Γενική Συζήτηση αναφορικά με τον Όμιλο Κούρτσχααρ Κύπρου

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
virtualgreek
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1282
Εγγραφή: 31 Μαρ 2010, 16:33

Re: Γενική Συζήτηση αναφορικά με τον Όμιλο Κούρτσχααρ Κύπρου

Δημοσίευση από virtualgreek »

Είναι όντως αρκετά κουραστικό.

Φανταστείται ότι σε κάποια φάση σκέφτηκα να ασχοληθώ σοβαρά με τον συγκεκριμένο όμιλο, αλλά απομακρύνθηκα πριν περάσει και το δεύτερο μου πόδι την πόρτα.

Η συμπεριφορά και διαπληκτισμοί απομακρύνουν αξιόλογα άτομα που έχουν να προσφέρουν.

Σ. Μακρής
Πρώτα από όλα πρέπει να είστε Κύριοι στο βουνό, και μετά κυνηγοί...
sportsman
Full Member
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: 13 Αύγ 2012, 08:26

Re: Γενική Συζήτηση αναφορικά με τον Όμιλο Κούρτσχααρ Κύπρου

Δημοσίευση από sportsman »

Δυστυχώς virtualgreek έχεις απόλυτο δίκαιο.

Και εγώ είχα ασχοληθεί σοβαρά με άλλο Ομιλο και έφυγα άρον άρον όταν κατάλαβα τι πόλεμος και παιχνίθκια παίζουνταν .....

:evil:
axerkwtis

Re: Γενική Συζήτηση αναφορικά με τον Όμιλο Κούρτσχααρ Κύπρου

Δημοσίευση από axerkwtis »

προσπαθησα πλην τις τελευταιας δημοσιευσης μου να μεν μπω σε προσωπικα θεματα γιαυτο και συζητησα αλλου και ηρτα οπως ειπα με το ζουμι τις συζητησης..καποιοι ειπαν για απειλες που δεχτηκαν απο μενα και προκαλεσα να τις παρουσιασουν σε ολους για να δουν αν το εκαμα μεν λεμε και οτι θελουμε..αν κατσει καποιος να δει την συζητηση που την αρχη σε τι υφος ηταν ισως καταλαβει τους λογους που ολη η συζητηση εφτασε δαμε..
αντρεα78 εν και θελω στηριξη και υποστηριξη που κανενα αλλα ουτε με απασχολει το γεγονος της οποιας υπερασπισης..αλλα λεεις πως εγραφα σε προσωπικο επιπεδο..πώς το ειδες?ξεκινησα να λεω πως η τιμη εν ψηλη και προκαλει σε πολυ χαμηλους τονους αλλα δεν δεχονταν συζητηση στο θεμα λογω αγορας του θηραματος και επιμεναν σε αυτο..σε οποια απαντηση ερχοταν απαντουσα με επιχειρηματα και ενοχλησε η μειωση που δεχτηκαν καποιοι γιαυτο εβαλα ερωτηματα για το τι τελικα ηθελαν καποιοι να κανουν γιαυτο και οι συνεχομενες δικαιολογιες που ηρταν να τις καλυψουν νομιζω τα οσα απαντησα..γιαυτο και μετα ηρταμε με προσωπικα θεματα και επιθεση για να βγουμε απο την δυσκολη θεση στα οποια απαντησα επισης προσωπικα γιατι εν γινεται να λεει ο οποιοσδηποτε αναληθη πραγματα και διαφορα ωστε να προκαλεσουμε οτιδηποτε..απαντησα μεν προσωπικα αλλα ηρεμα γιατι εν εχω κατι να κρυψω ουτε να φοβηθω για να με καμει να νιωσω καπως..δεν ηρτε ο ομιλος να πει τα οσα λες θα εξεταστουν και θα επανελθουμε..αντιθετα εισασταν καθετοι και δεν δεχοσασταν τιποτα..αυτη η σταση σας προκαλει..οταν εισαι ομιλος και οταν λαμβανεις μερος σε ενα ομιλο οφηλεις να λαμβανεις υποψη οσα τεκμηριωμενα σου αποδειχνει καποιο μελος και οχι να το αρνησε...οταν η σταση ειναι προκλητικη εννοειται θα παρεις πισω στο ιδιο υφος απαντηση αλλα δεν εγινε προσωπικη επιθεση..ισως το γνωστο ρητο "αποσχει μουγια μουγιαζετε" ναταν κεινο που σας οδηγησε να λετε και να υποστηριζετε τις προσωπικες επιθεσεις..
σιγουρα αν απαντουσαν καποιοι επι της ουσιας και δεν το περναν δεξια και αριστερα εν θα υπηρχε τοσο θεμα και σιγουρα αν καποιοι ελεαν θα εξεταστει και θα επανελθουμε επισης δεν θα γινοταν θεμα..νομιζω φροντισετε απο το αρχικο ερωτημα με τις απαντησεις που σας δοθησαν σχετικα να παραποιησετε την συζητηση προς αποφυγη της δυσκολης θεσης που καποιοι ηρταν και να μην χρειαστει να απαντησετε σχετικα οπως και κανετε...
Άβαταρ μέλους
LOUIS SETTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 583
Εγγραφή: 18 Αύγ 2011, 13:08

