙΧΝΗΛΑΣΙΑΣ

Δημοσίευση από Savvas »

Ένας φίλος μου ασχολείται φανατικά με Bracco. Νομίζω πρέπει να έχει και τελιωμένους για πώληση. Όποιος ενδιαφέρεται μπορώ να του δώσω πληροφορίες.
Δώσε μου τη δύναμη ν' αλλάξω αυτά που μπορούν να αλλαχθούν, δώσε μου το κουράγιο ν' αντέξω εκείνα που δεν μπορούν να αλλαχθούν, και δώσε μου τη σοφία για να διακρίνω ανάμεσα σ' αυτά τα δυο.
Άβαταρ μέλους
Vasilis-beagle
Full Member
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: 12 Οκτ 2011, 10:40

Re: ΦΕΡΜΑΣ Η ΙΧΝΗΛΑΣΙΑΣ

Δημοσίευση από Vasilis-beagle »

Φιλε Σαββα προς τ παρων δεν ψαχνω για αγορα σκυλου αλλα αν καποιος φιλος εχει καποια σχετικη εμπειρια
με τη συγκεκριμενη φυλη να μας πει κατι παραπανω γιατι θα ηθελα να ακουσω πως αποδιδει το bracco στη κυπρο και ολα αυτα ..διαβασα το αρθρο απο το περιοδικο απλα ηθελα να ακουσω την γνωμη φιλων κυνηγων πουκυνηγουν με αυτα τα σκυλια

Ευχαριστω
axerkwtis

Re: ΦΕΡΜΑΣ Η ΙΧΝΗΛΑΣΙΑΣ

Δημοσίευση από axerkwtis »

ειναι ενα απο τα μεγαλυτερα δυλημματα που εχει να αντιμετωπισει ενας κυνηγος ο οποιος ετοιμαζεται να μπει στον λαβυρυνθο του κυνηγιου με συνοδεια σκυλλου..
πρωτα φιλε μου πρεπει να αποφασισεις εσυ με πιο τροπο θες να κυνηγας,τι θα κυνηγας και που θα το κυνηγας..αφου φαινεται να θες και προτιμας το μεικτο κυνηγι που κατα την αποψη μου ειναι το καλυτερο στην Κυπρο αφου βλεπουμε το θηραμα να μειωνεται ειναι πολυτελεια να κυνηγας αποκλειστικα ενα θηραμα..η επιλογη του spinger ειναι πολυ καλη λογωτου πολυ καλου χαρακτηρα που συνηθως εχουν αυτα τα σκυλια και αφου θαναι η αρχη σου κανε την πανω σε μια καλη βαση..επισης θα σου προτεινα και drahthaar αν θα ηθελες εχτος απο το κυνηγι να ασχοληθεις και με αγωνες και ειμαι σιγουρος πως ο ομιλος τους θαναι προθυμος να σε βοηθουσουν τοσο στην εκπαιδευση οσο και στην ενταξη σου στους κολπους τους..ειναι μια φυλη που τελευταια πηρε πολλα πανω της και εχει να δωσει πολλα ειδικα στο κυνηγι του τοπου μας..ελπιζω να σε βοηθησα οτι 8ελεις δαμε ειμαστε..
dimitris savva

Re: ΦΕΡΜΑΣ Η ΙΧΝΗΛΑΣΙΑΣ

Δημοσίευση από dimitris savva »

admin έγραψε:Και εγώ τα πρώτα μου κυνηγετκά βήματα τα έκανα με σπρίγκερ και δέν το μετάνιωσα καθόλου, η άποψη μου κάνε όλα τα κυνήγια, μέχρι να βρείς αυτο που σε εξιτάρει περισσότερο. Εγώ για να είμαι ειλικρινής αν και μου αρεσει πολύ η ιχνηλασία και τα τελευταία 3 χρόνια ασχολούμε περισσότερο με αυτή η καρδιά μου πάντα διπλοχτυπά όταν ακούω ένα φρρρρρρρ
Τουτην την αρωσκια με το φρρρρρρ ειδα την και εγω πανω στον αδελφο μου.Κυνηγουμε μαζι κτυπουμε λαγους αλλα η καρδια του κτυπα πανω στο φρρρρρρ.Το βλεπω καποτε να την κανει με ελαφρια πηδηματακια και να χανετε για να κτυπησει περδικες.Μετα εμφανιζεται σαν φαντασμα διπλα μου. :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
peanut5020
Full Member
Δημοσιεύσεις: 300
Εγγραφή: 20 Νοέμ 2011, 20:36
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΦΕΡΜΑΣ Η ΙΧΝΗΛΑΣΙΑΣ

Δημοσίευση από peanut5020 »

Για μένα δεν υπάρχει πιο συναρπαστική κυνηγετική στιγμή από τη φέρμα σε άγρια πέρδικα και το ξεπέταγμα της.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος peanut5020 την 29 Ιαν 2013, 19:34, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ώτα έχει όνου, μύστακα γαλής, εριφίου νώτα, πόδας ασφαλείς.
istriano ®

Re: ΦΕΡΜΑΣ Η ΙΧΝΗΛΑΣΙΑΣ

Δημοσίευση από istriano ® »

peanut5020 έγραψε:Για μένα δεν υπάρχει πιο συναρπαστικλη κυνηγετική στιγμή από τη φέρμα σε άγρια πέρδικα και το ξεπέταγμα της.
Διαφωνω καθετα :D :D
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: ΦΕΡΜΑΣ Η ΙΧΝΗΛΑΣΙΑΣ

Δημοσίευση από AndreasDr »

stelios--- έγραψε:ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΟΥ ΣΚΥΛΙ ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΣΚΥΛΙ ΦΕΡΜΑΣ ΚΟΥΡΤΣΧΑΡ-ΝΤΡΑΤΧΑΡ ΓΙΑ ΜΕΙΚΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΜΕΝΟ ΑΠΟ ΣΟΒΑΡΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗ ΕΚΤΡΟΦΕΑ ΗΛΙΚΙΑΣ 2-3 ΧΡΟΝΩΝ!ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΝΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΕΙΣ ΕΝΑ ΚΟΥΤΑΒΙ ΠΡΟΤΙΜΟΤΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΟΥΤΑΒΙ ΑΠΟ ΚΑΛΕΣ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΑΝ ΟΧΙ ΤΟΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΕΝΑ ΕΤΟΙΜΟ ΣΚΥΛΙ ΝΑ ΣΕ ΜΑΘΕΙ ΠΩΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΕΤΑΙ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΚΟΥΤΑΒΙ!!!ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΟΥ ΣΚΥΛΙ ΕΓΩ ΘΑ ΣΕ ΑΠΟΤΡΕΨΩ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΙΧΝΗΛΑΤΗ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙΣ!!!
+1000
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Άβαταρ μέλους
ΚΥΡΙΑΚΟΣ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: 17 Αύγ 2010, 14:10

Re: ΦΕΡΜΑΣ Η ΙΧΝΗΛΑΣΙΑΣ

Δημοσίευση από ΚΥΡΙΑΚΟΣ »

Οπως λαλει και ο Αριστος Σπριγκερ και δεν το μετανιωσα . τελειοι χαρακτηρες και τα κυνηγουν ολα .
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”