Χαρτια καθαροαιμιας και αγωνων πρακτικου κυνηγιου

istrias
Full Member
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 25 Ιαν 2011, 20:16

Re: Χαρτια καθαροαιμιας και αγωνων πρακτικου κυνηγιου

Δημοσίευση από istrias »

Σαν να και παλι κανεις την παπια?
Αν ειχες τα απαραιτητα εφοδια (α@@@@@α)θα ελεγες και το ονομα σου φανερα.
Αυτα που γραφεις εδω με αυτα που συμβαινουν στην πραγματικοτητα εκ μερους σου δεν εχουν καμία σχεση.
Τα χαρτια καθαροαιμιας σου ξαναλεω τα εχω για προσαναμμα οχι κυνηγετικων ικανοτητων, αλλα διαβαζοντας καποιος καταλαβαινει οτι που σου νεφκω που παεις. Να μην ξεκινησω να λεω για μαφιες με επιβασεις κτλ.Μην με προκαλεις. γι αυτο διαβασε εδω αν και ειμαι σιγουρος οτι το ερκανες. δεν ειναι τυχαιο που εγραψα αυτο http://www.istrianhounds.blogspot.com/2 ... chive.html και ο λογος που δεν λες το ονομα σου ειναι προφανες, για να μην ακουστει το ονομα σου εν σχεσει με τις γεννες που καμνεις. Και τα σκυλια σου δεν ειανι 2 να σημειωσουμε.
Έλα να σου δειξω απογονους του σκυλου που δεν ειναι γραμμενος στον κοκ και σου εκακοφανηκε να δεις πως κυνηγουν χρονιαρικα σκυλια. Δικοι σκυλοι δικος μου λοαρκασμος, οχι καποιου που κρεμεται που το φουστανι της και προσπαθει να οικονομησει οτι γινεται απο ανυποψιαστους.
αν εχεις τις μ@@@@ς κανονισε να δουμε τα ζωα σου στο βουνο. αν και ειμαι σιγουρος για το τι κατασταση θα δω απλα θα διασκεδαζα με τις δικαιολογιες που θα βρισκεις για την συμπεριφορα τους.
και για να πω για τα λεφτα που ξοδεψα ειναι χιλιαδες και ξερεις γιατι? επειδη υπαρχουν πολλοι κοπριτες τους οποιους χαριζα ΟΧΙ ΠΩΛΟΥΣΑ και το πιο σημαντικο δεν εκανα γεννες με κοπριτες οπως εσυ.και ειμαι περηφανος για αυτο. οσο το συνεχιζεις καμνεις μου διαφημιση και δυσφημιζεις τα ήδη κοπροσκυλλα σου που αντι να τα πεταξεις καμνεις γεννες να φκαλεις τα σπασμενα.
απλα συστηνω προσοχη σε ολους τους ανυποψιαστους γιατι σε αυτη τη ρατσα κυκλοφορει πολλη σαβουρα. Με τα χαρτια καθαροαιμιας δεν κυνηγα ο σκυλλος, στο κατω κατω οταν εβρει μαλί θα φκαλει τα χαρτια εξω να του τα δειξει του λαου να μεινει παλλουτζιν? Α ρε Αραβωευρωπαιε :lol:
Να πω απλα οταν εγω κυνηγουσα με ιστριας εσυ δεν ηξερες να αλλαξεις λαδι του αυτοκινητου αρα κατι παραπανω ειδα ή ξερω :lol:

Αρεσε μου τουτη η διευκρινηση σου!!!!!!!!!!
Εφοσον εγω αναφερα χαρτια καθαροαιμιας και αγωνες πρακτικου κυνιγιου εσυ λεβεντη μου γιατι ετσουνιαστηκες αφου εχεις ηχνηλατες;;;;;;; ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ άγνοια που επικρατει :shock:
istriano ®

Re: Χαρτια καθαροαιμιας και αγωνων πρακτικου κυνηγιου

Δημοσίευση από istriano ® »

