Χαρτια καθαροαιμιας και αγωνων πρακτικου κυνηγιου

Απάντηση
istriano ®

Χαρτια καθαροαιμιας και αγωνων πρακτικου κυνηγιου

Δημοσίευση από istriano ® »

Μπορει οποιοσδηποτε να μου εξηγησει, γιατι καποιος να διαφημιζει τα σκυλια γεννητορες του ως τα μονα αψογα μορφολογικα αλλα και τα μονα που περασαν αγωνες ιχνηλασιες στο εξωτερικο, αλλα να μην εχουν πιστοποιητικο καθαροαιμιας του Κ.Ο.Κ και να μην εχουν περασει ποτε απο αγωνες μορφολογιας στην Κυπρο;
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Χαρτια καθαροαιμιας και αγωνων πρακτικου κυνηγιου

Δημοσίευση από AndreasDr »

istriano έγραψε:Μπορει οποιοσδηποτε να μου εξηγησει, γιατι καποιος να διαφημιζει τα σκυλια γεννητορες του ως τα μονα αψογα μορφολογικα αλλα και τα μονα που περασαν αγωνες ιχνηλασιες στο εξωτερικο, αλλα να μην εχουν πιστοποιητικο καθαροαιμιας του Κ.Ο.Κ και να μην εχουν περασει ποτε απο αγωνες μορφολογιας στην Κυπρο;
Φίλε μου εξαναέβαλες το ίδιο πόστ και σου απάντησα, δεν συνέχισες την κουβέντα και το ξαναγράφεις τωρά. Αν έχεις να κατονομάσεις κάποιον τότε καλός.
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
cypher
Full Member
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: 09 Αύγ 2010, 08:58

Re: Χαρτια καθαροαιμιας και αγωνων πρακτικου κυνηγιου

Δημοσίευση από cypher »

Ισως επειδη καποιος που διαθετει κυνηγετικα σκυλια να μην θελει να μπει στην διαδικασια των εκθεσεων μορφολογιας απλα για να γραφει τα κουταβια αλλα να επιδιωκει τεκμηριωμενες κυνηγετικες ικανοτητες. Τα σκυλια των σαλονιων δεν κυνηγουν παντα, τα σκυλια ιχνηλατες ομως για να παρουν βαθμολογια σε αγωνες ιχνηλασιας τοτε ισως κατι να ξερουν!
istriano ®

Re: Χαρτια καθαροαιμιας και αγωνων πρακτικου κυνηγιου

Δημοσίευση από istriano ® »

Φιλε, που λες οτι δεν σου απαντησα και το ξαναδημοσιευσα, απλα μετακινησα την δημοσιευση σε καταλληλοτερο χωρο. Τωρα φιλε συμφωνω απολυτα με την απαντηση που εδωσες. Εγω το αναφερω σαν ενα προβληματισμο που εχω, και πιστευω οτι οσοι συναδελφοι ασχολουνται με καθαροαιμες φυλες πρεπει να εχουν. Οσο για μυνηση φιλε στελιο, καθαρος ουρανος αστραπες δεν φοβαται :!:
Άβαταρ μέλους
Rai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 667
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010, 22:33

Re: Χαρτια καθαροαιμιας και αγωνων πρακτικου κυνηγιου

Δημοσίευση από Rai »

istriano έγραψε:Φιλε, που λες οτι δεν σου απαντησα και το ξαναδημοσιευσα, απλα μετακινησα την δημοσιευση σε καταλληλοτερο χωρο. Τωρα φιλε συμφωνω απολυτα με την απαντηση που εδωσες. Εγω το αναφερω σαν ενα προβληματισμο που εχω, και πιστευω οτι οσοι συναδελφοι ασχολουνται με καθαροαιμες φυλες πρεπει να εχουν. Οσο για μυνηση φιλε στελιο, καθαρος ουρανος αστραπες δεν φοβαται :!:
ΠΕΣ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΟΥΜΕΝ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΕΝ ΕΧΟΥΜΕΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ....
ΕΧΕΙΣ ΙΣΤΡΙΑΣ ΜΕ ΧΑΡΤΙΑ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΑ ?
ΟΣΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΛΑ.
ΑΝ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ (ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΦΥΛΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΦΥΣΙΚΟ )ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΝΤΖΑΚΙ ΚΑΜΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΑΝΑΜΑ.... :lol:
Fa i cazzi tuoi
Rais Team
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Χαρτια καθαροαιμιας και αγωνων πρακτικου κυνηγιου

Δημοσίευση από AndreasDr »

Τι έννοεις φίλε μου να μέν παει κάτι καλά με τη συγκεκριμένη φυλή;
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Άβαταρ μέλους
Rai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 667
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010, 22:33

Re: Χαρτια καθαροαιμιας και αγωνων πρακτικου κυνηγιου

Δημοσίευση από Rai »

