Κλαψιμο μαλαης και επιπτωσεις στα προσηκωματα.

Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Κλαψιμο μαλαης και επιπτωσεις στα προσηκωματα.

Δημοσίευση από 'petros' »

Οπως τα ειπε ο φιλος Σωτηρης Νικολαου
Αυτος που θα προσηκωστει θα προσηκωστει.
Ουτε καμπανελια επειρεαζουν ουτε το λαξιμο του σκυλου (Μονο την κελε μας με πονοκεφαλο επειρεαζουν :lol: )
Εγω μονο τα καμπανελια δεν τα αντεχω(προσωπικο γουστο που ειναι ανηποφορο για εμενα :shock: )εβαλε ο αδελφος μου φετος της μπρακουας του και επειδη κυνηγα κοντα σε εμενα και οχι σε αυτον πιανουμε οι δαιμονοι.
Φυσικα σε ανοικτες περιοχες που δεν εχει καλυψη θα αντεξει κουτσομενος (ειναι στη φυση του λαγου για να μην γινει αντιληπτος) αλλα σε δασος με τον θορυβο και μονο απο 1 κλονι που θα πατησεις μπορει να προσηκωστει αλλα περιοχη με περιοχη διαφερει σε οτι αφορα την πιεση που εχουν
Το λαξιμο στη μαλαη ειναι στη φυση του σκυλου ιχνηλατη αλλα εχει περιοχες που εχουν υποστει πιεση οι λαγοι το υπερβολικο λαξιμο απο τα σκυλια πιστευω οτι εν προβλημα και μονο με σκοπους παιζεις αυτους τους λαγους η αν εισαι τυχερος και τα σκυλια φτασουν και περικυκλωσουν το λαγο και τον αναγκασουν να μεινει κουτσομενος
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
pavlos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: 18 Αύγ 2011, 15:12
Τοποθεσία: Λευκωσια
Επικοινωνία:

Re: Κλαψιμο μαλαης και επιπτωσεις στα προσηκωματα.

Δημοσίευση από pavlos »

Δεν επηρεαζει καθολου το κλαφουνισμα
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: Κλαψιμο μαλαης και επιπτωσεις στα προσηκωματα.

Δημοσίευση από kanaris »

μιλατε γιατι δεν εισαστε λαγοι!!! :P
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
sotiris NIKOLAOU

Re: Κλαψιμο μαλαης και επιπτωσεις στα προσηκωματα.

Δημοσίευση από sotiris NIKOLAOU »

kanaris έγραψε:μιλατε γιατι δεν εισαστε λαγοι!!! :P
φιλε μιλάμε με την εμπειρία μας στο κυνήγι του λαγού με αυτήν μιλάμε σίγουρα δεν είμαστε lagos
αλλα ok δεν θα έρθω εγώ να μιλήσω για μπεκάτσα όταν έχω βαρέσει μια η δυο στην ζωή μου θα μιλήσω όμως για λαγούς που ούτε θυμάμαι πόσους έχω βαρέσει
τόσους πόλους δηλαδή που δεν θυμάμαι πόση είναι,
θυμάμαι για φέτος που πάλι δεν είναι και λίγη
Άβαταρ μέλους
pai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 13 Φεβ 2011, 10:53

Re: Κλαψιμο μαλαης και επιπτωσεις στα προσηκωματα.

Δημοσίευση από pai »

'petros' έγραψε:Οπως τα ειπε ο φιλος Σωτηρης Νικολαου
Αυτος που θα προσηκωστει θα προσηκωστει.
Ουτε καμπανελια επειρεαζουν ουτε το λαξιμο του σκυλου (Μονο την κελε μας με πονοκεφαλο επειρεαζουν :lol: )
Εγω μονο τα καμπανελια δεν τα αντεχω(προσωπικο γουστο που ειναι ανηποφορο για εμενα :shock: )εβαλε ο αδελφος μου φετος της μπρακουας του και επειδη κυνηγα κοντα σε εμενα και οχι σε αυτον πιανουμε οι δαιμονοι.
Φυσικα σε ανοικτες περιοχες που δεν εχει καλυψη θα αντεξει κουτσομενος (ειναι στη φυση του λαγου για να μην γινει αντιληπτος) αλλα σε δασος με τον θορυβο και μονο απο 1 κλονι που θα πατησεις μπορει να προσηκωστει αλλα περιοχη με περιοχη διαφερει σε οτι αφορα την πιεση που εχουν
Το λαξιμο στη μαλαη ειναι στη φυση του σκυλου ιχνηλατη αλλα εχει περιοχες που εχουν υποστει πιεση οι λαγοι το υπερβολικο λαξιμο απο τα σκυλια πιστευω οτι εν προβλημα και μονο με σκοπους παιζεις αυτους τους λαγους η αν εισαι τυχερος και τα σκυλια φτασουν και περικυκλωσουν το λαγο και τον αναγκασουν να μεινει κουτσομενος
σωστος ο φιλος πετρος αλλα αν μιλαμε για γαλλικες φυλες πχ γασκωνης αρτουα αριεγης κτλ τα σκυλια αυτα φτανοντας κοντα σον λαγο ειναι τοσο εντονα τα λαξηματα τους που πολλες φορες σηκωνεται οχι γιατι φοβατε μονο αλλα καταλαβενη οτι τα σκυλια ειναι στην πορεια του και ετσι τρεπεται σε φυγη!
istriano ®

Re: Κλαψιμο μαλαης και επιπτωσεις στα προσηκωματα.