Τελικα εισαι μεγαλο :shock: . Αρεσε μου που ηβρες τζιε ip address!!!!!!!! Τι σου εφτεξε ρε ο αχνιωτης τζιε νεκατωνεις τον. Γιατι εσυ γιαυτον μιλας!!!! Μαπα ο ιστριας :shock: Λοιπον, ετσι για να γνωριζουν και οι υπολοιποι, ειπα τουτου του αψοθυμου :twisted: ιστριας , αφου τα χαρτια του ειναι κρυσταλλο να τα καταθεση στον κοκ και αν περασουν να το καμω συμπεθερο και δεν δεχεται. Ειπα του να καμουμε ομιλο φιλων ιστριας, δεν απαντα!!!!!!!!! Μου λεει οτι τα χαρτια εχει τα για τζακι και εχει γεμιση το ιντερνετ και τα περιοδικα με τα χαρτια του επιβητορα του!!!!! Εφαε 10 λεπτα παραθεσει τα προβληματα μου τζιε χαπαρη ποιος ειμαι δεν εχει!!!!!!! τζιε λεει μου ακαταλαβιστηκα :?: :?: Ρε πονεμενε ανθρωπε καποτε καποιος φιλος σου , που εξερε οτι εχω 2 μικρους ιστριας, επια με να μου καμει το μεσαζοντα να αγορασω που σενα που ειχες γεννα! Οταν μιλησαμε μαζι και σου ζητησα τα χαρτια μου ειπες οτι μονο ο αρσενικος σου εχει export pedegree! Σου ειπα να μου δωσεις copy να το παρω στο ομιλο να γραψω το σκυλλακι και δεν δεχτηκες να μου δωσεις!!!!!!!!! Γιαυτο και εγω σε εφτησα :D Μετα απου ενα χρονο ηβρα με στο ιντερνετ το side σου και σε πηρα τηλ δινοντας σου συγχαρητηρια γιατι με αυτα που εγραφες εδειξες οτι εισαι μελετημενος για τα ιστριας. Το export pedegree σου ομως εγινε αγωνων ιχνηλασιας ομως μετα που ενα χρονο (εμαθα τζιε που το εξωτερικο για τα κατορθωματα σου)!!!!!!!!!!!! Σε εφτησα παλε γιατι εμενα αρεσκει μου να ειμαι κατοχυρωμενος και οχι λαφαζανης . Λοιπον τωρα
αν εκαταλαβες ποιος ειμαι , ρουφα την γλωσσα σου τζιε κανει ρε προσαναμα του πυρος . :geek:
istrias
Full Member
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 25 Ιαν 2011, 20:16

Re: Χαρτια καθαροαιμιας και αγωνων πρακτικου κυνηγιου

Δημοσίευση από istrias »

δεν καταλαβα ποιος εισαι γιατι εχω μιλησει με πολλους ολα αυτα τα χρονια.Αλλα αν εχεις την καλοσυνη φρεσκαρε μου τη μνημη μου και παρε με τηλεφωνο αφου με γνωριζεις να μου πεις τα κατορθωματα μου απο το εξωτερικο.
Το προβλημα σου ειναι αλλο φιλε και οποτε θελεις παμε εξω. Δεν θα καταφερεις να καμεις τα σκυλια σου να κυνηγουν και ο λογος που ηθελες τον αρσενικο μου τοτε μαλλον ειναι προφανες.
Δεν εχω να φοβηθω κατι για την ρουφισω οπως ευγενεστατα το παραθετεις. Η απορια μου ειναι αλλη και λυσε μου την, γιατι δεν ερχεσαι να δεις τα χαρτια που δειχνω και να μας πεις αν ειναι γνησια ή οχι. Τι σε τρωει και φοβασαι να παρουσιαστεις?
Και το αλλο γιατι επρεπε να σου δωσω τα χαρτια του σκυλου μου για να γραψεις εσυ σκυλακαι αποαπο μια σκυλα που το πιο πιθανον ειναι οτι κυνηγα ποντιτζιες. Εγω αρνουμαι να μπω στο παιγνιδι αυτο και θα με αναγκασεις εσυ επειδη θελεις να την καμεις; Το προβλημα σου πιο ειναι οτι χειριζομαι οπως θελω εγω οτι μου ανηκει?
Οπως εχω πει ξανα περιμενω τηλεφωνημα σου διαφορετικα αναγκαστικα τα συμπερασματα εμενα αλλα και του καθενος που μας διαβαζει ειναι αυτονόητα.
Περιμενω τηλεφωνημα λοιπον να ξεκινησουμε και τον ομιλο οπως εισηγηθηκες
istriano ®

Re: Χαρτια καθαροαιμιας και αγωνων πρακτικου κυνηγιου

Δημοσίευση από istriano ® »

Ρε λεβεντη, σκυλλακι απο εσενα θα αγοραζα και ηθελα το export pedegree σου για να το γραψω στην κατ. Β!!!!!!!!! Φιλε ειμαι πεπισμενος οτι εισαι γκα γκα. Αλλου σου νεφκο τζιε αλλου παεις!!!!!!!! Μαπα ο ιστριας!!!!!!! Για ποιες ποντικες μιλας :shock: . Με κοσμο μιλας πολλη οπως τον παφιτη πριν ενα μηνα !!!!!!!!! Σου ειπε να πατε στο βουνο και εσυ δεν. Λοιπον ειπαμε παρατα με και δεν επικοινωνουμε, ει σαι αλλλου . :shock:
sotiris!129

