Ακομη δεν το πιστευω..

cypher
Full Member
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: 09 Αύγ 2010, 08:58

Re: Ακομη δεν το πιστευω..

Δημοσίευση από cypher »

και έτσι ξαφνικά απόκτησε action το φόρουμ, γουστάρω
πέστα ρε Σωτήρη γιατί καποιοι νομίζουν ότι πάσχουμε που αλτσχάιμερ ή ζούμε στην Ζάμπια
Lykoshillos

Re: Ακομη δεν το πιστευω..

Δημοσίευση από Lykoshillos »

Action πολυν και πόλασελα.

Που σε ακόμα αν δεν μας ετασσαν και ΜΠΥΡΕΣ τι θα εγένετουν
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: Ακομη δεν το πιστευω..

Δημοσίευση από lagomania »

αμαν ο αλλος εν αθκιασερος
Lykoshillos

Re: Ακομη δεν το πιστευω..

Δημοσίευση από Lykoshillos »

lagomania έγραψε:αμαν ο αλλος εν αθκιασερος
Τούτο εν που κείνο που λαλείς

"NO COMMENTS''
sotiris!129

Re: Ακομη δεν το πιστευω..

Δημοσίευση από sotiris!129 »

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 06 Μαρ 2012, 06:37
λαγους κτυπησα 7 εγω και αρκετους αλλους η παρεα
περδικια δεν χτυπω
τρασηιλες δεν χτυπω
φασσες επεξα 2 στην τσιχλα ενδημικο δεν τις χτυπω
μπεκατσες 3-4
ορτικια καθολου
φραγκολινα 1
τσιχλες καμια 20αρια και πηγα 3-4 εξορμησεις τζιταστρο

με σκυλους ιχνηλατες(γιουρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 31 Δεκ 2011, 16:09
επεξαμε 2 λαγους εμεις δυστυχως λαουθκιες με λαουθκια μες την κοιλια τους και οι δυο και 2 αρκοκατους καμνουν πολυ ζημια οι γεριμοι τρωσιν τα αυγα τουν πουλιων τα λαουθκια κτλ (2)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 30 Δεκ 2011, 11:04
πολλα ωραιοι λαγοι Κ.Αριστε εμεις εχτες εμειναμε πανω στην μαλαη ρε γμτ εσηκωσαμεν μονο 1 οταν στρεφουμασταν στο αυτοκυνητο. Τι ρατσα σκυλια κυνηγησατε χθες φιλε? (0)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 28 Δεκ 2011, 17:24
εμεις σημερα εμειναμεν πας την μαλαη γμτ ρε οτι και να ειχεν σημερα η μερα ηταν σαντανομενη ηβραμε μαλαες παρα μα παρα πολλες ουλες εμπενα σε ενα μεγαλο καθαρο αλλα εμεναν τζιαμε γμτ εν εξαναειδα ετσι πραμα δεν εμοτοπαθκιασαν μια μαλαη του χαιρκου εσηκωσαμεν ενα σαν επιεναμεν στο αυτοκυνητο και επεξαν μας τον κατι περτικαριες και εκαπαρτιζαν θεμας (0)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 24 Δεκ 2011, 16:50
εμας εβρεχε ως η ωρα 2 το πρωι μετα εσταματησαν αμανα μου λαλω σημερα εν να εν πολλα καλη μερα για λαγοκυνηγι. Μολις φορτωνω τα σκυλια αρκεψαν τα αντιναχτα εμεινα μες το αυτοκυνητο με 2 παρεες μου που ηταν να παμε μαζι ως τις 9 εβρεχεν .Κατεβαζουμε τα σκυλια η ωρα 9 περκι εβρουμε καμια μαλαη κανεννου ταραμενου λαγου και σηκωσουμε τον αλλα τιποτε προς το τελος ηβραμε μια μαλαη πολλα μεγαλη λαος πρεπει και αλλαξεν μονη αλλα εν εκαταφεραμε να τον σηκωσουμε αρκεψαν αντιναχτα ενρα και εφυαμεν αλλα παλε καλα που εβρεξεν ετσι πολλα :) (0)


ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 19 Δεκ 2011, 17:48
Φιλε τουτο με τους λαγους τυχαινε μεχρι χθες με εμας ο λαος στην περιοχη που πηγαιναμεν τις τελευταιες 3 εξορμησης δεν εσηκωνετουν εσαντανοναι τα σκυλια και για 3 εξορμησεις δεν τον εσηκωναν. Αφηναμε τους σκυλους σε ενα τοπο κοντα στο δρομο και εβρισκαμεν τα κοτσιρα του ολογρεσκα και την μαλαη του μετα τα βοσκηματα που εκαμνε και ως τζιαμε εσαντανοναι τα σκυλια και εμεναν στην μαλαη του βοσκηματος του εν τον εμοτοπαθκιαζαν. Χθες πηγαμε παλι εκει η μαλαη πηγε ως τα βοσκηματα του παλι και εχαναν την οι σκυλοι λαλω εγω εν γινετε καπου πετασετε καμνει λια βηματα για να χανουν την μαλαη του τα σκυλια και μετα συνεχιζει κανονικα. Εκαμαμεν ενα κυκλο απο εκει που εχαναν τα σκυλια την μαλαη και την βρικαμε παλι μετα απο 40 μετρα απο το τοπο που την εχασαν τα σκυλια μετα απο 1μιση ωρα μαλαη εκατευθυνε μας παλι εκει που βρισκαμε την μαλαη του που εκατεβεναμεν το πρωι σε σχημα κυκλου και τον σηκωσαν τα σκυλια απο κατω που το δρομο σε ενα μικρο ισιοτοποι με πευκους και λια μαζουθκια. Εκτυπησα τον λαγο στο ξεφωλιασμα εγω μεγαλος αρσενικος λαγο ηταν. Κοντα στο γιατακι του ειχεν ακομα 5-6 παλια γιατακια του ιδιου του λαγου που σημαινει οτι αρκετο καιρο καθετε εκει ο λαγος που δεν τον υπολογιζει κανενας και ηταν πολυ εμπειρος ο μακαριτης :) καμε το τουτο που εκαμα εγω και εχεις να καμεις με εμπειρο και μεγαλο λαγο (1)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 24 Νοέμ 2011, 20:40
μπραβο κοπελια ωραιοι λαγοι εμεις ουτε τον εκαπνισαμεν εχτες 3 σηκωματα μεσα στο πυκνο και εφυαν ατουφεκιστοι λογο του οτι οι παρεες μου επιαν στρατο και επια μονος (0)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 21 Νοέμ 2011, 19:08
τωρα να πηαινεις μες τις δυσβατες περιοχες οπου ειναι και πιο δυσκολες και δυσβατες γιατους κυνηγους και οι λαγοι μετα τις πρωτες εξορμησης καταφευγουν εκει εγω εχτες μονο μαι μαλαη ηβρα και εκεινη εν εκαταφερα να το συκωσω (0)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Νοέμ 2011, 10:45
σημερα που η ωρα 6μιση ως η ωρα 9μιση μαλαη του λαου γμτ εν εξαναδα ετσι πραμα εκατεβασαμεν τους που το αυτοκυνητο επιασα μονομιας μια μαλαη ηβρα και κοτσιρα φρεσακ μεγαλα αρσενικου λαγου που εκεινη την ωρα η μαλαη εμπενε μες το πυκνο συνεχεια μετα μεσα σε κατι σπαρμενα μετα σε πετροτοπο που εκαμαν 30 λεπτα να την ξεδιαλυνον οι σκυλοι μετα επιασαν μονοντορο τζιαμε εχρειαστηκα τα αδρεναληνη στα υψη και εξανασαντανοθηκε η μαλαη και επαρετισα τα γμτ επηρεν με ο λαος 1 χιλιομετρο εφκαλεν το κολο τους σκυλους αλλα για να εγλυτωσεν σε εκεινη την περιοχη φανταζουμε ηταν λαατσος ενι τουλαχιστον επεξαν οι παρεες μου 2 μπεκατσες το μονο πουλι που διακιουνται να πεξουν μεσα την πανια μας (0)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 16 Νοέμ 2011, 18:20
σημερα ηταν μερα για λαγαρηδες εσταματησα τα νερα κατα τις 3 πιανω το μαστρο εν θα ερτω δουλεια αρωσστησε ο θειος μου :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: και εν να παω στο νοσοκομειο εσηκωσαμεν 3 επιασαμε 2 και εγω να μην πεζω ουτε 1 γμτ κερατο μου να τους μουνταρισκουν οι σκυλοι ομπρος μου και να μεν μπορω να καμω βολη λογω του πυκνου αλλα ευτυχως επεξαν τους οι σκοποι πας την αχερα ο πρωτος του ανηψιου μου εχαρηκε πολλα και ενα ο παρεας φωτο μολις μου τις στειλει ο ανηψιος μου :) (0 παλε εσυ 2 η παρεα σου)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 14 Νοέμ 2011, 14:33
