ΑΓΩΝΑΣ ΝΤΕΡΠΥ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΩΝ ΦΥΛΩΝ

Απάντηση
axerkwtis

Re: ΑΓΩΝΑΣ ΝΤΕΡΠΥ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΩΝ ΦΥΛΩΝ

Δημοσίευση από axerkwtis »

christosth έγραψε:Το λοιπόν παιδιά είπα να μεν ασχοληθώ με κανένας σα ξανά αλλά εν μπορείτε.
Σαν Χριστός και μόνο σαν Χριστός θέλω να δώσω συγχαρητήρια σε όλους σας ( μελή του ομίλου μηδενός εξαιρουμένου και εμού). Που έχετε καταφέρει μέσα σε 5 μέρες να καταστρέψετε μια δουλεία 20 και πλέον χρονών. Να διασύρεται μια φυλή την όποια η περισσότερη κύπριοι ήταν περιφανή. Οπός είπατε και σε ποιούμενα ποστ σας κλειστετο η ανακεινιστετο.

Το μαγαζί ο καφενές σας κλείνει οριστικά και αμετάκλητα.

ο καθενας ας κανει την αυτοκρητικη του και θα τα πουμε

Με μεγάλη λύπη

Χριστός Θεόδωρου.

ΠΣ
Ανακοίνωση αποστολής στην Κροατία Ομίλου Κούρτσχααρ Κύπρου
http://www.kurzhaarclubcy.com/index.php ... osi-omilou

Αποτελέσματα: Εκλογών Ομίλου Κούρτσχααρ Κύπρου
http://www.kurzhaarclubcy.com/index.php ... ta-eklogon
φιλε συναδελφε και συνκυνηγε χρηστο..
αφου μιλουμε ανοιχτα εν να σου απαντησω δαμε παρα στο τηλ η τελοσπαντων καπου προσωπικα..μεσα σε 5 μερες καποια ατομα για τους δικους τους λογους προσωπικα ομως ο λογος ηταν μια μεγαλη ανησυχια για το τι συμβαινει και για το τι αφηνουμε να συμβαινει στην κυπριακη κυνοφιλια μεσα απο τα οργανωμενα συνολα..αν τουτο ηταν το εργο που λεεις τον 2ο χρονων τοτε χαιρομαι που ειμουν ενας που κεινους που διαμαρτηρηθηκαν...(μπορει ενα εργο ακομα και 100 χρονων να κρυθει ακαταλληλο και γινεται κατεδαφηση αν δεν διασφαλιζεται η ασφαλεια..)
η φυλη φιλε χρηστο δεν διασυρεται...δε ποσα σκυλια υπαρχουν..αλλα επισης δε κ συ ή δειξε ποσα σκυλια φαινονται σε αγωνες συμμετεχουν και γιατι..παντα και παντου υπαρχουν οι απαθεις..συμφωνουμε..ομως..υπαρχουν και αυτοι που για το εργο των 20 κ πλεων χρονων μενουν μακρυα...καλο ειναι ανα τακτα διαστηματα να αναθεωρεις πολλα ειδικα αν εχεις να κανεις με ενδιαφεροντα..αυτα μεταβαλλοντε στο περασμα του χρονου..αρα ολοι οι κατοχοι της φυλης συνεχιζουν να ειναι περιφανοι απλα δεν ειναι περιφανοι για τα δρομενα στην κυπριακη κυνοφιλια..
τωρα εξαρταται απο την θεληση του καθενος...το να κατεδαφιστει κατι και να δημιουργηθει κατι ασφαλεστερο εν ειναι προβλημα..εν ευχης εργο και μακαρι να συμβει...μεν σε τρομαζει η κατεδαφησει..μεν ξεχνας πως ο φοινικας γενιεται μεσα απο τις σταχτες του.......


