Ποιό είναι το καλό λαγόσκυλο

Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Ποιό είναι το καλό λαγόσκυλο

Δημοσίευση από admin »

Εγώ προσωπικά είδα σκύλο να πιάνει μαλαή και να βγάζει -μαλαή και λαό -έβγαζε 40-50 λαγούς τον χρόνο, δούλευε σε αντίξοες συνθήκες και εκεί που οι άλλοι σταματούσαν ο ιδιοκτήτης τους έπαιζε 1-2 το χρόνο απο αυτό το σκυλί. Για μένα αυτό δέν είναι καλό λαγόσκυλο για τα δικά μου γούστα προτιμώ ο σκύλος να βγάζει 10 και να παίζω τους 5 . Αλλά αυτά είναι προσωπικά γούστα. Το χειρότερο όμως κατα εμένα στο κυνήγι είναι το ακυβέρνητο λαγόσκυλο. Δηλαδή που κυνηγάει για πάρτη του. Τώρα στο θέμα χρόνου σίγουρα χρειάζεται πολύ περισσότερος χρόνος στο να ξεκινήσεις και να τελειώσεις ένα σκύλο παρά τον χρόνο για να τον διατηρής. Το θέμα δεσίματος με τον σκύλο φίλε Πέτρο πίστεψε με είτε κουτάβι το αγοράσεις είτε 1 χρονού είτε 2 πάλι δένεσε με το ζώο και το θεωρείς μέλος της οικογένεις σου. Αλλά όταν πάρεις κουτάβι έχεις και περισσότερο ρίσκο. Να μην σου βγεί ο σκύλος κυνηγετικά και επειδή συνδέθηκες μαζί του να σου μείνει αγγονί. Έχω ένα τέτοιο!!.
Προσέχουμε...για να έχουμε
sotiris!129

Re: Ποιό είναι το καλό λαγόσκυλο

Δημοσίευση από sotiris!129 »

admin έγραψε:Εγώ προσωπικά είδα σκύλο να πιάνει μαλαή και να βγάζει -μαλαή και λαό -έβγαζε 40-50 λαγούς τον χρόνο, δούλευε σε αντίξοες συνθήκες και εκεί που οι άλλοι σταματούσαν ο ιδιοκτήτης τους έπαιζε 1-2 το χρόνο απο αυτό το σκυλί. Για μένα αυτό δέν είναι καλό λαγόσκυλο για τα δικά μου γούστα προτιμώ ο σκύλος να βγάζει 10 και να παίζω τους 5 . Αλλά αυτά είναι προσωπικά γούστα. Το χειρότερο όμως κατα εμένα στο κυνήγι είναι το ακυβέρνητο λαγόσκυλο. Δηλαδή που κυνηγάει για πάρτη του. Τώρα στο θέμα χρόνου σίγουρα χρειάζεται πολύ περισσότερος χρόνος στο να ξεκινήσεις και να τελειώσεις ένα σκύλο παρά τον χρόνο για να τον διατηρής. Το θέμα δεσίματος με τον σκύλο φίλε Πέτρο πίστεψε με είτε κουτάβι το αγοράσεις είτε 1 χρονού είτε 2 πάλι δένεσε με το ζώο και το θεωρείς μέλος της οικογένεις σου. Αλλά όταν πάρεις κουτάβι έχεις και περισσότερο ρίσκο. Να μην σου βγεί ο σκύλος κυνηγετικά και επειδή συνδέθηκες μαζί του να σου μείνει αγγονί. Έχω ένα τέτοιο!!.
δηλαδη τι ενοεις οτ δεν σου εφκικε? περνεις το κυνηγι και εν μεσα στα ποθκια σου εν ταρασει?
οξα περνα πουπανω που το θηραμα και εν το βρισκει?
Άβαταρ μέλους
APOLLON_1
Δημοσιεύσεις: 1261
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010, 15:40
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Ποιό είναι το καλό λαγόσκυλο

