ΑΓΩΝΑΣ ΝΤΕΡΠΥ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΩΝ ΦΥΛΩΝ

Απάντηση
piranhas9
Full Member
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 13 Ιουν 2012, 19:51

Re: ΑΓΩΝΑΣ ΝΤΕΡΠΥ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΩΝ ΦΥΛΩΝ

Δημοσίευση από piranhas9 »

Παίδες δεν κουραστήκατε. Αρκετά
Κύριε Μιχάλη απολογούμαι αλλά δεν γνώριζα ότι είχατε κάποιο πρόβλημα υγείας. Γιαυτο αποσύρω ότι είπα για εσάς
Να σας ζήσει η κορούλας να την χαίρεσαι και παππούς πολύ σύντομα
Για τα μέλη που δεν ήταν παρόν σε συνεδρίες δεν γνωρίζω.
Θα απαντήσω και στους 2 σας ταυτόχρονος
Για τες υποψηφιότητες της 1 πλευράς και εάν όντως έγιναν εμπρόθεσμα κάνεις δεν μπορεί να το αποδείξει έκτος από τον ΓΓ. Ο λόγος στην προκήρυξη λέει όπως και εσύ πολύ σωστά αναφέρεις στον ΓΓ τηλεφωνικός η στο φαξ. Ρε φιλέ δεν έχω φαξ πηρά Τήλε το ΓΓ και έβαλα την υποψηφιότητα μου.( δεν πιάνει το Τήλε του στο εξωτερικό)
Γιαυτο όπως είπες σσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσς
Κύριε Μιχάλη το ψηφοδέλτιο μπήκαν τα ονόματα όπως έχουν δηλωθεί η υποψηφιότητες. Αποδιώξετε ότι μπήκαν για άλλο σκοπό.
Γιαυτο ρε παιδιά σταματήστε μην με βάζετε κάθε φόρα να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου.
Καληνύχτα σας όνειρα γλυκά.
axerkwtis

Re: ΑΓΩΝΑΣ ΝΤΕΡΠΥ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΩΝ ΦΥΛΩΝ

Δημοσίευση από axerkwtis »

επειδη δεν ειδα καμια απαντηση που να με ικανοποια και σιγουρα ολοι βγαλαμε τα συμπερασματα μας το μονο που θελω να πω ειναι αυτο που εθηξες για το θεμα του μαστρε Μιχαλη και αναγκαστηκε να απαντησει..καποιοι ανθρωποι ασχετος ηλικιας κλπ απλα εμπνεουν το σεβασμο...το μονο που θα κανω ειναι να σου δειξω μια φωτογραφια που μιλα που μονη της...αλλα εσυ ποτε δεν γνωριζεις..απων ή παρων απων...ξαναειπα τα συμπερασματα βγηκαν οχι μονο απο μας αλλα και απο αρκετους συναδελφους......νομιζω εν καιρος να συμμεριστητε και σεις τουτα τα συμπερασματα να τα λαβετε υποψη και να δωσετε ιση μεταχειριση στα μελη σας....ο ανθρωπος που βεβιασμενα ειπες για τις απουσιες του φαινεται καθαρα στο show του σεμπτεμβρη με τες βασταρκες...αλλα παρων...αν τουτο δεν ειναι αγαπη για την φυλη τοτε τι ειναι????????????
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
sotiris!129

Re: ΑΓΩΝΑΣ ΝΤΕΡΠΥ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΩΝ ΦΥΛΩΝ

Δημοσίευση από sotiris!129 »

Persassia έγραψε: Κυριοι,
εφοσον φιλοσοφουμαι τοτε..... Έργμασιν εν μεγάλοις, πάσιν αδείν χαλεπόν....... γιαυτο αν καποιοι δεν ειναι ευτυχησμενοι με το εργο μου ωσ εκτροφεασ τοτε ασ μην αγορασουν απο εμενα......

Απολογουμαι και στουσ οικοδεσποτεσ μου αν καταχραστικα την φιλοξενια τουσ ξεφευγοντασ σε καποια ποστ μου.... δεν εχω αναγκη να γραφω και να σπαταλω τον πολιτημο χρονο μου ουτε για διαφημηση (ειμαι σε 50 ομαδεσ σκυλιων στο φεισμπουκ με περαν τον 5000 μελων και σε καθε ποστ που αναγκελω γεννα εχω 100 ιμαιλ και τηλεφονιματα που βαργιεμε καν να τα απαντω), ουτε διεκδικο την θεση οποιουδηποτε σε υποομιλο γιατι κατι τετοιο θα ηταν ηληθιο (ειμαι ΓΓ του κυνολογικου. ολοι οι ομιλοι υπαγωνται κοντα μασ και ο κυνολογικοσ δινει αδειεσ και εγκρισεισ στουσ υποομιλουσ. αρα δεν εχει λογικη να θελω να φυγω απο τον ουρανοξιστη για μια θεση στο υπογειο). αυτα που γραφω εδω ειναι για να μην τρωει κονναρα ο κοσμοσ και οτι του σερβιρουν να το δεχεται χωρισ να εχει λογο και αποψι.

επισησ απολογουμαι στον 'εχθρο' μου οπωσ τον αποκαλουν διαφοροι. την εκτημηση μου προσ το εργο του και τισ γνωσεισ του τισ γνωριζει και ο ιδιοσ. γιαυτο σημετεχω με σκυλια μου οτανκρινει γιαυτο και ειμουν ξεκαθαροσ οτι σκοποσ των οσων λεω δεν ειναι να παραιτηθει. ουτε να διαλησω τον ομιλο θελω, και οπωσ καταλαβαται ουτε να ριξω τισ κλογεσ θελω. η κριτικη και αυτα που γραφω ειναι για να υπαρχει "Η πρόκληση ενδιαφέροντος για την υγεία και προστασία των καθαρόαιμων Κούρτσχααρ καθώς και κάθε άλλη ενέργεια που έχει ως στόχο τη βελτίωση, ανάπτυξη, διάδοση και αξιολόγηση της φυλής καθώς επίσης την ενίσχυση της επιλογής και της εκτροφής αυτής." αυτη η προταση ειναι ο στοχοσ σασ κυριοι..... αυτη ειναι η βιβλοσ σασ και για καθε κινηση που κανετε πρεπει πριν να διεροταστε αν συναδι με αυτο. και αυτο δεν πετυχενεται φιλοι μου με ανωνημεσ κατηγοριεσ στα φορουμ, ουτε με ανυποστατεσ κατηγοριεσ και μηδενησμο στο εργο του οποιουδηποτε που ισωσ πετυχε αυτο που αλλοι ονειρευονταν και πολεμουσαν για χρονια ανεπυτυχοσ να φτασουν.

