Άγρια Vs θηράματα εκτροφής σε αγώνες σκύλων

Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Ανακοινώσεις Ομίλου Κούρτσχααρ Κύπρου

Δημοσίευση από AndreasDr »

andreas78 έγραψε: Κύριε Μιχάλη,
Όπως σας είπε και ο φίλος AndreasDr, με έχετε μπερδέψει με κάποιον άλλο Αντρέα. Δεν είμαι κάτοχος Ντράτχααρ αλλα ούτε και κάτοχος κουρτσχααρ και οι γνώσεις μου για αυτές τις φυλές ειναι ελάχιστες. Η ερώτηση μου ήταν απλά και μόνο απορία απο μέρους μου διότι, αν και δεν είμαι απολύτος σίγουρος, θεωρώ πως τα θηράματα εκτροφής έχουν πιο έντονη αναθυμίαση και δέχονται και πιο εύκολα φέρμα.
Φίλε στο τελευταίο τεύχος γνωστού ελληνικού περιοδικου για σκυλιά, υπάρχει ένα 3σέλιδο άρθρο του γνωστού έλληνα εκτροφέα-κυναγωγού κου.Νίκου Αυγερινού ο οποιός μιλά καθαρά για το θέμα εκπαίδευση και αγώνες στο θήραμα εκτροφής, επεξηγά καθαρά τις διαφορές και λέει την αποψή του με βάση την πείρα του. Δέν θα πώ το όνομα του περιοδικού για ευνόητους λόγους αλλά αν θέλεις στείλε μου μύνημα.
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
stakis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: 13 Μαρ 2012, 08:47

Re: Ανακοινώσεις Ομίλου Κούρτσχααρ Κύπρου

Δημοσίευση από stakis »

Αλλαξε ο Μανωλιος και εβαλε τα ρουχα του αλλοιως.
andreas78

Re: Ανακοινώσεις Ομίλου Κούρτσχααρ Κύπρου

Δημοσίευση από andreas78 »

stakis έγραψε:Αλλαξε ο Μανωλιος και εβαλε τα ρουχα του αλλοιως.


Κύριε Άκη,
Μπορείτε να κάνετε λίγο πιο σαφές το θέμα με τον Μανωλιό?
Άβαταρ μέλους
ANTARTIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: 18 Ιουν 2012, 09:05

Re: Ανακοινώσεις Ομίλου Κούρτσχααρ Κύπρου

Δημοσίευση από ANTARTIS »

stakis έγραψε:Αλλαξε ο Μανωλιος και εβαλε τα ρουχα του αλλοιως.


ise veveos oti evale ta rouxa tou allios?
i en allos manolios?????????
Δύσκολον τον εαυτόν γνώναι, εύκολον τω άλλω υποτίθεσθαι.
Άβαταρ μέλους
ANTARTIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: 18 Ιουν 2012, 09:05

Re: Ανακοινώσεις Ομίλου Κούρτσχααρ Κύπρου

Δημοσίευση από ANTARTIS »

sorry kinito
Δύσκολον τον εαυτόν γνώναι, εύκολον τω άλλω υποτίθεσθαι.
stakis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: 13 Μαρ 2012, 08:47

Re: Ανακοινώσεις Ομίλου Κούρτσχααρ Κύπρου

Δημοσίευση από stakis »

Να αλλαξει ο Μανωλιος απο την μια στιγμη στην αλλη, ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ, να βαλει τα ρουχα του αλλοιως, γινεται ευκολα, και απλα. Κατι θα αφησει που θα καταλαβαινεται. Αλλα φιλε Ανταρτη εσυ γιατι ενδιαφερεσαι? δεν ανεφερα εγω για ποιο και γιατι μιλουσα .
Εχουμε την εντυπωση καποτε, οτι η ανωνυμια, μας διδει το δικαιωμα, να λεμε το κατι τι παραπανω. Δεν ειναι ετσι ομως τα πραγματα. Αν καποιος εχει αποψη, και γνωμη, καλο ειναι να την στηριζει με επιχειρηματα, χωρις ειρωνειες και πικροχολα σχολια για την αντιθετη αποψη. Μονο ετσι, βελτιωνομαστε ολοι. Εκτος και αν καποιος νομιζει, οτι εφθασε, στο απωγειο της γνωσης και της αποδοσης. Αλοιμονο του τοτε. Το αποτελεσμα θα ειναι να απομεινει μονος σε οτι και αν κανει.
Άβαταρ μέλους
ANTARTIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: 18 Ιουν 2012, 09:05

Re: Ανακοινώσεις Ομίλου Κούρτσχααρ Κύπρου

Δημοσίευση από ANTARTIS »