οι λαγοι εκινουνταν πολλα λογω των νερων αλλα ηταν σβησμενες οι μαλαες και εν εμπορουσαν να τους σηκωσουν οι σκυλοι αερα καθολου ενειχε εμας αλλα ειδα πολλα κοτσιρολαουα φρεσκα φρεσκα πρωινα αλλα λαλο καθολου (0)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Νοέμ 2011, 19:06
οχι φιλε δεν καταλαβες ενος μελους της παρεας μας δηλητηριασαν τα σκυλια του πηραμε 6 σκυλια 3 δικα μου 3 δικα του φιλου και επιστρεψαμνε σπιτι με 3 ο φιλος πολλα μαραζωμενος για να καταλαμαιτε φετος ειπεν εν θα ξαναπαει κυνηγι ειχεν τα σκυλια 6 χρονια και πεθανα σε 2 λεπτα μα μιλουμε πρωτη φορα ειδα ετσι πραμα εφασιν τα σκυλια μετα πυο 30 δευτερολεπτα επεσαν χαμε και εκλοτσουσαν εβαλαμεν τους χαπια αλλα εν εκαμαν εμετο και πεθανα μετα απο 2 λεπτα εχτες μπηκαν οι ψατζιες το βραδυ γιατι Τεταρτη επια κυνηγι εκει και δεν βρηκα και χωρις φιμωτρα πηγα και σημερα υποψιαστηκαν οτι θα εβαλαν γιατι ειχεν αντρωσιες χαμε πολλες και εβαλα τους φιμωτρα εγω εν ηταν να τους βαλω αλλα δοξασι ο θεος εβαλα τους και ειπα το του φιλου μου οτι εχει αντρωσιες και οτι εν γινετε να ειμαστε μονοι μας σε ολοκληρη περιοχη γιατι εν που τους καλους λαγοτοπους αμαν καμει πολλα νερα και κυκλοφορουν πολλα οι λαοι εκει με κρυαδες και νερα και παραξενο που ειμαστε μονοι μας αλλα λαλει μεν φοασε εν νομιζω να εχει τιποτε δυστυχως τα σκυλια του πεθαναν :( τοπο δεν μπορω να πω κοπελια συγνωμη αλλα εν ο αγαπημενος μου λαγοτοπος εδω και 15 χρονια απο το καιρο που ημουν μικρος πηγαινα εκει ελπιζω να με καταλαμβαινετε :) (παλε εψαζιεφτικαν σκυλοι εχασεται μια παρεα 40 σκυλους σε 2 χρονια) (0)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 06 Νοέμ 2011, 18:17
κοπελια σημερα εν εχανε επεσαμε σε βατουρα εσηκωσαμεν 9 και επεξαμεν 5 τους αλλους οσω και αν σας φενεται παραξενο αφησαμεν τους να φιουν αλλα ρε γμτ ετσι πραμα εν εξαναπαθαμεν 9 λαοι σε ενα κομματι 100 μετρων σε καθαροτοπο :o :o :o γεματος ο τοπος κοτσιρολαουα εσαντανοθηκαν οι σκυλοι (5)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 03 Νοέμ 2011, 10:40
μπραβο κοπελια :) θορω τους λαους και ζηλευκω ;) ακομα εν επεξα λαο φετος εχτος που 2 καλιτζια την πρωτη Κυριακη ο ενας παει ακομα το αλλον επεξε τον ο παρεας μου ;) (1 παλε ο παρεας σου)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 30 Οκτ 2011, 17:28
επιαμε και το απογευμα μαλι σιακο ουτε μαλαη επεξα μονο μια μπεκατσα που εσυκωστηκε που ομπρος μου αν ενι :) (0)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 30 Οκτ 2011, 12:12
εμπεικεν ενας συναδερφος μεσα στην πανια μας εν και εφταιν ο ανθρωπος εμεπικα και τα σκυλια του πας την μαλαη πυο εκρατουσαν τα δικα μας σκυλια τα δικα του ηταν 2 πορσελεν πολλα ομορφα ζωα ρε γμτ ερωτευτικα τα ωραιο δουλεμα κτλ μικρα σε ηλικια ειπεν μας χρονιαρικα οτι ηταν και επαρακαλεσεν μας να τα αφηκουμε να πασιν με τα δικα μου για να δουν το λαο αν τον σηκωσουμε εδεχτηκαμε ευχαριστος τελικα εκαμαμεν του 10 καλιτσια του λαου εσυρα του 2 εγω 2 ο αλλος 2 ο αλλος πυο μακρια βασικα ηταν πολλα πυκνα εφκεικε αχερα ο λαος εσυρε του 2 κοντινες ο παπας μου χαχαχα μεγαλο καλιτσια που τα 15 μετρα :lol: :lol: ο λαος παει ακομα :) αλλα ευτυχως επιασαμεν το λαουι μας αν και μικρο επροσηκωστηκε που τους σκυλους και επεξεν το ο παρεας αχερα (1 ο παρεας σου παλε 0 εσυ)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 30 Οκτ 2011, 11:43
Καλησπερα κοπελια εκαμετε τιπτοε σημερα?