ακομα λεω οτι θεοποιοντασ με καποιοι λεγοντασ πωσ ελεγχω εχθρουσ, κριτεσ και ομιλουσ στην κυπρο ελλαδα σερβια σλοβακια αυστραλια και συντομα γερμανια και προδικαζω αποτελεσματα μονο και μονο με την παρουσια μου με κανει να περνω πολλα πανω μου..... αρεσκει μου... αλλα μηπωσ διεροτηθηκατε ποτε αν ειναι οντοσ τα σκυλια που κερδιζουν?!?!?!

εχει μερες που σας παρακολουθω και ειπα να μεν πω τιποτε, ομως σημερα που ειπαται για τον Κ.Μιχαλη ειπα να καμω μιαν υπερβαση
εισασται ατομα ειποτιθεται καταξιομενα στον χορο εχεται ομιλους,ο 1ς ξερει τον αλλο, ο 1ς ξερει το τηλεφωνο του αλλου, μιλαται μαζι συνεργαζεσται μαζι καμεται θκιαζεται μαζι γιατι δεν πατε στον καφενε σας να τα πιτε και ηρτεται δαμεσα να σιλοφαιθιται δεν εκαταλαβα!
παμε παρακατω φιλε μου Persassia εσυ πρεπει να εσπουδασες Marketing, τα κοκκινα σιμια εν η κοκκινες καρτες που εφαες! γραφεις σε online foroum ζε λαλεις οτι βαρκεσε να απαντησεις σε πελατες σου που πολι λογικα πολοι απο αυτους θα διαβαζουν τα ποστ σου τωρα?
stakis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: 13 Μαρ 2012, 08:47

Re: ΑΓΩΝΑΣ ΝΤΕΡΠΥ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΩΝ ΦΥΛΩΝ

Δημοσίευση από stakis »

axerkwtis έγραψε:
piranhas9 έγραψε:Στην Κροατία όπως σωστά λέτε δεν περίμενε κανένας με δάφνες . το αντιθέτω. Όσα για τα σκυλιά η ένσταση άπω ότι έχω γραπση έγινε για το χρόνο εγγράφεις τον σκύλον και όχι εάν συμμετείχαν σε άλλη εθνική. Μετά τη ένσταση ναι σωστά δεν μπορούσαν να τρέξουν και γιαυτο το λόγο. Εσείς περιμένετε από τον πρόεδρο η τον όπιο πρόεδρο να γραπσει σε φόρουμ.

Για τες παρατυπίες που λέτε για τες εκλογές ναι όλα έγινα σωστά και βάση του καταστατικού. Κάνεις δεν άλλαξε το καταστατικό για τες συνδρομές ήταν απόφαση του προηγούμενου ΔΣ.

Για τα μελή του ΔΣ ως προς τον αριθμό παρθικέ απόφαση στην ΓΣ εκείνοι την ώρα ναι η όχι. Ψηφίσατε ναι η όχι.
Ναι είχαν και η 2 πλευρές ανενεργή μελή που δεν πλήρωσαν της συνδρομές τους για πανό από 2+ χρόνια.
Κύριε ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΥ ΠΡΩΗΝ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ Δ.Σ. αφού ναζιοσασταν τόσο πολύ γιατί δεν πήρατε ένα Τήλε ένα από τα μελή του συμβούλιου να ρωτήσετε εάν θέλουν βοήθεια σε κάτι να προειδοποιήσετε να μην προσπαθήσουν ορισμένη να κάνουν του κεφαλιουτους .

Γιατί ο κύριος Χριστός Θε σαν βοηθός ΓΓ του ομίλου δεν επέμβηκε στο να βοήσει ( να πάρει αυτός τες υποψηφιότητες αντί ο πρόεδρος) η έστω να μην έχουμε αυτά που έχουμε σήμερα.

Η παρεμβάσεις μου δεν ήταν για να προσβάλω κανένα και ούτε πρόθεση έχω να το ξανά κάνω .

Αλλά όλοι έχετε βομβαρδίσει τον όμιλο τον έχουμε κάνει σκατα έχουμε χάσει όλα όσα έχουν χτιστή μέχρι τώρα.
Όλοι μας μα όλοι μας έχουμε λερωμένη την φώλια μας όλοι μας έχουμε κάνει λάθη. Πρωτινό όπως όλοι καθίσουν σε ένα τραπέζι με πολλή παρά πολλή κράση στις αποσκευές μας να τα βρούμε να πάρουμε τον όμιλο εκεί που του αξίζει να είναι. Με ηντρικες και τέτοιοι είδους συζητήσεις βγάλουμε τα ματιά μας μονοί μας ο ένας του αλλού.
Και ειδικά εσείς κύριε Βασίλη που όπως λέτε έχετε ένα από τα μεγαλύτερα αξιώματα στην κυνοφηλια στην Κύπρο έπρεπε να ήσασταν ο πυροσβέστης και όχι ο εμπρηστής για όλες τες φυλές γιατί είναι αυτό που εκπροσωπείτε.( αυτό λέτε από χθες ότι είναι για το καλό του ομίλου που συζητάτε).

Με παρά πολλή αγάπη ο φίλος σας piranhas9
κυριε πιρανχας...

