Γενική Συζήτηση αναφορικά με τον Όμιλο Κούρτσχααρ Κύπρου

Απάντηση
axerkwtis

Γενική Συζήτηση αναφορικά με τον Όμιλο Κούρτσχααρ Κύπρου

Δημοσίευση από axerkwtis »

christosth έγραψε:Αγώνες ΑΚΙ πρακτικού κυνηγίου (CACIT) 29 & 30 Σεπτεμβρίου 2012

Ο Όμιλος Κούρτζχααρ Κύπρου διοργανώνει Αγώνες ΑΚΙ πρακτικού κυνηγίου στο Πεντάκωμο στις 29 & 30 Σεπτεμβρίου 2012 με θήραμα εκτροφής.

http://www.kurzhaarclubcy.com/index.php ... u-kunigiou
Diavasa tin dimosieusi k thelw na rwtisw kati..i simmetoxi einai gia kathe zwo?se periptwsi 2ou 3ou zwou apo ton idio idioktiti den eprepe na uparxei k sxetiki meiwsi simmetoxis opws sinithws?deite to ston omilo k enimerwste mas sxetika eidika se etsi kairous lavete to upopsi k peite mas..kati allo..ta kinita edwsame ta gia enimerwsi apo ton omilo sta meli t..oute gia to praktiko epiasa oute morfologias..
Euxaristw
(apo kinito)
Άβαταρ μέλους
christosth
Full Member
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: 31 Ιαν 2011, 11:19
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Ανακοινώσεις Ομίλου Κούρτσχααρ Κύπρου

Δημοσίευση από christosth »

;)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος christosth την 28 Σεπ 2012, 12:41, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ολοι οι κυνηγοι ειναι λαγοκυνηγοι και το θηραμα πρεπει ολοι να κατανοησουμε οτι ανηκει σε ολους και σε κανενα. Ολοι το εχουμε δανειστει απο τα παιδια μας.
axerkwtis

Re: Ανακοινώσεις Ομίλου Κούρτσχααρ Κύπρου

Δημοσίευση από axerkwtis »

Afou en thirama ektrofis p exei o omilos k nomizw an to deite lio kalitera mporei na meiwthei gia epiplewn zwa oi simmetoxes than pio polles..eidika etsi kairous tonizw to..en k lio adiko pros idioktites me perissotera apo ena zwa..kratiste to 20 gia ena zwo kante to 15 gia 2-3 zwa k an mporei 10 gia osous paroun 4 zwa k panw px..simasia tetoiwn agwnwn einai na deixoun skilia ta epipeda tous k na ginoun diorthwseis klp..en nomizw me etsi times na zimiwsei o omilos eidika otan voitha ta meli k tin fili..oso gia to til kanena provlima eipa to gia na diorthwthei..epimenw deite to thema timis oso afora twn simmetoxwn apo idio idioktiti k enimerwste mas..
(kinito)
Άβαταρ μέλους
christosth
Full Member
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: 31 Ιαν 2011, 11:19
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Ανακοινώσεις Ομίλου Κούρτσχααρ Κύπρου

Δημοσίευση από christosth »

;)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος christosth την 28 Σεπ 2012, 12:41, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ολοι οι κυνηγοι ειναι λαγοκυνηγοι και το θηραμα πρεπει ολοι να κατανοησουμε οτι ανηκει σε ολους και σε κανενα. Ολοι το εχουμε δανειστει απο τα παιδια μας.
stakis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: 13 Μαρ 2012, 08:47

Re: Ανακοινώσεις Ομίλου Κούρτσχααρ Κύπρου

Δημοσίευση από stakis »

Χριστο, πραγματι, για αυτους που εχουν προθεση να συμμετεχουν με περαν του ενος σκυλλου, θα επρεπε να υπαρχει ειδικη διευθετηση. Δεν ειναι μονο το κοστος συμμετοχης, ειναι και τα καυσιμα, ειδικα για καποιον που θα λαβει μερος και τις δυο μερες. Σε αλλους καιρους μπορει να μην ηταν καν θεμα για συζητηση. Την περιοδο ομως αυτη τα πραγματα εχουν δυσκολεψει για ολους. Αντιλαμβανομαι οτι η προσελκυση κυναγωγων, ειναι σημαντικη για τους ομιλους.
Άβαταρ μέλους
christosth
Full Member
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: 31 Ιαν 2011, 11:19
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Ανακοινώσεις Ομίλου Κούρτσχααρ Κύπρου

Δημοσίευση από christosth »

;)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος christosth την 28 Σεπ 2012, 12:40, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ολοι οι κυνηγοι ειναι λαγοκυνηγοι και το θηραμα πρεπει ολοι να κατανοησουμε οτι ανηκει σε ολους και σε κανενα. Ολοι το εχουμε δανειστει απο τα παιδια μας.
axerkwtis

Re: Ανακοινώσεις Ομίλου Κούρτσχααρ Κύπρου

Δημοσίευση από axerkwtis »