φιλικα
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: ΑΓΩΝΑΣ ΝΤΕΡΠΥ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΩΝ ΦΥΛΩΝ

Δημοσίευση από miky55 »

piranhas9 έγραψε:Παίδες δεν κουραστήκατε. Αρκετά
Κύριε Μιχάλη απολογούμαι αλλά δεν γνώριζα ότι είχατε κάποιο πρόβλημα υγείας. Γιαυτο αποσύρω ότι είπα για εσάς
Να σας ζήσει η κορούλας να την χαίρεσαι και παππούς πολύ σύντομα
Για τα μέλη που δεν ήταν παρόν σε συνεδρίες δεν γνωρίζω.
Θα απαντήσω και στους 2 σας ταυτόχρονος
Για τες υποψηφιότητες της 1 πλευράς και εάν όντως έγιναν εμπρόθεσμα κάνεις δεν μπορεί να το αποδείξει έκτος από τον ΓΓ. Ο λόγος στην προκήρυξη λέει όπως και εσύ πολύ σωστά αναφέρεις στον ΓΓ τηλεφωνικός η στο φαξ. Ρε φιλέ δεν έχω φαξ πηρά Τήλε το ΓΓ και έβαλα την υποψηφιότητα μου.( δεν πιάνει το Τήλε του στο εξωτερικό)
Γιαυτο όπως είπες σσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσς
Κύριε Μιχάλη το ψηφοδέλτιο μπήκαν τα ονόματα όπως έχουν δηλωθεί η υποψηφιότητες. Αποδιώξετε ότι μπήκαν για άλλο σκοπό.
Γιαυτο ρε παιδιά σταματήστε μην με βάζετε κάθε φόρα να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου.
Καληνύχτα σας όνειρα γλυκά.
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.ΜΠΑΙΝΩ ΠΑΝΤΑ ΑΡΓΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΩΡΑ ΜΠΑΙΝΩ ΣΠΙΤΙ .
ΑΥΤΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΜΟΥ ΣΕΒΟΜΕΝΟΣ ΤΗΝ ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΦΙΛΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.
ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΤΟΝ ΦΙΛΟ ΠΙΡΑΝΧΑΣ ΟΤΙ ΣΕ ΟΛΑ ΜΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΑ, ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΙ,ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΜΕ ΑΛΦΑΒΗΤΙΚΗ ΣΕΙΡΑ.ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΔΗΑΣΜΟΥΣ ΕΤΣΙ ΜΠΑΙΝΟΥΝ.
ΓΙΆΥΤΟ ΔΕΝ ΦΕΥΓΗ Η ΚΑΧΥΠΟΨΙΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΗΘΕΛΑΝ ΜΕ ΒΓΑΛΟΥΝ.
ΛΥΠΑΜΕ ΑΝ ΜΕ ΤΑ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΘΙΞΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΚΟΠΟΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΜΟΥ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΞΩ ΚΑΙ ΝΑ ΦΥΓΩ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΤΗΝ ΡΕΤΣΙΝΙΑ ΤΟΥ ΟΣΦΕΟΚΑΜΠΤΗ ΚΑΙ ΚΛΙΚΑΔΟΡΟΥ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΚΟΥΡΤΣΧΑΑΡ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΠΕΡΠΑΤΩ ΘΑ ΚΥΝΗΓΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΑΥΤΑ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΖΗΣΗΣ ΤΑ ΚΟΥΡΤΣΧΑΑΡ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΤΙ ΛΕΩ.ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΠΙΣΤΟΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ ΤΗΣ ΦΥΛΗΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ.
Άβαταρ μέλους
christosth
Full Member
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: 31 Ιαν 2011, 11:19
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΑΓΩΝΑΣ ΝΤΕΡΠΥ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΩΝ ΦΥΛΩΝ

Δημοσίευση από christosth »

;)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος christosth την 28 Σεπ 2012, 12:46, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ολοι οι κυνηγοι ειναι λαγοκυνηγοι και το θηραμα πρεπει ολοι να κατανοησουμε οτι ανηκει σε ολους και σε κανενα. Ολοι το εχουμε δανειστει απο τα παιδια μας.
Lykoshillos

Re: ΑΓΩΝΑΣ ΝΤΕΡΠΥ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΩΝ ΦΥΛΩΝ

Δημοσίευση από Lykoshillos »

Persassia έγραψε:http://www.facebook.com/pages/Cyprus-Ke ... 1718896951

"ΦΙΛΟΙ" μου,
επειδη οταν σασ ελεγα να ριξουμαι τουσ τονουσ και να περιμενουμαι να δουμαι ενεργειες εσυσ οι ανωνυμοι φιλοι μου 'επρεπε' να με κουρτιζεται απο παντου για να φτανουμαι στα ακρα. οπωσ καταλαβενεται δεν μπορω να ξαναεπανερθω σε οποιανδηποτε συζητηση. ευχομαι αυτεσ οι καλεσ ενεργειεσ που εγιναν ηδη απο το κουρτσχααρ να συνεχιστουν. καλη συνεχεια σε ολουσ.
Β. Μικροσ
Αγαπητέ Persassia

Πραγματικά λυπούμε με αυτή την εξέλιξη γι' αυτό θα ήθελα να πω τα εξής:

1) Μεν φταίεις του άλλους και κοίταξε πρώτα το δικό σου φταίξιμο. Αυτό έτσι φιλικά θα σε βοηθήσει σε ότι δύσκολο έρθει στην ζωή σου.