χαιρομαι να παρατηρησω οτι ενω επαραθεσα κειμενο στο οποιο αναφερομουν προσωπικα σε σας εντουτοις στην απαντηση σας παραληψατε να απαντησετε σε πρωτο προσωπο οπως εκανα εγω..χαιρομαι επισης να παρατηρησω πως ενω ζητησα καποια πραγματα που προφανως θα εκαμναν και μενα αλλα και αλλους να σιωπησουν εντουτοις επισης αγνοησετε..θετω το ερωτημα..εν τουτη η κατα κορων και κρατος αντιμετωπιση σας σε οποιοδηποτε???το να αγνοας η να υποτιμας καποιον εν ταχτικη που συνηθιζεται απο τον ομιλο???
αυτα οσο αφορα το θεμα απαντησης σας...
οσο αφορα τους αγωνες ντερμπυ που εγιναν εχω μιαν απορια και μια παρατηρηση μαζι...
αποτι ξερω οι αγωνες ηταν προταση του ομιλου ντρατχααρ αλλα για καποιους λογους τελοσπαντων εγινε υπο την αιγιδα του ομιλου κουρτσχααρ σε συνεργασια με τον κυνολογικο...ερωτημα και απορια μου ειναι η εξης..ο ομιλος σαν ομιλος αφου ηταν υπο την αιγιδα του ο αγωνας κ αφου ηταν ενας νεος αγωνας για τα κυπριακα δεδομενα η συμβολη του στον αγωνα επρεπε να ηταν ποια???αυτη που ακολουθηθηκε???απλα ταπελα μονο στην ουσια εγυραμε πισω και εν να τα καμουν αλλοι για μας???ποια η βοηθεια σας προς τα μελη σας η στον κοσμο που θα λαμβανε μερος????καμια...απλα για να επαινουμε το καλο κ το σωστο σας λεω πως ο προεδρος του ομιλου ντρατχααρ για μερες σε συνεργασια με τα μελη του προσπαθουσαν ομαδικα και εκπαιδευαν τα σκυλια τους..κ επι της ευκαιριας θελω να τον ευχαριστησω που φανηκε ανωτερος των περιστασεων και μας δεχτηκε εστω μια μερα για να παω να βοηθηθω απο ατομα αλλου ομιλου αφου ο δικος μου.......μεσανυχτα....
στην συνελευση με πανηγυρικο τροπο ειπετε εκαμετε ετσι αλλιως δικτυοστασια κ διαφορα..εκεινα τα ορτυκια για πιο σκοπο ειναι?περα απο τους αγωνες του ομιλου δεν επρεπε να χρησιμοποιουντε για ετσι περιστασεις???εχετε τα να τα βλεπετε?να σας κελαηδουν?τι?περιττο να πω πως ζητησα μαζι με τον χρηστο(κεινος εν μιλα οπως εγω και εν θα το πει γιαυτο λεω το εγω που το εχω και παραπονο και ειναι ακομα ενας λογος να θελω να σας εχω που μακρυα)καποια ορτυκια για εκπαιδευση ωστε να παμε στον αγωνα πιο καλα προετοιμασμενοι κ ακομα περιμενω...
αποτι ξερω οι αγωνες ηταν προταση του ομιλου ντρατχααρ αλλα για καποιους λογους τελοσπαντων εγινε υπο την αιγιδα του ομιλου κουρτσχααρ σε συνεργασια με τον κυνολογικο...ερωτημα και απορια μου ειναι η εξης..ο ομιλος σαν ομιλος αφου ηταν υπο την αιγιδα του ο αγωνας κ αφου ηταν ενας νεος αγωνας για τα κυπριακα δεδομενα η συμβολη του στον αγωνα επρεπε να ηταν ποια???αυτη που ακολουθηθηκε???απλα ταπελα μονο στην ουσια εγυραμε πισω και εν να τα καμουν αλλοι για μας???ποια η βοηθεια σας προς τα μελη σας η στον κοσμο που θα λαμβανε μερος????καμια...απλα για να επαινουμε το καλο κ το σωστο σας λεω πως ο προεδρος του ομιλου ντρατχααρ για μερες σε συνεργασια με τα μελη του προσπαθουσαν ομαδικα και εκπαιδευαν τα σκυλια τους..κ επι της ευκαιριας θελω να τον ευχαριστησω που φανηκε ανωτερος των περιστασεων και μας δεχτηκε εστω μια μερα για να παω να βοηθηθω απο ατομα αλλου ομιλου αφου ο δικος μου.......μεσανυχτα....

Αγαπητοι φιλοι, νομιζω οτι τα πραγματα δεν μεταφερονται σωστα και για αυτο νοιωθω την αναγκη να διορθωσω καποια πραγματα.
Πραγματι, η ιδεα ηταν δικη μου για την διοργανωση αγωνα ντερπυ Ηπειρωτικων. Αφου συννενοηθηκα πρωτα με τον Προεδρο του Κουρτσχααρ στην συνεχεια μιλησα με τον Προεδρο του Κυνολογικου απο τον οποιο ζητησα να θεσει τον συγκεκριμενο αγωνα υπο την αιγιδα του Κυνολογικου. ο οποιος δεχτηκε μετα χαρας. Ενημερωσα και τον Προεδρο του Επανιελ ο οποιος μου απαντησε οτι δεν ειχαν νεαρα σκυλια για συμμετοχη. Αρα ο αγωνας δεν ηταν υπο την αιγιδα του Κουρτσχααρ αλλα συνδιοργανωση απο τους δυο Ομιλους υπο την αιγιδα του ΚΟΚ. Ο Προεδρος του κουρτσχααρ ανελαβε την εξευρεση των κριτων καθως και των θηραματων, οπως και επραξε. Τωρα το πως λειτουργουμε εμεις σαν Ομιλος Drahthaar ειναι ενα αλλο θεμα, το οποιο αναφερα στο τελος του αγωνα. Οσο για τα θηραματα, για την εκπαιδευση και εμεις απο μονοι μας τα αγοραζουμε και δεν περιμενουμε κανενα να μας τα προμηθευση. Οσο για το ανωτερος των περιστασεων, νομιζω ειναι λιγο τραβηγμενο. Ειναι και θα ειναι χαρα μας να προπονησουμε μαζι οποτε αυτο χρειαστει. Εξ αλλου οι θεσεις μου ειναι πολυ καλα γνωστες. Μεσα απο ευγενη αμμιλα χωρις αλληλοκατηγοριες, αλλα με παραινεσεις και ανταλλαγη αποψεων θα βελτιωσουμε ολοι τα σκυλια μας σε οποια φυλη και αν ανηκουν. Ευχομαι και ελπιζω οτι ΟΛΟ ΑΥΤΟ που εγινε τις τελευταιες μερες να αποβει θετικο για την παρα περα πορεια των Ομιλων. Εγω προσωπικα δεσμευομαι οτι αυτος ειναι και αυτος θα ειναι ο αξωνας ολων των ενεργειων μου. ΑΠΛΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΟΛΩΝ ΛΙΓΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΘΕΤΙΚΟΤΗΤΑ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΙΣ ΤΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ.
Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: ΑΓΩΝΑΣ ΝΤΕΡΠΥ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΩΝ ΦΥΛΩΝ

