κυνηγοσκυλλα

NIKOLAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 14:47

Re: κυνηγοσκυλλα

Δημοσίευση από NIKOLAS »

ΚΥΡΙΑΚΟΣ έγραψε:Ε παιδια για τες πατουσες τους σκυλους σας τι καμνετε οταν φαηθουν απο τες πετρες και βραχια?
Δεν μου εκανε πληγες αλλα οταν περπατα "καττοπατα" σιγουρα ειναι οι πατουσες του .

ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΤΟΝ ΓΕΡΟ ΣΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΜΕ ΚΥΝΗΓΙ ΠΡΤΥΚΙΟΥ ΣΤΗ ΜΑΝΗ (ΟΣΟΙ ΤΟ ΕΙΔΕΤΕ) ΕΒΑΖΕ ΑΡΕΟΜΕΝΗ ΠΙΣΣΑ ΚΑΤΡΑ ΣΤΑ ΠΕΛΜΑΤΑ ΤΩΝ ΣΚΥΛΛΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΟΓΩΝΤΕ ΑΠΟ ΤΑ ΒΡΑΧΙΑ-ΑΓΚΑΘΙΑ -ΠΕΤΡΕΣ
ΝΜΖ ΚΑΠΙΟ ΠΡΟΙΟΝ ΣΑΝ ΒΑΖΕΛΙΝΗ ΘΑ ΒΟΗΘΙΣΕΙ ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΝΑ ΕΠΟΥΛΩΘΟΥΝ ΟΙ ΤΡΑΒΜΑΤΙΣΜΕΝΕΣ ΠΑΤΟΥΣΕΣ ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ Ο ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΣ ΘΑ ΔΩΣΗ ΤΗΝ ΠΙΟ ΣΩΣΤΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ
dangerous
Full Member
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 12 Μαρ 2010, 16:35

Re: κυνηγοσκυλλα

Δημοσίευση από dangerous »

το κατραμι ειναι οτι πρεπει ειναι αυτο που λεει ο νικολας πισσα αραιομενη με πετρελαιο..να βουττατε τις πατουσες του σκυλλου μεσα στο ποτσουι καθε πρωι πριν κατεβει απο το αυτοκινιτο για 5-6 εξορμησεις και θα δειτε διαφορα..
JiniosEmba
Full Member
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: 28 Σεπ 2010, 19:18

Re: κυνηγοσκυλλα

Δημοσίευση από JiniosEmba »

NIKOLAS έγραψε:
ΚΥΡΙΑΚΟΣ έγραψε:Ε παιδια για τες πατουσες τους σκυλους σας τι καμνετε οταν φαηθουν απο τες πετρες και βραχια?
Δεν μου εκανε πληγες αλλα οταν περπατα "καττοπατα" σιγουρα ειναι οι πατουσες του .

ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΤΟΝ ΓΕΡΟ ΣΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΜΕ ΚΥΝΗΓΙ ΠΡΤΥΚΙΟΥ ΣΤΗ ΜΑΝΗ (ΟΣΟΙ ΤΟ ΕΙΔΕΤΕ) ΕΒΑΖΕ ΑΡΕΟΜΕΝΗ ΠΙΣΣΑ ΚΑΤΡΑ ΣΤΑ ΠΕΛΜΑΤΑ ΤΩΝ ΣΚΥΛΛΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΟΓΩΝΤΕ ΑΠΟ ΤΑ ΒΡΑΧΙΑ-ΑΓΚΑΘΙΑ -ΠΕΤΡΕΣ
ΝΜΖ ΚΑΠΙΟ ΠΡΟΙΟΝ ΣΑΝ ΒΑΖΕΛΙΝΗ ΘΑ ΒΟΗΘΙΣΕΙ ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΝΑ ΕΠΟΥΛΩΘΟΥΝ ΟΙ ΤΡΑΒΜΑΤΙΣΜΕΝΕΣ ΠΑΤΟΥΣΕΣ ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ Ο ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΣ ΘΑ ΔΩΣΗ ΤΗΝ ΠΙΟ ΣΩΣΤΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ
ιδα το βιντεο με το γερο αλλα εν αθιμουμε να εκαμνε κατι πασ τις πατουσες του σσιηλλου
Άβαταρ μέλους
ΚΥΡΙΑΚΟΣ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: 17 Αύγ 2010, 14:10

Re: κυνηγοσκυλλα

Δημοσίευση από ΚΥΡΙΑΚΟΣ »

O κτηνιατρος μου ειπε να βαλω περμαγγανικο καλιο μια κουταλια σε ενα δοχειο και να βαλω νερο να το διαλισω και να το βαλω να πατησει μεσα.
Άβαταρ μέλους
LAGOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 09 Σεπ 2010, 13:20