Re: Γενική Συζήτηση αναφορικά με τον Όμιλο Κούρτσχααρ Κύπρου

Δημοσίευση από LOUIS SETTER »

ΠΩΛΕΙΤΕ ΓΑΤΟΣ ΑΣΠΡΟΣ ΜΕ ΒΟΥΛΛΕΣ ΚΑΦΕ ΠΟΛΛΑ ΗΣΥΧΟΣ. ΔΕΝ ΝΙΑΟΥΡΙΖΕΙ ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΚΑΙΝΝΕΙ ΠΑΣ ΤΟΥΣ ΠΑΓΚΟΥΣ ΤΗΣ ΚΟΥΖΙΝΑΣ. ΔΕΝ ΑΡΤΣΑΝΙΑΖΕΙ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ ΤΡΙΧΑ ΠΑΣ ΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ. ΑΚΟΥΕΙ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΕΠΙΤΟΣ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ GAY. ΜΟΝΟ ΣΟΒΑΡΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ.ΘΑ ΔΙΑΤΗΡΗΘΕΙ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ.
(ειπα να αλλαξω λλιο το κλιμα του post. Αν και μεταξυ μας ο καττος νομιζω εν gay)
ΙΔΙΟΓΩΜΟΣΗ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
Γιατρός

Re: Γενική Συζήτηση αναφορικά με τον Όμιλο Κούρτσχααρ Κύπρου

Δημοσίευση από Γιατρός »

LOUIS SETTER έγραψε:ΠΩΛΕΙΤΕ ΓΑΤΟΣ ΑΣΠΡΟΣ ΜΕ ΒΟΥΛΛΕΣ ΚΑΦΕ ΠΟΛΛΑ ΗΣΥΧΟΣ. ΔΕΝ ΝΙΑΟΥΡΙΖΕΙ ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΚΑΙΝΝΕΙ ΠΑΣ ΤΟΥΣ ΠΑΓΚΟΥΣ ΤΗΣ ΚΟΥΖΙΝΑΣ. ΔΕΝ ΑΡΤΣΑΝΙΑΖΕΙ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ ΤΡΙΧΑ ΠΑΣ ΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ. ΑΚΟΥΕΙ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΕΠΙΤΟΣ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ GAY. ΜΟΝΟ ΣΟΒΑΡΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ.ΘΑ ΔΙΑΤΗΡΗΘΕΙ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ.
(ειπα να αλλαξω λλιο το κλιμα του post. Αν και μεταξυ μας ο καττος νομιζω εν gay)
Φίλε αν επιτρέπεται γιατί τον πουλάς ;;; 8-) ;) :lol:
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: Γενική Συζήτηση αναφορικά με τον Όμιλο Κούρτσχααρ Κύπρου

Δημοσίευση από πανικος »

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΝ ΣΚΥΛΛΟΝ :D
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
andreas78

Re: Γενική Συζήτηση αναφορικά με τον Όμιλο Κούρτσχααρ Κύπρου

Δημοσίευση από andreas78 »