Δημοσίευση από APOLLON_1 »

sotiris!129 έγραψε:
admin έγραψε:Εγώ προσωπικά είδα σκύλο να πιάνει μαλαή και να βγάζει -μαλαή και λαό -έβγαζε 40-50 λαγούς τον χρόνο, δούλευε σε αντίξοες συνθήκες και εκεί που οι άλλοι σταματούσαν ο ιδιοκτήτης τους έπαιζε 1-2 το χρόνο απο αυτό το σκυλί. Για μένα αυτό δέν είναι καλό λαγόσκυλο για τα δικά μου γούστα προτιμώ ο σκύλος να βγάζει 10 και να παίζω τους 5 . Αλλά αυτά είναι προσωπικά γούστα. Το χειρότερο όμως κατα εμένα στο κυνήγι είναι το ακυβέρνητο λαγόσκυλο. Δηλαδή που κυνηγάει για πάρτη του. Τώρα στο θέμα χρόνου σίγουρα χρειάζεται πολύ περισσότερος χρόνος στο να ξεκινήσεις και να τελειώσεις ένα σκύλο παρά τον χρόνο για να τον διατηρής. Το θέμα δεσίματος με τον σκύλο φίλε Πέτρο πίστεψε με είτε κουτάβι το αγοράσεις είτε 1 χρονού είτε 2 πάλι δένεσε με το ζώο και το θεωρείς μέλος της οικογένεις σου. Αλλά όταν πάρεις κουτάβι έχεις και περισσότερο ρίσκο. Να μην σου βγεί ο σκύλος κυνηγετικά και επειδή συνδέθηκες μαζί του να σου μείνει αγγονί. Έχω ένα τέτοιο!!.
δηλαδη τι ενοεις οτ δεν σου εφκικε? περνεις το κυνηγι και εν μεσα στα ποθκια σου εν ταρασει?
οξα περνα πουπανω που το θηραμα και εν το βρισκει?
φιλε γινεται και τα 2 εχει σκυλους που δεν εχουν δινατοτιτες δεν κανουν ολοι οι σκυλοι για να κυνηγουν(ασχετο ρατσας και αιματα και διασταβρομενα μαζι) οσο και να τα δουλεψεις δεν σου κυνηγουν
EPANIEL POWER
Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Ποιό είναι το καλό λαγόσκυλο

Δημοσίευση από 'petros' »

APOLLON_1 έγραψε:
sotiris!129 έγραψε:
admin έγραψε:Εγώ προσωπικά είδα σκύλο να πιάνει μαλαή και να βγάζει -μαλαή και λαό -έβγαζε 40-50 λαγούς τον χρόνο, δούλευε σε αντίξοες συνθήκες και εκεί που οι άλλοι σταματούσαν ο ιδιοκτήτης τους έπαιζε 1-2 το χρόνο απο αυτό το σκυλί. Για μένα αυτό δέν είναι καλό λαγόσκυλο για τα δικά μου γούστα προτιμώ ο σκύλος να βγάζει 10 και να παίζω τους 5 . Αλλά αυτά είναι προσωπικά γούστα. Το χειρότερο όμως κατα εμένα στο κυνήγι είναι το ακυβέρνητο λαγόσκυλο. Δηλαδή που κυνηγάει για πάρτη του. Τώρα στο θέμα χρόνου σίγουρα χρειάζεται πολύ περισσότερος χρόνος στο να ξεκινήσεις και να τελειώσεις ένα σκύλο παρά τον χρόνο για να τον διατηρής. Το θέμα δεσίματος με τον σκύλο φίλε Πέτρο πίστεψε με είτε κουτάβι το αγοράσεις είτε 1 χρονού είτε 2 πάλι δένεσε με το ζώο και το θεωρείς μέλος της οικογένεις σου. Αλλά όταν πάρεις κουτάβι έχεις και περισσότερο ρίσκο. Να μην σου βγεί ο σκύλος κυνηγετικά και επειδή συνδέθηκες μαζί του να σου μείνει αγγονί. Έχω ένα τέτοιο!!.
δηλαδη τι ενοεις οτ δεν σου εφκικε? περνεις το κυνηγι και εν μεσα στα ποθκια σου εν ταρασει?
οξα περνα πουπανω που το θηραμα και εν το βρισκει?
φιλε γινεται και τα 2 εχει σκυλους που δεν εχουν δινατοτιτες δεν κανουν ολοι οι σκυλοι για να κυνηγουν(ασχετο ρατσας και αιματα και διασταβρομενα μαζι) οσο και να τα δουλεψεις δεν σου κυνηγουν
Φιλε και πουτολ να πιασεις αμα το μαθεις να κυνηγα θα σου κυνηγα ''ΑΜΑΝ ΤΟ ΜΑΘΕΙΣ''
Δεν μιλω για φερμες και καταδιωξεις της 1 ωρας αλλα να σου φκαλει λαους
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
Άβαταρ μέλους
pai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 13 Φεβ 2011, 10:53