Δημοσίευση από 'petros' »

Προσωπικα δεν ασχολουμε αποκλιστικα με την φυλη η τους διαφορους ομιλους αλλα οπως ειπε και ο φιλος αχερκωτης

ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΠΤΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ Ή ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΟΜΙΛΟ ΣΑΣ....???????????ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ ΔΙΩΧΝΟΥΝ ΚΑΙ ΚΡΑΤΟΥΝ ΜΑΚΡΥΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΟΡΕΞΗ ΚΑΙ ΑΓΑΠΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΗΝ ΦΥΛΗ.......

Εαν ειχε η εχει και καποιο απο το φορουμ που θα ηθελε να ασχοληθει με τον ομιλο του κοψατε τις κουταλες του που τη ριζα.
Οταν απο μονοι σας τσακωνεστε οπως τους σιλλους πιος ο λογος να βαλει καποιος και αλλους πελλαες στην κεφαλι του.
Πρεπει να εχετε αρσαλενια νευρα να ασχοληστε ακομα
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΑΓΩΝΑΣ ΝΤΕΡΠΥ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΩΝ ΦΥΛΩΝ

Δημοσίευση από Laurona »

Το ποιο κατω δεν εχει αμεση σχεση μετα οσα λεχθηκαν αφου δεν ειμουν παρω στον αγωνα η μελος του ομιλου κλπ.

Επειδη ομως ειδα απο πρωτο χερι μεσω μυνηματων την γνωμη ατομου που ειναι στους ομιλους( οχι στον ομιλο κουρτσχααρ ομως), και την εντυπωση που εχετε οι εκ των εσσω, για εμας που δεν ειμαστε στην πρωτη γραμμη, αλλα αγαπουμε την φυλη και γνωριζουμε και εχουμε σκυλια αλλα δεν κατεβαινουμε στους αγωνες......και επειδη οπως εχω ξαναπει οποιος υποτIμα την νοημοσυνη του αλλου, πρωτα απ ολα εχει υποτιμησει την δικη του...

ΣΑΣ ΔΗΛΩΝΩ ΥΠΕΥΘΥΝΑ ΟΤΙ ΑΠΟΧΩΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ, ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΩ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΩ.

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΣΤΑΛΟΥΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΔΙΑΒΑΣΤΟΥΝ.

Το κινητο μου ειναι γνωστο στα ατομα που με γνωριζουν, η βοηθεια μου ειναι διαθεσιμη προς οποιον την επιθυμει εκτος τοy φορουμ ,και η πορτα μου ανοικτη για οποιον με χρειαστει

Η ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΑΝΟΥΣΙΑ!!!

Τονιζω οτι ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΡΘΕΙ σε αντιπαραθεση - η εχω τσακωθει με καποιο μελος, απλα οταν καταλαβαινεις καποια πραματα, καλο ειναι να τα δεχεσε και να πηγαινεις μπροστα.

Ευχαριστω τα παιδια που με βοηθησαν στις δικες μου αποριες οταν με την σειρα μου ρωτησα

Με εκτιμηση

Χρυσανθος η αλλιως LAURONA
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Persassia

Re: ΑΓΩΝΑΣ ΝΤΕΡΠΥ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΩΝ ΦΥΛΩΝ

Δημοσίευση από Persassia »

stakis έγραψε:
axerkwtis έγραψε:
piranhas9 έγραψε:Στην Κροατία όπως σωστά λέτε δεν περίμενε κανένας με δάφνες . το αντιθέτω. Όσα για τα σκυλιά η ένσταση άπω ότι έχω γραπση έγινε για το χρόνο εγγράφεις τον σκύλον και όχι εάν συμμετείχαν σε άλλη εθνική. Μετά τη ένσταση ναι σωστά δεν μπορούσαν να τρέξουν και γιαυτο το λόγο. Εσείς περιμένετε από τον πρόεδρο η τον όπιο πρόεδρο να γραπσει σε φόρουμ.

Για τες παρατυπίες που λέτε για τες εκλογές ναι όλα έγινα σωστά και βάση του καταστατικού. Κάνεις δεν άλλαξε το καταστατικό για τες συνδρομές ήταν απόφαση του προηγούμενου ΔΣ.

Για τα μελή του ΔΣ ως προς τον αριθμό παρθικέ απόφαση στην ΓΣ εκείνοι την ώρα ναι η όχι. Ψηφίσατε ναι η όχι.
Ναι είχαν και η 2 πλευρές ανενεργή μελή που δεν πλήρωσαν της συνδρομές τους για πανό από 2+ χρόνια.
Κύριε ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΥ ΠΡΩΗΝ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ Δ.Σ. αφού ναζιοσασταν τόσο πολύ γιατί δεν πήρατε ένα Τήλε ένα από τα μελή του συμβούλιου να ρωτήσετε εάν θέλουν βοήθεια σε κάτι να προειδοποιήσετε να μην προσπαθήσουν ορισμένη να κάνουν του κεφαλιουτους .