Φίλε AXERKWTIS,
Τα δικά μου ποστ, προσπαθώ να είναι όσο πιο ξεκάθαρα γίνεται και χωρίς να αφήνω σε κανέναν και για κανέναν υπονοούμενα, είναι φυσιολογικό και δεκτό να ζητήσεις μείωση του κόστους συμμετοχής στον αγώνα, όπως και έκανες, στην συνέχεια πήρες μια απάντηση για το κόστος των φασιανών κάτι το οποίο εσύ δεν δέχτηκες και λες πως το κόστος είναι χαμηλότερο και μπράβο σου, αν το σκεφτείς όμως στην τελική οι αγώνες σε διάφορους ομίλους αποσκοπούν και στην οικονομική ανεξαρτησία τους, ούτος ώστε ο όμιλος να μπορεί να λειτούργει ορθά και να καλύπτει τις εκάστοτε ανάγκες του. Ταυτόχρονα άνοιξες και θέμα για χαλαρού τύπου αγώνες, κάτι για το οποίο εξέφρασα και εγώ μαζί με άλλους τις απόψεις μας, παρόλα αυτά και σε όλη την διάρκεια που έγραφες κάτι, μέσα στα γραφόμενα σου υπήρχαν διάφορου τύπου υπονοούμενα και για λεγόμενα που δεν είχαν ειπωθεί από κανένα συνομιλητή σου και για αυτό και εγώ εξέφρασα στο προηγούμενο ποστ μου ότι έχω διακρίνει κάποιου είδους εμμονή στα γραφόμενα σου. Προσωπική επίθεση κατά την γνώμη μου είναι όταν κάποιος εδώ χρησιμοποιεί μία συζήτηση και μέσω αυτής να εκφράζονται οι όποιες προσωπικές αντιπαραθέσεις έχει με κάποιον.
Και επειδή δεν έχω κάτι μαζί σου αλλά ούτε και με τον Χρήστο, αφού ούτε με γνωρίζεται και ούτε σας γνωρίζω προσωπικά, θα σε προέτρεπα να ξαναδείς τις αναρτήσεις που έχεις κάνει και πιστεύω πως όπως και ο Χρήστος έχει παραδεχτεί για το προκλητικό λεξιλόγιο του σε κάποια πόστ που έχει κάνει, θα παρατηρήσεις και εσύ ότι έχεις προκαλέσει με κάποιες εκφράσεις σου.
axerkwtis

Re: Γενική Συζήτηση αναφορικά με τον Όμιλο Κούρτσχααρ Κύπρου

Δημοσίευση από axerkwtis »