Re: Ποιό είναι το καλό λαγόσκυλο

Δημοσίευση από pai »

sotiris!129 έγραψε:
pai έγραψε:
RESPECT έγραψε:Ποιo είναι το καλo λαγoσκυλο :?: :?: :?: :?:
Πως κρινουμαι ενα καλο λαγοσκυλο για να εχουμαι καλες πετυχημενες κυνηγετηκες εξορμησης :?: :?: :?: :?: :?: :?: Ποιες ρατσες ειναι καλυτερες για την κυπρο (εδαφη ,ξηρασια,κ.λ.π) :?: :?:
Ποια σκυλια ειναι πιο ανθεκτικα, τα μικροσωμα η τα μεγαλοσωμα :?: :?:
Ποιος ειναι ο μεγαλυτερος εχθρος του λαγοσκυλου (εκπαιδευτης ,κυνηγος η κατι αλλο) :?: :?:
Ολοι οι κυνηγοι κυνηγουν λαγο η μερκοι απο αυτους :?: :?:
Ποια, κατα τη γνωμη σας, ειναι μια λογικη τιμη αγορας ενος καλου λαγοσκυλου και με ποια κριτηρια καθοριζεται :?: :?:
ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

7)φιλε οταν πας για αγορα ενος ΚΑΛΟΥ λαγοσκυλου οι τιμες σιγουρα δεν ειναι λογικες(θελουν βουν τζαι γαρον)κανενα 5χιλιαρο μες το νερο!Ε τωρα τα κριτηρια που βαζουν για αυτες της τιμες ειναι η εμπηριες που εχει το σκυλι ο τροπος ιχνηλασιας του(αν λασσει αν οι αν εν γλιορος αργος κτλ)αν εχει χαρτια η οχι υπακουος η ξεροκκελος και αλλα !
φιλε μου οπως γραφτικε και σε αλλο ποστ απο καπιους αλλους θα σου ξανααναφερω τα ιδια πραγματα που ειναι περαν για περαν λογικα (ξεκαθαριζω πρωτα πως δεν πουλω σκυλους )
για να γινει ενας σκυλος εμπειρος και να τον παρεις εσυ οπως ειπες στην τιμη τον 5 000 ειναι περαν τον 2 χρονον για να ονομαζεται ετιμο λαγοσκυλο!
αρα 2 χρονια 1)εμβολια ,2)αδειες για τα δημαρχεια 3) τροφες 4α)ωρες που αφιερονεις στον σκυλο για καθαρισματα ξεσκατισματα 4β)ωρες που περνας με τον σκυλο σου για τους κανονες ιπακοης 4γ)ωρες που περνας με τον σκυλο σου στο βουνο για να φκαλει τους απαρετιτους λαγους ετσι οστε να μπορεσει να ονομαστει "ετειμο"
ολες αυτες οι ωρες αφου ο αθρωπος ειναι επαγκελαμτιας τοτε ονομαζονται μεροκαματο ας μεν ξεχνουμε οτι για να παει καπιος σκυλος εκπαιδευτικο στον χαμο του κοσμου θελει 10 ευρο πεζινα σκεφτου για 2 χρονια εκπαιδευτικα !
με λια λογια ο αθρωπος δια σου τον κοστος!!!
παρολα αυτα εξακολουθω να ειμαι της αποψης πως καλητερα 1000 φορες να πιασεις 1 κουταβι και να τον κανεις εσυ οπως θες παρα, να ξερεις τα χουγια του ζε να ξερει ζε ζινο τα δικα σου παρα να παρεις ενα αγνωστο που να μεν ξερεις τι περασε πρην φτασει στα χερια σου!
φιλε εχουμε ξανακανει νομιζω τουτην την κουβεντα πιο παλια!Για να πουλα ενας ενα σκυλι ιδικα επαγγελματιας σημαινει φκαλη!Τουτα τα εν τιμη κοστους εν παλλαρες ρε φιλε.Ενα σκυλι για να τελιωση κυνηγετικα θελει εναμιση χρονο πανω κατω και μετα πεζουν ρολο οι εμπειριες ατε να σου βαλω 2 χρονια αν εθελαν 5 χιλιαδες να εκπεδευσουν ενα σκυλο και να τον πουλησουν τα ιδια λεφτα ηταν να κλεισουν ουλλα τα τελλομενα!τελοσπαντων το θεμα ειναι οτι αν εσυ κρατας(παραδειγμα)και διας τα καλος φτανει να ειναι σωστο το σκυλι αλλοι που δεν διουν τοσα για οποιοδηποτε λογο πρωτιμουν να τα καμουν οι ιδιοι τους που ειναι και το πιο καλο!παντα φιλικα!
sotiris!129