Γιατί ο κύριος Χριστός Θε σαν βοηθός ΓΓ του ομίλου δεν επέμβηκε στο να βοήσει ( να πάρει αυτός τες υποψηφιότητες αντί ο πρόεδρος) η έστω να μην έχουμε αυτά που έχουμε σήμερα.

Η παρεμβάσεις μου δεν ήταν για να προσβάλω κανένα και ούτε πρόθεση έχω να το ξανά κάνω .

Αλλά όλοι έχετε βομβαρδίσει τον όμιλο τον έχουμε κάνει σκατα έχουμε χάσει όλα όσα έχουν χτιστή μέχρι τώρα.
Όλοι μας μα όλοι μας έχουμε λερωμένη την φώλια μας όλοι μας έχουμε κάνει λάθη. Πρωτινό όπως όλοι καθίσουν σε ένα τραπέζι με πολλή παρά πολλή κράση στις αποσκευές μας να τα βρούμε να πάρουμε τον όμιλο εκεί που του αξίζει να είναι. Με ηντρικες και τέτοιοι είδους συζητήσεις βγάλουμε τα ματιά μας μονοί μας ο ένας του αλλού.
Και ειδικά εσείς κύριε Βασίλη που όπως λέτε έχετε ένα από τα μεγαλύτερα αξιώματα στην κυνοφηλια στην Κύπρο έπρεπε να ήσασταν ο πυροσβέστης και όχι ο εμπρηστής για όλες τες φυλές γιατί είναι αυτό που εκπροσωπείτε.( αυτό λέτε από χθες ότι είναι για το καλό του ομίλου που συζητάτε).

Με παρά πολλή αγάπη ο φίλος σας piranhas9
κυριε πιρανχας...

χαιρομαι να παρατηρησω οτι ενω επαραθεσα κειμενο στο οποιο αναφερομουν προσωπικα σε σας εντουτοις στην απαντηση σας παραληψατε να απαντησετε σε πρωτο προσωπο οπως εκανα εγω..χαιρομαι επισης να παρατηρησω πως ενω ζητησα καποια πραγματα που προφανως θα εκαμναν και μενα αλλα και αλλους να σιωπησουν εντουτοις επισης αγνοησετε..θετω το ερωτημα..εν τουτη η κατα κορων και κρατος αντιμετωπιση σας σε οποιοδηποτε???το να αγνοας η να υποτιμας καποιον εν ταχτικη που συνηθιζεται απο τον ομιλο???
αυτα οσο αφορα το θεμα απαντησης σας...
οσο αφορα τους αγωνες ντερμπυ που εγιναν εχω μιαν απορια και μια παρατηρηση μαζι...
αποτι ξερω οι αγωνες ηταν προταση του ομιλου ντρατχααρ αλλα για καποιους λογους τελοσπαντων εγινε υπο την αιγιδα του ομιλου κουρτσχααρ σε συνεργασια με τον κυνολογικο...ερωτημα και απορια μου ειναι η εξης..ο ομιλος σαν ομιλος αφου ηταν υπο την αιγιδα του ο αγωνας κ αφου ηταν ενας νεος αγωνας για τα κυπριακα δεδομενα η συμβολη του στον αγωνα επρεπε να ηταν ποια???αυτη που ακολουθηθηκε???απλα ταπελα μονο στην ουσια εγυραμε πισω και εν να τα καμουν αλλοι για μας???ποια η βοηθεια σας προς τα μελη σας η στον κοσμο που θα λαμβανε μερος????καμια...απλα για να επαινουμε το καλο κ το σωστο σας λεω πως ο προεδρος του ομιλου ντρατχααρ για μερες σε συνεργασια με τα μελη του προσπαθουσαν ομαδικα και εκπαιδευαν τα σκυλια τους..κ επι της ευκαιριας θελω να τον ευχαριστησω που φανηκε ανωτερος των περιστασεων και μας δεχτηκε εστω μια μερα για να παω να βοηθηθω απο ατομα αλλου ομιλου αφου ο δικος μου.......μεσανυχτα....
στην συνελευση με πανηγυρικο τροπο ειπετε εκαμετε ετσι αλλιως δικτυοστασια κ διαφορα..εκεινα τα ορτυκια για πιο σκοπο ειναι?περα απο τους αγωνες του ομιλου δεν επρεπε να χρησιμοποιουντε για ετσι περιστασεις???εχετε τα να τα βλεπετε?να σας κελαηδουν?τι?περιττο να πω πως ζητησα μαζι με τον χρηστο(κεινος εν μιλα οπως εγω και εν θα το πει γιαυτο λεω το εγω που το εχω και παραπονο και ειναι ακομα ενας λογος να θελω να σας εχω που μακρυα)καποια ορτυκια για εκπαιδευση ωστε να παμε στον αγωνα πιο καλα προετοιμασμενοι κ ακομα περιμενω...
αποτι ξερω οι αγωνες ηταν προταση του ομιλου ντρατχααρ αλλα για καποιους λογους τελοσπαντων εγινε υπο την αιγιδα του ομιλου κουρτσχααρ σε συνεργασια με τον κυνολογικο...ερωτημα και απορια μου ειναι η εξης..ο ομιλος σαν ομιλος αφου ηταν υπο την αιγιδα του ο αγωνας κ αφου ηταν ενας νεος αγωνας για τα κυπριακα δεδομενα η συμβολη του στον αγωνα επρεπε να ηταν ποια???αυτη που ακολουθηθηκε???απλα ταπελα μονο στην ουσια εγυραμε πισω και εν να τα καμουν αλλοι για μας???ποια η βοηθεια σας προς τα μελη σας η στον κοσμο που θα λαμβανε μερος????καμια...απλα για να επαινουμε το καλο κ το σωστο σας λεω πως ο προεδρος του ομιλου ντρατχααρ για μερες σε συνεργασια με τα μελη του προσπαθουσαν ομαδικα και εκπαιδευαν τα σκυλια τους..κ επι της ευκαιριας θελω να τον ευχαριστησω που φανηκε ανωτερος των περιστασεων και μας δεχτηκε εστω μια μερα για να παω να βοηθηθω απο ατομα αλλου ομιλου αφου ο δικος μου.......μεσανυχτα....