εμεις επιαμεν παρεα 5 ατομα επιασαμε μια πολλα μεγαλη πανια με μετρια αποτελεσματα εσηκωσαμεν 2 και επιασαμε τον 1 ο αλλος πρεπει να τρεχει ακομα με 10 καλικωματα που εφαεν και το αλλο επεξεν τον ο παρεας επροσηκωστηκε μπροστα που τα σκυλια εσυρα του 1 μπηχτη εφαεν λια σκαγια εφκηκε αχερα επεξεν τον ο παρεας και επιασεν τον :) πολλυς περτικος ρε γμτ και φασσα :o αλαλ εν εκαμαμε τουφεκια γιατι εκρατουσαν μαλαη οι σκυλοι :) ατε το δειλεις παλε :) (1η παρεα 0 εσυ)

ποσους λαγους μετρατε?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sotiris!129 την 14 Ιουν 2012, 15:03, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Lykoshillos

Re: Ακομη δεν το πιστευω..

Δημοσίευση από Lykoshillos »

Είναι να μεν πιάσει η Θήρα τηλέφωνο για την στατιστική της κάρπωσης.

37 λαούς και 2 αρκόκαττους ανά κυνηγό.

Το υπόλοιπα είναι αμελητέα.
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: Ακομη δεν το πιστευω..

Δημοσίευση από lagomania »

εν σε αφορα ποσους μετρουμε και για να καταλαβεις ουτε μετρημενους εν τους εχω γιατι εν το βλεπουμε σαν κρεατοσυλλογη.Αλλα αν θελεις να ερτεις να παμε στους σκυλους κοπιασε να δεις και μονος σου να μεν ειρωνευεσαι
HUNTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 311
Εγγραφή: 27 Σεπ 2010, 10:43

Re: Ακομη δεν το πιστευω..

Δημοσίευση από HUNTER »

Ρε Σωτο, δοκε παμον ;) Ο φιλος ο λαγομανια εν καλο παιδι αλλα εσηιτα νακκον με την λαφαζανια (οχι για το χαμο τους σηιλλους του). Λαγομανια παντα καλοπροερετα τα σχολια μου.
AU-79
Full Member
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2010, 11:13

Re: Ακομη δεν το πιστευω..

Δημοσίευση από AU-79 »

Φιλε λαγομανια οντως που τουτα που εφκαλε στη φορα ο Σωτηρης αρκεψα και πιστευκω οτι δεν εισαι καν κυνηγος.

Ρε μπας και εισαι κανενας αθκιανος γερος συνταξιουχος αρτηριοσκληρομενος που του αρεσκει η πλακα?

Και μενα φιλε Λαγομανια παντα καοπροαιρετα τα σχολια μου :lol:

* Αααα και συλληπυτηρια ρε φιλε.
cypher
Full Member
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: 09 Αύγ 2010, 08:58

Re: Ακομη δεν το πιστευω..

Δημοσίευση από cypher »

lagomania εγω εξεχάστηκα να σε συλληπηθώ αλόπως ρε φίλε. Καλοπροαίρετα φυσικά και τα δικά μου σχόλια πάντοτε
Α ρε νήσος Κύπρος με τους αραβοευρωπαίους σου
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”