Re: Ποιό είναι το καλό λαγόσκυλο

Δημοσίευση από sotiris!129 »

φιλε μου Pai σιγουρα φκαλουν εχει κανενα που δουλεφκει μουχτην ζε να δουλεψουν ζινοι?
τι επεριμενες δηλαδη να καθεται να γραφει:
200 εκπαιδεφτικα χ10ευρο minimum πεζινα = 2000
+ 400 ευρο αρχικη αξια κουταβιου
+400 ευρο αδειες και ενβολια
+100 ευρο χτηνιατρο μια φορα που αρωστισε
+1000 ευρο τροφες για 2 χρονια =3900 ζε να σου τον δοκει τοσα? 200 εκπαιδευτικα απο 1 ωρα να ειναι αν βαλει μεροκαματο 5 ευρο την ωρα καμουν 1000 ευρο! αν βαλεις αλλο 100 ωρες για την υπακοη ετα 1500 μονο μεροκαματα! που ζιαμε ζε ζη ρε φιλε ετσι εν τα πραματα κρατας εν κρατας αν πεσεις στην αναγκη να παεις να πιαεις σκυλο πρεπει να ξιλοθεις!

οπως ο καθε ενας δουλεφκει με την ωρα και θελει μεροκαματο ετσι και εκεινος τες ωρες που δουλεφκει για να σασει τον σκυλο ειναι το μεροκαματο ! για μεντα το μεροκαματο μου εν οι ωρες που περνω μπροστα στο P/C για ζινον εν οι ωρες που περνα μαζι με το σκυλο μεχρι να εχει το επιθιμητο για τον αγωραστη αποτελεσμα!

οσο για το δευτερο μερος που εγραψες οτι προτιμας να παρεις εσυ ενα σκυλο απο το 0 και να τον κανεις ακριβος οπως εσυ θες, αυτο ακριβος εγραψα και εγω στο προιγουμενο ποστ και συνφονω απολιτα μαζι σου!!!
Άβαταρ μέλους
Rai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 667
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010, 22:33

Re: Ποιό είναι το καλό λαγόσκυλο

Δημοσίευση από Rai »