Αγαπητοι φιλοι, νομιζω οτι τα πραγματα δεν μεταφερονται σωστα και για αυτο νοιωθω την αναγκη να διορθωσω καποια πραγματα.
Πραγματι, η ιδεα ηταν δικη μου για την διοργανωση αγωνα ντερπυ Ηπειρωτικων. Αφου συννενοηθηκα πρωτα με τον Προεδρο του Κουρτσχααρ στην συνεχεια μιλησα με τον Προεδρο του Κυνολογικου απο τον οποιο ζητησα να θεσει τον συγκεκριμενο αγωνα υπο την αιγιδα του Κυνολογικου. ο οποιος δεχτηκε μετα χαρας. Ενημερωσα και τον Προεδρο του Επανιελ ο οποιος μου απαντησε οτι δεν ειχαν νεαρα σκυλια για συμμετοχη. Αρα ο αγωνας δεν ηταν υπο την αιγιδα του Κουρτσχααρ αλλα συνδιοργανωση απο τους δυο Ομιλους υπο την αιγιδα του ΚΟΚ. Ο Προεδρος του κουρτσχααρ ανελαβε την εξευρεση των κριτων καθως και των θηραματων, οπως και επραξε. Τωρα το πως λειτουργουμε εμεις σαν Ομιλος Drahthaar ειναι ενα αλλο θεμα, το οποιο αναφερα στο τελος του αγωνα. Οσο για τα θηραματα, για την εκπαιδευση και εμεις απο μονοι μας τα αγοραζουμε και δεν περιμενουμε κανενα να μας τα προμηθευση. Οσο για το ανωτερος των περιστασεων, νομιζω ειναι λιγο τραβηγμενο. Ειναι και θα ειναι χαρα μας να προπονησουμε μαζι οποτε αυτο χρειαστει. Εξ αλλου οι θεσεις μου ειναι πολυ καλα γνωστες. Μεσα απο ευγενη αμμιλα χωρις αλληλοκατηγοριες, αλλα με παραινεσεις και ανταλλαγη αποψεων θα βελτιωσουμε ολοι τα σκυλια μας σε οποια φυλη και αν ανηκουν. Ευχομαι και ελπιζω οτι ΟΛΟ ΑΥΤΟ που εγινε τις τελευταιες μερες να αποβει θετικο για την παρα περα πορεια των Ομιλων. Εγω προσωπικα δεσμευομαι οτι αυτος ειναι και αυτος θα ειναι ο αξωνας ολων των ενεργειων μου. ΑΠΛΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΟΛΩΝ ΛΙΓΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΘΕΤΙΚΟΤΗΤΑ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΙΣ ΤΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ.
δεν θα επανερθω με το θεμα του κουρτσχααρ γιατι οπωσ ειπα περιμενω ενεργειεσ και μπορω να πω οτι χθεσ βραδυ ειχα τηλεφωνημα απο ηγετικο στελεχοσ του ομιλου που τρεφω μεγαλο σεβασμο και ο λογοσ του εχει μεγαλη βαρυτητα για εμενα γιαυτο και θα αναμενω να δω εργα και ενεργειεσ και οχι αλλα λογια. ΟΜΩΣ επειδη δεν ανεχομαι να βλεπω και παραληλα καποια κακοσ εχοντα και να φκαλλω την φαουσα οπωσ λελει ο μιχαλησ οφειλο πριν αποστειλω την αναφορα μου στο ΚΟΚ για τον Ντερμπη που ειμουν παρατηρητησ να ρωτησω τα εξεισ. αλληλοσιουμαλιζομαστε και αλληλοχαιδευομουν τα αυτια μασ και αλληλοσυγχερομαστε για θριαμβευτικεσ διοργανοσεισ και αποτελεσματα και σημμετοχεσ ετσι για να ανευει το ηθηκο του κοσμου τωρα που ειναι αρχη και και και αλλα χωρισ να θελω να μιωσω το εργο του οποιουδηποτε επιβαλλετε να αναφερω τα εξεισ. το ντερμπι στην ουσια ειναι μια Εξεταση Φυσικων Προσοντων για νεαρα σκυλια εκτροφησ. Εν ολιγησ ενα αναβαθμισμενο ΕΦΥΠ. και επειδη βαλαμε το κουρτσχααρ στην μεγκενι και του βαλλουμαι ολοι απο παντου πρεπει να ειμαστε και δικαιοι στο τελοσ τησ ημερασ. και λυπαμαι που θα παρατηρησω αλλα ημουν σαφεισ και οχι μια μονο φορα αλλα το επανελαβα και το τονισα για να το ακουσουνε ολοι αλλα εντουτησ δεν δοσατε ουτε την δεουσα προσοχη ουτε την απαιτουμενη σημασια. γιαυτο για να μην με πειτε αντιδραστικο και επιθετικο απλα θα σασ ρωτησω αν εξασφαλησατε αντιγραφα των πεντιγκρι των διαγωνιζομενων και εγινε ο σωστοσ ελεγχοσ ωστε να διαπιστωθει αν τα διαγωνιζομενα σκυλια δικαιουνταν να σημετεχουν. ειναι δικη σασ ευθυνη να ενημεροσεται τα μελη σασ για τουθσ κανονεσ καθε αγωνα. το κανατε???? γιατι αν αρχιζουμε να κανουμαι τα στραβα ματια και να γινονται ανεχτεσ παρατυπιεσ στα πρωτα σταδεια τησ γενισησ ενοσ ομιλου τοτε στα μετα δεν θα επρεπε να εχουμαι και πολλεσ απαιτησεισ. Γιατι αν δεν καταφερνουμαι να ακολουθησουμαι τουσ υποτυποδεισ κανονεσ με την τεραστια ελαστικοτιτα ενοσ ντερμπυ ε, δεν θα παμε και πολυ μακρια. γιαυτο αναμενω.
Persassia

Re: ΑΓΩΝΑΣ ΝΤΕΡΠΥ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΩΝ ΦΥΛΩΝ

Δημοσίευση από Persassia »

sotiris!129 έγραψε:
Persassia έγραψε: Κυριοι,
εφοσον φιλοσοφουμαι τοτε..... Έργμασιν εν μεγάλοις, πάσιν αδείν χαλεπόν....... γιαυτο αν καποιοι δεν ειναι ευτυχησμενοι με το εργο μου ωσ εκτροφεασ τοτε ασ μην αγορασουν απο εμενα......