Δημοσίευση από istriano ® »

sotiris NIKOLAOU έγραψε:
kanaris έγραψε:μιλατε γιατι δεν εισαστε λαγοι!!! :P
φιλε μιλάμε με την εμπειρία μας στο κυνήγι του λαγού με αυτήν μιλάμε σίγουρα δεν είμαστε lagos
αλλα ok δεν θα έρθω εγώ να μιλήσω για μπεκάτσα όταν έχω βαρέσει μια η δυο στην ζωή μου θα μιλήσω όμως για λαγούς που ούτε θυμάμαι πόσους έχω βαρέσει
τόσους πόλους δηλαδή που δεν θυμάμαι πόση είναι,
θυμάμαι για φέτος που πάλι δεν είναι και λίγη
Φιλε Σωτηρη, μα αρκεψες τζιε χανεις την μνημη σου; Εισαι μιτσης ακομα τα ευλοημενα! Δοκιμασε τα ginsana. Η ριζα του ginseng βοηθα στην μνημη. Τα επερνα τζιε εγω ενα διαστημα αμαν εδινα εξετασης :D :D
sotiris NIKOLAOU

Re: Κλαψιμο μαλαης και επιπτωσεις στα προσηκωματα.

Δημοσίευση από sotiris NIKOLAOU »

istriano έγραψε:
sotiris NIKOLAOU έγραψε:
kanaris έγραψε:μιλατε γιατι δεν εισαστε λαγοι!!! :P
φιλε μιλάμε με την εμπειρία μας στο κυνήγι του λαγού με αυτήν μιλάμε σίγουρα δεν είμαστε lagos
αλλα ok δεν θα έρθω εγώ να μιλήσω για μπεκάτσα όταν έχω βαρέσει μια η δυο στην ζωή μου θα μιλήσω όμως για λαγούς που ούτε θυμάμαι πόσους έχω βαρέσει
τόσους πόλους δηλαδή που δεν θυμάμαι πόση είναι,
θυμάμαι για φέτος που πάλι δεν είναι και λίγη
Φιλε Σωτηρη, μα αρκεψες τζιε χανεις την μνημη σου; Εισαι μιτσης ακομα τα ευλοημενα! Δοκιμασε τα ginsana. Η ριζα του ginseng βοηθα στην μνημη. Τα επερνα τζιε εγω ενα διαστημα αμαν εδινα εξετασης :D :D
μπορεί να είμαι μικρός σε ηλικία αλλα έχει 11 χρονια που ασχολούμαι με ιχνηλάτες και "γιαυτο" έχασα την μετρα
ρότα έναν "περτικαρι" αν ξέρει ποσα έπαιξε σιούρα δεν ξέρει εγώ "παθενοτο" με τους λαγούς
istriano ®

Re: Κλαψιμο μαλαης και επιπτωσεις στα προσηκωματα.

Δημοσίευση από istriano ® »

Γραφε καλο καθε χρονο τα αποτελεσματα της καρπωσης σου, μεσα σε ενα δεφτερι. Να αθυμασε που πως και ποσους επιασες καθε χρονο σε καθε περιοχη ;) ;)

Εγω φιλε δεν εχω ετσι προβλημα, γιατι καθε χρονο εν μονοψηφιος ο αριθμος της καρπωσης μου :geek: :geek:
nature
Full Member
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: 12 Αύγ 2010, 00:32

Re: Κλαψιμο μαλαης και επιπτωσεις στα προσηκωματα.

Δημοσίευση από nature »

Φίλε istriano εγώ αν δεν δω dvd στο επόμενο τεύχος με το Σωτήρη μας επί το έργο δεν πιστεύω ότι παίζει λαούς. Εκτός αν δίπλα που την μάντρα έχει αγριοκούνελα και δεν μας το λέι.

Σωτήρη μου ο λαός/κόσμος απαιτεί πιο απτές αποδείξεις και ντοκουμέντα.... :lol: :lol: :lol:
sotiris NIKOLAOU

Re: Κλαψιμο μαλαης και επιπτωσεις στα προσηκωματα.

Δημοσίευση από sotiris NIKOLAOU »

nature έγραψε:Φίλε istriano εγώ αν δεν δω dvd στο επόμενο τεύχος με το Σωτήρη μας επί το έργο δεν πιστεύω ότι παίζει λαούς. Εκτός αν δίπλα που την μάντρα έχει αγριοκούνελα και δεν μας το λέι.

Σωτήρη μου ο λαός/κόσμος απαιτεί πιο απτές αποδείξεις και ντοκουμέντα.... :lol: :lol: :lol:
έλα να το βγάλεις το "βιτεο" εγώ δεν έχω κάμερα
αλλα αν είσαι πρόθυμος να χασίς μια εξόρμηση για να βγάλεις "βιτεο" έλα σε περιμένω
και φιλε δεν κυνηγώ γύρο τις μάντρας έχτος από την πρώτη κυριακή έτσι για να γνωρίζεις φέτος έντοκα γύρο τις μισής επαρχίας λευκωσίας
(και κάτι ακόμα δεν ξεχωρίζεις τον λαγό από το κουνέλι E τότε "παρετα" να κυνηγάς τζάι εν κρίμα)
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”