"ΕΠΑΓΓΕΛΑΜΤΙΕΣ" ΚΑΙ ΜΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ

Απάντηση
stakis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: 13 Μαρ 2012, 08:47

"ΕΠΑΓΓΕΛΑΜΤΙΕΣ" ΚΑΙ ΜΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ

Δημοσίευση από stakis »

ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ : Ποιος είναι ο ορισμός του ποιός θεωρείται επαγγελματίας και ποιός οχι?
Αναφέρομαι φυσικά στον περιορισμό για το ποιοί "δικαιούνται" να διαφημίζουν δωρέαν τις αγγελίες τους και ποιοί οχι. Την ερώτηση την κάνω ξεκάθαρα, βλέποντας ότι κάποιοι οι οποίοι δεν θεωρούνται επαγγελματίες ανακοινώνουν περισσότερες πωλήσεις είτε κουταβιών είτε ξεκινημένων, είτε έτοιμων, απο αυτούς που χαρακτηρίζονται σαν επαγγελματίες την στιγμή που στους λεγόμενους επαγγελματίες μπαίνει περιορισμός.
Τελικά ποιό είναι το σωστό?
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: "ΕΠΑΓΓΕΛΑΜΤΙΕΣ" ΚΑΙ ΜΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ

Δημοσίευση από admin »

Απο την στιγμή που κάποιος ασχολείται επαγγελματικά ως εκτροφέας ή ώς εκπαιδευτής σκύλλων δέν δικαιούτε να μπαίνει και να διαφημίζει δωρεάν τις υπηρεσίες ή τα προϊόντα του στο κάτω κάτω και εμείς το κάνουμε και για την ζήση μας , τώρα για να είμαστε ακριβοδίκαιοι ο καθένας μπορεί να κρυφτεί πίσω απο ένα ψευδώνυμο και να περάσει μιαν ή περισσότερες αγγελείες. Ο σωστος όμως επαγγελματίας ή ο σωστός εκτροφέας θα επιλέξει απο μόνος του τον δρόμο της σωστής διαφήμισεις και προώθησεις. Απο την στιγμή που κάποιος θέλει να θεωρείτε ως επαγγελματίας δέν φτάνει να το δηλώνει πρέπει αν το διαφημίζει και σωστά και ποιοτικά. Εμείς ως επαγγελματίες έχουμε ανοίξει τις πόρτες μας σε όσους κάνουν επαγγελματική δουλειά για να προβάλουν την δουλειά τους και νομίζω το αποδείξαμε πολλές φορές. Τώρα απο τονσωστό επαγγελματία μέχρι τον ευκαιριακό σχιλλάρη υπάρχει μια τεράστια διαφορά. Αλλά πιστεύω ότι στο τέλος της ημέρας εκείνος που επιομένει στην ποιότητα βγαίνει κερδιζμένος και ο κόσμος δέν είναι παλαβός το αντιλαμβάνεται. Δυστηχώς όμως φίλε Ακη σε όλες τις δουλειες υπάρχουν και οι αλεξιπτωτιστές, οι θρασεις, οι επιτείδιοι, οι εκμεταλευτές που προσπαθούν να φανούν έξυπνοι και να επωφεληθούν κάποιον καταστάσεων. Και εμείς που η ζήση μας είναι τα περιοδικά πρέπει να υποστούμε κλοπές άρθρων, φωτογραφιών , ξεπούλημα διαφημίσεων απο ανταγωνιστές και πολλά άλλα. Ακόμη και τώρα σε μια πολύ δύσκολη οικονομική περίοδο για όλους μας εμείς είχαμε περισσότερες πληρωμένες διαφημίσεις παρά τις δωρεάν διαφημίσεις και τις διαφημίσεις των €50 την σελίδα που έδινανα κάποιοι μη επαγγελματίες. Αυτό για εμάς λέει πολλά.!!!!!!
Προσέχουμε...για να έχουμε
stakis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: 13 Μαρ 2012, 08:47

Re: "ΕΠΑΓΓΕΛΑΜΤΙΕΣ" ΚΑΙ ΜΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ

Δημοσίευση από stakis »

Αριστε κατανοητά αυτά που λές και σε ένα μεγάλο βαθμό συμφωνώ μαζί σου. Υπάρχουν όμως κάποια σημεία εκμετάλευσης του όλου θέματος που προτιμώ να το συζητήσουμε σε μια κατ'ιδίαν συνάντηση. Απλά πρέπει να τηρούνται γιά όλους, ΟΛΑ. Εγω αν έχεις προσέξει δεν έχω ποτέ ανακοινώσει ουτε άμεσα ούτε έμμεσα οτιδήποτε αν και θεωρω τον εαυτό μου χομπιστα και όχι επαγγελματία με την έννοια του βγάζω το ψωμί μου. Προβολή της φυλής, είμαι εκ των πραγμάτων υποχρεωμένως να κάνω, οπουδήποτε και με όποιοδήποτε τρόπο, πάντοτε θεμιτό με ειλικρίνεια και εντιμότητα.
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: "ΕΠΑΓΓΕΛΑΜΤΙΕΣ" ΚΑΙ ΜΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ

Δημοσίευση από admin »

Δέν μιλάω για εσένα Άκη προσωπικά μιλάω για τον γενικό κανόνα, για αυτό τον λόγο έχουμε βάλει και σαν όρο χρήσης του φόρουμ κάποιο μέλος να έχει κάνει πρώτα 10 δημοσιεύσεις και μετά να μπορεί να βάζει αγγελίες. όταν κάποιος είναι ενεργό μέλος της κοινότητας και κατά καιρούς θα βάλει μιαν αγγελία τότε οκ fair enouph αν κάποιος μπαίνει εδώ όμως για να κάνει μόνο αγοραπωλησείες τότε σύντομα το σταματάμε όπως σταματήσαμε αρκετούς.
Προσέχουμε...για να έχουμε
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”