ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΟΜΙΛΟΥ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΩΝ ΙΧΝΗΛΑΤΩΝ GROUP 6

stelios---
Full Member
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: 19 Φεβ 2011, 13:11

Re: ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΟΜΙΛΟΥ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΩΝ ΙΧΝΗΛΑΤΩΝ GROUP 6

Δημοσίευση από stelios--- »

istriano έγραψε:Ατε ρε Στελιο βαλε προς τζιε επιαμε πολλα δυνατους συναδελφους ;) ;)
ΕΒΑΛΑ ΜΠΡΟΣ ΠΡΙΝ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΚΑΝ!!ΜΟΛΙΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ Ο ΟΜΙΛΟΣ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ!!ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ-ΑΠΟΨΕΙΣ-ΚΑΧΥΚΟΨΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΜΕ ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ!!!
Ο ΛΑΘΡΟΘΗΡΑΣ ΕΙΝΑΙ
ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑΣ…

Κλέβει το χόµπι και την πανίδα του τόπου, του
δικού σου τόπου και των παιδιών σου. Είσαι το
θύµα του στον ίδιο βαθµό όπως και να σου
έκλεβε το σπίτι........!!
Άβαταρ μέλους
nik
Full Member
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: 03 Φεβ 2011, 17:54

Re: ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΟΜΙΛΟΥ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΩΝ ΙΧΝΗΛΑΤΩΝ GROUP 6

Δημοσίευση από nik »

Σίγουρα ένα πολύ ωραίο αλλά δύσκολο εγχείρημα, με πολλά όμως οφέλη αν πραγματοποιηθεί.

Είναι το ιδανικό σενάριο όλες οι φυλές ιχνηλατών να είναι κάτω από την σκέπη ενός οργανωμένου Ομίλου (και όχι μεμονωμένα για κάθε συγκεκριμένη φυλή) καθώς έτσι θα υπάρχει ενιαία στρατηγική για όλες τις φυλές, περισσότερα μέλη και μεγαλύτερη οικονομική δυνατότητα ώστε να γίνουν αρκετά για τους καθαρόαιμους ιχνηλάτες.

Σίγουρα η ίδρυση και σωστή λειτουργία ενός τέτοιου ομίλου θα έχει πολλά θετικά αποτελέσματα με βασικότερο την ανάπτυξη , σταθεροποίηση και βελτίωση των φυλών καθαρόαιμων ιχνηλατών στην χώρα μας.

Τα τελευταία χρόνια έχω παρατηρήσει ότι αρκετοί φίλοι ασχολούνται αποκλειστικά με καθαρόαιμες φυλές ιχνηλατών και πραγματικά υπάρχουν εξαίρετα σκυλιά από πολλές διαφορετικές φυλές καθαρόαιμων ιχνηλατών στην Κύπρο.

Αυτά τα σκυλιά μέσα από τέτοιους ομίλους μπορούν να αναδειχθούν και να βοηθήσουν όλους όσους ασχολούμαστε με αυτές τις φυλές
stelios---
Full Member
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: 19 Φεβ 2011, 13:11

Re: ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΟΜΙΛΟΥ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΩΝ ΙΧΝΗΛΑΤΩΝ GROUP 6

Δημοσίευση από stelios--- »

nik έγραψε:Σίγουρα ένα πολύ ωραίο αλλά δύσκολο εγχείρημα, με πολλά όμως οφέλη αν πραγματοποιηθεί.

Είναι το ιδανικό σενάριο όλες οι φυλές ιχνηλατών να είναι κάτω από την σκέπη ενός οργανωμένου Ομίλου (και όχι μεμονωμένα για κάθε συγκεκριμένη φυλή) καθώς έτσι θα υπάρχει ενιαία στρατηγική για όλες τις φυλές, περισσότερα μέλη και μεγαλύτερη οικονομική δυνατότητα ώστε να γίνουν αρκετά για τους καθαρόαιμους ιχνηλάτες.

Σίγουρα η ίδρυση και σωστή λειτουργία ενός τέτοιου ομίλου θα έχει πολλά θετικά αποτελέσματα με βασικότερο την ανάπτυξη , σταθεροποίηση και βελτίωση των φυλών καθαρόαιμων ιχνηλατών στην χώρα μας.

Τα τελευταία χρόνια έχω παρατηρήσει ότι αρκετοί φίλοι ασχολούνται αποκλειστικά με καθαρόαιμες φυλές ιχνηλατών και πραγματικά υπάρχουν εξαίρετα σκυλιά από πολλές διαφορετικές φυλές καθαρόαιμων ιχνηλατών στην Κύπρο.