2) Το τι ειπώθηκε σ' αυτό το ποστ σίγουρα κατ' εμένα δεν δικαιολογεί αυτή την πράξη. Αν λέχθηκε κάτι άλλο δεν μπορώ να το ξέρω.

3) Η δικαιολογία που αναφέρεται στην ανακοίνωση του ΚΟΚ για μένα είναι ΓΕΛΟΙΑ και υποβαθμίζει την νοημοσύνη μας.

4) Επειδή είμαι σφόδρα ενάντια στα προτεκτοράτα θα ήθελα να ξέρω τι προνοεί το καταστατικό και αν τηρηθήκαν οι οποιεσδήποτε ενέργειες προνοούνται απ' αυτό. Γι' αυτό όμως θα επανέλθω αργότερα.

5) Τέλος, εύχομαι και ελπίζω να μην είναι εκείνο που υποψιάζομαι γιατί μετά κλαύτα Χαράλαμπε.

Όπως και να έχει ήθελα να πω πολλά αλλά επειδή νομίζω εν θα έχει τελιωμό το θέμα αυτά για την ώρα.
Lykoshillos

Re: ΑΓΩΝΑΣ ΝΤΕΡΠΥ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΩΝ ΦΥΛΩΝ

Δημοσίευση από Lykoshillos »

christosth έγραψε:Το λοιπόν δεν πρόκειται να βάλουμε μυαλό.
Δεν είδατε το ποστ του Βασίλη. Είχαμε τες διαφορές μας με τον Βασίλη είπαμε πολλά πράγματα παραπάνω από το κανονικό αλλά σε καμία περιπτώσει δεν ήθελα να γίνει αυτό . Για όσους δεν το έχουν καταλάβει η εξέλιξες είναι ραγδαίες και χωρίς γυρισμό.
Γιαυτο όσοι λέτε ότι θέλετε το κάλο του ομίλου και της φυλής σοπατε να δούμε τη σκατα θα κάμουμε.
Όπως είπα και πιο πριν ο καθένας να κάνει την αυτοκριτική του και να αναλάβει την ευθηνή τον λεγάμενο του και τον πράξεων του.
Φίλε christosth

Θέλω να σου εκφράσω την εκτίμηση μου. Το πως κάνεις τη δουλειά σου στον όμιλο δεν μπορώ να το ξέρω γιατί απλώς δεν έχω καμία σχέση, αλλά κρίνοντας απο τα γραφόμενα σου και μόνο, πιστεύω ότι έχεις πολλά καλές βάσεις και αρχές. Πραγματικά κατά την διάρκεια των τελευταίων ημερών ελάλουν πως απο ώρα σε ώρα θα έδειχνες άλλο ευατό, αλλά με το τελευταίο σου πόστ επιβεβαίωσες όλες τις θετικές σκέψεις μου.

Μπράβο φίλε συνέχισε όπως είσαι και μεν ακούεις κανένα. Μες τα παλιοσίερα το χρυσάφι πάντα θα ξεχωρίζει.
stakis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: 13 Μαρ 2012, 08:47

Re: ΑΓΩΝΑΣ ΝΤΕΡΠΥ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΩΝ ΦΥΛΩΝ

Δημοσίευση από stakis »

ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΠΕΣΑΝ ΤΙΤΛΟΙ ΤΕΛΟΥΣ ΣΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ.
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΙΧΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΣΕ ΧΑΜΗΛΟΥΣ ΤΟΝΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΘΕΤΙΚΗ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΧΘΕΙ ΤΟ ΤΙ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ.
Ο ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟΙ. ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΚΑΤΟΡΘΩΤΟ. ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΦΑΚΟ.
ΠΡΟΚΑΛΩ ΚΑΙ ΠΡΟΣΚΑΛΩ ΟΣΟΥΣ Π Ρ Α Γ Μ Α Τ Ι Κ Α ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΝΟΛΟΓΙΑ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΦΥΛΗΣ ΝΑ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΟΜΙΛΟΥΣ, ΝΑ ΔΕΙΞΟΥΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ, ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΟΥΝ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥΣ, ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΝ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΘΕΤΙΚΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΝΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΚΥΝΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΤΟΥΝ ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΚΥΝΟΦΥΛΙΑΣ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ.
ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΡΟΛΟΣ ΝΑ ΔΙΑΔΡΑΜΑΤΙΣΟΥΝ ΦΤΑΝΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΘΕΤΙΚΗ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ. ΟΠΩΣ ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΜΟΥ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΛΑΘΗ ΓΙΝΟΝΤΑΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ. ΑΛΛΩΣΤΕ ΛΑΘΗ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΕ, ΑΠΛΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΛΑΘΗ ΜΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΔΗΓΟΣ ΠΡΟΣ ΑΠΟΦΥΓΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΠΙΟ ΣΟΦΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΩΝ.
ΤΟ ΝΑ ΜΕΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ ΣΕ ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΓΝΟΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΤΙΚΑ ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΜΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΖΗΜΙΑ
ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: ΑΓΩΝΑΣ ΝΤΕΡΠΥ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΩΝ ΦΥΛΩΝ

Δημοσίευση από miky55 »

1000++++++ ΦΙΛΕ ΑΚΗ ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΟΚΝΟΙ ΕΡΓΑΤΕΣ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ.ΧΑΙΡΩΜΕ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΦΤΥΝΗΣ ΑΙΜΑ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΚΤΡΟΦΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΠΕΙΠΕΔΑ.ΣΕ ΧΑΙΡΩΜΕ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΕΝΩ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΕΥΧΕΡΕΙΑ ΝΑ ΦΕΡΗΣ ΕΤΟΙΜΑ ΒΓΑΖΗΣ ΔΙΚΑ ΣΟΥ.ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΞΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΥΔΡΩΤΑ ΣΟΥ ΝΑΣΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ.
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΜΕΝΕΣ ΣΤΟΝ ΟΜΙΛΟ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΝΤΡΑΤΧΑΑΡΑΔΕΣ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΓΙΑ ΔΑΣΚΑΛΟ.
ΚΑΛΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ.
Άβαταρ μέλους
ANTARTIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: 18 Ιουν 2012, 09:05

Re: ΑΓΩΝΑΣ ΝΤΕΡΠΥ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΩΝ ΦΥΛΩΝ

Δημοσίευση από ANTARTIS »

καλημέρα φίλοι. εδώ και καιρό παρακολουθώ τις συζητήσεις σας αλλα πρώτη φορα γράφω αφού πρόσφατα έγινα μέλος του forum.
περίμενα λίγες μέρες για να ηρεμήσουν τα πνεύματα και μετά να τοποθετηθώ στο θέμα άυτο.
καταρχάς το θέμα τις συζήτησις ήταν ο αγώνας derby, τώρα το πως κατάληξε να ασχολούνται όλοι για το παγκόσμιο και το πανευρωπαϊκό τον kurzhaar και να πυροβολούν το συμβούλιο του club και τον πρόεδρο του και για τισ εκλογες είναι άξιο απορίας!! :o

για το derby τώρα..... από ότι έχω διάβαση δικαίωμα συμμετοχής έχουν σκυλιά ΚΥΠΡΙΑΚΗΣ ΕΚΤΡΟΦΗΣ που δεν έχουν συμπλήρωση τα δυο χρονια κατά την ημερομηνία του αγώνα. από ότι βλέπω από τα αποτελέσματα που παράθεσε ο STAKIS πολλά σκυλιά ΔΕΝ είναι κυπριακής εκτροφής!! γιατί συμμετείχαν στον αγώνα??? από ότι ξέρω το derby είναι ένας πολύ σημαντικός αγώνας σε όλες τις χώρες τις ευρώπης αφού μέσο άuτου τα διαφορα club βλέπουν το επίπεδο τις εκτροφής στη χωρα τους, και είναι μεγάλο achievment να κερδίζεις το derby!! γιατί από μονοι σας υποβαθμίζεται τοn αγώνα αυτό λέγοντας ότι θέλατε έναν εύκολο αγώνα για να έρθει ο κόσμος κοντά??