AndreasDr έγραψε:Τι έννοεις φίλε μου να μέν παει κάτι καλά με τη συγκεκριμένη φυλή;
ΕΝΝΟΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΣΚΥΛΟΕΜΠΟΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΠΟΛΥ ΚΑΤΩ ΤΟΥ ΓΕΝΙΚΑ....
ΣΚΥΛΙΑ ΙΣΤΡΙΑΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ ΕΔΕΙΞΑΝ ΘΕΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΟΥ ΛΑΓΟΥ.
ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΚΥΛΙΑ ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΤΑΣΗ ΣΤΟ ΑΝΕΜΙΣΤΟ ΨΑΞΙΜΟ.
Fa i cazzi tuoi
Rais Team
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Χαρτια καθαροαιμιας και αγωνων πρακτικου κυνηγιου

Δημοσίευση από AndreasDr »

Rai έγραψε:
AndreasDr έγραψε:Τι έννοεις φίλε μου να μέν παει κάτι καλά με τη συγκεκριμένη φυλή;
ΕΝΝΟΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΣΚΥΛΟΕΜΠΟΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΠΟΛΥ ΚΑΤΩ ΤΟΥ ΓΕΝΙΚΑ....
ΣΚΥΛΙΑ ΙΣΤΡΙΑΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ ΕΔΕΙΞΑΝ ΘΕΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΟΥ ΛΑΓΟΥ.
ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΚΥΛΙΑ ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΤΑΣΗ ΣΤΟ ΑΝΕΜΙΣΤΟ ΨΑΞΙΜΟ.
Φίλε αν και ειμαι πιστός οπαδός των σκυλιών φέρμας είμαι όμως και πολλά "νεκατώστρας", γιαυτό και πρόσφατα είδα έξω στο βουνό 6 σκυλιά Ιστρίας(σε διαφορετικές περιπτώσεις) και ειλικρινά εντυπωσιάστικα! Σε σημείο που εσκέφτικα ότι εν ο ιδανικός ιχνιλάτης για την Κύπρο, ούτε ιδιαίτερο άνοιγμα, ούτε γαυγίσματα, ουτε 1 ώρα καταδίωξη. Ήταν διαφορετικών ηλικιών αλλά όλα ήρταν Κύπρο σαν κουτάβια 2-3 μηνών απο Κροατία. Άρα ή θα διαφωνίσω μαζί σου ή είμαι τόσο τυχερός που έδωκα πάνω στα λίγα και καλά Ίστριαν της Κύπρου.
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Άβαταρ μέλους
Rai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 667
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010, 22:33

Re: Χαρτια καθαροαιμιας και αγωνων πρακτικου κυνηγιου

Δημοσίευση από Rai »

stelios--- έγραψε:
Rai έγραψε:
AndreasDr έγραψε:Τι έννοεις φίλε μου να μέν παει κάτι καλά με τη συγκεκριμένη φυλή;
ΕΝΝΟΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΣΚΥΛΟΕΜΠΟΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΠΟΛΥ ΚΑΤΩ ΤΟΥ ΓΕΝΙΚΑ....
ΣΚΥΛΙΑ ΙΣΤΡΙΑΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ ΕΔΕΙΞΑΝ ΘΕΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΟΥ ΛΑΓΟΥ.
ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΚΥΛΙΑ ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΤΑΣΗ ΣΤΟ ΑΝΕΜΙΣΤΟ ΨΑΞΙΜΟ.
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ ΕΔΕΙΞΑΝ ΘΕΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΟΥ ΛΑΓΟΥ.Ποσα εχεις δει φιλε RAI??ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΡΘΕΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ??ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΝΑ Μ ΠΕΙΣ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΔΩ ΚΑΝΕΝΑ ΔΥΟ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΙΔΕΑ????ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!!!
ΜΕΝ ΤΑ ΚΟΚΚΙΝΙΖΕΤΕ ΤΑ ΓΡΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΡΩΜΑ.
ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΕΧΟΥΝ ΕΡΘΕΙ ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ-ΚΡΗΤΗ -ΣΕΡΒΙΑ-ΚΡΟΑΤΙΑ.
ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΥΝΗΓΗΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ.
ΔΥΣΤΗΧΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΣΚΥΛΙΑ ΙΣΤΡΙΑΣ ΑΛΛΑ ΑΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΟΥ ΛΑΓΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ.ΒΕΒΑΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ YOUTUBE ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ .
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ.
Fa i cazzi tuoi
Rais Team
istriano ®

Re: Χαρτια καθαροαιμιας και αγωνων πρακτικου κυνηγιου

Δημοσίευση από istriano ® »

Ηδημονα φιλε Rai, πως να εχεις προβληματισμους αφου απο αυτα που λες φενεται καθαρα οτι ακουστα τους εχεις τους Ιστριας και τον τροπο εργασιας τους!!!! Αυτα που λες οτι ειδες ειναι ακριβως το προβλημα! Σκυλλοι με πλαστα χαρτια που δεν πληρουν καν τα στανταρτ της φυλης , αλλα ουτε και το τροπο εργασιας!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”