Απολογουμαι και στουσ οικοδεσποτεσ μου αν καταχραστικα την φιλοξενια τουσ ξεφευγοντασ σε καποια ποστ μου.... δεν εχω αναγκη να γραφω και να σπαταλω τον πολιτημο χρονο μου ουτε για διαφημηση (ειμαι σε 50 ομαδεσ σκυλιων στο φεισμπουκ με περαν τον 5000 μελων και σε καθε ποστ που αναγκελω γεννα εχω 100 ιμαιλ και τηλεφονιματα που βαργιεμε καν να τα απαντω), ουτε διεκδικο την θεση οποιουδηποτε σε υποομιλο γιατι κατι τετοιο θα ηταν ηληθιο (ειμαι ΓΓ του κυνολογικου. ολοι οι ομιλοι υπαγωνται κοντα μασ και ο κυνολογικοσ δινει αδειεσ και εγκρισεισ στουσ υποομιλουσ. αρα δεν εχει λογικη να θελω να φυγω απο τον ουρανοξιστη για μια θεση στο υπογειο). αυτα που γραφω εδω ειναι για να μην τρωει κονναρα ο κοσμοσ και οτι του σερβιρουν να το δεχεται χωρισ να εχει λογο και αποψι.

επισησ απολογουμαι στον 'εχθρο' μου οπωσ τον αποκαλουν διαφοροι. την εκτημηση μου προσ το εργο του και τισ γνωσεισ του τισ γνωριζει και ο ιδιοσ. γιαυτο σημετεχω με σκυλια μου οτανκρινει γιαυτο και ειμουν ξεκαθαροσ οτι σκοποσ των οσων λεω δεν ειναι να παραιτηθει. ουτε να διαλησω τον ομιλο θελω, και οπωσ καταλαβαται ουτε να ριξω τισ κλογεσ θελω. η κριτικη και αυτα που γραφω ειναι για να υπαρχει "Η πρόκληση ενδιαφέροντος για την υγεία και προστασία των καθαρόαιμων Κούρτσχααρ καθώς και κάθε άλλη ενέργεια που έχει ως στόχο τη βελτίωση, ανάπτυξη, διάδοση και αξιολόγηση της φυλής καθώς επίσης την ενίσχυση της επιλογής και της εκτροφής αυτής." αυτη η προταση ειναι ο στοχοσ σασ κυριοι..... αυτη ειναι η βιβλοσ σασ και για καθε κινηση που κανετε πρεπει πριν να διεροταστε αν συναδι με αυτο. και αυτο δεν πετυχενεται φιλοι μου με ανωνημεσ κατηγοριεσ στα φορουμ, ουτε με ανυποστατεσ κατηγοριεσ και μηδενησμο στο εργο του οποιουδηποτε που ισωσ πετυχε αυτο που αλλοι ονειρευονταν και πολεμουσαν για χρονια ανεπυτυχοσ να φτασουν.

ακομα λεω οτι θεοποιοντασ με καποιοι λεγοντασ πωσ ελεγχω εχθρουσ, κριτεσ και ομιλουσ στην κυπρο ελλαδα σερβια σλοβακια αυστραλια και συντομα γερμανια και προδικαζω αποτελεσματα μονο και μονο με την παρουσια μου με κανει να περνω πολλα πανω μου..... αρεσκει μου... αλλα μηπωσ διεροτηθηκατε ποτε αν ειναι οντοσ τα σκυλια που κερδιζουν?!?!?!

εχει μερες που σας παρακολουθω και ειπα να μεν πω τιποτε, ομως σημερα που ειπαται για τον Κ.Μιχαλη ειπα να καμω μιαν υπερβαση
εισασται ατομα ειποτιθεται καταξιομενα στον χορο εχεται ομιλους,ο 1ς ξερει τον αλλο, ο 1ς ξερει το τηλεφωνο του αλλου, μιλαται μαζι συνεργαζεσται μαζι καμεται θκιαζεται μαζι γιατι δεν πατε στον καφενε σας να τα πιτε και ηρτεται δαμεσα να σιλοφαιθιται δεν εκαταλαβα!
παμε παρακατω φιλε μου Persassia εσυ πρεπει να εσπουδασες Marketing, τα κοκκινα σιμια εν η κοκκινες καρτες που εφαες! γραφεις σε online foroum ζε λαλεις οτι βαρκεσε να απαντησεις σε πελατες σου που πολι λογικα πολοι απο αυτους θα διαβαζουν τα ποστ σου τωρα?
:lol: ευθυμισα πολυ με αυτο που εγραψεσ και τισ καρτεσ. και το μαρκετινγκ. δεν θα μπω σε αντιπαραθεση μαζι σου, απλα θα αναφερω ενα παραδειγμα και καποια δεδομενα και απλα θα ευχομαι να παρεισ το μηνημα. οι τραπεζεσ στην ελλαδα πρωτιστα αλλα και στην κυπρο οταν πασ να ανοιξησ ενα λογαργιασμο για να κανεισ καταθεση σου κανουν δια χιλιαδεσ υποκλεισεισ, σου παραγκελουν καφε, αναψιχτικο, αν βαλεισ και παραπανω απο 5 ευρω σου δινουν και αυξημενο επιτοκιο και αμα λαχει σε προσκαλει και ο περιφεριακοσ στο σπιτι του για φαγητο να σε ευχαριστιση. στην ελβετια για να ανοιξησ λογαργιασμο πρεπει να κλεισησ ραντευου. να περασησ ανακριση. να παρουσιασησ συστατικεσ επιστολεσ και λευκο ποινικο μυτρωο. να περιμενεισ ξερω εγω ποσο καιρο να γινει δεχτω το αιτημα σου και ΑΝ ΓΙΝΕΙ δεχτο σε ενημερωνουν πιο ειναι το ελαχιστο ποσο που πρεπει να καταθεσεισ για να δεχτουν το ανοιγμα λογαργιασμου, ποσα χρηματα πρεπει να πληρωσεισ σαν εξωδα για ανοιγμα λογαργιασμου αλλα αν δεν εισαι και Ο ΚΑΤΑΘΕΤΗΣ με τα κοντρα εκατομυρια τοτε μαλλον θα χρεονεσε και καποιο ποσοστο καθε χρονο για να διατηρησ καταθεση κοντα τουσ........... αν γουσταρησ..... ευχομαι να απολαυσεσ την ιστοριουλλα :D
stakis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: 13 Μαρ 2012, 08:47