τώρα για τα περί εκλογών....αφού ρε παιδιά εσείς ψηφίζεται το συμβούλιο γιατί ζητάτε και τα ρέστα?? έτυχε να ήμουν παρόν στις εκλογές και ida τι έγινε εκεί, πολλοί υποψήφιοι αρκετοί με επιχειρήματα και γνώσεις (άνθρωποι που ασχολούνται με το αντικείμενο έμπρακτα) αλλα και αρκετοί καινουργιοι ορεξατοι αλλοι με επιχειριματα
αλλα δεν γίνετε να λέει κάποιος έχω παράπονο που τους φίλους μου που δεν με ψηφισαν!! καλά εσύ τι έκανες η τι έδειξες για να κερδίσεις την ψήφο τους φιλε???την ψήφο δεν την ζητάς την κερδίζεις!! η το άλλο να διεκδικώ ψήφο και να λέω είμαι ο τάδε και έχω ένα σκύλο που τον τάδε και ένα σκύλο που τον τάδε.. και τι με αυτό?? πως θα βοηθήσεις τον όμιλο δεν μας είπες!! η είμαι ο τάδε και ήμουν παλιά στον όμιλο. e? παρακάτω!!!
και μετά να βγαίνει το συμβούλιο με σχεδόν τους ιδιους ανθρώπους, με 24/27 ψήφους υπέρ οι περισσότεροι. τι σημαίνει άντο?? ότι και εσείς κύριοι που τους "κατιγορατε" τους ψηφίσατε!!!

τώρα για το πανευρωπαϊκό και το παγκόσμιο. το πρόβλημα με τα ξένα σκυλιά που είναι?? δεν δικαιούται ο κάθε ένας να αγοράσει σκυλιά από το εξωτερικό?? η πρώτη φορα γίνετε?? απλά παραδείγματα:
ovelix (ιδιοκτητης persassia)
gerry (ιδιοκτητης oscar)
ali (ιδιοκτητης alasia)
και αρκετά αλλα είναι σκυλιά εισαγόμενα με διάκρισης σε κύπρο και εξωτερικό σε διεθνής και παγκοσμιους άγονες!!
το πρόβλημα προέκυψε με τι συμμετοχη τις εθνικής, ότι δηλαδή δεν δικαιούνταν δυο σκυλιά να τρέξουν με τα χρώματα τις κύπρου γιατί δεν είχαν περάσει 12 μήνες από την εγγραφη τους στον OKK. δεν έκαμε κάτι εσκεμμένα η κάτι κακό ο πρόεδρος απλά δεν ήταν ενημερωμένος σωστά!! μονο giavto μπορεί να κατηγορηθεί.


γράφοντας όλα άuτα δεν θέλω ούτε τον δικηγόρο ούτε το μέρος να πάρο κανενός. απλά είναι δικες μου σκέψης και προβληματισμοί και ούτε σκοπό έχω να θίξω η να προσβάλλω τον οποιοδήποτε και εάν καταλάθος έγινε kati tetoio απολογούμαι εκ τον προτερων!
Δύσκολον τον εαυτόν γνώναι, εύκολον τω άλλω υποτίθεσθαι.
stakis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: 13 Μαρ 2012, 08:47

Re: ΑΓΩΝΑΣ ΝΤΕΡΠΥ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΩΝ ΦΥΛΩΝ

Δημοσίευση από stakis »

για το derby τώρα..... από ότι έχω διάβαση δικαίωμα συμμετοχής έχουν σκυλιά ΚΥΠΡΙΑΚΗΣ ΕΚΤΡΟΦΗΣ που δεν έχουν συμπλήρωση τα δυο χρονια κατά την ημερομηνία του αγώνα. από ότι βλέπω από τα αποτελέσματα που παράθεσε ο STAKIS πολλά σκυλιά ΔΕΝ είναι κυπριακής εκτροφής!! γιατί συμμετείχαν στον αγώνα??? από ότι ξέρω το derby είναι ένας πολύ σημαντικός αγώνας σε όλες τις χώρες τις ευρώπης αφού μέσο άuτου τα διαφορα club βλέπουν το επίπεδο τις εκτροφής στη χωρα τους, και είναι μεγάλο achievment να κερδίζεις το derby!! γιατί από μονοι σας υποβαθμίζεται τοn αγώνα αυτό λέγοντας ότι θέλατε έναν εύκολο αγώνα για να έρθει ο κόσμος κοντά??

