Πρόβλημα αφόδευσης σκύλου κατά την μεταφορά του στο κυνήγι

Απάντηση
conanas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 11 Οκτ 2011, 10:11

Πρόβλημα αφόδευσης σκύλου κατά την μεταφορά του στο κυνήγι

Δημοσίευση από conanas »

Παιδιά σας χαιρετώ και καλή χρονιά!
Φέτος αντιμετώπιζα κάθε πρωί στο κυνήγι δυσάρεστες εκπλήξεις από τον σκύλο μου. Κάθε Τετάρτη και Κυριακή τα ίδια και τα ίδια. Πιστεύω δοκίμασα τα πάντα αλλά δεν σταματάει την συνήθεια να μου τα κάνει μέσα στο αυτοκίνητο. Τον έχω εδώ και 3 χρόνια και φέτος σήκωσε αυτό το σύστημα. Δυστιχώς δεν έχω τόπο να τον βγάζω έξω το πρωί για να την ανάγκη του και τον βάζω αμέσως στο αυτοκίνητο. Έχει κανένας καμιάν ιδέα για το πως μπορώ να του κόψω αυτό το σύστημα?
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Πρόβλημα αφόδευσης σκύλου κατά την μεταφορά του στο κυνή

Δημοσίευση από AndreasDr »

Καλησπέρα φίλε,
άλλαξες τίποτε αυτοκίνητο, κάσια του σκύλλου, καρρότσα; Μεσολάβησε κάτι απο πέρσι έως τότε που ξεκίνησε να το κάμνει; μήπως έτυχε να βάλεις άλλο σκύλλο στην κάσια;
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Marios.S
Full Member
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2012, 16:39

Re: Πρόβλημα αφόδευσης σκύλου κατά την μεταφορά του στο κυνή

Δημοσίευση από Marios.S »

Φίλε αν ο χώρος υποθέτω κουτα είναι μεγάλος και ο σκύλος μπορεί να κινείται άνετα τότε θα τα κάνει αν δεν αντέχει

Γι αυτό τον λόγο τα κουτιά μεταφοράς περιορισμού σκύλων πρέπει να είναι ίσο το δυνατό πιο μικρά για αποφυγή δυστυχημάτων

Φιλικά
Μαριος
isimerinos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 175
Εγγραφή: 04 Απρ 2011, 10:05

Re: Πρόβλημα αφόδευσης σκύλου κατά την μεταφορά του στο κυνή

Δημοσίευση από isimerinos »

conanas έγραψε:Παιδιά σας χαιρετώ και καλή χρονιά!
Φέτος αντιμετώπιζα κάθε πρωί στο κυνήγι δυσάρεστες εκπλήξεις από τον σκύλο μου. Κάθε Τετάρτη και Κυριακή τα ίδια και τα ίδια. Πιστεύω δοκίμασα τα πάντα αλλά δεν σταματάει την συνήθεια να μου τα κάνει μέσα στο αυτοκίνητο. Τον έχω εδώ και 3 χρόνια και φέτος σήκωσε αυτό το σύστημα. Δυστιχώς δεν έχω τόπο να τον βγάζω έξω το πρωί για να την ανάγκη του και τον βάζω αμέσως στο αυτοκίνητο. Έχει κανένας καμιάν ιδέα για το πως μπορώ να του κόψω αυτό το σύστημα?
Φίλε μου η πιο απλή λύση ειναι να τον τΑιζεις το προηγούμενο πρωί και μετά ουλλη μερα τίποτε. Εμένα ο μικρός άμα τους έταιζα που το μεσημέρι και μετά έκανε μου εμετο
conanas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 11 Οκτ 2011, 10:11

Re: Πρόβλημα αφόδευσης σκύλου κατά την μεταφορά του στο κυνή

Δημοσίευση από conanas »

Φιλε, ουτε αυτοκινητο αλλαξα ουτε τιποτα... Δοκιμασα ακομη να μην τον ταισω τιποτα την προηγουμενη της κυνηγετικής εξορμησης και παλι εκανε τα δικα του. Μεχρι και αρωμα δικο μας τύπου spray δοκιμασα και τιποτα. Η κασια ειναι κανονική με χωρο που χωρεί ανετα 2 σκυλλους.
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Πρόβλημα αφόδευσης σκύλου κατά την μεταφορά του στο κυνή

Δημοσίευση από AndreasDr »

conanas έγραψε:Φιλε, ουτε αυτοκινητο αλλαξα ουτε τιποτα... Δοκιμασα ακομη να μην τον ταισω τιποτα την προηγουμενη της κυνηγετικής εξορμησης και παλι εκανε τα δικα του. Μεχρι και αρωμα δικο μας τύπου spray δοκιμασα και τιποτα. Η κασια ειναι κανονική με χωρο που χωρεί ανετα 2 σκυλλους.
έχεις π.μ
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
conanas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 11 Οκτ 2011, 10:11

Re: Πρόβλημα αφόδευσης σκύλου κατά την μεταφορά του στο κυνή

Δημοσίευση από conanas »

Φίλε AndreasDr έχω δύο σκυλιά αλλά δεν τα βάζω μαζί. Η κάσια μου είναι χωρισμένη στα δύο και έτσι ο καθενας έχει τον χώρο του. Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να τους βάλω και τους δύο μαζί γιατί τσακώνονται. Τώρα που το λές περσυ που είχα 3 σκύλους, έβαζα την μιαν την σκύλα μαζι του και ποτέ δεν εκανε στην κασια. Λες να παιζει σημασια?
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Πρόβλημα αφόδευσης σκύλου κατά την μεταφορά του στο κυνή

Δημοσίευση από AndreasDr »

Είδες φίλε ότι τελικά κάτι άλλαξε απο τα πέρσι; :) Το πιο πιθανόν τούτο φταίει, κάμε πείραμα, βάρτον με την σκύλλα καμιού φίλου σου και πάρτον κανένα γυρό να δείς αν χ...σει πάλε. Αν όχι σίουρα τούτο είναι, στρεσάρετε μόνος του. Όταν σιουρευτείς ξαναμιλούμε για το πώς να το διορθώσεις.
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”