φιλε ανδρεα78

χαιρομαι που ενας ανθρωπος μπορει να μιλησει λογικα και να καμει συζητηση..εν ξερω αν εχεις η δεν εχεις σχεση με ομιλους και ποια η συμμετοχη σου αλλα παρολα αυτα τουλαχιστον ο τροπος των αποψεων σου ειναι κοσμιες..στην αρχη ζητησα να εξεταστει η περιπτωση να μειωθει η τιμη ειδικα για συμμετοχες απο τον ιδιο ιδιοκτητη..ηδη γνωριζα αν μπορει η οχι και πηρα αρνητικη απαντηση..ο λογος ηταν η επιμονη στην αγορα πραγμα που οπως ειπα γνωριζα και αφηνα το περιθωριο να εξεταστει απο τον ομιλο και να επανελθουν με την οποια αποφαση η οποια δεν αλλαζε..ουτε καν να πουν θα εξεταστει και θα απαντησουμε..με την εδω αδιαλλαχτη θεση αλλα και στην προσωπικη συνομιλια που εκαμα αλλου για να επανελθω με το ζουμι των οσων συζητηθηκαν..οσο και εκει οσο και εδω μιλησα για υποβιβασμο τοσο νοημοσυνης οσο και των ιδιων των σκυλλιων που εχουν καποιοι και σιγουρα αυτο δεν αφηνει ευχαριστημενα μελη του ομιλου..ισως εκει να προσεξες υφος απο πλευρας μου θελω να πιστευω δικαιολογημενο γιατι εννοειται πως κανενας δεν δεχεται να τον υποβιβαζουν και να μενει αταραχος..αν ενοχλησε τοσο τοτε απολογουμε στον οποιοδηποτε..ηθελα και περιμενα μιαν απαντηση ομως επι της ουσιας ειδικα μετα τα επιχειρηματα μου που ηρταν να αντικρουσαν οσα λεγονταν σχετικα..
οι αγωνες γινονται πρωτα για την φυλη και τα μελη και μετα για την οικονομικη ανεξαρτησια του εκαστωτε ομιλου..οπως ειπα ο ομιλος πρεπει να προσφερει και οχι να περνει..προσφεροντασ στα μελη εννοειται πως θα αποκομισει ειτε οικονομικα ειτε στηριξη απο τα μελη του και θα φανει η αγαπη στην φυλη αλλα και τον ομιλο που υπηρετουν..δεν ανοιξα θεμα για χαλαρους αγωνες αυτο εγινε απο καποιο αλλο μελος..εκεινο που με προβληματισε μετα των οσων λεχθηκαν ειναι αν χρειαζοταν ο ομιλος ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ και μετα το σαλο που εγινε να κανει αγωνες ψηλου επιπεδου οπως χαρακτηριζοντε αντι να προσφερει αγωνες οπως συνηθιζαν μεχρι τωρα τετοια περιοδο που οντως ειναι πιο χαλαροι αλλα βλεπει ο μεσος κυπριος κατοχος γερμανικου δειχτη να του προσφερει ο ομιλος του.."Συν Αθηνα και χειρα κεινη.." ειναι στον μονο αγωνα που θα μπορουσε να λαβει μερος ο μεσος κυνηγος αλλα και το κοστος ειναι πολυ πιο χαμηλο..περσυ για παραδειγμα 10 ευρο εχει μεγαλη διαφορα..αν το εκανε αυτο για τα μελη του πιστευεις θα υπηρχε θεμα?αν προσπαθουσε να προσφερει στην μεγαλη μεριδα των μελων του πιστευεις θα εκανε ζημια ειτε οικονομικη ειτε θα χαμηλωνε το επιπεδο του εν λογο ομιλου?αντιθετα με την πολυαριθμη παρουσια μελων θα επερνε στηριξη τοσο ο ομιλος σαν ομιλος τοσο και το καθε μελος που περιμενει απο αυτον..το ενα χερι νυφκει το αλλο οπως ειπα..για τα υπονοουμε αν υπηρχαν οπου υπηρχαν ηταν για το λογο που ειπα πιο πανω..προσωπικα δεν θα δεχτω υποβιβασμο ειτε λεγετε ανδρεας ειτε γιωργος ειτε οτιδηποτε..γιαυτο επεμενα και τελικα ηρτε η συζητηση στα ακρα..δεν πειραζει αν δεν απαντησαν φτανει που για ακομαμια φορα μας εδειξαν το προσωπο που υποτιθεται θα αλλαζε αλλα δεν εγινε..τουτο λυπει τα μελη και κρατα τα μακρυα μεν αλλα κοντα δε οσο αφορα απαιτησεις και παρατηρησεις..ισως σε καποια φαση αν και οταν αλλαξουν ριζικα αντιμετωπισεις ερτουν ξανα τα μελη αλλα σκεφτητε εδαφος που μπορει να χαθει και εργο που μπορουσε να επιτευχθει μεσα σε εκεινο το διαστημα...
Άβαταρ μέλους
Artemis G.
Full Member
Δημοσιεύσεις: 618
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2012, 23:11

Re: Γενική Συζήτηση αναφορικά με τον Όμιλο Κούρτσχααρ Κύπρου

Δημοσίευση από Artemis G. »

Ε ΡΕΕΕ JUMBO ΠΟΥ ΣΑΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ..... :D
:D
Εξορία ονομάζεται η απομάκρυνση, εν είδει ποινής, κάποιου από την περιοχή ή το κράτος στο οποίο μένει, χωρίς να επιτρέπεται να επιστρέψει... Εξορισμός στους ΤΑΛΙΜΠΑΝ
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”