αγαπητέ φιλε STAKIS ο τρόπος που παραθέτεις το σχόλιο με τον μανoλιο αφήνει το υπονοούμενο ότι πιθανότατα γνωρίζεις η υποψιάζεσαι ποιοι είναι οι συνομιλητές σου έχοντας αλλάξει πιθανόν username , γιαυτο και το σχόλιο το δικό μου. όμως γιατί δεν dievkrinizis το ερώτημα του Ανδρέας78?
όσο για το άτομο μου είμαι από αυτούς που όχι μονο λένε αλλα και δείχνουν με πράξις το ότι πάντα υπάρχει κάτι καινούργιο να μάθω. η ανωνυμία άμα χρησιμοποιείτε σωστά και με καλοπροαίρετες τοποθέτησης και σχόλια καλο κάνει παρα κακό, άποψη μου.
δεν έχω δείξει πουθενά σε αυτό το forum ειρωνεία η έχω κάνει πικρόχολα σχόλια για τον οποιοδήποτε εκτος και εάν έχω προκληθεί, που αυτό έγινε μερικές φορες από συγκεκριμένους.
η άποψη μου είναι άποψη μου και δεν την αλλάζω και πάντοτε στηρίζω το οτιδήποτε λέω με επιχειρήματα και ο σκοπός μου σε αυτό το forum δεν είναι να δημιουργό αντιπαράθεσης και κόντρες με κανένα ούτε να το πεζό παντογνώστης η έξυπνος αλλα να ανταλλάσσω άποψης με άλλους συνομιλητές που τιχάνι να μοιραζόμαστε το ίδιο βίτσιο.... ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ!!
Δύσκολον τον εαυτόν γνώναι, εύκολον τω άλλω υποτίθεσθαι.
andreas78

Re: Ανακοινώσεις Ομίλου Κούρτσχααρ Κύπρου

Δημοσίευση από andreas78 »

stakis έγραψε:Αλλαξε ο Μανωλιος και εβαλε τα ρουχα του αλλοιως.
Κύριε Άκη,
Στο παραπάνω σχόλιο σας, εγω προσωπικά δεν βλέπω κάποια άποψη με επιχειρήματα αλλα αντίθετος βλέπω ειρωνία και πικροχολο σχόλιο.
Δεν γνωρίζω αν τα λεγόμενα μου σας θυμίζουν κάτι αλλα πιστέψτε με ούτε σας γνωρίζω και ούτε με γνωρίζετε και είμαι και μέλος στο φόρουμ αυτο απο το 2010.
Τελικά και παρα το ότι δεν ειναι του χαρακτήρα μου, έχω μετανιώσει που έχω ασχοληθεί με τον όμιλο ή/και τους αγώνες.
Στα σχόλια μου θα δείτε την απορία και την άποψη ενός μέσου κυνηγού.
Απολογούμε αν ενόχλησαν τα post μου και δηλώνω πως δεν πρόκειται να ξανά γράψω σε τέτοιου είδους θέματα.
Αυτό το συμπέρασμα αποκομισα απο τις απαντήσεις και τα σχόλια που έχουν δοθεί.
stakis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: 13 Μαρ 2012, 08:47

Re: Ανακοινώσεις Ομίλου Κούρτσχααρ Κύπρου

Δημοσίευση από stakis »

Αντρεα 78, εκπλησομαι ειλικρινα, γιατι, θικτηκες εσυ. Αφησα ενα υπονοουμενο, που δεν σε αφορουσε καθολου, κατα την δικη μου κριση. Αφορουσε αλλο μελος του φορουμ, που επανερχεται με τις ιδιες θεσεις, και καλα κανει, διοτι αυτο δειχνει αν μη τι αλλο σταθεροτητα αποψεων, και δεν συζητω αν ειναι σωστες η λαθος, αλλα με αλλο ονομα. Το γεγονος οτι καποιοι γραφουν επωνυμα και καποιοι ανωνυμα, δεν θεωρω οτι ειναι και οτι καλυτερο. Οταν εχεις αποψη , σωστη παντα κατα την δικη σου κριση, την στηριζεις επωνυμα. Το που εσυ ειδες το πικροχολο, δεν το κατανοω. Το γεγονος και μονο οτι με προσφωνεις με το ονομα μου, δεν νομιζω να επιβεβαιωνει αυτο που λες, οτι δηλαδη δεν γνωριζομαστε. Αν νομιζεις οτι καπου σε εθιξα, προσωπικα, απολογουμαι, δεν ηταν προθεση μου ιδιαιτερα που εγω πραγματικα δεν ξερω ποιος εισαι.
stakis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: 13 Μαρ 2012, 08:47

Re: Ανακοινώσεις Ομίλου Κούρτσχααρ Κύπρου

Δημοσίευση από stakis »

ANTARTIS έγραψε:
stakis έγραψε:Αλλαξε ο Μανωλιος και εβαλε τα ρουχα του αλλοιως.
Κατι λιγο παραπανω απο βεβαιος. Βλεπεις φιλε Ανταρτη η ηλικια μαζι με τα κακα που φερνει, φερνει ταυτοχρονα και καποια καλα, οπως ειναι η εμπειρια με τους ανθρωπους. Δεν με χαλα καθολου, να χρησιμοποιει ο καθενας οτι ονομα θελει, απλα θεωρω λιγο ατοπο, ο απεναντι σου να ξερει ποιος εισαι και εσυ οχι. Εγω επαναλαμβανω για ακομα μια φορα, οτι τις αποψεις μου θα τις παραθετω και θα τις στηριζω με επιχειρηματα, και ξερεις πολυ καλα, οτι παντα το εκανα και θα συνεχιζω να το κανω. Εκει που ο χρονος θα δειξει οτι καπου εχω λαθος, δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα να το παραδεκτω. Η ανωνυμια ομως προσφερει στον καθενα την δυνατοτητα να αποφυγει κατι τετοιο, γιατι στο τελος της ημερας το βιτσιο μας οπως το αποκαλεις δεν ξεκινα και τελειωνει μεσα απο ενα φορουμ, αλλα και σε αλλες εκδηλωσεις και αλλους χωρους. Ελπιζω να εγινα κατανοητος.


ise veveos oti evale ta rouxa tou allios?
i en allos manolios?????????
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”