Αυτά τα σκυλιά μέσα από τέτοιους ομίλους μπορούν να αναδειχθούν και να βοηθήσουν όλους όσους ασχολούμαστε με αυτές τις φυλές
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!ΑΚΡΙΒΩΣ Η ΙΔΕΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΘΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΦΥΛΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ!!ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΜΙΑΣ ΦΥΛΗΣ ΙΧΝΗΛΑΤΩΝ ΜΟΝΟ!!ΤΟ ΑΛΛΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΝΑΔΕΙΧΘΟΥΝ ΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΣΚΥΛΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΡΙΣΤΑ ΜΟΡΦΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΚΛΕΙΣΜΕΝΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΚΛΟΥΒΙΑ ΑΠΛΩΣ ΓΙΑ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗ ΟΠΩΣ ΤΑ ΚΟΥΝΕΛΙΑ!!!ΓΙΑΥΤΟ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΑ ΣΚΥΛΙΑ ΠΟΥ ΤΗΡΟΥΝ ΤΑ ΣΤΑΝΤΑΡ ΤΗΣ ΦΥΛΗΣ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΤΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΤΟΥΝ ΩΣ Β ΒΑΣΗ ΔΙΕΘΝΩΝ ΚΑΝΟΝΙΣΜΩΝ!!!ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΙΧΝΗΛΑΣΙΑΣ ΘΑ ΑΝΑΔΕΙΧΘΟΥΝ ΤΑ ΑΡΙΣΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΣΚΥΛΙΑ ΘΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΩΣ ΕΡΓΑΖΕΤΑΙ Η Α ΦΥΛΗ Η Β ΦΥΛΗ ΚΤΛΠ!!ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΣΑΝ ΟΜΙΛΟΣ ΝΑ ΦΕΡΟΥΜΕ ΕΝΑ ΔΥΟ ΤΡΕΙΣ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΜΕΝΟΥΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΚΡΙΤΕΣ ΙΧΝΗΛΑΤΩΝ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΙΧΝΗΛΑΣΙΑΣ ΜΟΡΦΟΛΟΓΙΑΣ ΚΤΛΠ!!!ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΩΡΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΦΘΑΝΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΑΠΕΞΩ ΕΓΩΙΣΜΟΙ ΙΝΤΡΙΚΕΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΤΩΝ ΛΕΦΤΩΝ!!!
Ο ΛΑΘΡΟΘΗΡΑΣ ΕΙΝΑΙ
ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑΣ…

Κλέβει το χόµπι και την πανίδα του τόπου, του
δικού σου τόπου και των παιδιών σου. Είσαι το
θύµα του στον ίδιο βαθµό όπως και να σου
έκλεβε το σπίτι........!!
istriano ®

Re: ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΟΜΙΛΟΥ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΩΝ ΙΧΝΗΛΑΤΩΝ GROUP 6

Δημοσίευση από istriano ® »

Μου προκαλει φοβερη εντυπωση, το οτι μονο 6 ατομα εδειξαν ενδιαφερον απο το φορουμ για τον ομιλο ιχνηλατων !!!!!! Ποιοι οι λογοι αραγε της ΜΗ επιδειξης ενδιαφεροντος ;) ;)
stelios---
Full Member
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: 19 Φεβ 2011, 13:11

Re: ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΟΜΙΛΟΥ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΩΝ ΙΧΝΗΛΑΤΩΝ GROUP 6

Δημοσίευση από stelios--- »

istriano έγραψε:Μου προκαλει φοβερη εντυπωση, το οτι μονο 6 ατομα εδειξαν ενδιαφερον απο το φορουμ για τον ομιλο ιχνηλατων !!!!!! Ποιοι οι λογοι αραγε της ΜΗ επιδειξης ενδιαφεροντος ;) ;)
ΕΜΕΝΑ ΠΑΛΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΦΟΒΕΡΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΚΑΤΟΧΟΙ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΩΝ ΣΚΥΛΙΩΝ ΧΩΡΙΣ ΧΑΡΤΙΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΟΥΝ ΣΤΟΝ ΟΜΙΛΟ!ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΦΥΛΗΣ!!
Ο ΛΑΘΡΟΘΗΡΑΣ ΕΙΝΑΙ
ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑΣ…

Κλέβει το χόµπι και την πανίδα του τόπου, του
δικού σου τόπου και των παιδιών σου. Είσαι το
θύµα του στον ίδιο βαθµό όπως και να σου
έκλεβε το σπίτι........!!
istriano ®

Re: ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΟΜΙΛΟΥ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΩΝ ΙΧΝΗΛΑΤΩΝ GROUP 6