ΤΟ ΚΑΛΟ ΛΑΓΟΣΚΥΛΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΤΟ ΝΟΗΜΑ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΑ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΚΙΟΛΑΣ ΧΡΟΝΟ ΕΝΩ ΟΛΟΚΛΗΡΩΝΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ (2 ΧΡΟΝΩΝ).
Η ΖΩΗ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΗ ΚΑΙ ΟΣΟΝ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΞΕΔΗΠΛΩΣΟΥΝ ΤΟ ΤΑΛΕΝΤΟ ΤΟΥΣ ΤΟΣΟ ΤΟ ΚΑΛΗΤΕΡΟ.
Fa i cazzi tuoi
Rais Team
Άβαταρ μέλους
Rai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 667
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010, 22:33

Re: Ποιό είναι το καλό λαγόσκυλο

Δημοσίευση από Rai »

sotiris!129 έγραψε:φιλε μου Pai σιγουρα φκαλουν εχει κανενα που δουλεφκει μουχτην ζε να δουλεψουν ζινοι?
τι επεριμενες δηλαδη να καθεται να γραφει:
200 εκπαιδεφτικα χ10ευρο minimum πεζινα = 2000
+ 400 ευρο αρχικη αξια κουταβιου
+400 ευρο αδειες και ενβολια
+100 ευρο χτηνιατρο μια φορα που αρωστισε
+1000 ευρο τροφες για 2 χρονια =3900 ζε να σου τον δοκει τοσα? 200 εκπαιδευτικα απο 1 ωρα να ειναι αν βαλει μεροκαματο 5 ευρο την ωρα καμουν 1000 ευρο! αν βαλεις αλλο 100 ωρες για την υπακοη ετα 1500 μονο μεροκαματα! που ζιαμε ζε ζη ρε φιλε ετσι εν τα πραματα κρατας εν κρατας αν πεσεις στην αναγκη να παεις να πιαεις σκυλο πρεπει να ξιλοθεις!

οπως ο καθε ενας δουλεφκει με την ωρα και θελει μεροκαματο ετσι και εκεινος τες ωρες που δουλεφκει για να σασει τον σκυλο ειναι το μεροκαματο ! για μεντα το μεροκαματο μου εν οι ωρες που περνω μπροστα στο P/C για ζινον εν οι ωρες που περνα μαζι με το σκυλο μεχρι να εχει το επιθιμητο για τον αγωραστη αποτελεσμα!

οσο για το δευτερο μερος που εγραψες οτι προτιμας να παρεις εσυ ενα σκυλο απο το 0 και να τον κανεις ακριβος οπως εσυ θες, αυτο ακριβος εγραψα και εγω στο προιγουμενο ποστ και συνφονω απολιτα μαζι σου!!!
ΠΑΝΤΑ ΜΕΣ ΤΗΝ ΥΠΕΡΒΟΛΗΝ ΡΕ ΣΩΤΟ.
Ο ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΞΩΔΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΕΓΩ.
ΟΤΑΝ ΒΓΑΖΕΙ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΤΟΥ ΕΞΩ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΕΝΑΝ ΑΛΛΑ 3-4 ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ.
ΠΚΙΑΣΜΕ ΝΑ ΣΟΥ ΤΑ ΑΝΑΛΥΣΩ :lol: :lol:
Fa i cazzi tuoi
Rais Team
sotiris!129

Re: Ποιό είναι το καλό λαγόσκυλο

Δημοσίευση από sotiris!129 »

καλα ρε Μιχα μου 1 λεπτο!
δαμε εμεις που εχουμεν ουλον ζιουλον 1 σιιλο ζε φκαλουμεν τον 1-2 φορες την εφτομα και οι πιθανοτιτες να τον φερουμε πισω σπιτι η που τες ψαζιες η που τες κουφαες εν πολλα λιες!
σκεφτου ζινος που ουλι μερα γυριζει τα ορμανια ζε καθε τοπο κατεβεζει 4!
1-2 τον χρονο να εχει απολεια βαρτου ριγανη μετα!
να μεν σου αναφερω για κανενα που εν να φκει ταπακοσιλος ζε στο τελος της μερας να του μινουν τα εξοδα γιατι εν θα πουλιεται! ε ναμπου αλλο θελεις!
σιουρα φκαλει κερδος αλλα εν πιστεφκω να γινει καπιος με τες λιρες που τους σκυλους ειδικα στην κυπρο
ζε μεν μου πειτε οτι στρονουν σκυλο μες τα τελιασμενα, γιατι εν πιστεφκω οτι καπιος εν τοσο λιος ο νους του που να δοκει 5000 να γωρασει σκυλο επειδη των ειδε να φκαλει λαο του τελιασμενου γιατι εν να μεαλο ριφι!
Άβαταρ μέλους
pai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 13 Φεβ 2011, 10:53