Φιλε Ανταρτη κατα αρχη καλωσορισες. Αν και λιγο καθυστερημενα. Δεν θα ασχοληθω με το θεμα που "προεκυψε" γιατι δεν ειχα ασχοληθει ουτε και οταν ηταν στην βραση του. Θα σου απαντησω μονο για το θεμα του Ντερπυ. Εχεις διαβασει απο οτι καταλαβαινω, τους κανονισμους του Ντερπυ οπως ειναι καταγραμενοι στο site του Ομιλου Κουρτσχααρ Κυπρου. Το θεμα οπως εγω το αντιλαμβανομαι ειναι οτι σωστα θα πρεπει να υπαρχουν αγωνες οπου θα μπορει καποιος να βλεπει τα επιπεδα της 'Εθνικης" εκτροφης. Δυστυχως ομως τετοιοι αγωνες εχουν να διοργανωθουν για πολυ μεγαλη περιοδο. Ετσι δεν ειχαν την ευκαιρια πολλα σκυλια και πολλοι ιδιοκτητες να δειξουν τα νεαρα σκυλια τους. Απο την αλλη, απο την στιγμη που στην εκτροφη μπαινουν και σκυλια εισαγωγης, γενναται το ερωτημα, τα συγκεκριμενα σκυλια που θα εχουν την ευκαιρια να δειξουν τα εργασιακα τους προσοντα για να δει ο καθε ενδιαφερομενος αν σωστα θα πρεπει να χρησιμοποιηθουν σε εκτροφη? Οσο αφορα το θεμα υποβαθμισης του αγωνα, θα πρεπει να ληφθη σοβαρα υποψιν οτι ακριβως λογω του γεγονοτος οτι δεν ειχαν γινει καθολου αγωνες σχεδον ολα τα παιδια που ειχαν συμμετοχη, λαμβαναν μερος για πρωτη φορα σε τετοιου ειδους αγωνα εργασιας και αυτο που ειχαμε πει ειναι να ξεκινησουμε απο αγωνα Ντερπυ οπου οι απαιτησεις με βαση την προκυρηξη του εν λογω αγωνα ειναι απο μονες τους πιο χαμηλες. (Ακινησια - επιπεδο ερευνας κ.λ.π) Οι "ξενες" συμμετοχες ηταν 4 στις 16 συνολικα. Ειχαμε ακριβως -λογω της ανυσηχιας αν θα υπηρχαν ικανοποιητικες συμμετοχες -να δικαιουνται να συμμετεχουν και σκυλια "εισαγωγης" Θελω να πιστευω οτι ηταν μια καλη αρχη , η αν θελεις πιο σωστα μια καλη επανεκκινηση και οχι υποβαθμιση ο συγκεκριμενος αγωνας που εφερε νεα παιδια κοντα, τα οποια εδειξαν οτι θελουν να εχουν ευκαιριες να παρουσιαζουν τα σκυλια τους.
Άβαταρ μέλους
ANTARTIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: 18 Ιουν 2012, 09:05

Re: ΑΓΩΝΑΣ ΝΤΕΡΠΥ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΩΝ ΦΥΛΩΝ

Δημοσίευση από ANTARTIS »

ευχάριστο για το καλωσόρισμα φιλε staki .συμφωνούμε ότι κάτι πρέπει να γίνει για να έρθουν πιο κοντά όλοι, άγονες με πιο λίγες απαιτήσεις για τους πρωτάρηδες και οτιδήποτε άλλο που θα feri κόσμο και καλά κάνετε. σας συγχαίρω για τις προσπάθειες που κάνετε γιατί από όσο γνωρίζω η ιδέα για ένα tetio αγώνα ήταν του drathaar club.
όμως...μπορούσατε να τον ονομάσετε κάτι άλλο ( αγώνας σε θήραμα εκτροφής η κάτι τελοσπάντων)και όχι Derby, κατά την άποψη μου.
όσο για τις ξένες συμμετοχές καλοδεχούμενες.... σε Special derby για σκυλιά εισαγωγής όπως γίνετε και σε άλλες χώρες.
άσε που και η κανονισμοί λένε σε αγρια πέρδικα!!
giavto λέω ...έπρεπε να τον βαφτίσετε κάτι άλλο κατά την γνώμη μου.

η κριτική μου είναι καλόπιστη φιλε staki και δεν έχει σκοπό να θίξει η να προσβάλει η οτιδήποτε άλλο κανέναν και πιστεύω το έχεις καταλάβει!!
Δύσκολον τον εαυτόν γνώναι, εύκολον τω άλλω υποτίθεσθαι.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”