Δημοσίευση από istriano ® »

stelios--- έγραψε:
istriano έγραψε:Μου προκαλει φοβερη εντυπωση, το οτι μονο 6 ατομα εδειξαν ενδιαφερον απο το φορουμ για τον ομιλο ιχνηλατων !!!!!! Ποιοι οι λογοι αραγε της ΜΗ επιδειξης ενδιαφεροντος ;) ;)
ΕΜΕΝΑ ΠΑΛΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΦΟΒΕΡΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΚΑΤΟΧΟΙ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΩΝ ΣΚΥΛΙΩΝ ΧΩΡΙΣ ΧΑΡΤΙΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΟΥΝ ΣΤΟΝ ΟΜΙΛΟ!ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΦΥΛΗΣ!!
Φιλε αυτο ειναι πολυ καλο, αυτο που εγραψα εγω ειναι το λυπηρο και αξιοπεριεργο !!!!!!
Άβαταρ μέλους
nik
Full Member
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: 03 Φεβ 2011, 17:54

Re: ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΟΜΙΛΟΥ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΩΝ ΙΧΝΗΛΑΤΩΝ GROUP 6

Δημοσίευση από nik »

stelios--- έγραψε:
istriano έγραψε:Ατε ρε Στελιο βαλε προς τζιε επιαμε πολλα δυνατους συναδελφους ;) ;)
ΕΒΑΛΑ ΜΠΡΟΣ ΠΡΙΝ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΚΑΝ!!ΜΟΛΙΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ Ο ΟΜΙΛΟΣ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ!!ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ-ΑΠΟΨΕΙΣ-ΚΑΧΥΚΟΨΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΜΕ ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ!!!
Φίλε Στέλιο όταν λές έβαλες μπρός τί ακριβώς εννοείς; Έχεις μελετήσει κάποιο καταστατικό παρόμοιου ομίλου στο εξωτερικό για να δείς πώς είναι οργανωμένος και δομημένος; Αν θέλεις να μας πείς για να πούμε και εμείς τις απόψεις μας ... νομίζω μπορεί να βοηθήσει...
beaglemania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2012, 16:49

Re: ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΟΜΙΛΟΥ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΩΝ ΙΧΝΗΛΑΤΩΝ GROUP 6

Δημοσίευση από beaglemania »

εγω + ακομα ενας φιλος μου που εχει γιουρα καθαροαιμα εν και πειραζει που ακομα 2 μηνων ενι? :lol: παντος ειπα του και με ιδιαιτερη ευχαριστιση θελει να γινει και αυτος μελος..
Marinos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: 20 Οκτ 2011, 15:35
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΟΜΙΛΟΥ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΩΝ ΙΧΝΗΛΑΤΩΝ GROUP 6

Δημοσίευση από Marinos »

Καθαροαιμοι ιχνηλατες Group 6 ποιοι ειναι??
Φορούμε ΠΟΡΤΟΚΑΛΊ πάντα. Γιατί κάμνουμε το χόμπι μας, ΔΕΝ πάμε στον ανταρτοπόλεμο!!!!! Πίσω στες οικογένειες μας σόι και αβλαβείς!
Άβαταρ μέλους
nik
Full Member
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: 03 Φεβ 2011, 17:54

Re: ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΟΜΙΛΟΥ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΩΝ ΙΧΝΗΛΑΤΩΝ GROUP 6

Δημοσίευση από nik »

Marinos έγραψε:Καθαροαιμοι ιχνηλατες Group 6 ποιοι ειναι??
http://www.dogpark.gr/fci-dog-breed-groups/

Η Διεθνής Κυνοφιλική Ομοσπονδία (F.C.I.) έχει διαχωρίσει όλες τις αναγνωρισμένες φυλές σκύλων σε ομάδες με βάση κάποια γενικά χαρακτηριστικά μορφολογίας ή εργασίας και σύμφωνα με αυτές γίνεται και ο διαχωρισμός τους στις εκθέσεις μορφολογίας.

ΟΜΑΔΑ 1 : Ποιμενικοί & Μπουβιέ
ΟΜΑΔΑ 2 : Πίνσερ, Σνάουτσερ, Μολοσσοειδείς & Ελβετικοί Μπουβιέ
ΟΜΑΔΑ 3 : Τέρριερ
ΟΜΑΔΑ 4 : Ντάκσχουντ (Τέκελ)
ΟΜΑΔΑ 5 : Σπιτς & Φυλές πρωτόγονου τύπου
ΟΜΑΔΑ 6 : Σκύλοι Διώξεως & Ιχνηλάτες(εκτός λαγωνικών)
ΟΜΑΔΑ 7 : Σκύλοι Δείκτες
ΟΜΑΔΑ 8 : Σκύλοι Επαναφοράς, Σκύλοι Ξεπετάγματος, Σκύλοι του Νερού
ΟΜΑΔΑ 9 : Σκύλοι Συντροφιάς
ΟΜΑΔΑ 10 : Λαγωνικοί
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”