Re: ΑΓΩΝΑΣ ΝΤΕΡΠΥ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΩΝ ΦΥΛΩΝ

Δημοσίευση από stakis »

Φιλε Βασιλη, δεν εχω καταλαβει τον λογο και τον σκοπο της τελευταιας σου αναρτησης. Απλα τον υποψιαζομαι αλλοιως μπορουσες τις παρατηρησεις σου να τις μεταβιβασεις τηλεφωνικα σαν εποπτης του αγωνα. Οσο αφορά την ουσία, διαβαζοντας εδω και αρκετες μερες τις διαφορες αναρτησεις δεν εχω δει καποιον που εβαλε στην μεγγενη την "φυλη των κουρτσχααρ" , αλλα των χειρισμων καποιων θεματων απο ατομα και οχι απο σκυλλους.
Οσο αφορα τον αγωνα, στην "προφορικη προκυρηξη" ειχαμε πει να επιτραπει και η συμμετοχη κουταβιων που εχουν γινει εισαγωγη και κανενας δεν αντεδρασε στο θεμα αυτο. Τα συγκεκριμενα σκυλια (Ντραχτχααρ) που ειχαν συμμετασχει, σου ειχα ηδη απαντησει οτι εχουν εξεταστει στην δοκιμασια VJP που ειχε διοργανωθει απο τον Ομιλο μας, και ειναι σε ολους τους συμμετεχοντες αρκετα γνωστα. Τα δε αντιγραφα των πιστοποιητικων των σκυλιών αυτων μπορουν να δωθουν στον Κυνολογικο, οποιαδηποτε στιγμη αυτο ζητηθει. Εξ αλλου τα περισσοτερα απο αυτα εχουν λαβει μερος και στους αγωνες μορφολογιας που ειχαν διοργανωθει απο τον Κυνολογικο Ομιλο λιγες βδομαδες προηγουμενως. Φυσικα ουτε εκει τους ειχε γινει ταυτοποιηση. Αρα στραβα ματια δεν εγιναν απο κανενα και πολυ περισσοτερο παρατυπιες. Δεν υπηρχε και δεν υπαρχει αλλωστε κανενας απολυτως λογος. Οι συμμετεχοντες, παιδια τα οποια οι περισσοτεροι για πρωτη φορα κατεβαιναν σε τερεν - νομιζω το ειχες αντιληφθει - δεν ειχαν και δεν εχουν κανενα λογο για παρατυπιες. Απλα εφεραν τα σκυλια τους να δοκιμασουν τις ικανοτητες τους αλλα να παρουν και οι ιδιοι το βαπτισμα του πυρος σαν κυναγωγοι. Εξ αλλου οταν μιλουσα με τον Προεδρο του Κυνολογικου, ακριβως εδω εστιασαμε την προσοχη μας, οτι προσφερεται η περιοδος να φερουμε νεα παιδια κοντα στους αγωνες τωρα που υπαρχει ενδιαφερον. Για αυτο προτιμηθηκε αγωνας Ντερπυ που δεν εχει ψηλες απαιτησεις, ακριβως τα νεα παιδια να ξεκινησουν απο πιο ευκολα.
Κανενας δεν μιλησε για θριαμβευτικες διοργανωσεις, αλλα ουτε και η υποβαμιση της καθε διοργανωσης δεν μπορει να βοηθηση σε τιποτε απολυτως. Ηταν ενας απλος αγωνας Ντερπυ Ηπειρωτικων Φυλων. Τιποτε περισσοτερο αλλα και τιποτε λιγοτερο.
Το τελευταιο πραγμα που χρειαζεται αυτη την στιγμη ειναι η αντιπαραθεση των φυλων και των Ομιλων και δυστυχως η αναρτηση σου αν δεν το εχεις καταλαβει, εχει εκληφθει σαν τετοια. Ισως να μην ηταν προθεση σου αλλα αυτο το μηνυμα εχουν παρει αρκετοι οσοι το εχουν διαβασει.
Lykoshillos

Re: ΑΓΩΝΑΣ ΝΤΕΡΠΥ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΩΝ ΦΥΛΩΝ

Δημοσίευση από Lykoshillos »

Φίλε Persassia έτσι εντελώς φιλικά μιας και αρέσκουν σου οι "ιστοριούλες" πάρε να έχεις και μια παροιμία.

**Ο μακρολαίμης πετεινός, στη γειτονιά του κράζει, μα τα δικά του δε θωρεί κι άλλους καταδικάζει**

Κάποιοι από εμάς δεν γουστάρουν και ούτε πρόκειτε να γουστάρουν ποτέ, γι' αυτό μεν έχεις έννοια. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”