Re: κυνηγοσκυλλα

Δημοσίευση από LAGOS »

Παιδιά έχω ενα πρόβλημα με ένα σκύλλο και ήθελα να σας ρωτήσω αν σας έχει τύχει καμιά φορά και τι έχετε κάνει.
Έχω ενα αρσενικό σκύλλο δυόμιση περίπου χρονών ο οποίος φοβάτε τα όπλα. Κατα την διάρκεια των αναγνωρίσεων πρίν το κυνήγι ήταν μια μηχανή. Τώρα που άρχισε το κυνήγι μόλις δεί το πρωί οτι κρατούμε όπλα γίνετε άλλο πλάσμα. Περπατά όλη μερα μέστα πόδια μας και έν βαλει μύτη χαμέ. Το παράξενο είναι οτι δεν φοβάτε μόνο τον ήχο του όπλου αλλα και μόνο που βλέπει όπλο πιάνει τον πανικός. Την Κυριακή όλη μερα εν ετάρασσε και το απόγευμα δόυλεψε 1 ώρα και έβγαλε μας 2 λαγούς. Την Τετάρτη ήταν απο το πρωί ως την νύχτα μέστα πόδια μας.
Έτυχε σε κανένα έτσι πράγμα? Έχετε καμιά εισήγηση να δοκιμάσουμε?
Ευχαριστώ.
Αν βρέθηκε αντίδοτο....δεν το θέλω. ..
antonisn
Full Member
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: 13 Σεπ 2010, 10:41

Re: κυνηγοσκυλλα

Δημοσίευση από antonisn »

ΒΑΛΤΟ ΟΠΛΟ ΚΑΤΩ ΝΑ ΤΟ ΜΥΡΙΣΕΙ , ΚΑΙ ΑΠΠΟΣΤΟΝ ΚΑΜΠΟΣΟ. ΑΥΤΟ ΝΑ ΤΟ ΕΠΑΝΑΛΑΒΕΙΣ .ΕΝΔΕΙΞΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΟΒΑΤΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΚΑΤΟΥΡΙΣΕΙ.
sotiris!129

Re: κυνηγοσκυλλα

Δημοσίευση από sotiris!129 »

αμπα ζε εφαεν καμια σσιπεθκια το χτινο πιο παλια?!
Άβαταρ μέλους
LAGOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 09 Σεπ 2010, 13:20

Re: κυνηγοσκυλλα

Δημοσίευση από LAGOS »

Φίλε μου και εγώ έτσι υποψιάστηκα και ρώτησα τον προηγούμενο που είχε τον σκύλλο. Είπε μου οτι εν έφαε σκάγια ο σκύλλος απλά επέξαν του λαό μέστα μούτρα και φοβήθηκε.
Αν βρέθηκε αντίδοτο....δεν το θέλω. ..
Yiannis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: 13 Μάιος 2010, 21:34

Re: κυνηγοσκυλλα

Δημοσίευση από Yiannis »

LAGOS έγραψε:Παιδιά έχω ενα πρόβλημα με ένα σκύλλο και ήθελα να σας ρωτήσω αν σας έχει τύχει καμιά φορά και τι έχετε κάνει.
Έχω ενα αρσενικό σκύλλο δυόμιση περίπου χρονών ο οποίος φοβάτε τα όπλα. Κατα την διάρκεια των αναγνωρίσεων πρίν το κυνήγι ήταν μια μηχανή. Τώρα που άρχισε το κυνήγι μόλις δεί το πρωί οτι κρατούμε όπλα γίνετε άλλο πλάσμα. Περπατά όλη μερα μέστα πόδια μας και έν βαλει μύτη χαμέ. Το παράξενο είναι οτι δεν φοβάτε μόνο τον ήχο του όπλου αλλα και μόνο που βλέπει όπλο πιάνει τον πανικός. Την Κυριακή όλη μερα εν ετάρασσε και το απόγευμα δόυλεψε 1 ώρα και έβγαλε μας 2 λαγούς. Την Τετάρτη ήταν απο το πρωί ως την νύχτα μέστα πόδια μας.
Έτυχε σε κανένα έτσι πράγμα? Έχετε καμιά εισήγηση να δοκιμάσουμε?
Ευχαριστώ.
ΦΙΛΕ ΕΙΧΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΚΥΛΙΤΣΑ. ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ 1 ΧΡΟΝΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΝΑ ΤΗΣ ΠΑΙΞΩ ΚΟΥΝΕΛΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΗΣ. ΓΙΑ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΦΟΒΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΠΥΡΟΒΟΛΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΛΙΓΗ ΘΥΡΑΜΑΤΟΦΟΒΙΑ.

ΘΕΛΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΝΑ ΗΡΕΜΙΣΕΙ. ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΟΥ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΚ ΓΕΝΕΤΗΣ ΚΡΟΤΟΦΟΒΙΑ.

ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΕΙΓΑΙΝΕΙΣ ΚΥΝΗΓΙ ΣΕ ΗΣΥΧΑ ΜΕΡΗ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΖΙΚΛΑΡΙΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΦΥΓΕ ΤΟΥΣ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΥΡΟΒΟΛΙΣΜΟΥΣ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΖΩΟ.

ΟΠΟΤΕ ΠΑΙΖΕΙΣ ΠΥΡΟΒΟΛΙΣΜΟ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΜΕ ΤΟ ΣΚΥΛΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΟΔΗΓΑΣ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΘΥΡΑΜΑ. ΑΝ ΘΥΣΙΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΕΞΟΡΜΙΣΗ ΝΑ ΠΑΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΥΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ ΑΦΟΥ ΕΤΣΙ ΘΑ ΝΙΩΣΕΙ ΠΙΟ ΛΙΓΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑΣΟΥ ΚΥΝΗΓΙΣΕΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΝΑ ΕΙΣΑΙ 100% ΑΦΟΣΙΩΜΕΝΟΣ ΠΑΝΩ ΤΟΥ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΒΟΗΘΑΣ ΟΠΟΤΕ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΜΟΝΙΜΟ ΑΛΛΑ ΘΕΛΕΙ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: κυνηγοσκυλλα

Δημοσίευση από Laurona »

Φιλε οπως σου πε και ο Γιαννης θελει μεγαλη υπομονη, αγαπη που εσεναν και πεισμα.......

Εχεις μεγαλο φταιξιμο σε ενα πραμα.......που εμεινες τοσο καιρο χωρις να το δουλεψεις......

Συμφωνω με τα οσα σου ειπε ο Γιαννης αλλα πρωτα δοκιμασε ενα πιο απλο, προκαταρκτικο σταδιο.

θα περνεις το οπλο μαζι σου στο κλουβι, καθε φορα που θα τον ταιζεις.Εαν δεν μπορεις το κανονικο, περνε ενα απομιμηση παιδικο.(ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΑΔΕΙΟ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΚΑΚΑ).

θα το ακουμπας διπλα απ το κλουβι, να το βλεπει...και θα μπαινεις μεσα με λιχουδιες οι οποιες να φαινονται οιτι τις κρατας και να μυριζονται( π.χ μια κονσερβα ανοικτη, η βρασμενο κοτοπουλο ψαχνο κομμενο).....θα το χαιδευεις, θα του μιλας , να το θωρεις μεσ τα μαθκια και να το ηρεμας ...και μετα να το ταιζεις.Σαν τρωει να του μιλας παλε.

Τες πρωτες φορες ενναν δυσκολο!!!

Σιγα σιγα θα αρχισεις να φερνεις πιο κοντα στον σκυλο το οπλο, π.χ μετα που 3 φορες, εαν δεις οτι ηρεμα και παει πιο ευκολα στο φαι.....θα το φερεις που τα 3 μετρα που ηταν μακρια στα 2 οσπου να το εχεις διπλα σου.

Αμα καταφερεις να θωρει το οπλο και να αππια που την χαρα του εκαμες το πρωτο βημα......

Μετα θα παρεις ενα πιστολουι των μωρων........και θα περνεις και το οπλο μαζι..........πριν πας κοντα του, στα 5 μετρα, μιαν καψουλα στον αερα, το οπλο διπλα του και αμεσως φαι.....παιγνιδι και καλοπιασμαν.

Εαν εχεις εστω και μια στοιχειωδη σχεση με τον σκυλο σου και δεν ειναι απλα μια ψυσσιη μεσ το κλουβι, οπως καμνουμεν οι παραπανω.....θα τον φερεις στα καλα του.....

Εαν θα δουλεψει εξαρτατε πολλα και που σενα.......πρεπει να θυσιασεις ωραν, ηπομονην και περιοχες με πολυκοσμιαν.....εν σηκωνει σσιπεθκια κοντα του με τιποτε...ωσπου να θωρει και να ακουει σσιεπεττο και να τρωει τους τοπους να παει τζινιν.

Το καλο ειναι οτι δεν ειναι απο κληρονομιας του το προβλημα....το κακο ειναι οτι εν λια τα ατομα που εχουν την υπομονη που θελει τουτη η δουλεια.

Καλη επιτυχια!!!
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”