Re: Ποιό είναι το καλό λαγόσκυλο

Δημοσίευση από pai »

sotiris!129 έγραψε:φιλε μου Pai σιγουρα φκαλουν εχει κανενα που δουλεφκει μουχτην ζε να δουλεψουν ζινοι?
τι επεριμενες δηλαδη να καθεται να γραφει:
200 εκπαιδεφτικα χ10ευρο minimum πεζινα = 2000
+ 400 ευρο αρχικη αξια κουταβιου
+400 ευρο αδειες και ενβολια
+100 ευρο χτηνιατρο μια φορα που αρωστισε
+1000 ευρο τροφες για 2 χρονια =3900 ζε να σου τον δοκει τοσα? 200 εκπαιδευτικα απο 1 ωρα να ειναι αν βαλει μεροκαματο 5 ευρο την ωρα καμουν 1000 ευρο! αν βαλεις αλλο 100 ωρες για την υπακοη ετα 1500 μονο μεροκαματα! που ζιαμε ζε ζη ρε φιλε ετσι εν τα πραματα κρατας εν κρατας αν πεσεις στην αναγκη να παεις να πιαεις σκυλο πρεπει να ξιλοθεις!

οπως ο καθε ενας δουλεφκει με την ωρα και θελει μεροκαματο ετσι και εκεινος τες ωρες που δουλεφκει για να σασει τον σκυλο ειναι το μεροκαματο ! για μεντα το μεροκαματο μου εν οι ωρες που περνω μπροστα στο P/C για ζινον εν οι ωρες που περνα μαζι με το σκυλο μεχρι να εχει το επιθιμητο για τον αγωραστη αποτελεσμα!

οσο για το δευτερο μερος που εγραψες οτι προτιμας να παρεις εσυ ενα σκυλο απο το 0 και να τον κανεις ακριβος οπως εσυ θες, αυτο ακριβος εγραψα και εγω στο προιγουμενο ποστ και συνφονω απολιτα μαζι σου!!!
ΡΕΕΕΕΕΕΕ σωτο μεν φκαλεις ετσι αναλυσεις και εν να τουσ καμεις να παρετησουν(αστειο) :lol: :lol:
τες πεζινες διαιρεστεις δια 4 αφου εν νομιζω να περνει εναν μονο του !
αρχικη τιμη το κουταβι να εχει αμαν εν να το αγορασεις εσυ αμαν εν ετοιμο εν παρπατα
εμβολια 400 ευρο μπολιαζω το κοπαιν του θκιου μου που λαλει ο λος φιλε μου
ΑΑΑΑν αρωστηση εν παρπατα!
τροφη οι παραπανω ουτε ξερουν τη ειναι! :lol: :lol:
φιλουι μου πολλα καλη η σουμα που εκαμες αλλα δεν παυει να ειναι ενα σεβαστον ποσο!σκεφτου οτι μπορει να εν τα λεφτα μισου χρονου ενος μεροκαματιαρη!ετο τωρα με την κριση εν να τουσ πουλουν τα μισα να πιαμεν και εμεισ! :lol: :lol: :lol: Τωρα περαν απο τα αστεια το καλητερο ειναι καποιος να παρει ενα κουταβι και να το πλασει οπως εκεινος ξερει η νομιζει οτι ειναι σωστο!τα καλα σκυλια κυριοι ΔΕΝ πωλουνται σκεφτειτε τι θα κανατε στην θεσει τους αν ειχατε ενα καλο σκυλι στα χερια σας???????
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”