το ενα χερι νυφκει το αλλο και τα 2 το προσωπο...ωφειλα να πω την αποψη μου δεν γινεται σεβαστη κανενα προβλημα..τα εξοδα του αγωνα ειναι ψηλα αλλα για τον ιδιοκτητη τεραστια..ελπιζα πως αφου δεν υπαρχουν λογικα εξοδα για κριτες κλπ και μετα την οικονομικη κατασταση του ομιλου που παρουσιαστηκε να μηνηταν θεμα η μειωση της τιμης σε ιδιοκτητες με περισσοτερα απο 1 ζωα στον αγωνα..στο κατω κατω οπως ειπα θεωρουσα πως σημασια ειχε να υπηρχαν περισσοτερες συμμετοχες και να βγει η φυλη σε ψηλο επιπεδο μεσα που τετοιες διαδικασιες αλλα ειναι ηδη το επιπεδο ψηλα που εν μερη δεν χρειαζονται περισσοτερες..ναστε καλα για ακομα μια φορα και καλη επιτυχια σε οσους λαβουν μερος φιλους και μη...κρατηστε το επιπεδο ψηλα και δεν πειραζει αν κρατατε κ αλλους μακρυα..
Άβαταρ μέλους
christosth
Full Member
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: 31 Ιαν 2011, 11:19
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Ανακοινώσεις Ομίλου Κούρτσχααρ Κύπρου

Δημοσίευση από christosth »

;)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος christosth την 28 Σεπ 2012, 12:40, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ολοι οι κυνηγοι ειναι λαγοκυνηγοι και το θηραμα πρεπει ολοι να κατανοησουμε οτι ανηκει σε ολους και σε κανενα. Ολοι το εχουμε δανειστει απο τα παιδια μας.
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Γενική Συζήτηση αναφορικά με τον Όμιλο Κούρτσχααρ Κύπρου

Δημοσίευση από marinos.a »

Ένα λεπτό ρε κοπελιά...

Χρήστο τούτο εν το δεχουμαι εγω. Δηλαδή όποτε εννα έχουμε μια κουβέντα εννα φεφκει και ένας;;;

Εγω το θέμα σου θα το κρατήσω καθαρό και παρετα τες πελλαρες περί αποχώρησης
Si vis pacem, para bellum
axerkwtis

Re: Γενική Συζήτηση αναφορικά με τον Όμιλο Κούρτσχααρ Κύπρου

Δημοσίευση από axerkwtis »

εδιαβασα προσεχτικα απαντησεις κ σχολια..κοτα εν ειμαι να χωστω κ να μεν πω τπτ σχετικα η να πω αποχωρω και να προκαλεσω διαχειριστες κλπ...για να μεν γραφω δαμε και να φαινεται πως προκαλω η ειμαι το πνευμα της αντιλογιας φροντισα να μιλησω αλλου και να επανελθω με το ζουμι των οσων συζητηθηκαν..
για το θεμα τιμης εν συζητητε λογω θηραματος και ειπα..επρεπε να μπει το συγκεκριμενο θηραμα ενω μπορουσε να μπει ορτικι που εχει ο ομιλος διχτυοστασιο οπως μας παρουσιαστηκε στην συνελευση..?οπως κ να εχει θελαν το συγκεκριμενο θηραμα και ηρτα με αντιπροταση να επιχορηγηθει η συμμετοχη απο ιδιοκτητη με περισσοτερα απο ενα ζωα με μια διαβαθμηση στην τιμη αναλογως..παρουσιαστηκε η κατασταση του ταμειου που θα μπορουσε να επιχορηγησει αυτες τις περιπτωσεις..μου λεχθηκε για σπονσορες για να μειωθουν τα κοστα αλλα αυτο ειναι στον αερα αφου ηδη δημοσιευτηκαν ημερομινιες τιμες δεν συζητητε μειωση και ηταν κατι που επρεπε να γινει πριν την δημοσιοποιηση και οργανωση..στο τελος για να κλεισουν στοματα ειπαν ειναι αγωνας CACIT και θελουν να μας προστατεψουν να μεν γινουμε ρεζιλι οτι τα σκυλια μας δεν μπορουν να αγωνιστουν σε τετοιου επιπεδου αγωνες και πως προσπαθουν να ορισουν αγωνες χαμηλου επιπεδου για να παμε...τα συμπερασματα δικα σας......................!!!!! τελικα οπως ειπα και κατεληξα ειναι αγωνες κλασατοι μονο για ορισμενους και πρεπει καποιοι να μεινουν μακρυα ειτε εχεις σκυλια τετοιου επιπεδου ειτε πλησιαζουν ειτε οχι.....
εγω δεν αποχωρω ειμαι δαμε να λεω την γνωμη μου , την αποψη μου να κρινω και να κατακρινω λογια και συμπεριφορες με το θαρρος της γνωμης μου και το σταθερο των αποψεων μου..
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”