Re: Χαρτια καθαροαιμιας και αγωνων πρακτικου κυνηγιου

Δημοσίευση από sotiris!129 »

istrias έγραψε: Οπως εχω πει ξανα περιμενω τηλεφωνημα σου διαφορετικα αναγκαστικα τα συμπερασματα εμενα αλλα και του καθενος που μας διαβαζει ειναι αυτονόητα.
ναι ρε φιλε εφκαλαμε τα συνπερασματα μας! :lol:
οπου νασε 1ς απο τους 2 η και οι 2 οπου νασε εν να βαλεται αγκελια για γεννα!
οσο για τα ιστριας σας και τα βουνα σας εισασται πολλα τυχεροι ζε οι 2 που οι 2 σκυλοι που εχω μεσα στο μιαλο μου δεν ειναι δικοι μου αλιος ηταν να σας διξω ποσα απιθκεια φορει ο σακκος !!! :D και ακομα πιο τυχεροι που το κοπελουι που τους εχει παρολο που διαβαζει τα ποστ σας και γελα μαζι σας οπως πολλοι αλλοι ειναι χαμιλον τονον αλιος αν ειμουν εγω που μου αρεσκει το action ηταν να σας παρω ζε τους 2 βουνο ζε να σας φκαλω ζε video :lol:

Παρολα αυτα το θεορω ανουσιο 2 αθρωποι απο την στιγμη που οπως ειπαται σε προιγουμενα σας ποστ να ξερεται τηλεφωνα και να μην τα λετε απο εκει και να εχει τοσες μερες να μας πελεκαται με τες κοντρες σας!! ΠΙΟ ΤΟ ΟΦΕΛΟΣ???

Συναμα να βγενει ο 1ς και να κατιγορα τον αλλο για ψεβδει χαρτια και αφου ειναι τοσο συγουρος να μην καταγκελει στην αστηνομια την υποθεση!!!!

κοπελια καταντησαται κουραστικοι καταλιξεται καπου και μην λεται τα ιδια και τα ιδια!!!
"ελα να παμε στο βουνο να δεις(οπως τα μωρα μες τα club "παμε ποξω να δεις ειμαι ο αρφος του πισφιξ εγιω εν φοουμε"!!! εν εχεις χαρτια!!!! εν εχεις τα κοτσια!!!! εισαι ζε ξερω ζεσυ εν ξερεις!!! και παει λεγοντας!!!
istrias
Full Member
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 25 Ιαν 2011, 20:16

Re: Χαρτια καθαροαιμιας και αγωνων πρακτικου κυνηγιου

Δημοσίευση από istrias »

ευκολο να κατηγορας ανωνυμα.
istriano εκλωσες τωρα που τον ομιλο που ηθελες να ξεκινησουμε? ή απλα δεν με θελεις στην παρεα σου?
φοβασαι τους παρανομους μου?
istrias
Full Member
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 25 Ιαν 2011, 20:16

Re: Χαρτια καθαροαιμιας και αγωνων πρακτικου κυνηγιου

Δημοσίευση από istrias »

Σωτηρης.............. εχει 1 σκυλακι χρονιαρικο που εχεις στο νου σου................. επειδη δεν ξερεις πραγματα να σε διαφωτησω οτι εν τουτος με τα ψευτικα χαρτια ο πατερας του ;)
αυριο ρωτα τον μαστρο της να σου εξηγησει και συντομα θα βρεθουμε και στο βουνο
istriano ®

Re: Χαρτια καθαροαιμιας και αγωνων πρακτικου κυνηγιου

Δημοσίευση από istriano ® »

Φιλε για τον ομιλο φιλων ειμαι μεσα με χιλια!!!! Ηδη ξεκινησαμε ενεργειες με τον ΚΟΚ Και μαζευουμε στοιχεια για να βρουμε ολους τους συναδελφους. Θα σε ενημερωσω σε κατοποινο σταδιο. Οσο για τον επιβητορα σου, γραψε τον στον ομιλο να ελεχθουν τα χαρτια του και αν ειναι ολα οκ με ενημερωνεις. Τοσες χιλιαδες ξοδεψες οπως προειπες, τι ειναι 100 η 200 παραπανω. Να τον δουμε στο βουνο και θα αποφασισω αν τον χρειαζομαι (μετα αμοιβης βεβαια, 250 νομιζω μου ειπες).
istrias
Full Member
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 25 Ιαν 2011, 20:16

Re: Χαρτια καθαροαιμιας και αγωνων πρακτικου κυνηγιου

Δημοσίευση από istrias »

μετα απο 5 σελιδες συζητησςη καταλαβες οτι θελω να παω σε show μορφολογιας;
Οσο για τον ομιλο και τα υπολοιπα γιατι δεν με παιρνεις τηλεφωνο να συζητησουμε αφου ειμαι εκτος τοπου και χρονου; φοβασαι κατι;

απευθυνομενος σε ολους τους κατοχους ιστριας ή και μελλοντικους που οπως λενε θελουν να [παρουν την φυλη μπροστα θα ήθελα να πω οτι οσο υπαρχει το κερδος ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ.Αυτο γινεται παντου αλλα εμεις και οι εξ Ελλαδος αδελφοι κραταμε τα σκηπτρα.
Λεμε για ομιλο για να κανει τι; δεν ειμαι εναντιον αλλα εφοσον ξερετε τι ζητατε. Νομιζετε ξερετε το προτυπο της φυλης? Ποσους σκυλλους ειδες istriano να κυνηγουν? πως τον ξεκινας? πως διαχωριζεσαι απο πρακτικες αλλων χωρων? ξερετε την διαφορα μεταξυ γραμμων? γνωριζετε τα θηραματα που κυνηγουν αυτα τα σκυλια? ξερετε τα σκυλια που φερατε τι κυνηγουσαν οι γεννητορες τους? ξερετε με τι μεθοδο κυνηγουσαν? εχετε παει σε τουλαχιστον καποιο αγωνα αυτων των σκυλων? εχετε παει κυνηγι με αυτα τα σκυλια στο εξωτερικο?
αυτα ειναι μερικα και τα αναφερω γι αυτους που θα ηγηθουν της πρωτοβουλιας. Ας ξεκινησει και χωρις ολα αυτα αλλα στην πορεια πρεπει να γινουν και οχι μονο στα λογια.Ισως μεσω ομιλου να ερθουν αξολογα σκυλια και οχι να γινονται ατομικες σπασμωδικες κινησεις με γνωμονα μονο τα χαρτια καθαροαιμιας.
Δεν ειναι το πιστοποιητικο καθαροαιμιας πιου κανει τον σκυλο αλλα αφου μιλαμε για κυνηγιου ζωα, οι δυνατοτητες σε αυτο. Εκτος αν τα καταντησουμε οπως αλλες φυλες και καταληξουμε να εχουμε κυπριακη εκδοση ή οπως μας βολευει.Καλα τα χαρτια αλλα οχι πανω απ ολα και γι αυτο θελει προσοχη γιατι η σαβουρα που υπαρχει αυτη τη στιγμη σε αυτη τη ρατσα ειναι η περισσοτερη ισως απο καθε αλλη γιατι οποιος φτασει φερενι 1 ζευγαρι με χαρτια καθαροαιμιας και μετα απο 1-2 χρονια που συνηδιτοποιησε οτι τα ονειρα του πηγανε καπνος σκεφτεται τις γεννες για να βγαλει τα σπασμενα.
Υπαρχει ενα ρητο που λεει, εκει που ημου εισαι και εκει που θα ερτεις ειμαι.καποτε θα με θυμηθουν πολλοι γιατι ξαφνικα γιναμε ολοι ειδικοι και κυνηγαμε με τα πιστοποιητικα καθαροαιμιας. Μεγηαλη διαφορα απο φυλλα αγωνων και ξαναλεω για οποιον θελει να ερθει να δει τι ειναι το χειρογραφο φυλλο απο κριτη αγωνων!
αρα οσο βλεπετε χαρτια και οχι κυνηγετικα χαρισματα η φυλη θα πηγαινει πισω πισω οπως και αλλες.

Σωτηρης, εγω εκαμα γεννα φιανεται δεν τα διαβασες ολα ακι την διαφημησα κιολας. Να ενημερωσω επ ευκαιριας οτι του χρονου ετσι καιρο θα εχουμε αλλη μιας και οι απογονοι αυτου του αμφιλεγομενου αρσενικου πραγματικα κυνηγουν λαγο!!!!!!!! istriano ξεκολλα που τα γυναικεια ενδυματα και ελα να γνωριστουμε.Καμνεις οπως την γενεκουα, τι επαθες κ δεν κοντεφκεις? εξαλλου εσυ με κατηγορησες οχι εγω. θα καμουμεν τον ομιλο και θα ειμαστε εχθεροι.αμαν εξεκινησετε τις αλληλοκατηγοριες πριν να τον καμετε που να πατε να σταθειτε?
ατε περιμενω τζιντο τηλεφωνημα σου επιτελους να μου τα εξηγησεις γιατι απ οτι ειπες ειμαι αλλου αν καταλαβα καλα και ολο πελλον παιζω....................... :roll:
Άβαταρ μέλους
GiorgosT
Full Member
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010, 13:04
Τοποθεσία: Nicosia

Re: Χαρτια καθαροαιμιας και αγωνων πρακτικου κυνηγιου

Δημοσίευση από GiorgosT »

Χαιρετώ,
Eσεις που ασχολείστε με τα Ιστριας πια η διαφορά του κοντότριχου με του μακρύτριχου?
ΗΟΜΟ HOMINI LUPUS
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”